SPIN

Siedlczanie życzą Siedlcom… dopisz się na listę

Aneta Borkowska czwartek, 29 grudnia 2011, 10:48 Siedlce, Wydarzenia

„A ja bym chciała, żeby powstało coś dla tych Najmłodszych 🙂 Może siedlecki odpowiednik Disneylandu – latem, a zimową porą cieplutki kącik i Mikołaj z prawdziwego zdarzenia… 🙂 Podarujmy Dzieciom coś, czego sami nie mieliśmy okazji przeżyć…” (Magdalena)

To tylko jedno z kilkudziesięciu życzeń jakie pojawiły się na stronie „Tworzymy listę życzeń dla Siedlec na Nowy Rok” utworzonej przez radnego Jacka Garbaczewskiego na portalu społecznościowym Facebook . Jak mówi jej autor pomysł przyszedł mu do głowy w momencie składania życzeń ze znajomymi przed świętami.

–  Każdy z nas przed świętami odbywał wiele spotkań tego typu.  Każdy z nas życzył sobie pomyślności, zdrowia, szczęścia i spełniania marzeń w przyszłym roku i wtedy pomyślałem, że byłoby fajnie jakby powstała taka lista życzeń dla miasta – wyjaśnia Garbaczewski.

Już kilka chwil po stworzeniu takiej listy na portalu pojawiły się pierwsze wpisy. Obecnie jest ich kilkadziesiąt i nadal można się dopisywać, bo akcja trwa do końca roku. Czego mieszkańcy życzą swojemu miastu?

– Życzenia są bardzo różne. Od takich, na które miasto nie ma wpływu jak budowa autostrady do Siedlec, po życzenia bardzo realne jak odnowienie parku czy Amfiteatru – wyjaśnia radny. – Są też  pomysły bardzo konkretne np. jak sprawić, aby na ulicy 3-Maja pojawiło się kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych – dodaje.

Wszystkie życzenia, które zostały wpisane wczoraj trafiły do rąk prezydenta. Jak mówi Garbaczewski ma nadzieję, że miasto realizując budżet będzie starało się też realizować wspólne pomysły mieszkańców. A sam postara się aktywnie dopytywać o możliwości ich wykonania.

– Jestem zadowolony z tego, że na listę wpisały się osoby w różnym przedziale wiekowym, a to pokazuje że coraz więcej mieszkańców korzysta z portali i z internetu w ogóle. Ja jako najmłodszy randy myślę, że mam niejako taki obowiązek, aby wykorzystywać takie nowoczesne technologie do kontaktu z mieszkańcami – dodaje.

Dopisywać swoje życzenia dla miasta można do 31 grudnia na portalu facebook tutaj.

ab

12 komentarzy

 1. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Dzień dobry, bardzo się cieszę ,że powstała taka lista – fajny pomysł.Moim życzeniem dla Siedlec jest zrezygnowanie z funkcji radnego Pana Garbaczewskiego i powołanie Mirka Greluka na to miejsce.Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.

 2. Koza dodano 9 lat temu

  Oj Siedlczaninie, chyba nie wiesz, że Pan Garbaczewski jest przedstawicielem ludzi, którzy na niego głosowali i nie Tobie decydować co powinien zrobić. Panie Jacku w pełni popieram Pańskie działania. Potrzeba nam ludzi młodych i prężnych w działaniu.

 3. dzięki dodano 9 lat temu

  Dzięki Robercie Ch. za sugestię 🙂 Zawsze można na Ciebie liczyć, przy każdym tekście odnośnie tego radnego masz zawsze to samo do powiedzenia. Jeszcze zapomniałeś dodać, że Dobijański też musi odejść…

 4. do Siedlczanina dodano 9 lat temu

  Gdyby Pan Mirek Greluk zdobył więcej głosów w wyborach do rady miasta niż Pan Garbaczewski z pewnością zostałby radnym. Radnych się nie powołuje, radnych się wybiera

 5. Do Kozy i do "do Siedlczanina" dodano 9 lat temu

  Do Kozy…ależ źle mnie zrozumiałaś droga Kozo, musisz nie tylko czytać ale czytać ze zrozumieniem..ja nie decyduję..to tylko skromna prośba o dopisanie mojego życzenia na listę.Do "do Siedlczanina" niewątpliwie masz rację ,że matematyka jest nieubłagana nawet gdy liczy się jeden głos( Pan Garbaczewski wygrał jednym głosem z Panem Grelukiem) natomiast mylisz pojęcia..w tym przypadku ponownie nie wybiera się kogoś kto już został wybrany tylko powołuje jeśli jest wakat. Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego w 2012. Pa pa:)

 6. do wszystkich dodano 9 lat temu

  A ja mam życzenie, by siedzibę Biskupa przeniesiono może do innego miasta….. i wtedy będzie normalnie , kolorowo i rozwojowo ! Pozdrawiam wszystkich zdrowo chcących dobra Siedlec.

 7. Wojtek dodano 9 lat temu

  A, ja życzę siedlczanom wyremontowanej ulicy Floriańskiej i Łukowskiej. Nawierzchnie pamięta lata komuny. Wyjazd na Hołublę jest dużo lepszy.., aha i prezes MKP niech zmieni doradcę. Ten jest niedoświadczony i nikt go nie lubi…

 8. ktoś jeszcze dodano 9 lat temu

  Niech poseł PełOo spróbuje raz, chociaż raz – niech zaistnieje na forum sejmu i cokolwiek uczyni dla Siedlec! Jacuś pokaż się.

 9. optymista dodano 9 lat temu

  A ja życzę wszystkim Siedlczanom unijnych zarobków,rent i emerytur i żeby franek kosztował 2 zyle.

 10. Obserwator dodano 9 lat temu

  Tani chwyt polityczny panie Jacku.

 11. nowyrok dodano 9 lat temu

  A ja myślę, że jeśli cokolwiek z tej listy życzeń uda się zrealizować, to zawsze będzie na plus dla miasta i jego mieszkańców a nie politykowanie. Od tego chyba właśnie są radni, którzy mają być "głosem" lokalnej społeczności. Wszystkiego dobrego na 2012!

 12. Życzenia z TV dodano 9 lat temu

  "Chcemy żeby Z. Ziobro był wszędzie."

  Nie daj ….!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?