SPIN

NEWS: ”Aleksandria” na ręce Sławomira Marchela [foto]

Beata Głozak sobota, 3 marca 2012, 16:04 Siedlce, Wydarzenia
Laureaci tegorocznych "Aleksandrii". Fot. AB

Laureaci tegorocznych "Aleksandrii". Fot. AB

W Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury równo o godz. 16. rozpoczęła się gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Siedlce. Wyróżnienia te są przyznawane osobom, „które położyły szczególne zasługi w rozwój miasta i promocję miasta we wszystkich jego sferach życia” – czytamy w informacji prasowej. Od 1996 roku „Aleksandrie” trafiły do rąk 111 osób i instytucji. Imprezę uświetnił występ pianistki i siedlczanki Joanny Różewskiej.

Laureaci tegorocznych nagród:

 • Leszek Gadomski (rektor Collegium Mazovia),
 • Jolanta Hibner (europosłanka),
 • Konrad Jaskóła (prezes Polimex – Mostostal S.A.),
 • Sławomir Marchel (sekretarz miasta),
 • Sławomir Marciszewski (prezes Banku Spółdzielczego w Siedlcach),
 • Antonina i Eugeniusz Mąka (wolontariusze),
 • Henryka Sekuła (lekarz pediatra, opiekująca się podopiecznymi Domu Dziecka „Domu pod Kasztanami”),
 • Grzegorz Welik (dyrektor Archiwum Państwowego, historyk i publicysta),
 • ks. kanonik Janusz Wolski (proboszcz parafii pw. Ducha Świętego, kapelan kolejarzy, pszczelarzy i bezdomnych, były bramkarz „Pogoni”),
 • Mariusz Żaczek (lekarz, ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Miejskiego w Siedlcach)

 – Osoba niezwykła, znany polityk, europoseł. Pani Jolanta Hibner to wielki przyjaciel naszego miasta. Każdy powrót z Brukseli do Polski to czas poświęcony wyborcom. Pani poseł nigdy nie lekceważy naszych interwencji tylko do konkretnej osoby zwraca się w sposób formalny na piśmie i wyjaśnia wszystko. Dla nas jest to wielka sprawa. Dzięki takim osobom Siedlce są liderem na Mazowszu w pozyskiwaniu środków unijnych. Dostaliśmy trzy gwiazdki od marszałka. Siedlce mają wielki zaszczyt uhonorować Panią tą prestiżową nagrodąpowiedział o Jolancie Hibner Wojciech Kudelski.

– Na Panu oparty jest w zasadzie cały urząd. Ja i grono osób, z którymi pracujemy doceniamy Pana pracę. Pomijam to, że pan jest meliorantem i ja, ale ta nagroda nie jest po znajomości. Jest Pan dobrym fachowcem, prawnikiem. Jest Pan skromny i potrafi pan zrealizować wszystkie zamierzenia naszego samorządu. Cieszymy się, że Pan z nami jest – powiedział o sekretarzu Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

– Od jakiegoś czasu wiem, że mam otrzymać tę nagrodę, ale jestem bardzo zaskoczony. Chcę podziękować prezydentowi, który niejako stoi za tą nagrodą. Jest pewien klucz jej przyznawania. Zawsze musi by ktoś z biznesu, jakiś lekarz. Ksiądz musi być i trafia się także urzędnik i ja jestem przedstawicielem tego zawodu – zażartował na początku Marchel. Dodał, że to na urzędników najczęściej narzekamy i robimy to bezkarnie. – Ale proszę Państwa, proszę się przyznać: kto z Państwa potrafi wypełnić bezbłędnie wszystkie dokumenty? Nikt i od tego my jesteśmy – dodał.

– Zajęci codziennymi sprawami tak często brakuje nam czasu na zobaczenie człowieka niesamodzielnego, niepełnosprawnego, który czeka na uśmiech, na pomoc. Na szczęście wielu ludzi spotkało na swojej drodze to wyjątkowe małżeństwo. Dziękuję Państwu za to, że chcieliśmy przyjąć tę nagrodę i być tu razem z nami – powiedział Wojciech Kudelski o małżeństwie Mąka.

no images were found

18 komentarzy

 1. fenerbace dodano 12 lat temu

  dlaczego specjalnie zmieniacie tytuł artykułu? przecież "Aleksandrie" dostaje 11 osób?

 2. wcale nie zaskoczony dodano 12 lat temu

  ale czad i co tu komentować. Siedlce całe, słodka sielanka i zaścianek, przedmurze dla neoliberalizmu maści wszelakiej

 3. Marchel??????????? dodano 12 lat temu

  To katastrofa. Dać Aleksandrię tak słabemu urzędnikowi. To cienki merytorycznie człowiek. Nie potrafi nawet robić tego za co bierze pieniądze. A bierze nie tylko w Urzędzie. Posadkę w Radzie Nadzorczej tez cwaniak sobie załatwił.

 4. PIS dodano 12 lat temu

  he, he Marchel, Welik, Gadomski…uff szkodaa słów.

 5. Gratuluję Pani Doktor Sekule dodano 12 lat temu

  Lekarz z powołania, skromna, wrażliwa, pracuje z godnością, prawdziwa DAMA. To nie jest lekarz dorobkiewicz. Ukłony Pani Doktor. Właśnie tacy ludzie powinni dostawać Aleksandrie! A tych urzędników… to bym sobie darowała.

 6. :) dodano 12 lat temu

  Serdeczne gratulacje dla małżeństwa wokontariuszy !!!

 7. ......... dodano 12 lat temu

  Gratulacje dr Sekuła

 8. Pacjentka dodano 12 lat temu

  Wspaniały lekarz, fachowiec z oddziału wewnętrznego szpitala miejskiego to oczywiście ordynator M. Żaczek. Z wielkim sercem i oddaniem tworzy swój oddział. Gratulacje. Zasłużył na nagrodę.

 9. ten dodano 12 lat temu

  Marchel, Gadomski …. katastrofa!

 10. drwal dodano 12 lat temu

  Gratulacje dla Sławomira Marchela, kto go nie zna niech przyjdzie na sesję i posłucha, zmieni zdanie o urzędnikach.

 11. bb dodano 12 lat temu

  to jest żenada. Odznaczanie ludzi za to, ze robia to co do nich nalezy. O ile rozumiem wyróżnienie dla wolontariuszy, dla dr. Welika – o tyle nie rozumiem wyróżnienia np. lekarza za to, że leczy, czy księdza za to, że jest księdzem. Jeżeli odznaczamy za to, że ktos dobrze wypełnia swoje zawodowe obowiazki, to niedlugo zabraknie statuetek. Bo w Siedlcach jest mnóstwo osób, które uczciwa pracą – fizyczna, czy naukową – na takie wyróżnienie zasługuja. Takie "rozdawnictwo" obniża range wyróznienia.

 12. Pracownicy dodano 12 lat temu

  Pani dr Henryka Sekuła za opiekę nad Domem Dziecka nie ma dodatkowych pieniędzy. Przez te 37 lat była z nami zawsze. Często w czasie wolnym i nocy.
  Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!

 13. i fajnie jest dodano 12 lat temu

  Nagroda "Aleksandrii" ma taką samą wartość co nagroda w postaci "Kompletu Dziurek do Durszlaka". Po prostu z psiała ta nagroda i tyle.

 14. a dodano 12 lat temu

  Brawo, brawo i jeszcze raz brawo dla Pani doktor Henryki Sekuły !!!!!

 15. Janek dodano 12 lat temu

  Urzędnik wręcza Aleksandrie swoim urzędnikom. To tylko w Siedlcach możliwe. Żenada żenada. Co do innych laureatów jasne że się należą.

 16. EKO dodano 12 lat temu

  To prawda jak można wręczać Aleksandrie za pracę w urzędzie, takie uroczystosci powinny doceniać ludzi wybitnych, poświecających swój czas dla miasta Siedlce i ich mieszkańców. Ta wspaniała nagroda traci z roku na rok swoją wartść a to wielka szkoda, można znaleźć jeszcze wielu wspaniałych ludzi. A jak czują się obdarowani z poprzednich lat po takich komentarzach ?

 17. Aleksander dodano 12 lat temu

  W takiej sytuacji to powinno się po kolei nagrodzić wszystkich pracowników urzędu, samorządu, jednostek samorządowych, spólek miasta, zakładów pracy, banków itd. itp. To lepiej dać każdemu premię po 100 zł i a jedno wyjdzie. każdy za pracę otrzymuje wynagrodzenie a ta nagroda powinna być za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach a nie za swoja pracę zawodową, bo za to są pieniadze. Pozdrawiam

 18. młody dodano 12 lat temu

  żenada i tyle -Aleksandria to powinna być nagroda za szczególna prace na psy to wszystko poszło -Panie Prezydencie niech sie Pan zastanowi -bo coraz wiecej ma Pan przeciwników –

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?