SPIN

Kolejny protest w Siedlcach „STOP ACTA”

Beata Głozak sobota, 11 lutego 2012, 19:44 Siedlce, Wydarzenia

Około godziny trwała dzisiejsza manifestacja przeciwko międzynarodowej umowie ACTA. Protestujący zebrali się przed siedleckim magistratem następnie przeszli pod budynek starostwa. Skandowali hasła a na koniec spalili europejską flagę i odśpiewali hymn.

Około 40 osób, głównie kilkunastoletnich i dwudziestokilkuletnich wzięło udział w proteście „Nie dla ACTA”.

– Chcemy poinformować społeczeństwo, że ACTA to nie tylko internet. Jest to głównie umowa patentowa, która spowoduje zniknięcie tańszych zamienników leków, części samochodowych, podwyżkę cen żywności poprzez centralizację ryku rolnego w ręce koncernów – mówi Paweł Michowiecki, organizator. – Będziemy protestować do skutku. Zbliża się wiosna, rośnie niezadowolenie społeczne i będzie rosło dopóki rząd Donalda Tuska nie przeprowadzi niezbędnych reform i nie wycofa się z podpisania ACTA – tłumaczy. – Protestujemy dzisiaj, bo solidaryzujemy się z całą Europą. Polska spowodowała protesty w  całej Europie, ale zaczyna się to rozpływać na inne kraje i inne kontynenty.

Grupa przemaszerowała spod siedleckiego magistratu pod budynek starostwa powiatowego. Protestujący skandowali liczne hasła: „Precz z cenzurą”, „Precz z komuną”, „Precz z brukselską okupacją”, „ACTA Stop! Hop! Hop! Hop!”, „Donald matole, skąd będziesz ściągał pornole”. Tu jest Polska nie Bruksela. Tu się ACTA nie popiera”, „ACTA drogą do niewoli, nie poddamy się kontroli” czy „Dzisiaj ACTA i apteki, jutro będą drogie leki”. Niektórzy uczestnicy manifestacji mieli ze sobą biało – czerwone flagi i transparenty. Po kilkudziesięciominutowej pikiecie na parkingu przy starostwie jej uczestnicy spalili flagę europejską następnie odśpiewali hymn Polski.

Manifestacji towarzyszył radiowóz policji. Na miejscu był naczelnik Biura Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności Miasta Siedlce.

bg

no images were found

14 komentarzy

 1. tyle powiem dodano 10 lat temu

  Ten bez zębny p……t w butach "ortopedycznych" co pali flagę UE ,to nawet nie wie do czego służy komputer,że o internecie nie wspomnę. W trakcie protestów przeciw ACTA drodzy internauci , powinniście gonić wszelkiej maści komuchów i d……i…… oraz facetów w ubeckich kapelusikach. Bo sobie kichę robicie i wiochę na maksa.

 2. Andrzej 37 dodano 10 lat temu

  Super ludzie się budzą!!!

 3. Ktoś dodano 10 lat temu

  Brawo oby tak dalej precz z diabelskim paktem jakim są acta.

 4. Ale kto??? dodano 10 lat temu

  A kto puścił takiego dzieciaka na demonstracje. Gdzie są rodzice???? Taki "przedszkolak" też umie żyć tylko w sieci?????

 5. bezstronny dodano 10 lat temu

  Kupa dzieci i nic więcej. A poza tym gdzie są ich rodzice, dzieciom nie można bawić się ogniem. Rozumiem wszystko, ale to dla mnie jest śmieszne, średnia wieku jak w Bohemie, około 16 lat. I proszę nie porównujcie się z protestującymi w latach 60, 70, 80 bo oni walczyli o prawdziwą wolność, a Wy jedyne o co walczycie to o ściąganie z neta i o nic więcej. Proponuję zaprzyjaźnić się z piłką nożną, boiskami, jest fajne lodowisko i Skate Plaza czy tam Skate Park. Powinien być dzienny limit na komputer i internet około 2 godziny dziennie maxymalnie bo w głowach się Wam wapno lasuje od tego patrzenia w monitory.

 6. donek dodano 10 lat temu

  nie pyskować bo wydam zakaz na Garbarnię:)

 7. do bezstronny dodano 10 lat temu

  Twoje dziecko też tam było, ale nic nie pamiętasz…weekend:):)

 8. Starszy Pan dodano 10 lat temu

  Hej Bezstronny byli ludzie powyżej 20 lat (tak jak ja czy wielu innych) jak wprowadzą acta to wtedy zobaczymy.A co do protestujących w tamtych czasach zgoda wtedy bardziej ryzykowali ale napisz dlaczego np jedna duża organizacja,która nazywa się Solidarność i jest ponoć antykomunistyczna a faktycznie była według mnie bardziej lewicowa niż pzpr.Ale dlaczego w tej Solidarności z lat 1980-1981 i potem tej 2 dlaczego jak widzę protesty ludzi w z tamtych lat dlaczego nie ma multum ludzi tylko 2 lub 3 tyś plus minus tak na oko i to nie wszyscy byli w Solidarności.Zadaje pytanie gdzie była reszta działaczy Solidarności wtedy było troszkę więcej innych lepszych antykomunistycznych organizacji a jeżeli śmieszą ciebie takie protesty to proszę bardzo możemy rozwalić centrum miasta i co wtedy będziesz pisał więc do cholery jak protestować jak tak to śmiesznie jak rozróba to brutalnie podaj jak protestować ?.Jesteś żałosny niby bezstronny a trzymasz z bandyckim rządem sztamę.

 9. kierowca dodano 10 lat temu

  Zdjęcia są krzywe, czy fotograf nie umie trzymać aparatu prosto, podstawą zdjęcia jest prosty horyzont, no chyba że weselne kotlety!!!

 10. jakiśtam dodano 10 lat temu

  No tak najlepiej siedzieć na tłustej d*** przed telewizorem i nic nie robić. Jeśli komuś przeszkadza, że średnia wieku była tak niska to mogli przyjść i pokazać prawdziwy protest małolatom…

 11. Wyrzykowski dodano 10 lat temu

  ACTA to także zablokowanie tanich zamienników lekarstw, części samochodowych, upraw rolniczych a nawet technologii wydobycia gazu łupkowego. Naprawdę, warto się najpierw zapoznać ze sprawą przez krytykowaniem.

  I kto tu jest "dzieckiem"? Wracaj Pan przed telewizor.

  Osób nie było wiele z powodu soboty, mrozów i sesji egzaminacyjnej. Film z pierwszego protestu dla zainteresowanych (było ponad 300 osób):
  http://www.youtube.com/watch?v=j6DHHDgo_KE&feature=related

 12. abza dodano 10 lat temu

  I co z tego ze bylo tam sporo np 16 latkow. Pomyslcie, za 3 lata kto bedzie glosowal-wlasnie oni.A PO wybierana byla jak do tej pory glosami mlodego pokolenia. Niestety, dostają teraz w d…e za to glosowanie(acta, reforma emerytalna, reforma sluzby zdrowia). Ja nabtralem sie za pierwszym razem.

 13. oddzielcie ziarno od plew... dodano 10 lat temu

  Tego dzieciaka nie powinno tam być. Bo jakjuz tacy jak on wiedzą co to ACTA…..

 14. PPP dodano 10 lat temu

  precz z prawem europejskim!!!
  to poczatek dyktatury!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?