SPIN

z sesji miejskiej: Więcej stojaków na rowery pod szkołami?

Aneta Borkowska środa, 13 czerwca 2012, 13:22 Aktualnie, Wydarzenia

Podczas ostatniej sesji miejskiej radny Adam Bobryk zaproponował, aby magistrat dokonał przeglądu przyszkolnych stojaków na rowery i ewentualnie zainwestował w nowe. Jak tłumaczy radny korzyść będzie podwójna.

– Duża część uczniów dojeżdża do szkoły rowerami, ale z braku takich stojaków zostawia je gdziekolwiek przy czym najczęściej cierpi zieleń przyszkolna – mówi Adam Bobryk. – Takie stojaki po pierwsze rozpropagują ruch wśród naszej młodzieży, a po drugie będzie to też wyjście w stronę edukacji ekologicznej – dodaje.

Sławomirowi Kurpiewskiemu, naczelnikowi Wydziału edukacji przy Urzędzie Miasta Siedlce inicjatywa się spodobała. Jak powiedział magistrat przeprowadzi ankietę wśród siedleckich placówek, by sprawdzić jaki jest obecny stan oraz jakie są ewentualne oczekiwania dyrektorów. Nie obyło się jednak bez małego ale…
– Boję się tylko jednego, że taka ankieta będzie rodziła pewną pokusę wydatków w tym zakresie – tłumaczy naczelnik Kurpiewski. Radny Bobryk szybko jednak przekonał, że dojazd do szkoły rowerem nie jest nowością i koszty jakie się pojawią nie powinny być olbrzymie.
– Zdrowy tryb życia, ruch, ekologia. Myślę, że na ten cel uda się te parę złotych od prezydenta wygospodarować – wyjaśnia radny.

ab

3 komentarze

 1. aga dodano 10 lat temu

  co wy piszecie, młodzież do szkół dojeżdza skuterkami a nie rowerami. Widzę codziennie jak idę do pracy przy szkole nr 5 ile ich stoi. Kiedyś tak nie było, swoje "nóżki" i do szkoły.

 2. teka dodano 10 lat temu

  Ja chcę stojak po "Elektrykiem" tylko nie taki badziewiasty jak obecnie postawiony, w którym koła się "wykoślawiają" – postawienie w taki roweru – szczególnie jeśli to nie są koła w rozmiarze większym niż 24'/26' tylko trekingowe czyli 28', bez ich uszkodzenia – jest nie możliwe, a centrowanie koła to 15/20zł – wole już o płot opierać swój rower niż w takim "stojaku" – no i warto by pomyśleć na takich stojakach pod dachem – widziałem takie zadaszone w wielu wiejskich szkołach – tam jakoś ludzie mają więcej wyobraźni.

 3. Chris dodano 10 lat temu

  Krok w dobrym kierunku. Niech to będą stojaki w kształcie odwróconego U, do których można przypiąć ramę.

  Kolejnym ważnym krokiem jest wytyczenie nowych ścieżek rowerowych. Niech większa liczba młodych rowerzystów nie odbije się negatywnie na statystykach wypadków.

  Gdzie widziałbym ścieżki:
  1. jagiełły, prusa, częściowo przez park
  2. Wzdłuż Konarskiego, być może przez park
  3. Pułaskiego
  4. Kazimierzowska

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?