SPIN

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 8 stycznia (ZMIANY)

Aneta Borkowska czwartek, 29 grudnia 2011, 13:24 Wydarzenia

Przygotowania do Finału WOŚP ruszyły pełną parą. 8 stycznia (niedziela) rozpocznie się w całej Polsce Jubileuszowy 20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra zagra na rzecz zdrowych wcześniaków, pieniądze przeznaczone będą na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia dzieci urodzonych przed terminem oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

W naszym mieście od godz. 8. kwestę uliczną prowadzić będą wolontariusze zarejestrowani w Sztabie WOŚP działającym od lat przy Miejskim Ośrodku Kultury. Ponad 200 osób z kolorowymi puszkami i identyfikatorami Fundacji rozdawać będzie czerwone serduszka i sprzedawać specjalne siedleckie gadżety WOŚP. Sztab tego dnia będzie mieścił się w budynku „Podlasie” przy ul. Sienkiewicza 63. O godz. 20. tradycyjnie już „zapłonie” „Światełko do nieba”.

Na placu Sikorskiego od godz. 17. zagrają:

Zespół No Problem – istnieje na scenie muzycznej od maja 2005 roku, a ich muzykę najłatwiej określić jako rock alternatywny. Mają w dorobku już kilka demówek, do największych sukcesów można zaliczyć zajęcie drugiego miejsca na Lubelskiej Scenie rockowej, udział w trzecim Rock’n’roll Music Festiwal w 2007 roku oraz zajęcie pierwszego miejsca w przeglądzie kapel ROCK W MOK w Międzyrzecu Podlaskim.

Steelfire – zespół utworzony w Mińsku Mazowieckim, w połowie 2010 roku z inicjatywy gitarowej rodziny, Maćka oraz Kuby Bartnickich. Ich duet przeobraził się w trio, gdy do zespołu dołączył młody perkusista, Przemek Nalazek. Po miesiącach zawirowań, ciągłych poszukiwań odpowiednich muzyków, skład ostatecznie wykrystalizował się. Pod koniec roku 2010 do zespołu dołączyli basista Mariusz Jaguścik , a także wokalista, Paweł Markowski. Steelfire graja muzykę, która oscyluje wokół klasycznego Hard Rocka, Heavy Metalu, Rock’n’Rolla, Glam Metalu.

Z powodu nagłej, ostrej infekcji gardła po plenerowym koncercie sylwestrowym w Katowicach nie wystąpi wcześniej zapowiadana URSZULA.

Fot. Tajo Photography

Fot. Tajo Photography

Swój udział potwierdziła Kasia Wilk z zespołem –  określana jako jedna z najzdolniejszych polskich wokalistek, właścicielka niezwykle charakterystycznego, mocnego wokalu i charyzmatycznej osobowości. Jej sukces zaczął nabierać rozmachu w wyniku współpracy z zespołem Kto To, z którym wylansowali takie przeboje jak „Zero do stracenia” czy „Gdy minie sen”. Oprócz tego śpiewała w chórkach u Kayah, a w Orkiestrze Adama Sztaby do dziś stanowi wokalny alt. Największą popularność przyniosła jej współpraca z poznańskim raperem Mezo i ich wspólne hity jak „Ważne” czy „Sacrum”. Swoją solową przygodę rozpoczęła w 2008 roku, kiedy to pojawił się jej pierwszy singiel pt. „Pierwszy raz”. Kilka miesięcy później, w październiku 2008 ukazał się długo wyczekiwany solowy album „Unisono”.

Podczas 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zabraknie wielu atrakcji. Przez cały dzień w siedleckich placówkach medycznych prowadzona będzie akcja bezpłatnych badań i porad lekarskich w ramach „Białej Niedzieli”. Szczegółowy harmonogram „Białej Niedzieli” dostępny jest na stronie internetowej www.mok.siedlce.pl.

Organizatorzy zwracają się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli i otwartego serca, do firm i instytucji w naszym mieście aby wsparły działania przy organizacji Finału. Można przynosić przedmioty do licytacji do siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach przy ul. Pułaskiego 6, a w dniu finału również w Budynku „Podlasie”. Kontakt ze Sztabem: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, ul. Pułaskiego 6, tel. 25 632 27 50; e-mail: pegaz@mok.siedlce.pl 

źródło: MOK

Zdjęcie główne: Kasia Wilka fot. Tajo Photography/ zespół Steelfire fot. Kamil Musiejczuk

9 komentarzy

 1. podoba mi się dodano 9 lat temu

  nie będzie podoba mi się? myślałem, że oni wszystkie siedleckie imprezy obstawiają. brawo dla organizatorów za niezaporszenie ich znooowuu 🙂

 2. dla wszystkich ortodoksyjnych katolików i wyznawców Rydzyka dodano 9 lat temu

  http://www.wprost.pl/ar/226230/Abp-Zycinski-Owsiakowi-nalezy-sie-wielkie-uznanie-Popieram-to-za-malo/

 3. Artur dodano 9 lat temu

  Czy będą jakieś atrakcję na placu?

 4. ello dodano 9 lat temu

  No cóż, jakie miasto, takie zespoły

 5. Paatryk93 dodano 9 lat temu

  Dołączam się do pytania Artura , zawsze były jakieś pokazy czy to policji albo straży pożarnej .

 6. czytelnik dodano 9 lat temu

  "Z powodu nagłej, ostrej infekcji gardła po plenerowym koncercie sylwestrowym w Katowicach nie wystąpi wcześniej zapowiadana URSZULA." – infekcja nie przeszkodziła by wystąpić w Szczecinie.
  http://www.urszula.art.pl/newsy.html

 7. Artur dodano 9 lat temu

  Urszula wystapiła na 2011 roku na XIX Finale w Szczecinie 🙂 Czytajcie ze zrozumieniem 🙂

 8. Sztab dodano 9 lat temu

  Zapraszamy na bieżące aktualizacje z przebiegu Wielkiej Orkiestry w mieście: www.wospsiedlce.org

  oraz na aukcje internetowe siedleckiego sztabu WOŚP: http://aukcje.wosp.org.pl/my_page.php?uid=1959592

 9. czytelnik dodano 9 lat temu

  Bardzo przepraszam. Rzeczywiście Urszula wystapiła w 2011 roku na XIX Finale w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?