WFS Siedlce z brązem po II Mistrzostwach Polski Weteranów

Aneta Borkowska poniedziałek, 28 maja 2012, 15:39 Sport, Wydarzenia

Drużyna WFS Siedlce z Miejskiego Klubu Rugby wywalczyła w Gdańsku brązowe medale II Mistrzostw Polski Weteranów, tytuł mistrzowski obroniła Lechia, a srebrne krążki trafiły do sopockiego Ogniwa.

W pierwszym meczu z Lechią siedlczanie byli o kop od sprawienia sensacji, niestety przy stanie 12:14 Marek Kisieliński minimalnie chybił z rzutu karnego i ze zwycięstwa cieszyli się gdańszczanie. Bezpośrednio po meczu z Lechią siedlczanie zagrali z Ogniwem. Sopocianie objęli prowadzenie 3:0 po celnym rzucie karnym, ale wkrótce było 3:3 po kopie Tomasza Radzikowskiego. Jeszcze przed przerwą WFS przeprowadził udaną akcję atakiem zakończoną przyłożeniem Łukasza Bacika. Prowadzenie 8:3, a następnie 8:6 siedlczanie utrzymali do ostatnich minut meczu, niestety w końcówce dało o sobie znać zmęczenie i Ogniwo dwukrotnie przedarło się na pole punktowe wygrywając mecz 20:8.

W meczu o brązowy medal WFS zmierzyli się z Rugby Oldboy Klub Poznań i po pierwszej wyrównanej połowie wygrywali 10:0 po przyłożeniach Grzegorza Maciejewskiego oraz Lesława Bulego. Po zmianie stron „Trutnie” jeszcze dwa razy przebijały się przez poznańską obronę. Pierwsze przyłożenie zdobył Bartek Zagaliski, a na 17:0 podwyższył Radzikowski, wynik na 24:0 ustalili Bacik i Paweł Narojek.

Wyniki i punkty: WFS Siedlce – Lechia Gdańsk 12:14 (5:7), Marek Kisieliński 12 (2T,C), WFS Siedlce – Ogniwo Sopot 8:20 (8:3), Łukasz Bacik 5 (T), Tomasz Radzikowski 3 (PG), WFS Siedlce – ROC Poznań 24:0 (10:0), Grzegorz Maciejewski 5 (T), Lesław Buli 5 (T), Bartek Zagalski 5 (T), Łukasz Bacik 5 (T), Tomasz Radzikowski 2 (C),  Paweł Narojek 2 (C).

WFS Siedlce Veterans: Artur Adamczyk, Łukasz Bacik, Tomasz Barczak, Lesław Buli, Maciej Człapski, Jan Czyż, Dariusz Głogowski, Ireneusz Gręziak, Marek Kisieliński, Leszek Koprowski, Andrzej Kosyl, Paweł Kuligowski, Paweł Kur, Grzegorz Maciejewski, Paweł Narojek, Sławomir Pieper, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Tomasz Radzikowski, Andrzej Sisik, Piotr Wedziuk, Jacek Wierzbicki, Zbigniew Wyrębiak, Bartek Zagalski.

źródło/foto: Jacek Wierzbicki