SPIN

Olga Smułka – najlepsza młoda ekonomistka w regionie

Beata Głozak sobota, 3 marca 2012, 15:09 Siedlce, Wydarzenia
Olga Smułka, laureatka X RKWE fot. AB

Olga Smułka, laureatka X RKWE fot. AB

– Od kiedy zaczęłam interesować się ekonomią często komentuję to co dzieję się na najwyższych szczeblach władzy w kraju i często podjęłabym inne decyzje niż te proponowane przez rząd – powiedziała Olga Smułka, laureatka X Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej.

Dzisiaj w siedzibie Collegium Mazovia odbył się finał konkursu ekonomicznego. O indeks siedleckiej uczelni a także wyjazd do Parlamentu Europejskiego walczyło 10 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu. Do walki w pierwszym etapie stanęło łącznie 558 uczniów, ale w trzecim, ostatnim etapie znalazło się niecałe 2 proc. Najlepsza spośród wszystkich finalistów okazała się Olga Smułka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie. W krótkiej rozmowie z nami Olga przyznała, że było ciężko, ale korzyści jakie daje RKWE wynagradzają wszystko.

 – Ekonomia była od początku moim konikiem a w Konkursie biorę udział już po raz trzeci. Tegorocznym tematem w finale było opracowanie nowego działania antykryzysowego i wymienić działania jakie były do tej pory podejmowane przez rząd. Musieliśmy być doradcą premiera do działań antykryzysowych – wyjaśniła laureatka. Co sama zaproponowała? – Postawiłam na pobudzenie gospodarki za pomocą sprowadzania inwestycji z Chin – dodała. Smułka przyznała również, że od kiedy zaczęła interesować się ekonomią komentuje to, co dzieje się na najwyższych szczeblach władzy. – Często popieram działania polskiego rządu, ale równie często mam zupełnie odmienne zdanie.

Przypomnijmy, że tegoroczny wyjazd do PE ufundowała europosłanka Jolanta Hibner. Wśród finalistów X RKWE nie było żadnego ucznia z Siedlec. Przedstawimy nazwiska laureatów wg kolejności w jakiej zajęli miejsca na RKWE.

1. Olga Smułka, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie,
2. Wojciech Walkiewicz, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku,
3. Aleksandra Chomińska, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim,
4. Arkadiusz Woźniak, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie,
5. Damian Siwiński, Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim,
6. Natalia Wielogórska, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim,
7. Adrian Chromik, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim,
8. Katarzyna Witek, Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim,
9. Kamila Bilska, Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim,
10. Agnieszka Gomoła, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim.

bg

no images were found

2 komentarze

  1. x dodano 10 lat temu

    czy mozna przeczytac prace?

  2. ekonomista dodano 10 lat temu

    Pobudzenie gospodarki za pomocą inwestycji z Chin? Myślałem, że ten konkurs stoi na wyższym poziomie… No ale skoro do wygrania jest nic nie znaczący indeks wyższej szkoły fartu i żartu to mówi samo za siebie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?