SPIN

„LUZ” zatańczy z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Aneta Borkowska środa, 25 kwietnia 2012, 08:09 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 27 kwietnia (piątek) o godz. 18. do Sali Widowiskowej „Podlasie” na „All That Dance” – koncert Formacji Tańca Nowoczesnego „LUZ”, Alternatywnego Teatru Tańca „LUZ” i Akademii Tańca LUZ-ART.

Co roku 29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Święto tańca zostało ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego UNESCO. Datę tę wybrano na pamiątkę wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Każdego roku inny wybitny artysta związany z tą sztuką przygotowuje orędzie adresowane do tych, którzy uprawiają i kochają taniec. W tym roku swoje przesłanie „Świętujcie niekończącą się choreografię życia” ogłosił uznany belgijski tancerz i choreograf tańca współczesnego – Sidi Larbi Cherkaoui. Wskazuje w nim na to, że tak jak inne sztuki również taniec nie zna granic i trwa wiecznie. Poprzez taniec z drugą osobą czy oglądanie tańca innych ludzi mamy możliwość pełnego poczucia i zrozumienia emocji, które w nim przekazują.

Z okazji 30 rocznicy Międzynarodowego Dnia Tańca tancerze „LUZ” oraz choreograf Joanna Woszczyńska przygotowali niesamowite wydarzenie taneczne. Podczas koncertu zatytułowanego „All That Dance” będzie można zobaczyć najnowsze układy choreograficzne w stylu jazz i modern.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie MOK przy ul. Pułaskiego 6.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?