SPIN

Smykofonia po raz drugi

Aneta Borkowska czwartek, 17 maja 2012, 11:38 Kultura, Wydarzenia

W niedzielę (20 maja) o godz. 16. i 17. w Centrum Kultury i Sztuki odbędą się koncerty kameralne dla dzieci w wieku od 0 do 5 lat w ramach projektu SMYKOFONIA.Tym razem dla naszych najmłodszych widzów organizatorzy przygotowali koncert zatytułowany Happy Jazz.

Koncert jest kwintesencją doświadczeń praktyków gordonowskich skupionych w Fundacji Kreatywnej Edukacji, którzy stworzyli formułę koncertu gordonowskiego dla rodzin z małymi dziećmi i par spodziewających się potomstwa. Muzyczna uczta wypełniona jest utworami instrumentalnymi, takimi jak Caravan ( Juan Tizol), Yes Sir, That’s My Baby (Oscar Peterson i Count Basie) czy Wonderful World (Louis Armstrong), improwizowanymi śpiewankami i rytmiczankami.

Publiczność aktywnie uczestniczy w koncercie śpiewając ostinata, motywy melodyczne oraz tańcząc i realizując, również ruchem ciała, motywy rytmiczne. Efekt to wspaniała zabawa muzyczna, nie pozbawiona edukacyjnego waloru wynikającego z realizacji stadiów audiacji (procesu rozumienia muzyki) teorii uczenia się muzyki prof. Edwina E. Gordona.

Koncert Happy Jazz to pomysł, który miał kilka odsłon na scenach m.in. Filharmonii Łódzkiej (2010 rok), czy Filharmonii Krakowskiej (2011 rok). W koncercie wezmą udział: Miłosz Gawryłkiewicz (prowadzenie, śpiew, trąbka), Jolanta Gawryłkiewicz  (prowadzenie, śpiew), Jakub Kujawa (gitara), Marek Marszałek (saksofon).

godz. 16. – dzieci najmłodsze w wieku 0-2 lat,
– godz. 17. – dzieci w wieku 2-5 lat

Rezerwacje oraz bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel.: 25 644 68 00 w. 37. Bilety: dzieci bezpłatnie, opiekunowie – 20 zł/os. Ilość miejsc ograniczona. 

źródło: CKiS / Foto. Cyprian Kucharuk

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?