SPIN

z sesji: PO składa projekt strefy bezpłatnego czasowego parkowania

Beata Głozak wtorek, 31 stycznia 2012, 10:36 Aktualnie, Wydarzenia

Radni Platformy Obywatelskiej złożyli przed chwilą na ręce Jarosława Głowackiego projekt dot. budowy strefy bezpłatnego czasowego parkowania. Z wyjaśnień złożonych przez Jacka Garbaczewskiego wynika, że takie strefy miałyby znajdować się przy instytucjach publicznych tak, żeby petenci mogli załatwić w nich sprawy bez płacenia za postój. Na słupie przy strefie miałaby widnieć tablica z informacją jaki czas postoju samochodu byłby bezpłatny.

bg

22 komentarze

 1. Ot... dodano 11 lat temu

  Ot Garbaczewski wymyślił. Temat stary jak świat. Odgrzewany kotlet. Czy Garbaczeswkiego stac tylko na tyle. Na niewiele, nic przecież zawodowo nie osiagnał.

 2. yxz dodano 11 lat temu

  I jak zwykle mamy streszczenie, ukazanie interpelacji tylko niedoszłego kierownika G. – oceńcie to sami.

 3. mr dodano 11 lat temu

  Trzeba będzie 5 etatów dodatkowych dla sprawdzających auta i liczących upływający czas. Nie wiem czy zbierając po 2 złote na godzinę w innych miejscach ich opłacimy.
  Nie wspominając o tym, że zaraz każdy sklep wystąpi o taką możliwość. Klienci parkują pół godziny za darmo! i ze strefy będzie farsa.

 4. yxz dodano 11 lat temu

  Czyli też prz UM i UW i WUP nic by się nie zmieniło, urzędnicy mieliby gdzie sobie zaparkować. No chyba bez przesady.

 5. Bzdura dodano 11 lat temu

  Ten pomysł to kompletny bezsens.

 6. OBSERWATOR dodano 11 lat temu

  PROPOZYCJA DLA WŁADZ: "Całą strefę płatnego parkowania zróbmy strefą bezpłatnego parkowania" Temat będzie załatwiony raz na zawsze i wszyscy będą zadowoleni.

 7. Zawisza Czarny dodano 11 lat temu

  W końcu ktoś mądrze pomyślał. Brawo Panie Jacku !

 8. bezstronhy dodano 11 lat temu

  I jak zwykle Spin promuje jednego z najgorszych radnych, jeszcze dodajcie wypowiedź Dobijańskiego i po sesji, będziecie drogie Panie spełnione.
  Kiedyś lubiłem Was czytać, teraz coraz mniej, aż w końcu przyjdzie taki czas, że wyrzucę Waszego linka z zakładek.
  Zero obiektywizmu dziennikarskiego. Promocja nieudaczników. Powolna reakcja na wydarzenia z ostatniej chwili. ITD. ITP.
  Drogie Panie nie tędy droga do dobrego portalu informacyjnego.

 9. ??? dodano 11 lat temu

  Pomysł głupi, przecież wiadomo, że tam będą parkować VIPy z tychże instytucji publicznych a zwykły zjadacz chleba i tak zapłaci. Tylko dla siebie zrobić jak najlepiej. Jak zwykle zresztą. Zaraz dojdzie, że prezydent nie będzie płacił, księża tez nie będą płacić (tego jestem pewien), prezesi, dyrektorzy, cały nasz siedlecki "mózg". Smutne.

  Do bezstronhego/bezstronnego (bo nie wiem czy to tak nie miało być)
  Tak tylko do wiadomości Pana, pod tym tekstem jest o radnym z STS, a pod tym jeszcze o SLD. Tam chyba ani Dobijański ani Garbaczewski nie nalezą. Ale może się jako bezstronny mylę 🙂

 10. efaster dodano 11 lat temu

  Dokładnie, bardzo głupi pomysł, albo płacimy wszyscy albo nikt. Bo taka darmowa strefa, komu będzie służyła ?? A no urzędnikom, a że Pan Garbaczewski przy okazji pracuje w WUP to już taka mało znacząca kwestia.

  Wiecie, co dajmy sobie spokój z tą strefą, bo jak widzę, co osoba to inny pomysł na strefę. A ten to ma karnet, bo pracuje ten, bo coś tam, niedługo będzie darmowy postój jak kogoś biegunka złapie (no, co chory nie zdąży podbiec do parkometru, bo w party narobi).

  Ech, tym sposobem myślenia to, po co płacimy za bilety MPK ?? Skoro płacimy podatki ?? Więc skoro parkingi darmowe to i autobus też. No, co płacimy podatki. A że środowisko zanieczyszczone i normy hałasu przekroczone i trawniki porozjeżdżane, a ko go to obchodzi. My biedni, i możemy wszytko.

  Mam pomysł, proponuję ogłosić autonomię i stać się częścią Rumuni albo Kazachstanu (z całym szacunkiem dla mieszkańców tych państw). My kochamy handel uliczny (ile to było krzyku jak likwidowali handel z chodników), bród i smród na ulicach. Ba jakby można to jeszcze przywrócić średniowieczne rynsztoki (bo, po co płacić za ścieki, i jeszcze oczyszczać w oczyszczalni, przecież to marnotrawstwo pieniędzy). Czy wszystko można tłumaczyć brakiem pieniędzy ?? Ale na latanie po Biedronkach i szmateksach to macie pieniądze. Widać, jakie tam kolejki. Te baby obładowane siatkami, bo promocja była, albo wszystko po 1zł. Cóż siatkówka (szczególnie ta żeńska ma się dobrze w Siedlcach). Co się z tym narodem dzieje, z dnia na dzień chamieje. Ja też nie jestem bóg wie, jaki ale jakieś resztki przyzwoitości. Najłatwiej przyjechać z wsi stanąć na ostanim wolnym kawałku trawnika zrobić zakupy w dyskoncie czy second hand-zie i wrócić do domu.

  A ty Siedlczaninie spróbuj u kogoś (na wsi) w bramie zawrócić, to raraz wyleci ze sztachetą w ręku, albo kamieniem rzuci. Tak, tak taka prawda. Jak ktoś nie wierzy niech spróbuje (od razu ostrzegam, za szkody w wyniku eksperymentu nie odpowiadam, każdy robi to na własną odpowiedzialność, raz drugi nic, a za trzecim szyba zbita albo karoseria wgnieciona zależy, na jakiego gospodarza się trafi).

 11. Pułaskiego dodano 11 lat temu

  efaster zaraz jakiś gospodarz (miastowy) pojedzie ci po życiorysie.

 12. Strefa to idiotyczny pomysł dodano 11 lat temu

  W takim mieście jak Siedlce nie zda egzaminu,koszty przewyzszą zyski a po niewypale ze stadionem tego chyba nie chcemy.W centrum sa wszystkie miejskie i inne urzedy i instytucje i bez pomysłu Garbaczewskiego pracownicy tychże zostaną z opłat zwolnieni,a to głownie oni blokują miejsca w centrum,własciciele firm i sklepów tak samo,zapłacą grosze i bedą stali jak dotąd.Za małe miasto niestety.Ilosci miejsc wolnych to nie zmieni a tylko zamieszania i kosztów narobi.Tylko Strus zyska bo dziwnym trafem nowa galeria jest poza strefą więc komunikat jasny przyjedż do galerii zrób zakupy i dalej nie jedż,bo tam płatne.

 13. ztejsamejstrony dodano 11 lat temu

  W imieniu pieszej części mieszkańców miasta proponuję miasto bez parkingów.
  Głupota goni głupotę. Tam gdzie urzędy i zabytki należy całkowity zakaz ruchu pojazdów wprowadzić. Stałbym sobie na środku Floriańskiej i spoglądał raz na kościół, raz na Jacka, raz na Jacka, raz na kościół. Nie, nie, nie – nie tego radnego Jacka miałem na myśli.

 14. strefa dodano 11 lat temu

  I o to chodzi, żeby było wolne miejsce do zaparkowania i załatwienia sprawy. jeśli będzie jeszcze do tego darmowe – będzie super! a takie rozwiązania rzeczywiście są znane w wielu krajach europejskich, więc to chyba nawet dobrze, że i taki pomysł pojawia się u nas. Czy nie?

 15. nic nie wiadomo dodano 11 lat temu

  o pomyśle utworzenia strefy płatnego parkowania nie wiadomo prawie nic… informacje są puszczane do mediów ale na stronie miasta nie ma żadnego projektu, opracowania, wyliczeń… kolejny absurdalny projekt bez podstaw ekonomicznych… a co do pomysłu radnych PO – bardzo dobrze, tylko że jeśli ta strefa powstanie ZAMIAST strefy płatnego parkowania. Bo chyba o to im tu chodziło, że skoro płatne parkowanie jest jak za mgłą, to można zrobić już teraz bezpłatne czasowe miejsca do postoju.

 16. POmyłka dodano 11 lat temu

  do strefy – widzę ,że zupełnie nie masz pojęcia o czym piszesz.Kto ma egzekwować czas parkowania i jaki czas będzie darmowy? a jeśli będzie kolejka i załatwianie sprawy się przeciągnie?a jeśli ktoś załatwi sprawę w urzędzie i wyjdzie tylnym wyjściem na zakupy- aresztujemy go?ale jak go złapiemy?? Gdzie znikną auta urzędników ?wg Ciebie będzie można załatwić sprawę w wc w urzędzie i za darmo zaparkować czy nie? haha żegnam POmyłki

 17. strefa dodano 11 lat temu

  POmyłka – to ty chyba nie rozumiesz… a jak teraz ktoś postawi auto na zakazie to co? aresztuje się go? czy nakłada mandat, blokuje koło i po sprawie, co? auta nie muszą nigdzie znikać, bo chyba nie chodzi o całe ciągi ulic ale o kilka miejsc przy każdym ośrodku kultury czy instytucji miejskiej, urzędzie skarbowym, itd.

 18. lepsza dodano 11 lat temu

  Lepsze takie rozwiązanie niż strefa płatnego parkowania. Będzie można nadal parkować bezpłatnie w całym mieście, a w newralgicznych punktach pojawią się miejsca czasowego parkowania. Gdyby pod UM, skarbówką, CKIS czy MOKiem wyznaczyć po 4-5 miejsc czasowych postojów, zaparkujesz tam na pewno z większym prawdopodobieństwem, niż to jest możliwe teraz.

 19. :) dodano 11 lat temu

  Strefa jednak nie rozumiesz pojęcia przenośni a z poczuciem humoru tez nie za dobrze….hehe odpowiedz na pytania dopiero później próbuj konwersować.Garbaczewski… ten pomysł był próbowany w wielu miejscach i nie zdał egzaminu , chętnie wytłumaczę dlaczego.

 20. efaster dodano 11 lat temu

  a nie lepiej zrobić tak ??

  Pobudować na końcu miasta parkingi Park & Ride (po polsku Parku i jedź) albo wejść w "konszachty" z gminą Siedlce. Na Warszawskiej między Topazem a młynem jest dużo terenu (po jeden i po drugiej stronie), to samo na Janowskiej. Zawsze można wejść w konszachty z gminą i tam gdzie miasto nie ma terenów na wylotówkach, zrobić to na terenach gminy.
  I z tych parkingów kursowałyby autobusy, a do tych parkingów dojeżdżałyby autobusy podmiejskie (zrobić pętle przesiadkową). I teraz za miesięczny MPK można by było bezpłatnie (powiedzmy pół roku, późnej np. za 10 -20 zł miesięcznie) parkować auto. Parkingi były by ogrodzone, monitorowane, z ochroną. A autobusy chodziłyby, co 10 minut od 6.00 do 19.00 przed 6.00 i po 19.00 co 30 minut albo częściej w zależności, jaka by była potrzeba i frekwencja. I taki autobusik "grzałby" od jednego do drugiego parkingu po linii prostej np. z Warszawskiej do Janowskiej albo z Sokołowskiej na Garwolińską, z Łukowskiej na Kazimierzowską. Przejeżdżałyby przez centrum (Piłsudskiego, AK, Floriańska) więc każdy mógłby sobie wysiać w centrum i dojść piechotką.

  Zawsze można zrobić udoskonalenie i np. co drugi/trzeci kurs zamiast jechać po prostej mógłby zajeżdżać pod inny parking (np. z Warszawskiej na Sokołowską, albo na Łukowską) tak, żeby ludzie mogli sobie dostosować. Czyli mamy z grubsza 3-4 linie (nazwę je główne)

  1) Warszawska P+R – Janowska P+R (przez Piłsudskiego)

  2) Sokołowska P+R – Garwolińska P+R (przez Wojskową i AK)

  3) Łukowska P+R – Kazimierzowska P+R (przez Floriańską)

  4) Brzeska P+R – Domanicka P+R (przez Piłsudskiego)

  I do każdego tego parkingu dojeżdżałyby podmiejskie typu na Warszawską z Igań, Opola, Gręzowa; na Brzeską z Ujrzanowa, Zbuczyna, etc. A teraz zajmy się mieszkańcami Siedlec, w uzupełnieniu ww. siatki połączeń można zrobić wewnątrz miejskie łączące osiedle mieszkaniowe z centrum, ze szpitalem, stadionem na błoniach. Np. z Kurpiowskiej (os. Warszawska) jechałby na stadion po drodze "zawadzając" o centrum i szpital. Z nowych Siedlec na osiedle Romówka przez os. Tysiąclecia i centrum. Ze stadionu na osiedle Warszawska przez Kazimierzówką, Wyszyńskiego pod wiaduktem łukowskim przez Składową, Zbrojną i dalej przez Kraszewskiego. Z Piask Zamiejskich na Brzeską przez centrum (taka zresztą linia istnieje 33 i 12).

  I tak zamiast 36 linii zostało może 15-16 ale za to o wiele częściej kursujące. 4 główne, 7 podmiejskich 4-5 miejskich. Za zaoszczędzone pieniądze można zrobić linię nocną, co godzinę (monitoring wewnętrzny + ochrona stacjonarna). Za miesięczny można by było się przesiadać dowolnie + za II i III strefy (parkingi P+R) za free, a po pół roku za 10-20 zł miesięcznie dopłaty do biletu. I wtedy nie trzeba by było korzystać z auta. Mieszkańcy Proszkowa, Wołomina, Legionowa i innych pod Warszawskich wiosek mogli się dostosować i korzystają z takich rozwiązań, więc i mieszkańcy Igań, Strzały czy Stoku Lackiego też się dostosują i polubią takie rozwiązanie. Zawsze można wprowadzić jakieś modyfikacje w zależności od potrzeb mieszkańców. A wtedy strefa PP nie będzie tak doskwierać pracującym i dojeżdżającym.

  A na zakupy zawsze można przyjechać w weekend, albo pobudować w końcu porządne galerię handlowe z hipermarketami na przedmieściach, albo na terenie gminy. Wtedy zniknie potrzeba jeżdżenia do centrum po zakupy. Albo przynajmniej będzie mniejsza ilość aut, a będzie więcej miejsca dla mieszkańców miasta. Którzy trudno płaciliby za parkowanie 2 zł to nie majątek, a jak będzie szkoda to zawsze mogą przyjechać autobusem, albo przyjść na piechotę (jeśli mają w miarę blisko), albo pojechać autem na przedmieścia do centrum handlowego.

  Cóż zaraz ktoś powie to się centrum wyludni i sklepy padną, a co w centrum takiego jest ?? Sieciówki odzieżowe mają lokale w galeriach albo w domach handlowych. Reszta to banki, sieci komórkowe. Za dwa lata GS otworzą, Atlas przebudują czy postawią ratusz na pl. Sikorskiego i nic innego na Piłsudskiego czy Kilińskiego nie zostanie, same banki i salony komórkowe. No może jakieś żarcie. Reszta padnie, bo nie będzie potrzebna no może jakaś tania odzież, bo to widzę w Siedlcach najlepiej wychodzi.

  A co do urzędów to zamiast wrzucać wszytko do centrum to niech lepiej UM zrobi POM (punkt obsługi mieszkańca) na głównych osiedlach i dzielnicach (tam składa dokumenty i odbiera dowód osobisty, rejestracyjny, prawo jazdy). Wtedy nie trzeba będzie ganiać do centrum. A Starostwo czy Urząd Gminy "wyrzucić" gdzieś na przedmieścia albo do którejś z wiosek. Bo my i tak z tych instytucji nie korzystamy, tylko "teren". Oj przydałaby się w Siedlcach mała rewolucja, i małe "wietrzenie" w UM, bo widać, że brakuje "świeżej" młodej krwi. Brak nietuzinkowych pomysłów i myślenia dalej niż jedna kadencja (aby tylko wybory wygrać i "jakoś" to będzie.

 21. ehh.. dodano 11 lat temu

  eh ta platforma… co nie zrobi, to albo już było albo się ciągle komuś coś nie podoba.. tylko PIS ma dobre pomysły 😉

 22. jim dodano 11 lat temu

  Ty efaster jestes groźniejszy niż wariat, bo Ty wydajesz sie naprawdę wierzyć w to co piszesz… A co do pomysłu "niestrefy" w strefie to większego kretynizmu nie słyszałem…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?