SPIN

Trybuna południowa ma być później

Beata Głozak poniedziałek, 27 lutego 2012, 07:20 Siedlce, Wydarzenia
Kiedy sektor zastąpią trybuną? Fot. AB

Kiedy sektor zastąpią trybuną? Fot. AB

Drugie unieważnienie i trzecie postępowanie przetargowe. Wszystko wskazuje na to, że zbierają się ciemne chmury nad budową południowej trybuny na stadionie piłkarskim przy ul. Jana Pawła II. Niepowodzeniem zakończyły się już dwa przetargi.

Za każdym razem do Agencji Rozwoju Miasta Siedlce wpływała tylko jedna oferta na wykonanie tej inwestycji i za każdym razem przewyższała ona możliwości finansowe ARMS. Pierwszy przetarg na wykonanie trybuny ogłoszono 25 stycznia, kolejny 10 lutego a ostatni w miniony piątek 24 lutego. Od początku wiadomo było, że w rundzie wiosenno – letniej siedlecka Pogoń nie zagra przy nowej trybunie. Najpierw planowano, że ta zostanie wybudowana w czerwcu, ale wtedy ARMS miała nadzieję, że jej budowniczym zostanie Polimex – Mostostal. Niestety firma zażądała za dużo pieniędzy i ogłoszono postępowanie przetargowe, w którym termin zakończenia inwestycji określono na 15 lipca. Pierwsze unieważnienie przesunęło tę datę zaledwie o jeden dzień, ale kolejne już o 2 tygodnie. Teraz trybuna ma powstać do 31 lipca 2012 roku. Kiedy zostanie oddana do użytku? Nie wiadomo.

bg

*** Przypomnijmy, że zgodnie ze specyfikacją przetargową inwestycja obejmować będzie:
– budowę trybuny południowej z usytuowanymi pod nią pomieszczeniami wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi,
– infrastrukturę techniczną: przyłącze wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i deszczowej,
– drogi wewnętrzne i place,
– ogrodzenie trybuny południowej oraz dodatkowe ogrodzenie płyty boiska głównego od strony wschodniej i północnej,
– tablicę wyników,
– pomost dla dziennikarzy,
– kontener kasowy,
– elektroniczny system kontroli dostępu. Trybuna jest przewidziana dla 947 widzów w tym 399 gości.

16 komentarzy

 1. czy oni myślą???? dodano 9 lat temu

  I przetarg – unieważniony, II przetarg – unieważniony. W obu przetargach ta sama SIWZ. Może Pawłowski ogłaszać bez końca – efekt będzie taki sam. Unieważnienie I przetargu NIC GO nie nauczyło? A może tylko poluzować wwymogi majace neutralne znaczenie dla budowy trybuny dla potencjalnego wykonawcy – i będzie dużo ofert. Ale Pawłowski idzie w zaparte. Dłużej będzie dobudowywał trybynę – dłużej będzie Prezesem.

 2. OldSpice dodano 9 lat temu

  się pytam poco nam druga trybuna?

 3. L dodano 9 lat temu

  nie zadawaj głupich pytań.

 4. Lucek dodano 9 lat temu

  nie jest to głupie pytanie byłem na większości meczy Pogoni i nie widziałem aby był tłok, ścisk i ludzi nie wpuszczali z powodu braku miejsca…. więc ponawiam pytanie po co druga trybuna?

 5. Fan dodano 9 lat temu

  Lucek!!!
  Jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj.
  Odp.dla Ciebie to…Po…co to się nogi nocą,a czasami….itd.:)

 6. asd dodano 9 lat temu

  Druga trybuna = Kibice gości
  Kibice gości = większy zysk ze sprzedaży biletów

  Trudne ?.

 7. L dodano 9 lat temu

  OldSpice i Lucek – wiecie co to jest piłka nożna ?
  Chyba nie !!!
  Więc nie zadawajcie głupich pytań!!!

 8. Lucek dodano 9 lat temu

  albo Ci się śniło że byłeś:),,L" oni są kibicami Sovii, wyluzuj, po meczu w Rzeszowie idziemy na piwko:)

 9. L dodano 9 lat temu

  asd dobrze to zdefiniował poza tym jest spora grupa osób zajmujaca się ruchem kibicowskim w Siedlcach.W planach są nowe projekty działań zmierzajacych do zwiekszenia liczby kibiców.Jeżeli ktoś chce się włączyć – ma jakieś pomysły wystarczy wejść na forum kibiców Pogoni lub na fejsie na nasz profil również przed meczem podbić na F3.

 10. kajka dodano 9 lat temu

  Czy potrzebna jest druga trybuna jak i jedna nigdy nie była w pełni zajęta? Nie przesadziacie, cudotwórcy? Może zechcecie jeszcze zbudować kolejny stadion? może tym razem kryty i z podziemnym parkingiem, a na dacho może być zoo.

 11. L dodano 9 lat temu

  Były mecze z frekwencją 2500 przy liczbie miejsc ok 2900 wliczając w to sektor gości – 145 miejsc więc mało brakuje.Jeżeli Pogoń zagra nieźle wiosnę zrobi rozsądne zakupy latem, jesienią spokojnie przyjdzie na mecz 3 tys. kibiców ciebie wsadzimy do zoo to kibicę będą mieli co aglądać podczas przerwy i może ci co raz banana dadzą.Pozdr dla F3.

 12. L dodano 9 lat temu

  Nie chcemy budować nowego stadionu tylko kolejną trybunę więc ogarnij się i nie pisz głupot.

 13. Przestraszony przeciwnik stadionowych wydatków dodano 9 lat temu

  Nie potrzebna mam ta trybuna, tak jak i cały stadion. Czemu miasto czy (w innym wypadku) struktury państwowe mają wydawać olbrzymie pieniądze na rozrywke dla niewielkiej grupy w społeczeństwie? Co sadze o tej grupie to pomine milczeniem, bo to nic dobrego. Niestety w realu strach to powiedzieć, bo zaraz znaleźby się chętni by fizycznie wykazać mi jak bardzo sie myle i jak powinnem kochać piłke nożną.
  Tak Polska to dziś kraj absurdów, wydajemy miliardy na stadiony a nie ma za naprawde potrzebne cele. Smutne.

 14. Zastraszony wróg stadionowych wydatków dodano 9 lat temu

  Czemu mój komentarz nie został zamieszczony?
  Napisałem nie prawde? Byłem wulgarny i obraziłem kogoś? Nie!
  Napisałem prawde że te stadionowe wydatki to idiotyzm i że nie da się dyskutować z kibicami bez strachu o pobicie.
  Do tej pory miałem dobrą opinie o SPIN ale jak widze tu też są równi i równiejsi. Smutne.

 15. asd dodano 9 lat temu

  Guzik wiecie o piłce nożnej a o kibicowaniu na meczach nie wspominając… Żyjecie tylko tym co wam TVN i inne stacje telewizyjne pokażą. Ogarnijcie się ludzie..

 16. L dodano 9 lat temu

  Ludzie czy wy jesteście normalni ? Na całym świecie buduje sie stadiony i nie chodzi tu o bogate kraje UE a o te, w których bieda aż piszczy.Setki milionów ludzi ogląda mecze bo lubi tą dyscyplinę sportu pomimo, że często nie mają na chleb.Pomyślcie dlaczego kraje takie jak Ukraina, Bułgaria czy Brazylia dostają możliwość organizowania wielkich imprez sportowych.Nie musisz jeden z drugim kochać piłki nożnej i płakać na spinie.Wasze posty wygladają jakbyście się z choinki urwali.O wydatkach na stadiony nie decydują kibice tego też nie wiecie ? wątpię.Jeżeli chodzi o Siedlce frekwencja na meczach jest spora a ilu młodych chłopaków zapisało się do sekcji piłkarskiej zamiast stać bezczynnie pod blokami zapytajcie w klubie.W Siedlcach tradycja piłkarska sięga już blisko stu lat.Inne miasta, miasteczka i wioski mają swoje drużyny, które reprezentują ich i są z tego dumni a wy płaczecie.O podziale środków na różne cele decyduje rada miasta tam zgłaszajcie postulaty aby wspomniane środki były rozdysponowane w innej proporcji.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?