SPIN

Andrzej Celiński był najlepszym kandydatem

Aneta Borkowska wtorek, 20 marca 2012, 16:12 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj w samo południe w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach odbyło się uroczyste przyjęcie stanowiska komendanta przez bryg. mgr inż. Andrzeja Celińskiego, dotychczasowego zastępcę. Zmiana na stanowisku wynika z odejścia na emeryturę dotychczasowego komendanta st. bryg. Tomasza Iwańskiego.

– Przez 28 lat służby miałem okazję i wielką przyjemność pracować z wieloma wspaniałymi ludźmi i wiele się przez te lata nauczyłem. Moja przygoda ze strażą była niesamowita i ciekawa. Mamy w komendzie auta i ludzi z najwyższej półki. Chciałbym całej kadrze podziękować, bo myślę, że nasza współpraca układała się dobrze i dzięki niej dokonywaliśmy tych wszystkich rzeczy  – powiedział na pożegnanie Tomasz Iwański.

nadbryg. Gustaw Mikołajczyk, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP w Warszawie

Przyczyny zmian na stanowiskach są z reguły naturalne. Komendant po 28 latach służby zdecydował, że z tą służbą się żegna. Ja mam wtedy ustawowo 3 miesiące na zwolnienie ze służby strażaka, który złoży takie żądanie. Szybkie powołanie nowego komendanta jest więc rzeczą naturalną. Ustawa nakazuje mi zasięgnięcia opinii starosty jak i prezydenta miasta przy planowanym powołaniu komendanta i gdyby którykolwiek z nich zaprotestował to ja bym nie mógł takiej kandydatury powołać. W tym przypadku protestów nie było. Co mnie cieszy, bo dla mnie ważne było, aby był to już komendant, a nie pełniący obowiązki komendanta. Dlaczego? Bo to jest zupełnie inny zakres obowiązków. Można snuć plany, dokonywać ruchów, których nie wypada robić będąc pełniącym obowiązki. Andrzej Celiński był najlepszym kandydatem według mnie. Jeżeli odchodzi komendant to jego miejsce powinien zająć zastępca, bo to był najbliższy współpracownik komendanta i jest dzięki temu ciągłość pracy. Teraz jedną z pierwszych decyzji jaką nowy komendant powinien podjąć to decyzja o swoim zastępcy. Nie oczekuję takiej decyzji dzisiaj, ale nie ma co przy tak dużej komendzie jak tutaj w Siedlcach takich spraw odkładać.

bryg. mgr inż . Andrzej Celiński,  Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach

Jak się czuję jako komendant? Trudno jeszcze mi coś powiedzieć, ale moje samopoczucie jest bardzo dobre. Moje priorytety? Na pewno będziemy starali się doskonalić naszą kadrę na wszelkie ewentualności. Teraz następuje wymiana kadry strażackiej, część ludzi odchodzi na emerytury, a część jest przyjmowana. I właśnie najwięcej siły wkładać będziemy w przygotowanie tych młodych strażaków do dobrej służby.
Jeżeli chodzi o wybór zastępcy to dzisiaj była prezentowana cała kadra oficerska, duża kadra więc jest z kogo wybierać. Na razie nie zdradzam, ale kandydata już mam. Powiem tylko tyle, że chciałbym aby zastępca już był od 1 kwietnia.

ab

no images were found

4 komentarze

 1. koli dodano 9 lat temu

  cholera ………co za piękne zdjęcia …jak wyciąć z nich co niektórych???????????
  I POMYŚLEĆ, ŻE TYLE PRZYKROŚCI ROBIĄ LUDZIE LUDZIOM.

 2. siedlczanka dodano 9 lat temu

  Myślę,że chodzi Tobie o wicestarostę Rychlik, ostatnio ją widziałem na policji z synalkiem , kto ją wybrał na to stanowisko? Ludzie opamiętajcie się. NIGDY NIKOMU JESZCZE NIE POMOGŁA.

 3. też znam "wicestarostę" Rychlik dodano 9 lat temu

  i w 100% zgadzam się z opinią wyżej. umie sie wcisnąć w srodek, ale wyborcy pójdą po rozum do głowy. a z synalkiem to zawsze miała problemy.

 4. wacek dodano 9 lat temu

  Najlepszy??? W Polsce we wszystkim wybiera się najlepszych ale w gadaniu nie w robocie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?