SPIN

Wypełnili zobowiązania. Otwarcie Berdyczowskiej

Aneta Borkowska piątek, 11 maja 2012, 14:48 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj o godz. 10.30, pół roku po zakończeniu budowy nastąpiło oficjalne otwarcie ulicy Berdyczowskiej, prowadzącej od ul. Brzeskiej do firmy Carfi. To właśnie z myślą o portugalskich przedsiębiorcach miasto wykonało inwestycję. Zagraniczni inwestorzy mieli odwdzięczyć się miejscami pracy. 

Symboliczną wstęgę razem z Wojciechem Kudelskim, prezydentem Siedlec i Piotrem Karasiem, przewodniczącym rady miejskiej przeciął mer Berdyczowa (miasto partnerskie Siedlec – od red.) Wasyl Mazur. W trakcie uroczystości Kudelski wyraził nadzieję, że nazwa ulicy jeszcze bardziej połączy Polskę i Ukrainę. – Berdyczów jest już od wielu lat przyjacielem naszego miasta i jest to jakby podziękowanie za to co władze Berdyczowa robią dla łączenia naszych kultur. Zdradził także, że znajdująca się niedaleko ulicy Berdyczowskiej ulica Ujrzanowska w najbliższym czasie będzie wyremontowana zatem firmy, które przy niej mają swoje siedziby nie powinny czuć się zapomniane przez magistrat.

Wojciech Kudelski

Miasto wychodzi naprzeciw inwestorom z różnych państw, ale także tym rodzimym. A najważniejszym elementem rozwoju i przyciągnięcia ich do Siedlec jest droga. Dobra droga. Ta ulica jest jedną z tych w mieście, która została wykonana pod kątem inwestorów, tak jak na przykład ulica Targowa czy Starzyńskiego. Ulica Berdyczowska jest wypełnieniem zobowiązania wobec firmy portugalskiej Carfil, która na dzień dzisiejszy zatrudnia około setki osób. To duży wysiłek dla miasta, ale efektem tego będą dodatkowe miejsca pracy, a w związku z tym dodatkowe pieniądze na naszym rynku.

Przypomnijmy, że inwestycja trwała od 11 października 2010r. do 2 grudnia 2011r. Wartość robót wyniosła 5.100.595,84zł

ab

no images were found

4 komentarze

 1. mieszkaniec dodano 10 lat temu

  Ale jaja,otwieraja co już dawno otwarte.To już nawet przekracza granice śmieszności.Kto za takie fanaberie płaci????Czy juz naprawdę nie można normalnie,tylko zawsze po wiejsku z plebanem i z przytupem,aby tylko gości sprosić i impreza na całego."Urocze" to nasze miasteczko,a jakie gościnne, tylko pogratulować

 2. cyrk... dodano 10 lat temu

  Kolejny cyrk.Prezydent z uśmiechem tnie szarfę. Lepiej niech zajmie się winnymi za utopione miliony w aqaparku.

 3. PRL dodano 10 lat temu

  Kudelski zachowuje się jak I sekretarz PZPR. Jest co prawda produktem PRL-u ,takie Bataliony Chłopskie. Wszystko już otwieraja ze wstęgami, nawet miejskie toalety i zasypywanie "śmierdzącego rowu". Żenada i syf , wiochę z Siedlec robi.

 4. Ciekawy dodano 10 lat temu

  Każda nowa ulica jest cenna ale kiedy wyremontują ul.Ujrzanowską ????????

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?