SPIN

POLICJA: Strzelali do gołębi i 17 – latka

Aneta Borkowska poniedziałek, 7 maja 2012, 14:21 Aktualnie, Wydarzenia

W minioną sobotę (5 maja) siedlecka komenda została powiadomiona przez mieszkankę miasta, że sąsiad z okna swego mieszkania strzela z wiatrówki do gołębi, które hoduje jej rodzina. Ponadto mężczyzna ten dzień wcześniej strzelał do jej 17 – letniego syna, który znajdował się na schodach budynku gospodarczego przy gołębniku.

Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci udali się do wskazanego mieszkania, gdzie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 39 i 22 lat. Obydwaj byli pod wpływem alkoholu, mając 1,4 promila (starszy) i –  0,4 (młodszy) promila alkoholu w organizmie. Ponadto interweniujący funkcjonariusze zabezpieczyli wiatrówkę oraz pudełko ze śrutem.

Dzisiaj (7 maja) po wytrzeźwieniu, sprawcy usłyszą zarzuty znęcania się nad zwierzętami oraz narażenia innej osoby na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozić im za to może do 3 lat pozbawienia wolności.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce

Komentarze (1)

  1. Realista dodano 10 lat temu

    Za strzelanie do golebi dalbym nagrodę. Tą plagę trzeba tępić. Ale za strzelanie do człownieka, jeśli da się udowodnić kara powinna być nieunikniona.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?