SPIN

OCZAMI KOBIET: Wichrowe wzgórza [wygraj bilet]

Aneta Borkowska sobota, 16 czerwca 2012, 09:49 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Wichrowe wzgórza" Fot. NK Siedlce

Kadr z filmu "Wichrowe wzgórza" Fot. NK Siedlce

„Warto zwrócić uwagę na znakomite zdjęcia. Operator wspaniale potrafił pokazać naturę – w sposób zimny, niemal odpychający, a jednocześnie w pewien sposób fascynujący. W tym elemencie spełnione zostało założenie reżyserki, która chciała pokazać w swoim obrazie to, że natura ma wielki wpływ na ludzkie życie i tak naprawdę ludzie w niewielkim stopniu różnią się od zwierząt”. (Jędrzej Dudkiewicz/filmweb)

W najbliższą środę (20 czerwca) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to film melodramat „Wichrowe wzgórza”.

Film na podstawie klasycznej powieści Emily Bronte. Opowieści o wielkiej i niszczącej sile namiętności. Catherine Earnshaw, panna z dobrego domu, kocha z wzajemnością Heathcliffa, człowieka niższego stanu. Niestety, młodzi właśnie ze względu na konwenanse nie mogą wziąć ślubu. Ich niespełnione uczucie wywoła lawinę tragicznych wydarzeń. Opowieść o pożądaniu, okrucieństwie, zazdrości, bólu i zemście. O wszystkim tym, co w miłości najsilniejsze i najbardziej pierwotne. Bez niepotrzebnych słów. Pośród zamglonych wrzosowisk Yorkshire.

Wichrowe wzgórza
reżyseria: Andrea Arnold,
scenariusz: Andrea Arnold, Olivia Hetreed,
aktorzy: James Howson, Steve Evets, Kaya Scodelario,
gatunek: melodramat,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2011,
czas trwania: 128 minut,

WYGRAJ PODWÓJNE ZAPROSZENIE NA FILM. Wyślij wiadomość z tytułem filmu, korzystając z zakładki „Napisz Newsa” znajdującej na stronie głównej. Nie zapomnij podać swojego imienia i nazwiska oraz NUMERU TELEFONU.

źródło: NoveKino Siedlce/filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?