SPIN

POLICJA: Zderzenie trzech TIR-ów

Aneta Borkowska poniedziałek, 6 lutego 2012, 13:34 Aktualnie, Wydarzenia

Do bardzo groźnego zdarzenia drogowego doszło w sobotni poranek (4 lutego) około godz. 6. na drodze krajowej nr 2 (trasa Moskwa – Berlin) w miejscowości Zbuczyn. Na szczęście dla kierowców trzech TIR-ów biorących w nim udział wszystko zakończyło się ogólnymi obrażeniami i rozbiciem pojazdów.

W minioną sobotę tuż przed godz. 6 rano dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony o zderzeniu trzech TIR-ów, do którego doszło w miejscowości Zbuczyn, na biegnącej tamtędy drodze krajowej 2. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, kierujący samochodem renault magnum jadąc od strony przejścia granicznego w Terespolu w kierunku Siedlec zasnął za kierownicą pojazdu i zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszały się dwa inne TIR-y.

Pierwszy z nich chcąc uniknąć zderzenia zjechał na prawe pobocze, gdzie przewrócił się do przydrożnego rowu, natomiast drugi również zjechał na prawe pobocze jednak sprawca nie zdążył wyhamować i doprowadził do ich zderzenia tuż przed bramą jednej z znajdujących się tam posesji. Ze względu na zdarzenie ruch w tym miejscu przez blisko 12 godzin odbywał się wahadłowo, a nad bezpieczeństwem pozostałych poruszających się tą trasą podróżnych czuwali obecni na miejscu funkcjonariusze.

W związku z powyższym apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, przede wszystkim zaś o to, aby w długą trasę kierowcy ruszali wypoczęci. Jak widzimy zmęczenie może być przyczyną bardzo groźnych zdarzeń drogowych. Tym razem zakończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach uczestników i rozbiciu aut.

nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?