SPIN

Policjanci ćwiczyli na wypadek zamieszek kiboli

Beata Głozak środa, 14 marca 2012, 18:20 Siedlce, Wydarzenia
Fot. J. Długosz

Fot. J. Długosz

Około 200 policjantów z komend regionu siedleckiego i ostrołęckiego ćwiczyło dzisiaj na stadionie piłkarskim przy ul. Jana Pawła II taktykę działań w razie zamieszek wywołanych przez pseudokibiców. Działania miały przygotować mazowiecką policję do Euro 2012.

Podczas ćwiczeń funkcjonariusze brali pod uwagę różne warianty zdarzeń i przewidywali różne skutki zachowań agresywnych pseudokibiców, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo innych osób, które znalazły się na stadionie.

W ćwiczeniach uczestniczyło prawie 200 funkcjonariuszy – głównie z KMP w Siedlcach i Ostrołęce oraz ościennych komend powiatowych. Działania wspierane i bacznie obserwowane były przez funkcjonariuszy ze Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Funkcjonariusze wyposażeni w policyjne tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego ćwiczyli m. in. formowanie szyków zwartych i współdziałanie z tzw. grupami wsparcia. Istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja, którą policjanci muszą się wykazać podczas prawdziwych zdarzeń tego typu. Liczyło się błyskawiczne wykonywanie poleceń, które podczas działań w sytuacjach o podwyższonym ryzyku stanowi o sukcesie działania policji i kontroli nad przebiegiem kolejnych, ewentualnych wydarzeń.

źródło: oficer prasowy KMP w Siedlcach nadkom. Jerzy Długosz

*** Od redakcji: Czy ćwiczenia przebiegały sprawnie, jak długo trwały i czy można mówić o jakichkolwiek wnioskach nie dane nam było się dowiedzieć, gdyż o działaniach nie zostałyśmy poinformowane.

4 komentarze

 1. uff dodano 9 lat temu

  A myślałem,że wprowadzono Stan Wojenny.

 2. asd dodano 9 lat temu

  A próba generalna kiedy ?. Pod koniec sezonu na Kibicach ?.

 3. ćwiczą niby na kibiców, a tak naprawdę na naród, bo wiedzą, że się już wkurza dodano 9 lat temu

  i niedługo powie DOŚĆ niszczenia Polski

 4. Ivan dodano 9 lat temu

  Niedługo przyjdzie czas na praktykę…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?