SPIN

OCZAMI KOBIET: Sponsoring

Aneta Borkowska poniedziałek, 13 lutego 2012, 10:57 Kultura, Wydarzenia

Fascynacja bohaterki prostytucją nie jest tanim fabularnym chwytem. Reżyserka nie ocenia swoich bohaterek i powstrzymuje się od pouczania. Swoje zdanie wykłada klarownie językiem filmu: myli tropy, zderza subtelny erotyzm z mocnymi, naturalistycznymi sekwencjami. Zostawia kilka śladów, po czym robi nagły zwrot. (Michał Walkiewicz, filmweb)

W najbliższą środę (15 lutego) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Sponsoring”.

Anna (Juliette Binoche), dziennikarka Elle, ma napisać artykuł o prostytucji na uniwersytetach paryskich. Podczas pracy nad tekstem poznaje dwie dziewczyny – Charlotte (Anais Demoustier) i Alicję (Joanna Kulig), które przez aspirację do lepszego życia sprzedają swoje ciało. Powoli wprowadzają również Annę do świata płatnej miłości, który jest jednocześnie obrzydliwy i pociągający.

Sponsoring:
reżyseria: Małgorzata Szumowska,  
scenariusz: Małgorzata Szumowska, Tine Byrckel,  
aktorzy: Juliette Binoche, Anaïs Demoustier, Joanna Kulig,  
gatunek: dramat,  
kraj produkcji: Francja, Niemcy, Polska,  
rok produkcji: 2011,  
czas trwania: 96 minut,

źródło: NK Siedlce, filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?