SPIN

Strefy płatnego parkowania (mapa + ankieta) przypominamy

Beata Głozak niedziela, 15 stycznia 2012, 22:02 Siedlce, Wydarzenia

Wszystko wskazuje na to, że płatne strefy parkowania w naszym mieście już wkrótce staną się faktem. Jak powiedział nam Stanisław Mrówczyński, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Siedlce od pierwszych dni stycznia do lutego siedlczanie będą mogli wypowiadać się za pomocą ankiety jakie jest ich zdanie w tym temacie.

W ankiecie mają pojawić się pytania dotyczące kwot proponowanych za parkowanie w ścisłym centrum miasta i samych miejsc parkingowych. Formularz pojawi się na stronie internetowej magistratu. Będzie można go też pobrać w Biurze Obsługi Interesanta przy Skwerze Niepodległości. Stanisław Mrówczyński podkreślił, że konsultacja społeczna w tym przypadku nie jest konieczna, ale jest to tak ważna decyzja dla mieszkańców Siedlec, że nie można było takiego kroku pominąć. W najbliższym czasie wszystkie informacje łącznie z mapami pojawią się także na naszej stronie.

ANKIETA DOSTĘPNA TUTAJ

bg

76 komentarzy

 1. jim dodano 12 lat temu

  Generalnie tak. Ale ŻADNYCH świętych krów – nie ma prezydent nie prezydent, a już nie daj boże radny czy inny kawopij z UM – albo wszyscy, albo nikt. No i tylko godziny "robocze" np 8-18 pn-pt + karnety (ale TYLKO po jednym) na mieszkanie znajdujące się przy ulicy na której będzie ta strefa. Niniejszym konsultacje uważam za zakończone 😉

 2. chyba to nie jest tak ..... dodano 12 lat temu

  były już płatne parkingi. Zlikwidowno je bo były niezgodne z prawem.
  Teraz będzie, to nie my to oni (mieszkańcy) chcieli.

 3. lukas dodano 12 lat temu

  plac Zdanowskiego przy PKP??????!!!!! kogoś po..ało całkowicie. W ogóle jest zdecydowanie za duża – powinno być Wojskowa – AK – 3go Maja – Floriańska – Kościuszki – Świrskiego.W zupełności by wystarczyło.

 4. UB dodano 12 lat temu

  Niedawno na moim osiedlu miasto położyło kostkę z wyznaczonymi miejscami parkingowymi. Trochę później pojawiła się kostka i wyznaczone miejsca na Pułaskiego. Zarówno n jednym jak i drugim parkingu ludzie parkują "aby ja" nie zwracając uwagi na zaznaczone miejsca. Czy w takich przypadkach od tych osób będzie pobierana opłata za 2 miejsca? Uważam, że mieszkańcy nie powinni płacić jeśli np. przywożę dziecko do domu, przywożę zakupy i zatrzymuję się na max.15 minut. Ciekawa jestem jak będzie z parkowaniem na moim osiedlu (między Pułaskiego a Sienkiewicza), czy też będą miejsca płatne? Albo proponuję możliwość opłaty dla mieszkańców (np na miesiąc) z gwarantowanym miejscem parkingowym. W tej chwili już są problemy z parkowaniem, a co będzie dalej? A tak na marginesie to od czasu do czasu może by się nasza Straż Miejska przeszła i ukarała tych co nieprawidłowo parkują (zajmując 2 miejsca).

 5. ble ble ble dodano 12 lat temu

  Jestem mieszkańcem centrum miasta. Zlikwidowano nam parking pod blokiem. Ciekawe gdzie mamy parkować. Samochodu raczej do domu nie dam rady zanieść…

 6. siedlczanin kierowca dodano 12 lat temu

  NARESZCIE !!!!!!!!!! CHODNIKI BĘDĄ DLA PIESZYCH. Od Banku do Poczty całkowity zakaz parkowania by się przydał !. I jak w normalnej cywilizacji opłata za parkowanie. Mnie jak stać na samochód na paliwo to także mnie stać na parkowanie. W Wawie płacę i zasilam ich budżet, to Siedlcach też chcę. Oszaleć można jak się trzeba przeciskać i chodzić gęsiego po chodnikach nosami ocierając po ścianach i witrynach budynków. Kobiety z wózkami mają przerąbane. Bo buraki już nawet parkują na całych chodnikach. Po jaką cholerę ta ankieta. Odwagi panowie rajcy.Wprowadzić, egzekwować i brać kasę na nowe deptaki ,skwerki itp itd. Może wreszcie będzie kasa na zagospodarowanie "kwartału" w centrum, na prawdziwe miejsce wypoczynku i spaceru bez samochodów.

 7. efaster dodano 12 lat temu

  no to Osiedlowa, 11 Listopada, Cz. Krzyża (obie od Osiedlowej), Rynkowa, Błonie, Formińskiego, WP, Piłsudskiego (obie od Wałowej), 10 Lutego, Katedralna, Sportowa, Cmentarna, Popiełuszki, Sokołowska (do Rynkowej), Prusa, Aleksandrowska (i równoległe do niej), Wiszniewskiego, Starowiejska (do SP 7), Wyszyńskiego, Młynarska, Wiatraczna, Brzeska (do Wyszyńskiego), Floriańska.

  Teraz leżą i kwiczą, każdy a to każdy szczególnie region, będzie kombinował na lewo i prawo, jak tu zaparkować a nie zapłacić. Coś mi się widzi, że po pół roku będą strefę PP powiększać.

  Ona jest po prostu za mała.

 8. siedlczaninx dodano 12 lat temu

  Biedronki znowu górą – tylko tam można będzie parkować bezpłatnie (oprócz tej na Świrskiego). Pozostałe sklepy niech nam zwracają przy zakupach. Tak samo szkoły (np. SP nr 6 czy Prus) jak przyjedziemy na wywiadówkę.
  Zanim wprowadzą strefę wszystko w każdym urzędzie powinienem uzyskać drogą elektroniczną !

 9. siedlczanka dodano 12 lat temu

  Tak rozległa strefa to przesada.
  Poza tym nasuwa się mnóstwo pytań i wątpliwości…Jak przyjadę na mszę do Katedry, czy Garnizonu to też mam płacić za parkowanie, czy może tylko w dzień roboczy a w święto już nie?!
  Odwożąc dziecko do szkoły czy przedszkola i parkując 15 minut też mam płacić?!
  Opłata będzie za parkowanie na ulicy, parkingach czy miejscach wyznaczonych itp.
  A i pracodawca powinien wypłacać w takim przypadku dodatek parkingowy :), bo jak bym chciała dostać się do pracy komunikacją miejską to codziennie byłabym spóźniona.
  Nowe uregulowania powinny zostać gruntownie przemyślane i dopracowane, aby nie prowadziły do absurdów.

 10. kibic dodano 12 lat temu

  mieszkam przy 11 Listopada – gdzieś muszę parkować samochód, jakieś rozwiązanie dla zameldowanych przy ulicach, które będą objęte płatna strefą – w grę nie wchodzi płatny karnet

 11. no zaraz dodano 12 lat temu

  a przy Wiszniewskiego taki fajny duży Parking i za free zostaje
  huraaaa

 12. okm dodano 12 lat temu

  strefa powinna zawierac sie w kwadracie ulic florianskiej, swirskiego, armii krajowej i 3-go maja …i tyle….

 13. OBSERWATOR dodano 12 lat temu

  Pomiędzy ulicami Armii Krajowej i Świętojańską znajduje się dworzec autobusowy, który leży w strefie płatnego parkowania. Ciekawe jaka będzie opłata dla autobusów ? A dla Bus-ów parkujących wokół niego ? Czy taka sama jak dla samochodów osobowych ?

 14. jim dodano 12 lat temu

  do obserwator – UM może sobie brać opłaty za parkowanie na swoim terenie (czyli swoich drogach) na pozostałym terenie, czyli np PKS, czy terenie Spółdzielni i wspólnot z oczywistych względów nie…

 15. AW dodano 12 lat temu

  Mam nadzieję, że opłaty dotyczyć będą jedynie publicznych parkingów? Jak ktoś postawi samochód na własnej posesji znajdującej się w strefie, to chyba nie powinien płacić?

 16. do siedlczanki, także kierowca dodano 12 lat temu

  Pod kościołami też powinny być płatne parkingi, a czemu nie !?. Da pani mniej na tacę i się wyrówna. Z jakiś pieniędzy trzeba naprawiać zdewastowane przez samochody chodniki. Siedlce to mała miejscowość ,że bez problemu można się dostać w każde miejsce MPK i rowerem, a latem na piechotę. Parkingi płatne i ceny paliw po nowym roku rozwiążą problem. Mam taką nadzieję. Bo nie ma już czym oddychać w mieście , spaliny , palone śmieci w mieszkaniach komunalnych i domkach jednorodzinnych !!!!?? . "Siedlce Friendly City" hahahhaahaha

 17. orfeusz dodano 12 lat temu

  A cóz tu komentować i ankietować. Jak zwykle pewnie wprowadzone zostanie to na wzor Orwella i jego powiesci Folwark zwierzęcy czyli hasło przewodnie pomysłu- "wszystkie zwierzęta sa rowne ale świnie sa najrowniejsze". Zaraz beda karnety dla urzedasów, radnych , prawnikow, pracownikow urzedow itp.
  Ja jestem za ale każdy po rowno , każdy tak samo. Nie ma że do kościoła, że po dziecko, ze do lekarza , ze….wiele wiele takich. Nie , rozliczenie co 15 minut , każde 15 minut np.50gr czyli godzina 2 zyle i juz.Wtedy po dziecko do szkoly – nie ma problemu 50gr i juz sie stawia. Kasa mala, miejsce jest czego szukac wiecej.

 18. mieszkaniec centrum dodano 12 lat temu

  Mieszkam w centrum. Płacę podatek od nieruchomości miastu. Miasto nakłada na mnie obowiązek utrzymania porządku na całym chodniku przed mym domem (śnieg, błoto, śmieci) a teraz jeszcze będę musiała płacić za auto zaparkowane przed własnym domem?

 19. krab dodano 12 lat temu

  a co z osobami prowadzącymi działalność w centrum miasta. Ja prowadzę sklep w strefie płatnego parkowania i jestem kilka razy w ciągu dnia a nawet i cały dzień!!!????!!!??? a samochodem muszę jeździć i muszę parkować w pobliżu sklepu aby zanieść towar do sklepu

 20. obserwator 2 dodano 12 lat temu

  Cienko to widzę, zacząć należy od wydania wszystkim mieszkańcom specjalnych kart parkingowych, przepatrzeć wszystkie newralgiczne miejsca w tym rejonie, za chwilę wjeżdżając do miasta bedziemy płacić myto. Zaczyna się dziwna sytuacja, że moje miasto nie będzie dla mnie bo nosił ciężarów nie będe kilometrami, musz e podjechać, musze wyjąc, wynieść coś z auta, za chwilę wpadniemy w paranoje, ja tego nie widzę w tak duzym obszarze. Poza tym należy wczesniej przygotować odpowiednio parkingi a nie tak chaotycznie wyszukiwac miejsca

 21. Xaveri dodano 12 lat temu

  Nie, nie, nie… moi drodzy Radni Miasta Siedlce

  Parkowanie do 20minut powinno być DARMOWE !!
  Parkuję, idę na pocztę, do banku czy do sklepu – załatwiam sprawę i gazu na drugi parking załatwiać kolejne sprawy… Nie tak że zostawiam samochód na cały dzień i blokuję miejsce innym!

  do 20min – GRATIS!
  dodatkowe 10 minut do pół godziny – 50 groszy
  30m do 1h – 1pln
  1h – 2h – 2 pln
  2h do 4h – 5 pln
  4h do 9h – 5pln + 1pln za każdą rozpoczętą godzinę ponad 4h

 22. aaaaaaa dodano 12 lat temu

  Zdecydowanie za duża strefa!!!! Na początek wystarczyłyby konkretne ulice: Piłsudskiego, Kilińskiego, Pułaskiego. A co otrzymamy w zamian za opłatę parkingową???

 23. martyna dodano 12 lat temu

  juz widze co sie bedzie dzialo na wszystkich okolicznych osiedlach. trzeba zrobic wiecej parkingow, a nie szukac rozwiazania na sile. sprawa skonczy sie tak, ze wszyscy beda parkowac na mlynarskiej, wiatracznej, solskiego, woszczerowicza i innych osiedlach w centrum, a mieszkancy tych osiedli dopiero beda mili problemy z zaparkowaniem.

 24. bank dodano 12 lat temu

  a co mam zrobić z tą ankietą? wysłać mailem? papierowo gdzieś zanieść?

 25. efaster dodano 12 lat temu

  ja nie wiem czy Siedlce to wieś ?? A jego mieszkańcy są tak głupi i durni ?? Czy was po…..o ?? Widział ktoś aby w jakimś mieście gdzie jest strefa aby pierwsze 20 min. było za free ?? Jak to udowodnisz ?? Tak to wszyscy będą się tłumaczyć, że na 20 minut. Po drugie a kogo obchodzi, że dowozisz towar, są firmy spedycyjne. Albo mieszkasz w centrum (w strefie) i jako zameldowany tam od miniumum 5 lat masz roczny karnet powiedzmy za 300 zł, albo do widzenia. W Warszawie mieszkańcy płacą co miesiąc ponad 100 zł. Więc nie narzekajcie. A że do przedszkola, po zakupy, na poczte. Kogo to obchodzi ?? Eeeeee… I tak się cieszcie, że nie trzrba płacić za całą godzinę, tylko za 30 min. Po to są opłaty by jak najwięcej ludzi zniechęcać do parkowania (taki cel przyświeca idei stref).

 26. do wszystkich oburzonych dodano 12 lat temu

  jak najbardziej płatne parkowanie dla wszystkich bez wyjątku i sklepikarzy i dla urzędników . Jeśli karnety dla mieszkańców to też płatne i to co najmniej po 100 zł miesięcznie. Taki luksus musi kosztować. Może część ludzi przestanie po kilkaset metrów z domu jechać do pracy samochodem i trzymać go w jednym miejscu cały dzień. Czasami stoję na przystanku i obserwuję jak pojedyncze osoby jeżdżą do domu na pobliskie osiedle. Trochę rozsądku i matematyki się przyda. Jestem jak najbardziej za płatna każdą minutą i przez każdego bez wyjątku tak jak w innych miastach i w całej Europie, skoro uważamy się za takich wielkich mieszczuchów.

 27. jim dodano 12 lat temu

  w Warszawie ROCZNY abonament dla mieszkańca to 30 PLN….

 28. mieszkaniec dodano 12 lat temu

  ja proponuję następujący cennik:
  15min – 0,5zł
  30min – 1zł
  1h – 2zł
  1h : 2h – 2,5zł
  każda rozpoczęta powyżej dwóch godzin – 3zł

 29. anna dodano 12 lat temu

  Jak zwykle nabijanie kasy na ludziach i szukanie pieniędzy na zapchanie dziury w budżecie naszym kosztem. Jestem zdecydowanie przeciwko strefie płatnego parkowania. Śmiem podejrzewać, że ci którzy są za to w większości ci, którzy rzadko jeżdżą do centrum, mieszkają blisko albo wcale nie mają samochodów i wychodzą z założenia: "Ja nie mam auta i jest mi źle, więc niech i innym będzie źle".

  Jak można zgadzać się na coś nie znając konkretów. Nie wiemy co miasto rozumie przez miejsce parkingowe (np. parking na placu Sikorskiego, czy może wszystkie miejsca postojowe na ulicach i chodnikach).

  A co z miesięcznym abonamentem?
  Pracuję w ścisłym centrum, a mieszkam dość daleko i mam problem z komunikacją miejską. Mam w takim razie płacić codziennie po kilkanaście złotych za nic?

  Czy to według Pana Prezydenta jest fair? co dostajemy w zamian?

  Może w takim razie niech dopłaca te pieniądze do komunikacji miejskiej i zwielokrotni liczbę autobusów w dalszych częściach miasta. Nie wszyscy mieszkają w obrębie kursowania autobusów nr 3 i 4, a niektórzy muszą czekać na MPK po 1,5 -2 godz.
  Ciekawe czy szanowny pan czekał by tyle.

  I co to za tłumaczenie,że jeśli kogoś stać na samochód to stać na parkowanie. Dla niektórych samochód to konieczność, a nie przyjemność. Proszę mi uwierzyć, gdybym mieszkała bliżej wcale bym nim nie jeździła.

  Proszę nie liczyć na mój głos w przyszłych wyborach.

  Nie pozdrawiam Panów z ratusza.

 30. Parkometr dodano 12 lat temu

  Za wprowadzeniem płatnych miejsc parkingowych zapewne są Ci mieszkańcy którzy nie dorobili się 4 kółek i w myśl zasady "skoro ja nie mam to niech inni też nie mają" proponują wprowadzić opłaty żeby inni też tak jak oni musieli jechać autobusem. Ale każdy kij ma dwa końce, autobus się nie rozciągnie więc będzie jeszcze większy tłok!
  Jeżeli już urzędnicy tak martwią się o naszą wygodę proponuję pomyśleć o jakimś nowym parkingu zamiast o pobieraniu opłat za nic. Ale twórca pomysłu płatnego parkowania dobrze kombinował bo raz Urząd Miasta raz zarobi na opłatach parkingowych a drugi raz na biletach komunikacji miejskiej.

  Proponuję zrobić test i na ulicy Piłsudskiego i Płaskiego wprowadzić strefę płatnego parkowania zobaczymy ile osób będzie wolało pojeździć po mieście i poszukać darmowego miejsca parkingowego a ile zaparkuje bez szukania na parkingu płatnym.

 31. zatroskana mamam dodano 12 lat temu

  Witam! Czytam wszystkie wpisy i jestem przerażona je czytając. Jak wiemy Siedlce są miastem zakorkowanym, a brak kultury jazdy i parkowania widać na co dzień w każdym kąciku miasta.
  Zastanawiam się, czy dowożąc dziecko do szkoły, a następnie odbierając je będę płacić myto. Dziecko jest nie samodzielne, w takiej sytuacji rodziców jest wielu. Idące podwyżki naruszają nasze budżety domowe i jeszcze to.
  Drodzy sprawiedliwi nie każdy może mieszkać w centrum i nie każdy ma pojazd z chęci posiadania go.
  Ja chcąc zawieść dziecko do szkoły komunikacją miejską musiała bym je budzić o 5 rana, a nie o 6.20. Wasze dzieci wstają 30 min przed dzwonkiem. Cieście się że możecie mieszkać tak blisko szkół i prac i macie dzieci na tyle samodzielne, że do szkoły dojdą same.
  Pomysłodawcy płatnej strefy niech przemyślą wszystkie za i przeciw. Kadencja jest krótka a wyborcy maja dość bubli administracyjnych. Zacznijcie przykładem od siebie i jak przykładni obywatele Siedleccy opłaty parkingowe zacznijcie wprowadzać na swym parkingu dla siebie.

  Z poważaniem dojeżdżająca matko parokrotnie w ciągu dnia do Siedlec.

 32. efaster dodano 12 lat temu

  I tym różni się Warszawa od Siedlec. Właśnie tym czyli podejściem do życia. Powiem tak gadałem z Ciocią (rodowita Warszawianka, wójek ś.p. zresztą też ale to taka dygresja) i pytam Ciociu wartą mieć tą SPP ?? A co u was chcą wprowadzić ?? pyta. Tak i dla tego pytam. Ja wiem czy warto – odpowiada – konieczność raczej. Bo jak by jej nie było to by było jeszcze gorzej. Czyli nie chciałabyś aby jak zlikfidowali ?? pytam. O nie, tak przynajmniej mam roczny karnet, a przyjezdni płacą i jest na remont ulic i chodników. Aha. odpowiam U was to aż się prosi o SPP bo wy tam w Siedlcach to takie wąskie i dziurawe ulice macie. Ba chodnikiem się przejść nie da bo parkują nie raz na całej szerkości ulicy. Słupków to u was UM nie stawia ?? pyta. A no nie stawia – odpowiadam. szkoda – szłyszę w słuchawce tel. Nie wiem nie znam się – odpowiadam. Cóż teraz się wyrówna – mówi. Ale co się wyrówna Ciociu – pytam. No wy płacicie jak do mnie przyjedziecie a teraz ja jak przyjade do was będe płacić – mówi. No w sumie ma Ciocia rację, tylko odwiedzamy się najczęście w weekendy albo święta więc parkowanie jest za free – odpowiadam. No i tak w wielkim skrócie wyglądała moja rozmowa. A Ciociunia mnie lubi bo jej córka jest moją chrzesną i aktualnie przebywa po za granicami kraju. Więc była ze mną szczera. Cóż żeby nie było mieszkam w strefie (planowanej) i zamierzam kupować karnety co roku. Co nie znaczy że nie kożytam z MPK i 2-óch dolnych kończyn, kożystam dla mnie przejście np. z Cz. Krzyża na Formińskiego nie stanowi większego problemu. Ba potrafię idą z psem na spacer zajść po kościół ś.w. Stanisława i wrócić Sokołowską do domu. czyli kręce spokonie 2-3 km. oczywiście jak mam czas. No ale nic dziwnego że ludzie tacy grubi i młode dziewczyny mają takie grube nogi i tyłek. Bo "rozbijają" się od małego autem najpierw ze starymi później same albo chłopak wozi. Dbajcie o linie, UM daje wam ku temu pretekst. Wykożystajcie tą nadarzają się okazje. Pozdrawiam. I weźcie sobie do serca co mówi moja Ciotka, której firma organizowała budowęStadlera

 33. Anonim dodano 12 lat temu

  nie popieram parkowania samochodów przez cały dzień pod sklepami, czy innymi instytucjami. równe prawa dla kazdego!!! brak ulg, karnetów itp dla urzedów, pracowników i sklepikarzy! niech chodza i zobacza z czym czlowiek boryka sie na codzień i od zawsze! płacic po równo taki szary czlowiek jak i UM, STAROSTWO, UP I INNE! BEZ ULG!

 34. jim dodano 12 lat temu

  efaster – a czemu chcesz mieć karnet? czemu myślisz, że masz jakiekolwiek większe prawo do parkowania w centrum niż mieszakniec np ul. Mieszka? czy płacisz większe podatki? Ciekawe jakby "cioci" zabrali karnet to też by była taka zwolenniczką strefy? Jak wszyscy to wszyscy "ciocia" i efaster też. Wtedy zgoda.

 35. beż wyjątków! płaci kazdy po równo! dodano 12 lat temu

  Opłaty za miejsca parkingowe w centrum dla – pracownikow sklepów, biur czy urzędów, jak również właścicieli, pod którymi stoją całymi dniami i klientów, którzy wpadną tylko na chwilkę, powinny być dla każdego równe. Żadnych kart, rabatów nic! Niech spacerują, jak my, zwykli ludzie!!! UM, ATAROSTWO, UP są instytucjami dla ludzi, którzy chcą coś załatwić, a nie dla prezesów, co siedzą i grzeją stołek i miejsce pargingowe przez 8 godz. Niech pomyślą, ile w tym czasie klientów mieli! A może nie chcą?! bo i tak za świstek papieru i w UM trzeba płacić! CHCĄ ZROBIĆ, NIECH ROBIĄ PŁATNY, ALE NIECH OBOWIĄZUJE KAŻDEGO BEZ WYJATKÓW! NIECH SIĘ PRZEKONAJĄ, JAKIE PROBLEMY NA CO DZIEŃ MAJĄ LUDZIE, JAK MUSZĄ LATAĆ TO TU, TO TAM!!! JEDNA OPŁATA I TYLE! BO TAKI URZĘDNIK np. powiedzmy z karnetem, zapłaci za 8 h 1 zł, a my co za 30min – 60min?! Gdzie to sprawiedliwość? popieram wypowiedź płatne parkingi tylko nowe! Jak już coś.

 36. do zatroskanej mamy!! dodano 12 lat temu

  A dlaczego to zatroskana mama przywozi swoje małe dzieci do miasta i samorząd miejski musi je utrzymywać i dopłacać do wykształcenia. Przecież gmina zapewnia wykształcenie na poziomie podstawowym i gimnazjalnym. Więc proszę udać się po dopłatę do wójta lub przenieść dzieci do swoich szkół w gminie tam gdzie się płaci podatki.

 37. J dodano 12 lat temu

  Opłaty za miejsca parkingowe w centrum dla – pracownikow sklepów, biur czy urzędów, jak również właścicieli, pod którymi stoją całymi dniami i klientów, którzy wpadną tylko na chwilkę, powinny być dla każdego równe. Żadnych kart, rabatów nic! Niech spacerują, jak my, zwykli ludzie!!! UM, ATAROSTWO, UP są instytucjami dla ludzi, którzy chcą coś załatwić, a nie dla prezesów, co siedzą i grzeją stołek i miejsce pargingowe przez 8 godz. Niech pomyślą, ile w tym czasie klientów mieli! A może nie chcą?! bo i tak za świstek papieru i w UM trzeba płacić! CHCĄ ZROBIĆ, NIECH ROBIĄ PŁATNY, ALE NIECH OBOWIĄZUJE KAŻDEGO BEZ WYJATKÓW! NIECH SIĘ PRZEKONAJĄ, JAKIE PROBLEMY NA CO DZIEŃ MAJĄ LUDZIE, JAK MUSZĄ LATAĆ TO TU, TO TAM!!! JEDNA OPŁATA I TYLE! BO TAKI URZĘDNIK np. powiedzmy z karnetem, zapłaci za 8 h 1 zł, a my co za 30min – 60min?! Gdzie to sprawiedliwość? popieram wypowiedź płatne parkingi tylko nowe! Jak już coś.

 38. jim dodano 12 lat temu

  do kogos kto odpisał "zatroskanej mamie" – może nie wiesz ale pieniądze "idą za dzieckiem" – więc nie jęcz bo bez ludzi z poza "WS" padłoby wiele siedleckich szkół

 39. Parkometr dodano 12 lat temu

  Nie wiem czy ktoś "od cioci" przeczytał dokładnie propozycję UM, nie ma tam nic mowy o jakiś karnetach ! Parkujesz płacisz a nie dostajesz nic w zamian (na co pójdzie ta kasa ? – napewno nie na remont dróg).

 40. Dirke dodano 12 lat temu

  Mam mieszane uczucia i mnóstwo pytań.
  Mieszkam przy Sienkiewicza – wynajmuję mieszkanie, bez meldunku, ale czynsz płacę ja 😉 . I co, mam płacić za parkowanie pod domem?
  Jako matka dziecka niepełnosprawnego, posiadajacego kartę ON, będę płacić za parkowanie podczas dowozów dziecka do szkoły? Przecież piechotą nie pójdę a pod samą szkołą nie zawsze da się zaparkować. Jak jadę na Sienkiewicza do lekarza POZ z dzieckiem oczywiście – a tam czasem się siedzi i siedzi – to też mam płacić?
  I, oczywiście, czy nasi ulubieni nami władający – czy będą wyłączeni z opłat?

 41. Dirke dodano 12 lat temu

  jim: środa, 4 Styczeń 2012, 14:29 do kogos kto odpisał "zatroskanej mamie" – może nie wiesz ale pieniądze "idą za dzieckiem" – więc nie jęcz bo bez ludzi z poza "WS" padłoby wiele siedleckich szkół

  A to ci ciekawostka . Niestety kompletnie mijająca się z prawdą. Napiszmy dobitnie: pieniadze NIE IDĄ za zadnym dzieckiem – chorym, zdrowym, miastowym, ze wsi.

 42. do jim dodano 12 lat temu

  Jednak nie do końca jesteś poinformowany/a, a gdyby nie było tych spoza WS to byłoby luźniej dla tych z WS.

 43. hm dodano 12 lat temu

  Pod Szpitalem na Poniatowskiego dawno wszyscy płacą i nikt nie narzeka.Więc i w strefie niech płacą wszyscy jednakowo i bez wyjątków dla urzędników, pracujących , handlujących, wożących dzieci do szkół itd. Może karnety dla stałych mieszkańców w strefie, ale tez płatne i to po jednym na mieszkanie.
  Traktujmy się wszyscy w miarę jednakowo. Znikną nam wtedy z ulic zaparkowane na cały dzień samochody, których można byłoby wcale nie wyprowadzać z garaży i z miejsc spoza strefy płatnej. Jeździć będą tylko ci co naprawdę muszą. Jak byłem za granicą i nocowaliśmy u znajomych w strefie płatnego parkowania to w dni robocze samochód parkowaliśmy poza płatną strefą i nie było to wcale takie uciążliwe, chociaż odległość była dużo dłuższa niż całka płatna nasza strefa. Więc nie przesadzajmy z tym narzekaniem. U nas nie ma aż tak wielkich odległości do pokonania.

 44. aaaaaaa dodano 12 lat temu

  Moja propozycja jest taka, aby władze miasta najpierw wybudowały przy głownych ulicach miasta w miejscach bezpośrednio graniczących ze SPP duże parkingi, darmowe oczywiści. Można by było zostawiać na nich samochody, a do centrum iść pieszo. Komu nie chciałoby się spacerować płaciłby za parkowanie. Takie rozwiązanie dawałoby jakąś alternatywę. Moja propozycja na parking to np. była hala lokomotywowowni i przyległe do niej tereny, rampa kolejowa. W pozostałych częściach miasta napewno też by się znalazły jakieś tereny. Szanowne Władze miasta- nie szukajcie naprostrszych rozwiąźań za które, my mieszkańcy będziemy musieli płacić!!!

 45. jim dodano 12 lat temu

  dotacja budżetowa idzie do tego samorządu do którego szkoły chodzi dziecko, nie ma znaczenia skąd to dziecko jest – czy chcesz czy nie – nie ma dzieci, nie ma dotacji z budżetu – nie ma dotacji, nie ma szkoły – luźno by było jak nic, szczególnie luźno jeśli chodzi o zagęszczenie szkół, których połowę trzeba by zamknąć.

 46. do jim dodano 12 lat temu

  Jeśli masz rację w sprawie dotacji to może i tak ale dotacja to za mało – resztę finansują samorządy, czyli my podatnicy Miasta Siedlce. Chyba że zaczniecie swoje podatki rozliczać do budżetu Miasta jak robi wiele osób pracujących w Warszawie i tam posyłających swoje dzieci do szkół mimo że nie mają tam stałego miejsca zamieszkania. Więc ???

 47. jim dodano 12 lat temu

  do (nie wiem do kogo bo się nie podpisujecie w odpowiednim miejscu) – dopłata samorządu to promil w stosunku do subwencji. Na "dziecko" idzie od 4.500 do 44.000 rocznie. Ile dopłaca samorząd? Chcecie czy nie, bez uczniów z powiatu połowa siedleckich szkół idzie do zamknięcia a połowa kałamarzy na zieloną trawkę.

 48. REFERENDUM dodano 12 lat temu

  Apeluję do wszystkich przeciwnkiów – by wnioskować o REFERENDUM w tej sprawie – można było w sprawie stadionu – to dlaczego nie wsprawie Płatnych parkingów – to ważniejsza sprawa!

 49. Parkometr dodano 12 lat temu

  Popieram wniosek użytkownika "REFERENDUM" o przeprowadzenie referendum w sprawie wprowadzenie stref płatnego parkowania.
  ps. Wybudowali stadion a teraz będą szukać pieniędzy na jego utrzymanie z opłat parkingowych – dla kogo jest ten stadion. Zamiast niego można było zbudować parking i basen.

 50. zatroskany ojciec dodano 12 lat temu

  Wyłazi "słoma z butów" jak nic. Myślałem, że już dawno minęły czasy podziału na miastowych i wieśniaków, bo przyzajmy szczerze, większość ówczesnych miastowych to wieśniaki z dziada pradziada, a ówcześni wieśniacy to w dużej części byli miastowi. Nasuwa się więc pytanie czemu tak bardzo mieszczuchy dążą do podkreślenia, że są "lepsi, ważniejsi i u siebie"? To po pierwsze, po drugie popieram wszystkie zatroskane mamy. Mam 3 dzieci w wieku szkolnym i wiem, że państwo nie prowadzi żadnej polityki prorodzinnej. W sprawie podwożenia dzieci do szkoły mam pytanie, czy ktoś z Was podnióśł kiedyś plecak pierwszoklasisty a może piątoklasisty? To jest spokojnie 5-6 kg i nikogo to nie obchodzi, pani minister obiecała w tej sprawie cuda i … wypięła się na nas. Kto ma dzieci ten wie jak sprawnej organizacji wymaga dowiezienie do szkoły,do przedszkola (przypominam, że przedszkolak sam nie "wyskoczy" z samochodu), dojazd do pracy i powrót. Jestem uczciwym obywatelem, płacę podatki nie robię przekrętów a wciąż czuję się oszukiwany i okradany. Dodatkowy wydatek w miesiącu wysokości 380 zł dla mojego budżetu to naprawdę b. dużo. Nie jestem również w stanie sprawnie zorganizować tego jeżdżąc komunikacją miejską. Chcę zaznaczyć drodzy "miastowi", że nie do"waszych" szkół i przedszkola przywożę swoje dzieci. Czytając posty mam wrażenie, że większość z Was forumowicze ma wielką frajdę, że komuś wreszcie dokopią, że komuś będzie gorzej i chyba wcale nie chodzi Wam o odkorkowanie miasta i usprawnienie komunikacji.

 51. to powinno do końca dodano 12 lat temu

  stycznia być na froncie.

 52. Parkometr dodano 12 lat temu

  Dla mnie nie ma żadnego znaczenia kogo dziecko do jakiej szkoły chodzi ale w 100% zgadzam się z zatroskanym ojcem co niektórym obywatelom nie chodzi o odblokowanie miasta jedynie by inni mieli gorzej "ja mam źle do dlaczego on ma mieć lepiej". A UM chodzi o dodatkowe wpływy do budżetu.

 53. nie pamietam dodano 12 lat temu

  jak ma sie zachowac dostawca towaru do sklepu?. sam mam ich w tej strfie ok 30 do zaopatrzenia, jesli bede czekal w kolejce na rozładunek i musze płacic to mam to w nosie , wolę z predkoscia minimalną jechac w tę i spowrotem, robic korki. zbierac joby, jak stanę i nie zapłace straz miejska zaraz bedzie po haracz.

 54. mr dodano 12 lat temu

  Opłata DWA złote za Twoje czekanie poprostu doprowadzi Cię do RUINY. A tak to będziesz się uwijał z towarem a nie blokował przez godziny z dwa miejsca. Parkowanie może być (zg. z ankietą) od godziny 8:00!!! więc dzieci zaprowadzisz na tą godzinę zupełnie za darmo! A opłata za parkowanie ma dwie funkcje: pierwsza to zmuszenie do zwalniania miejsc parkingowych, druga to częściowe pokrycie utrzymania takiej strefy (system parkometrów będziemy w ten sposób spłacać kilka lat, nie wspominając o kontrolerach i ich etatach – tu plus, bo NOWE etaty).

 55. jim dodano 12 lat temu

  zdecydowanie przeciw – u mnie pod blokiem – na ulicy – stoją głównie samochody mieszkańców (w proporcji 9/10) – czyli nic się nie zmieni poza tym, że wszyscy będziemy kolektywnie o kilkadziesiąt złotych rocznie lżejsi. Nie więrzę w żadna rotację miejsc – gdzie mam przepraszam rotować ja czy sąsiad? Mamy się zamienić miejscami? Mam nadzieję, że zwolennicy opłat zgodzą się płacić tak samo jak mieszkańcy spoza strefy, czyli bez żadnych abonamentów? A może całe miasto podzielić na "strefy" i darmowe parkownai tylko w "swojej"??? Bo w przeciwnym razie to poprosze dla mieszkańców pozastrefowych zniżkę w podatku – płacą tak samo a miasto różnicuje tu dostęp do miejskiego majątku (parkingi) ze względu na miejsce zamieszkania….

 56. Andrzej dodano 12 lat temu

  po 1 ankieta jest tak skonstruowana jakby to robił amator!!!
  po 2 ile będą kosztowały parkometry i kto to będzie obsługiwał?
  po 3 a co z mieszkańcami stref parkowania płatnego ?
  po 4 to wszystko mi śmierdzi ż..dem !!!

 57. marcin dodano 12 lat temu

  jestem za płatnym parkowaniem ale powinno być coś takiego że osoby które mieszkają przy ulicach które są objęte płatnym parkowaniem powinny mieć za szybami jakoś kartę że może stawiać samochód za darmo lub jakieś karty które umożliwiają darmowe parkowanie no bo chyba nie będę płacić i inni że mój samochód stoii w strefie płatnego parkowania po moim blokiem lub domem

 58. Obserwatier dodano 12 lat temu

  Strefa parkowania obowiązkowo, oraz utworzenie parkingów pod miastem i dalej komunikacją autobusową. Absolutny zakaz wjazdu do miasta !!! Skorzystamy podwójnie, bo przestaną przywozić i wyrzucać śmieci.

 59. efaster dodano 12 lat temu

  30 zł ROCZNIE to chyba jim nie jest duży wydatek ??

  To raptem 2 zł 50 gr MIESIĘCZNIE, czyli nie kupisz sobie puszki piwa w Biedronce raz w miesiącu przez rok.

  100 zł miesięcznie dla firm (tak pisze w TS.) to też chyba nie są wydatki, których firma nie może udźwignąć. Wrzucą sobie w koszty. Poradzą sobie tyle lat zatrudniali na koszt PUP (praktyki, za które płaciło państwo) odliczanie VAT-u za paliwo (słynne kratki w samochodach służbowych), itp. kwestie. Więc teraz w ramach sprawiedliwości dziejowych "aby się wyrównało" dołożą do budżetu miejskiego.

  Cóż nikt tu na nikim nie chce się "wyżywać" wiele miast w Polsce (ba w całej Europie USA) ma strefy PP. I co żyją ??? Żyją, więc nie przeżywajcie.

  Śródmieście to nie miejsce na darmowy postój cały boży dzień a nie raz po kilka dni, tygodni, miesięcy, lat (bo i takie wraki zawalają miejsca postojowe).

  Cóż każdy może mieszkań w strefie, nikt nikomu nie broni. Cóż tyle lat "wiocha" za DARMO korzystała z naszych przedszkoli, szkół, komunikacji miejskiej. Skończył się "dzień dziecka" chcesz przedszkole musisz być (rodzice i dziecko) zameldowani w Siedlcach mało tego (PIT z US, że odprowadzasz podatki w Siedlcach). Ze szkołami trochę trudniej (pierwszeństwo mają dzieci z rejonu szkoły) aczkolwiek nie trzeba przedstawiać PIT-u i meldunku. W szkołach średnich to już wogle tragedia, 3/4 uczniów to z poza miasta, a szkoły ponadgimnazjalne utrzymuje miasto (subwencja oświatowa z MEN to trochę mało) co roku od wielu, wielu lat dopłaca do subwencji m.in. na remonty. Gminy dopiero od nie dawna to robią, bo jest niż demograficzny, ale dopłacać do "swoich" w szkołach średnich w Siedlcach to już nie łaska. MPK ile to było protestów ?? 1 zł do 1 wozokilometra na ternie danej gminy. To naprawdę duży wydatek ?? Powinno być 2 zł, albo przynajmniej 1,5 zł. A jak nie to autobusy na wiochę nie muszą jeździć. Mogą stać w zajezdni na Starzyńskiego, mniej się będą zużywać na dziurach w gminnych drogach.

  Koszt montażu i obsługi pakomatów ?? To zależy od ich ilości, średnio taki pakomat kosztuje ok. 20 tys. zł. (cóż urządzenie podobnie skomplikowane w budowie, co bankomat), trzeba go ustawić, przygotować kable (światłowód, kabel energetyczny do zasilania), zamontować tablice o początku, końcu strefy PP. Część miejsc w centrum trzeba przygotować do możliwości parkowania (obniżyć krawężniki, wyznaczyć miejsca postojowe). Koszty obsługi (wymiana papierowych kartoników, tuszu do drukarek, opróżnianie skrytek z pieniędzy, przewożenie do banku). To wszytko kosztuje, za darmo nikt tego nie robi.

  W Warszawie firma WaPark przez 5 lat 1998-2003 (zanim UM rozwiązał z nimi umowę) zabierało 60 % utargu ze strefy. http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,3181341.html

 60. jim dodano 12 lat temu

  skończ już efaster z tymi szkołami bo się niedobrze robi – tłumaczyłem Ci nie raz że bez powiatu połowa siedleckich szkół idzie do zamknięcia – jak wolisz? Jak UM i MPK to ci.ki grochowe to już nie problem gminy czy powiatu tylko ich. Czy ja piszę że 30 PLN to dużo? Piszę o czymś zupełnie innym. Czemu mam mieć możliwość płacenia TYLKO 30 PLN????? Chodnik przed moim blokiem jest tak samo mój jak mieszkańca ul. Chrobrego. Ja u niego zaparkuję za darmo a on u mnie nie…. Uwżasz to za sprawiedliwe? Wszak mieszkaniec Chrobrego to Twój współplemieniec w odróżnieniu (jak rozumiem dla Ciebie) od mieszkańca Igań….? Chcesz go więc traktować jak wroga najgorszego (czyli mieszkańca gminy – bo tak wynika z wielu Twoich postów)

 61. mr dodano 12 lat temu

  @Jim
  Strefa musi być dość rozległa! Bo jeśli nie, to właśnie Ty i Twój sąsiad nie będziecie mieli gdzie postawić samochodu. Pomyśl trochę. Nawet część mieszkańców powinna zabiegać o rozszerzenie strefy pod ich domy, bo będzie setki cwaniaków, którzy będą parkować dalej ale za darmo.
  A jeśli chodzi o kosztytdo myślę, że urząd bardzo chciałby wychodzić na zero ale nie wiem czy im się to uda. Bo to nie jest dla pieniędzy i tylko naiwniak może sądzić, że na tak dużej (kosztownej) sprawie da się zarobić po te 2 złote. A chodzi głownie o to, żeby kilka tysięcy samochodów miało możliwość korzystania z tych kilkuset miejsc w centrum.

  Fajnie by było, żeby wreszcie Siedlecka Karta Miejska służyła do czegoś więcej niż tylko przejazd autobusem.

 62. jim dodano 12 lat temu

  mr – ale o to własnie się pytam – chciałbym aby ktoś mnie przekonał że mam większe prawo do miejskiego miejsca parkingowego tylko dlatego że mieszkam w strefie – w przeciwieństwie do kogoś kto w niej nie mieszka. (większego w znaczeniu, że prawie darmowego). Ja uważam to za niesprawiedliwe.

 63. efaster dodano 12 lat temu

  To, czym różni się mieszkaniec Mokotowa czy Śródmieścia od mieszkańca Bemowa, Bielan czy Białołęki ??

  Dziwny ten twój sposób myślenia :(( Jeśli Chrobrego, Mieszka I czy Batorego będzie w strefie (miasto się rozrośnie o tereny pod miejskie) to ja nie mam nic na przeciwko.

  Również uważam, że w kilku miejscach strefa powinna być poszerzona np. Osiedlowa, Konarskiego, 11 Listopada i Czerwonego Krzyża (do Rynkowej, a nawet tez Rynkowa), Wojska Polskiego do końca, Szkolna do Reymonta, 10 Lutego (do Chopina, ta też) Sportowa, Katedralna, Cmentarna do Wiolinowej, Sokołowska do Rynkowej, Formińskiego, Ściegiennego do Skorupki, Brzeska do Wyszyńskiego, Wiatraczna, Starowiejska do Młynarskiej.

  Inaczej ww. ulice po wprowadzeniu strefy zostaną zakorkowane do imentu, bo są przy samej granicy strefy.

  Przypuszczam, że 2-3 m-c. po wprowadzeniu strefy PP UM poszerzy strefę o ww. ulice z prostego powodu, mieszkańcy zasypią magistrat podaniami o rozszerzenie, bo pod ich blokiem nie będzie gdzie stanąć.

 64. jim dodano 12 lat temu

  do efaster – niczym się nie różni – zasada ta sama, z tym, że mieszkaniec Bemowa może się z niego nie ruszac bo wszystko łacznie z urzędem ma na miejscu. Odpowiedz mi na prościutkie pytanie: Dlaczego chcesz mieć więcej praw/przywileków/udogodnień ( i pieniędzy) niż mieszkaniec Chrobrego? Ulica należy do wszystkich mieszkańców miasta. Do tego 9 na 10 samochodów parkujących obecnie należy do mieszkańców – gdzie tu będzie rotacja???? Czy strefa ma "zrobić dobrze" właśnie mieszkańcom centrum? Parkomaty i obsługa będa kosztowały majątek (Wapark brał nawet prawie 70% a nie 60%) – nie kupuję argumentu że to będą "miejsca pracy" – równie dobrze można zrobić opłatę za oddychanie i zatrudnić połowę ludzi żeby pilnowali i pobierali opłaty od tej drugiej połowy….

 65. mr dodano 12 lat temu

  @jim
  no i wlasnie 9 na 10 to mieszkancy, jesli nie bedziesz mial strefy to 1 na 9 beda mieszkancy a reszta to cwaniaki omijajace oplaty w strefie. Jakies 30 zlotych pozwoli Ci uporac sie z problem a w zaleznosci od tego jak beda wygladac karty bedziesz mogl parkowac w strefie gdzie dusza zapragnie! Slabo? Jak slabo to wyprowadz sie na wies. Wszyscy chca mieszkac w centrum ale w lesie, miec blisko do wszelkich uslug, ale cicho. Smieszne.

 66. jim dodano 12 lat temu

  do mr – "(…)Jakies 30 zlotych pozwoli Ci uporac sie z problem a w zaleznosci od tego jak beda wygladac karty bedziesz mogl parkowac w strefie gdzie dusza zapragnie(…)" – bład – przeczytaj kolejny artykuł o tym. Poza tym meritum leży zupełnie gdzie indziej. Tak jak jest 9/10 to mieszkańcy tak i będą – tyle, że za kasę. Nic pozytywnego więc w strefie nie ma

 67. y. dodano 12 lat temu

  A ja to nie za bardzo wiem gdzie tę ankietę wysłać, bo ani maila nie podano ani nic 😉

 68. mr dodano 12 lat temu

  Następny artykuł przeczytałem później bo później się pojawił…
  Więc, widzę, że nie rozumiesz o co mi chodzi, w takim razie pisz pisma, zbierz podpisy, strefę zmniejszą. I zamiast wolnych miejsc będziecie mieli zaparkowane obce samochody. Będziecie stawiać gdzieś dalej a wieczorem przestawiać na Wasze miejsca. Powodzenia 🙂

 69. jim dodano 12 lat temu

  mr- to Ty nie rozumiesz o co mi chodzi – będę parkował tak jak do tej pory tyle że za 30 PLN/mc – to pierwsza sprawa. Druga to taka, że albo płaca wszyscy po równo – w tym mieszkancy strefy – albo nikt – w przeciwnym razie jest to niesprawiedliwe – prościej tego wytłumaczyć nie umiem.

 70. jim dodano 12 lat temu

  poprawka 30pln/rok oczywiście

 71. mr dodano 12 lat temu

  Nie moga mieszkancy placic po rowno, bo nie mozna nikogo az tak karac ze mieszka w centrum. W najblizszej nam stolicy jest wlasnie abonament w tej samej co proponowana wyskosci. Nie powiesz mi ze wszystkie miejsca, ktore beda dostepne beda zastawiane 9 na 10 przez okolicznych mieszkancow. Zawsze w takiej duzej "inwestycji" wyjda jakies absurdy i trzeba bedzie je poprawic, jednak juz widac, ze "abonamentowcy" beda mieli wyznaczona strefe kilkudziesieciometrowa a w innych miejscach beda musieli placic PO ROWNO. Sa wieksze problemy niz Twoj a robisz z tego sprawe stulecia. Np. platne parkowanie pod dworcem PKP!, np. ani jednego slowa nt. przygotowania MPK, wiecej kursow? wiecej linii?, ani jednego slowa na temat parkingow typu P+R. Wysokosc kar! Sposoby kontroli! itd….

 72. jim dodano 12 lat temu

  czyli nie wolno karać za to że się mieszka w centrum, ale wolno za to że się w nim nie mieszka ? –
  Mrówczyński pitoli, że to "nie dla pieniędzy" – jasne!!!! Pewnie dla zabawy??
  Strefa pod PKP to jest już kompletna kpina i skok na kasę. Nikt z dojerzdżających pkp nie przesiądzie się na MPK bo nie będzie siedział pół (albo półtorej jak jedzie gdzieś z okolic) godziny na peronie żeby mieć pewność, że się zdąży na pociąg. P+R w Siedlacach jest zawsze w 100% zajęty – jest po prostu jakies 4x za mały…

 73. Marek z Siedlec dodano 12 lat temu

  "SIEDLCZANIN KIEROWCA" swoje peany zapewne chciał zaadresować do straży miejskiej, która ma jak dotychczas jedyną specjalizację: zakładanie blokad… reakcja słuszna, ale skrajnie wycinkowa. No powie ktoś: a policja? To specjaliści od radarów i chyba raczej nic poza tym.
  Szanowny Panie "kierowco" prawo o ruchu drogowym jest w zakresie parkowania przemyślane i gdyby wszyscy pozostawiali choćby 1,2 m od ścian i przeszkód, nawet o takich utrudnieniach byśmy nie dyskutowali. "Buraki" są ponieważ brak stosownej reakcji "stróżów porządku" zdaje nas jedynie na kulturę parkujących, a jak z nią jest… każdy widzi, albo przeklina. Strefa parkowania płatnego nic nie załatwi, a może nawet rozzuchwalić chamerów, no bo jak zapłaci, to mu wolno!

 74. miastowy dodano 12 lat temu

  Strefa powinna byc mniejsza (Piłsudskiego Kilińskiego Pułaskiego zdecydowanie wystarczą) Tu chodzi wyłącznie o utrudnienie życia mieszkańcom. Inaczej wygląda parkowanie na tzw zakupy 2h, a inaczej kiedy trzeba zawiezc dzieci do szkoły i zaparkowac na 9 godz bo pracuję w centrum.

 75. Lidka dodano 12 lat temu

  Mieszkam w centrum i już sobie wyobrażam co się będzie działo jak będzie wprowadzona opłata za parkowanie. Wiele osób aby uniknąć opłat będzie się pchało na parkingi osiedlowe między blokami i to będzie horror dla nas mieszkańców. Proponuję wewnątrzosiedlowe parkingi zarezerwować tylko dla mieszkańców , tak jak do niedawna było albo w ogóle nie wprowadzać stref płatnego parkowania.

 76. Krzysiek dodano 12 lat temu

  Chodzi o pozbycie sie częsci aut z ulic prawda i swobodny przepływ aut na parkingach zeby było gdzie zaparkowac? od opłat miejsc parkingowych nie przybedzie a mozne parę parkingów zbydować wystarczy, obnizyc krawęzniki na niektórych ulicach i postawic parę znaków parkowanie do 30 min. lepiej wydac nasze pieniądze na zakup czy wynajem parkomatów i do tego serwis który pożre całe pieniądze z opłat?wpiszcie sobie w google parkomaty i wyskoczy wam do kogo kasa za parkowanie trafi . opłatom za parkowanie zdecydowane nie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?