SPIN

Jak na sesji miejskiej dyskutowano o TV Trwam [zapis rozmowy]

Aneta Borkowska poniedziałek, 27 lutego 2012, 15:10 Siedlce, Wydarzenia
Stefania Hęciak (pierwsza na zdjęciu) namawiała radnych do przyjęcia uchwały. Fot. AB

Stefania Hęciak (pierwsza na zdjęciu) namawiała radnych do przyjęcia uchwały. Fot. AB

Podczas ostatniej sesji miejskiej wśród siedleckich radnych rozgorzała dyskusja na temat podjęcia uchwały ws. wyrażenia sprzeciwu wobec nieprzyznania przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji miejsca na bezpłatnej platformie cyfrowej. 

W związku z licznymi komentarzami pojawiającymi się pod wcześniejszymi materiałami na ten temat postanowiłyśmy opublikować zapis dyskusji. Przypomnijmy tylko, że radni najpierw przegłosowali wprowadzenie punktu do porządku obrad a następnie przegłosowali całą uchwałę ws. miejsca dla TV Trwam na pierwszym bezpłatnym multipleksie cyfrowym. Pod projektem uchwały podpisał się jeden przedstawiciel PO – Lech Poduch – nieobecny na sesji miejskiej.

 • Jacek Garbaczewski

Pierwsza rzecz to wydaje się, że proponowany projekt uchwały jest tylko i wyłącznie projektem o charakterze politycznym. Osoby, które korzystają w tej chwili z Telewizji Trwam na terenie naszego miasta nie mają dostępu do niej poprzez system naziemnych telewizji, więc pod tym względem nic się nie zmieni dla nich, bo one korzystają albo z telewizji satelitarnej albo kablowej i na pewno taki dostęp będą miały. Druga rzecz to kwestia, która wydaje się, że mogłaby być priorytetową, bo do tej pory udawało się radzie miasta podejmować decyzje bez względu na opcję polityczną czy zapatrywania polityczne i tak jak podczas wizyty tutaj Jarosław Kaczyński powiedział, że tutaj w Siedlcach nie było wojny polsko-polskiej, więc mamy pytanie Panie prezydencie i szanowna Rado czy warto tym projektem uchwały tę zgodę i rozwój narażać na szwank? Bo jak nie będzie zgody to będzie bardzo trudno o rozwój.

 • Mariusz Dobijański

Kilka cytatów: „Tak długo, jak w katolickim państwie, takim, jakim jest Polska, od większości polskich ministrów będzie czuć macą i cebulą, tak Polska nigdy nie będzie Polską”, „cyklon B stosowano w obozach do dezynfekcji, nie zaś do mordowania ludzi (tak więc słynna „selekcja do gazu” była zwykłym podziałem nowo przybyłych według wieku, płci, stanu zdrowotnego); łaźnia służyła w obozie do kąpieli, nie była miejscem, gdzie mordowano ludzi; opowiadania ocalałych więźniów, jakoby widzieli gazowanie ludzi, są bezwartościowe. (…) a ciała palono w krematoriach, aby zapobiec epidemii”. „My chcemy, żeby była u nas w Polsce demokracja. Niech będzie tylu przedstawicieli Polaków-katolików ile nas jest w Polsce, a nie taka parodia, że dzisiaj w rządzie czy w parlamencie Polaków prawdziwych nawet nie ma 30 procent (14 marzec 2011)”. „Prezydentowa (mowa o Marii Kaczyńskiej) to czarownica, która powinna się poddać eutanazji, prezydent (mowa o Lechu Kaczyńskim) to oszust ulegający lobby żydowskiemu.  Sprawa Jedwabnego służyła tylko temu, by środowiska żydowskie mogły wyłudzić od Polski 65 miliardów dolarów”. Panie prezydencie ja nie jestem entuzjastą KRRiT, śmieszne wydaje mi się uzasadnienie dla  odmówienia możliwości umieszczenia nadajnika telewizji na tym cyfrowym nadajniku, ale nie chcę Panie prezydencie, by przestrzenią mediów publicznych, mediów, które kształtują świadomość młodych ludzi, świadomość Polaków w ogóle było miejsce dla mediów, które pod osłoną wartości chrześcijańskich, katolickich sieją nienawiść, antysemityzm, kłamstwo. Nie jest to medium, które dla mnie mówi o prawdzie. Dlatego będę głosował przeciwko i bardzo proszę o nie wprowadzanie tego punktu, ponieważ są to słowa, za które my Polacy powinnyśmy się wstydzić.

 • Stefania Hęciak

Ja myślę, że właśnie wypowiedzi kolegów radnych są najlepszym przykładem upolitycznienia tej sprawy. Prosimy o swobodny dostęp do Telewizji Trwam. Gorąco apeluję przyjmijmy ten projekt uchwały.

Leszek Gadomski (trzeci na zdjęciu): To nie jest uchwała "polityczna". Fot. AB

Leszek Gadomski (trzeci na zdjęciu): To nie jest uchwała "polityczna". Fot. AB

 • Leszek Gadomski

Wniosek o podjęcie tej uchwały jest inicjatywą pana prezydenta i klubu radnych, w których znajdują się przedstawiciela zarówno PO jak i PiS, a także STS. Więc trudno jest nazywać tę inicjatywę mianem politycznej. To, że ta sprawa jest bardzo kontrowersyjna, świadczą różne inicjatywy wnoszone przez bardzo różne instytucje poprzez rady miast czy organizacje społeczne czy gospodarcze. Helsińska Fundacja Praw Człowieka skierowała do KRRiT pismo o wyjaśnienie dlaczego taka decyzja została podjęta. Zarzuty jakie były tam sformułowane nie były jasno określone. Dlatego wydaje mi się, że ta sprawa nie powinna być nazywana sprawą polityczną, bo jest sprawą, która wiele osób interesuje. Były organizowane marsze. Jeden, w którym uczestniczyło kilkanaście tysięcy osób był w Warszawie, ale pewnie mało osób o tym wie, bo w wiadomościach w telewizji publicznej nie było o tym informacji. To również świadczy o tym jakie media są, oczywiście do każdego z mediów można sformułować pewne zarzuty czy to o nieobiektywności czy o jakichś niefortunnych wypowiedziach i zapewne w Telewizji Trwam też takie były. Ale to nie jest powód do nieudzielenia koncesji.

 • Adam Bobryk

Ja chciałbym, aby nie wprowadzać tego punktu do porządku obrad chociażby z tego powodu, że nie należy to do kompetencji rady miasta i jest to sprawa odnosząca się przede wszystkim do sfery emocjonalnej. Nie ma trudności z odbiorem tej telewizji, ja sam od czasu do czasu ją oglądam. Jak wynika z szacunków w Polsce 80 procent gospodarstw domowych ma dostęp do telewizji kablowej czy satelitarnej, więc tutaj nie następuje żadna istotna zmiana. Natomiast tego typu uchwały wprowadzają samorząd do sfery sporów politycznych, które są nam zbędne i apeluję, abyśmy to ominęli i hasło, które było bardzo charakterystyczne dla Siedlec pozostało nadal aktualne. Natomiast rozumiem zainteresowanie kolegów z PiS, że wspierają tę stację telewizyjną. Jest to akcja ogólnopolska, bo jak przeanalizować to zasadniczo w każdych samorządach zgłaszają tę uchwałę radni z PiS. Po drugie 70 procent odbiorców jak wynika z badań jest wyborcami PiS. A ja bym prosił, aby nasz samorząd był dla wszystkich mieszkańców i unikajmy tego typu stanowisk.

Całość zapisu dostępna TUTAJ

 

33 komentarze

 1. Piotr 30 lat dodano 12 lat temu

  Niech się Garbaczewski nie rzuca bo to i tak jego ostatnia kadencja.

 2. Do Piotra... dodano 12 lat temu

  A co cię tak boli, że od razu plujesz jadem w garbaczewskiego? Tylko tyle możesz napisać w sprawie tej uchwały, tv trwam, dyskusji na sesji? Piszesz, że masz 30 lat a stać cię tylko na taki wpis? Słabo…

 3. jim dodano 12 lat temu

  a może radni przegłosują zakończenie konfliktu zbrojnego w Sudanie Południowym??? Taka uchwała będzie tak samo skuteczna jak ta o TV Trwam. To jest marnowanie czasu i pieniędzy państwo radni. Nie do tego zostaliście powołani.

 4. Garbaczewski, dobijanski, bobryk: jesteście wstydem dla Siedlec i Polski dodano 12 lat temu

  Niszczycie Polskę swoimi zakłamanymi, komuszymi, karierami. Beton, jak w PZPR za czasów Gierka.
  Na waszym miejscu wstydziłbym się chodzić po ulicy.

 5. Wydaje się... dodano 12 lat temu

  Wydawało mi się, iż Gadomski to mądry i z tytułem naukowym gość.A tu opowiada takie pie….doły. Ale widać zrobi wszystko by być poprawnym politycznie, WSTYD.

 6. ostatnia kadencja PIS dodano 12 lat temu

  kadencja to mam nadzieję, że będzie ostatnia dla wszystkich popierających ten głupi projekt…czy to już jest porażka roku rady miasta czy najlepsze jeszcze przed nami?

 7. efaster dodano 12 lat temu

  http://www.youtube.com/watch?v=R-y9_zkqH5A

  z dedykacją dla Pań na zdjęciu (p. Hęciak i p. Skup).

  Big Cyc – Moherowe Berety

 8. Jeszcze Polska nie zginęła! BRAWO RADNI ! Brońmy katolickiej TV dodano 12 lat temu

  przed czerwoną zarazą.

 9. bb dodano 12 lat temu

  mysle, że sprawę podjęcia tematu wystarczajaco "uzasadnił" prezydent: skoro inne miasta podjeły ten temat i uchwałiły poparcie dla Trwam – Siedlce nie moga byc gorsze. Po prostu wyścig szczurów do ojca Rydzykowej ręki. Nasi radni postapili jak biblijny faryzeusz: zobacz ojcze Rydzyk jacy jesteśmy wierni, nie gorsi niż Łuków czy Garwolin. Taka ma być nasza wiara, taki katolicyzm? Wiarę trzeba mieć w sercu i – skoro tak publicznie sie do niej przyznajemy – życ wedlug niej. Obłuda, obłuda i jeszcze raz obłuda. A potem dziwimy sie, że mlodzi ludzie unikaja Kościoła, że w seminarium jest coraz mniej kleryków, że spadają drastycznie powoląnia zakonne. Jeżeli wyklądnia wiary katolickiej mam być TV Trwam – to nie ma o czym mówić. Ja nie twierdzę, że Kościół nie ma prawa do zabierania glosu w sprawach dotyczących naszej Ojczyzny, pamiętam czasy, że Kościół był wsparciem i kierunkowskazem dla tych co walczyli z PRL-em. Wywazony głos Kościołą jest potrzebny. Ale to co serwuje tv Trwam, głosem Kościoła raczej nie jest.

 10. bleeee dodano 12 lat temu

  No nie mogę. Dziury mi naprawcie pod blokiem a nie redemptorysty i jego haseł rasistowskich bronicie

 11. jkfoo dodano 12 lat temu

  Ni naprawiajcie żadnych dziur.Z wiatrem trzeba coś zrobić,wieje jak h..j.

 12. wstyd dodano 12 lat temu

  garbaczewski….jestem wdzięczny TV Trwam a za chwilke głosuje przeciw..wstyd i żenada

 13. Wyrzykowski dodano 12 lat temu

  TTV, Eska TV, Polo TV, TV Trwam – zgadnijcie, kto nie dostał koncesji…

  Informacje o Trwam ludzie czerpią z państwowych mediów, a nie z własnego doświadczenia. Ja na własnej skórze przekonałem się, że TV Trwam przedstawia fakty jednak obiektywnie (w przypadku Marszu Niepodległości państwowe media nie pokazały nawet ujęcia z tego marszu, kłamliwie określając "Marszem Niepodległości" odległe o 2km od zamieszki – Trwam pokazała i zamieszki i marsz).

  W uchwale chodzi o to, żeby bronić równości wobec prawa, bo nieprzyznanie tej koncesji jest ewidentnie pozbawione podstawy prawnej i jest sprawą partyjno-polityczną. TV Trwam jest za Ziobrą, a nie za PiSem, więc zarzutów w stronę PiSu nie rozumiem, wystarczy popatrzeć na cytaty rzucane przez p. Dobijańskiego (szkoda, że nie podawał ich autorów, bo na innych antenach też padało wiele ciekawych słów, a w Trwamie jest możliwość telefonu do studia, więc każdy może powiedzieć na antenie to, co mu się żywnie podoba). Dzisiaj blokują Trwam, jutro mogą zablokować kogoś innego… trzeba reagować zawczasu, nawet jeśli ja sam Rydzyka nie popieram.

  W tym miejscu przytoczę pewien sztampowy przykład z czasów PRL: kiedy strajkowali uczniowie, napuszczono na nich nauczycieli. Kiedy strajkowali nauczyciele, napuszczono na nich uczniów. Ich postulaty nie zostały zrealizowane, jednak w końcu postanowili, że będą działać razem – i dopiero wtedy, mimo różnic interesów i światopoglądów, zdołali wywalczyć godne traktowanie siebie. Sprawdza się tutaj stare (i jak widać od niedawna: chwytliwe) powiedzenie: "Zgoda buduje!" (szczególnie jeśli miasta nic nie kosztuje).

 14. siedlczanin dodano 12 lat temu

  Garbaczewski, Bobryk i Dobijański to patrioci. Oni wiedzą, że z Trwam bije jad. Daleko temu do słowa bożego. Polsce potrzebna jest zgoda, a nie ciągłe kłótnie i podżegania w imię Boga i z różańcem w ręku.

 15. głosowania takie mają dużą zaletę, mianowicie pokazują czerwone (...) dodano 12 lat temu

  trzy duże zostały pokazane. I o to chodzi.

 16. Ojciec Klemens dodano 12 lat temu

  Czytam wypowiedzi radnych i nie wiem, czy rzeczywiście niektórzy z nich nie pojmują procedury przyznawania koncesji, czy na tyle rozbisurmanili się w swej bezczelnej ignorancji dla prawa i przepisów, że doszli do wniosku, iż prawo niech obowiązuje wszystkich z wyjątkiem skandalizujących duchownych i "polityków". Cokolwiek to by nie było świadczy o wielce niskim poziomie umysłowym lub bezpretensjonalnej bezczelności i chęci zwrócenia na siebie uwagi nawet za cenę osiągnięcia poziomu umysłowego rodem z XIV w. Najgorsze, że my płacimy, a "rycerze" się bawią.

 17. fenerbace dodano 12 lat temu

  zgoda? dobijański, garbaczewski – zgoda? a kto smarował jadem i był agresywny, kiedy inni (czyt. najwięksi przeciwnicy) mówili tonem przyjaznym i mówili o zgodzie i rozwoju? no kto – oni… obłuda wychodzi bokiem

 18. ech dodano 12 lat temu

  Twój patriota garbaczewski popierał TV Trwam przy okazji Dni Młodych a później głosował przeciw. Nie popieram głoszonych racji na antenie tej stacji ale postawa garbaczewskiego to dno.

 19. jaka postawa PO dodano 12 lat temu

  właśnie… jaka postawa PO powinna być właściwa? czy powinni zagłosować ZA uchwałą i sprzeciwić się tym samym nieprzyznaniu TV Trwam koncesji??? Kto ma rację? Ci z PO, co głosowali PRZECIW, czy LECH PODUCH???

 20. obrońcy o. Rydzyka dodano 12 lat temu

  a od kiedy czytelnicy SPINu to sami obrońcy rydzyka i przeciwnicy PO? No no no… coś tu się chyba nie zgadza, bo biskup kiernikowski czeka na pochwały a nie ojciec tadeusz…

 21. aro dodano 12 lat temu

  Brońmy nasze miasto Siedlce przed tą fałszywą , pełną nienawiści ,mającą niewiele wspólnego z chrześcijaństwem moherową telewizją !!!

 22. zenit dodano 12 lat temu

  Sądząc po zdjęciu, to myślę, że Pani Stefania procedury przyznawania koncesji nadawania tv w systemie cyfrowym…. ma w małym paluszku. A zadowolona.. z posiadanej wiedzy!!

 23. ztejsamejstrony dodano 12 lat temu

  .."ale w koło jest wesoło". Telewizję "Trwam" mało kto ogląda. Dla równowagi przestrzeni publicznej powinna być. Platformę cyfrową powinna dostać. Rydzyk nie będzie wieczny. Każde ograniczenie, każdy zakaz, każde administracyjne działanie powodujące ograniczające przepływ myśli i idei jest szkodliwe. Jakby co popierałbym radio i telewizję "Proletariat" na ten przykład. Nie oznacza to, że jestem za tym czy za tym. Administracja (KRRIT) to tylko administracja.
  Gdyby TVN nie dostał koncesji, co by się działo?
  Zgoda i Rozwój- twór podszyty niezgodą ale trwający i rozwijający się już 6 lat.
  Łączą i spajają ten twór stołki w krwawym pocie koalicyjnych targów zdobyte i w krwawym pocie zgodnie bronione. Rozwijają się pomalutku w "Rozwoju". Dobrze jest a przez to " w "koło jest wesoło"
  PS.
  Nie chce ingerować w linię programowa redakcji ale felieton o "kulturze" można byłoby już zdjąć. Taki on nie udany albo ja za mało inteligentny jestem, żeby zrozumieć. Proszę mi tego nie wytykać.

 24. Skluar dodano 12 lat temu

  Spór przybrał na sile zupełnie w innej płaszczyźnie niż powinien był. W tej sprawie linia podziału nie przebiega pomiędzy ugrupowaniami politycznymi, tylko w relacji wolne media – cenzura! Proszę się nad tym pochylić. Niestety najważniejsze media w naszym państwie są ciągle pod kontrolą służb. Często nie wiedzą o tym, także ludzie pracujący tam na wysokich stanowiskach. Próba blokowania TV Trwam oczywiście skończy się fiaskiem! Na szczęście coraz więcej ludzi w Polsce chce mieć dostęp do wolnych mediów, w tym – także do wolnej telewizji! Wierzę głęboko, że TV Trwam tak jak trwa, przetrwa nadal i będzie się miała dobrze! Po pewnym czasie na pewno zostaną ujawnione wszystkie relacje, w jakie uwikłani są dziś w tę sprawę ludzie z tzw. Układu! A to co ma dziś miejsce w tej sprawie tu na dole, niestety to nic innego jak politykierstwo, wynikające z niewiedzy i poparcia "jedynej słusznej linii partyjnej". Brawo Radni, którzy głosowali za uchwałą! Zrobiliście to Państwo w imię wolności słowa i przeciw cenzurze, za co jesteśmy Wam bardzo wdzięczni.

 25. miniStrant dodano 12 lat temu

  Wszyscy dyskutanci nie znają, ,,Prawa Kanonicznego" kler o tej sprawie też milczy. Pan trzymający na Sesji Rady tablice chciał zwrócić uwagę, że Polska jest krajem wyklętym przez papież Grzegorza XII i klątwy tej nikt nie zdjął. Tak więc w/g prawa kościoła nie ma oficjalnie wiary katolickiej. Dlaczego nikt o tym nie chce mówić??? Po prostu chodzi o kasę państwowa. Myślę, że każdy wierny powinien płacić na własną religię np.1% z miesięcznych zarobków. Dostojnicy kościelni są oburzeni bo z wiary zrobili sobie dochodowe przedsiębiorstwo. Powinni się wstydzić, że wyciągają rence nawet do bezrobotnych niech sami zawiną te swoje kiecki i idą do porządnej pracy. Jak nie znajdą nie staną się bezrobotnymi. Tak więc i Konkordat nie powinie być ważny, nie mówiąc o przekazywaniu milionów zł z kasy państwa. Niech nareście będzie w tej Polsce porządek,

 26. ktoś dodano 12 lat temu

  Po przeczytaniu niektórych wypowiedzi przeciwników TV Trwam jedno chcę powiedzieć "psy szczekają , a karawana jedzie" .
  I tak trzeba trzymać – Alleluja i do przodu Siedlce .

 27. Siedlczanin - racjonalista dodano 12 lat temu

  Może zanim ta bezsensowna pyskówka zamieni się w wojnę polsko – polską na tym forum przedstawienie kilka istotnych faktów powstrzyma eskalację tego zjawiska.

  Po pierwsze: Warunkiem uzyskania koncesji na nadawanie w cyfrowym multipleksie MUX1 była opłata za nią w wys. 10 mln zł oraz przedstawienie dokumentów źródeł finansowania przedsięwzięcia jakim jest gotowość ponoszenia rocznych kosztów utrzymania sygnału sięgających 8 – 10 mln zł. Zgodnie z obowiązującą ordynacją podatkową tylko organizacje non-profit do jakich zalicza się Fundacja Lux Veritatis są zwolnione z podatku dochodowego. Nie mogąc zatem udokumentować źródeł swoich dochodów ta instytucja nie spełniła żadnych wymaganych warunków.

  Po drugie: Za własne niepowodzenia najlepiej jest oskarżyć czynniki niezależne od siebie samych. Mistrzem w tym zakresie jest niewątpliwie Rydzyk. Nie tylko wmówił swoim słuchaczom i telewidzom, iż zagrożona jest w Polsce demokracja oraz, że tylko jego media są jedynie "prawdziwe" i "słuszne", ale również, a może przede wszystkim bezczelnie okłamuje swoje "owieczki" twierdząc, iż po wyłączeniu nadajników analogowych nie będzie możliwości odbierania TV Trwam. Ta telewizja w ogóle nie korzysta z przekazu analogowego – niekodowany sygnał cyfrowy dostępny jest z satelity Astra (19,2 st. wschód) oraz rozprowadzany jest w sieciach kablowych. I to się nie zmieni, co oznacza, iż sympatycy Rydzyka, którzy obecnie oglądają TV Trwam nadal będą mieć do niej dostęp.

  Po trzecie: By zachować odrobinę obiektywizmu należy wspomnieć, iż KRRiT również nie uniknęła kontrowersyjnych wpadek przy przydzielaniu koncesji. Otóż jedną z nich udzieliła nieistniejącej telewizji U-TV, która dopiero po kilku miesiącach od rozstrzygnięcia składająca wniosek firma Stavka porozumiała się z TVN i odsprzedała część swoich udziałów. Dziś zamiast U-TV na MUX1 jest kanał TTV, w którym TVN ma już ponad połowę udziałów. Koncesję otrzymała też, powiązana z Polsatem, ATM Grupa. Tymczasem zgodnie z wcześniejszymi założeniami, miejsca na tym multipleksie miały przypaść w udziale kanałom telewizyjnym nie powiązanym z dwoma wielkimi graczami na rynku – TVN i Polsatem – którzy otrzymali miejsca na MUX2. Stało się jednak inaczej.

  Po czwarte: Warto również dodać, iż negatywna decyzja KRRiT wobec TV Trwam nie zamyka całkowicie jej drogi do miejsca w pierwszym multipleksie. Obecnie trzy miejsca na MUX1 zajmuje TVP, która pozostanie na nim najdalej do końca kwietnia 2014 r. Jedno miejsce jest rezerwowe i będzie wykorzystywane np. przez TVP do nadawania programu HD w czasie EURO 2012 i igrzysk olimpijskich. Oznacza to, że na cztery miejsca zwolnione przez telewizję publiczną ogłoszony zostanie nowy konkurs. KRRiT już zapowiedziała, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Wówczas po raz kolejny będzie mogła do konkursu przystąpić TV Trwam i jej właściciel Fundacja Lux Veritatis, chyba, że wcześniej zapadnie korzystny dla niej wyrok sądu, który rozpatruje odwołanie od decyzji Krajowej Rady.

  Po co ta cała zatem szopka z protestami i nawijaniem spirali nienawiści? Jak niewiadomo o co chodzi, to znaczy, że chodzi o pieniądze, zaś hasła ideologiczne zawsze były i będą przykrywką szarej rzeczywistości. Szkoda, że tak wielu ludzi tego nie dostrzega. W chwili obecnej sygnał TV Trwam dociera do 70% polskich gospodarstw. Po 31 maja 2012 r. w zasięgu MUX1 będzie 92% powierzchni Polski. Wnioski nasuwają się same. Gdyby decyzja KRRiT była inna oznaczałoby, iż Rydzyk i jego media stałyby na bardziej uprzywilejowanej pozycji niż TVP, bowiem nie tylko uzyskałby możliwość nadawania na cały kraj (a co za tym idzie zwiększyłyby się przychody z datków, które od jakiegoś czasu systematycznie maleją), ale również nie dokładałby się nawet groszem do kosztów utrzymania całego multipleksu. Zresztą czy mogłaby zapaść inna decyzja, skoro właściciel Radia i Telewizji skutecznie unika egzekucji komorniczej twierdząc, iż nie posiada żadnych dochodów i nie jest w stanie zapłacić zasądzonej kary za nielegalną zbiórkę pieniędzy w kwocie 3500 zł plus koszty sądowe i komornicze (razem w sumie ok. 5500 zł)? Jak taki człowiek może być wiarygodny finansowo na rynku medialnym, w którym operuje się na co dzień milionami złotych, jeżeli jak twierdzi nie jest w stanie spłacić swoich wierzytelności na tak niskim poziomie? Uważam zatem decyzję KRRiT za jak najbardziej słuszną, bowiem nie ma ona żadnego związku z polityką.

  Treści jakie przekazuje Rydzyk w audycjach z jego udziałem jest sprawą jego wewnętrznego sumienia. Mam nadzieję, że ten rasizm, antysemityzm i brednie na temat obozów koncentracyjnych odbiją mu się kiedyś potężną czkawką, tak samo jak po przeczytaniu tego komentarza nasi kochani rajcy z PiS-u i STS zaczną się wstydzić za to co zrobili. Pozdrawiam.

 28. ald dodano 12 lat temu

  pozdreawiam siedlczanina-racjonalistę. Ukłon za mądre słowa, których nie mamy sposobności za często słuchać

 29. ald dodano 12 lat temu

  i uzupełnię powyższą wypowiedź- wstydzic sie ma również radny Lech Poduch-teraz z PO (bo znamy go juz i z wielu innych ugrupowań), on tez dołączył do listy "11 za"

 30. wstydzi sie również ald dodano 12 lat temu

  wstydzić sie powinien ald ,który na platformie cyfrowej słucha disco polo i ogląda wróżki a zabrania innym oglądać trwam. ald jedni oglądają trwam a inni wróżki i disco polo a cenzura jest zła jak zrozumiesz to napisz coś hehe

 31. obrońcy TRWAM.. dodano 12 lat temu

  Co tu jest do obrony? Oglądam wczoraj rozmowy niedokończone z P. Gargas. Przez 2 godziny dowiadduje sie iz w Polsce są tylko 3 niezależne media w których pracuja WOLNI dzxiennikarze – ND, GP i Trwam. Do tego przez 2 godziny atak zakonnika i dziennikarski na rząd. Bo wg. nich Polski teraz nie ma. TO POLITYKA i nic więcej. Ale czy duchownemu w rzekomo katolickiej TV mozna takie głypoty opowiadać.

 32. Ner dodano 12 lat temu

  Może debata na temat kiedy TV Vectra wpuści do sieci TV Cyfrową naziemną .

 33. Barbara dodano 12 lat temu

  A dlaczego tak krzywe zdjęcia i ucięta głowa. niech podpisze sie czytelnie ten kto wykonał to zdjecie, żebym nie wiem jak być złośliwym to zdjęcie powinno być zrobione profesjonalnie; a nie pokazanie ucietej głowy i krzywego zdjęcia .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?