SPIN

„Polski romantyzm” w wykonaniu Aleksandrii

Aneta Borkowska piątek, 9 marca 2012, 10:26 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 11 marca (niedziela) o godz. 17. do Sali Białej na koncert Kwartetu Smyczkowego „Aleksandria” oraz pianisty Mariusza Adamczaka – „Polski romantyzm”.

Kwartet Smyczkowy „Aleksandria” powstał w 2008 roku, tworzy go czwórka wspaniałych muzyków: Danuta Feruś-Żurek – skrzypce, Alicja Szumowiecka – II skrzypce, Piotr Grabowicz – altówka, Edyta Koć – wiolonczela. W koncercie zatytułowanym „Polski romantyzm” weźmie udział znakomity pianista młodego pokolenia Mariusz Adamczak – laureat wielu polskich i zagranicznych konkursów pianistycznych. Koncertował w kraju i zagranicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Rumunii, Maroku, nagrywał m.in. dla BBC. Oprócz utworów Fryderyka Chopina w repertuarze artysty znajdują się m.in. dzieła Mozarta, Beethovena, Brahmsa, Schumanna, Liszta.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie MOK przy ul. Pułaskiego 6 w godz. 8-16.

Mariusz Adamczak
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat. Od 2004 roku studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest laureatem konkursów pianistycznych, zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie (1994 r.), V nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Giovanni Pianisti” w Cava de’Tirreni we Włoszech (1995 r.), jest zwycięzcą III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego KONZERTEUM w Markopoulo Mesogeas w Grecji (1997 r.), zdobywcą I nagrody i GRAND PRIX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie (1998 r.), oraz zdobywcą GRAND PRIX VI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Pro-Piano Romania” w Bukareszcie w Rumunii (2002r.).
W lipcu 1998 roku otrzymał Stypendium Artystyczne Ministra Kultury i Sztuki.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?