SPIN

Chcą ronda Kazimierza Deyny w Siedlcach

Aneta Borkowska środa, 20 czerwca 2012, 13:03 Siedlce, Wydarzenia

Na najbliższej sesji miasta (28 czerwca) radni głosować będą nad ustawą o nadaniu nazwy jednemu z siedleckich rond imieniem Kazimierza Deyny.

Z taką inicjatywą wyszedł radny Paweł Narojek wraz z siedleckimi kibicami. Wcześniej siedlecki klub PO myślał o tym by rondo nazwać imieniem Włodzimierza Smolarka jednak na konsultacjach z kibicami ustalono, że Deyna miał większe zasługi dla piłki nożnej.

– Bardzo chciałbym i będę się o to starał aby na rondzie powstała taka przestrzenna, stalowa piłka nożna – mówi Paweł Narojek, radny. – Dodatkowo fajnie by było jakby pojawiły się tam znaki wskazujące drogę na stadion – dodaje.

Rondo znajduje się na ulicy Sokołowskiej (przy zakładach drobiarskich).

Kazimierz Deyna (ur. 23 października 1947 r.) – polski piłkarz, wielokrotny reprezentant i kapitan reprezentacji Polski. Przez analityków sportu uważany za jednego z najlepszych graczy w jej historii. Król strzelców Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972, trzeci piłkarz Mistrzostw Świata w RFN w 1974. Zginął w wypadku samochodowym 1 września 1989 r. w San Diego. (wikipedia.pl)

30 komentarzy

 1. Nie wierzę... dodano 9 lat temu

  Nie no nie wierzę…Facet przypomnij sobie jak na imprezie w Hetmanie powtarzałeś ,że nienawidzisz piłki nożnej???!!!

 2. stan dodano 9 lat temu

  patron fajny, nawet bardzo tylko gwoli uczciwości na końcu życiorysu trzeba dodać, że zginął w wypadku samochodowym prowadząc samochód po pijanemu. Ale piłkarzem był wielkim, to nie ulega wątpliwości. Na dodatek raz odwiedził Siedlce.

 3. Zawisza Czarny dodano 9 lat temu

  Popieram w 100 %

 4. TYLKO LEGIA dodano 9 lat temu

  Postawialiście na Smolarka a teraz pucujecie się do F3 wybierając Kazimierza??? z kim Wy konsultowaliście te wasze wybory??? Wiecie chociaż kto to był i ile znaczył dla Legii i całej polskiej piłki? Narojek wiesz kto to był czy posługujesz się encyklopedią żeby nie zgadywać??? Nie kupicie NAS

 5. x dodano 9 lat temu

  Wreszcie jakiś patron nie związany z martyrologią.Popieram

 6. Ot konsultacje... dodano 9 lat temu

  "jednak na konsultacjach z kibicami ustalono, że Deyna miał większe zasługi"
  A co by było jakby konsultanci ustlili, że G. Lato miał większe zasługi? Wstyd na całą Polskę!
  A to rondo na zdjęciu, to chyba na Prusa przy parku, a nie na Sokołowskiej.

 7. uwierz niedowiarku dodano 9 lat temu

  bo nic innego ci już nie zostało, tylko wiara może cię ocalić, ty mizernej wiary istoto… a wiara góry przenosi.

 8. Otwarcie dodano 9 lat temu

  Trzeba na uroczystość zaprosić Smudę i Prezesa Lato.

 9. prawoskrzydłowy dodano 9 lat temu

  Farbowane liski , kameleonki i inne zoologiczne stworki nie przylepiajcie się do kibiców i legendy piłki nożnej. Szukacie poparcia ? trzeba było sie nie sprzedawać za grosze!

 10. do prawoskrzydłowego dodano 9 lat temu

  a co tak ci się nie podoba w tym pomyśle? byłbyś w radzie, pewnie by ci się pomysł podobał a tak, to jest be? może, ale nie jesteś i po sprawie. Brawo Panowie Radni, brawo Paweł.

 11. prawoskrzydłowy dodano 9 lat temu

  Wytłumaczę Ci dlaczego…ponieważ jest populistycznym chwytem, w sposób nienaturalny , sztuczny radny szuka poklasku. Ten pan nie ma i nie miał nic wspólnego z piłka nożną a Jego wiedza na ten temat jest bardzo ograniczona. Tak na marginesie to zdaje się ,że radny proponował Smolarka???to czemu chwalisz Go za "Kazika"

 12. L. dodano 9 lat temu

  Z tym Hetmanem to nie rób afery. Kiedyś było tak a teraz od paru lat jest inaczej. Druga sprawa „A co by było jakby konsultanci ustalili, że G. Lato miał większe zasługi? Wstyd na całą Polskę! ” lub „Trzeba na uroczystość zaprosić Smudę i Prezesa Lato.” Nie rób tu jeden z drugim głupich wpisów jak nie masz nic mądrego do przekazania. Konsultacje i sam pomysł dogadywany był już jakiś czas temu z osobami, które poza swoja praca zajmują się sprawami kibiców Pogoni Siedlce załatwiały i załatwiają m. innymi sektor F3, przemarsze, transport na wyjazdy, pozwolenia na grafy związane z Pogonią, mają kontakt na linii kibice – U.M., policja i inne organa pośrednio związane z meczami i działalnością kibiców a poza Pogonią Siedlce jeżdżą na Legię. Tworzy się dobry klimat na przyszłe lata dla piłki nożnej. Po nadaniu nazwy na oficjale otwarcie będą zaproszeni przedstawiciele Legii – klubu i SKLW może uda się zorganizować mecz Pogoń Siedlce vs Młodą Legia. Jak ktoś ma jakieś pytania czy problem nie płaczcie na Spinie czy innych portalach tylko zwraca się bezpośrednio do nas. Nie zachowujcie się jak malkontenci. Niech każdy robi swoje dla dobra ruchu kibicowskiego w Siedlcach a nie wylewa żale. Tyle w temacie Twoje Miasto Twój Klub.Pozdr dla F3 Leszek S.

 13. miniStrant dodano 9 lat temu

  Kazimierz Dejna zawodnik Legii, który ze względu ekonomicznych wyemigrował za ocean tam gral dla zarobku nie dla chwały kraju. Zginą na własne życzenie (po pijaku) Pan Bobryk na sesji Rady Miasta przypomiał, że jest pismo od 2008 roku, aby uchonorować Honorowych Dawców Krwi. Ludzi bezinteresownych, pomagającym chorym. Najpierw ważniejsi byli żołnierze wyklęci, przeklęci teraz ważniejszy jest piłkarz. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia, aby krew nie była potrzebna nikomu.

 14. portos dodano 9 lat temu

  Brawo Naroj!!! Deyna Kazimierz,nie rusz Kazika bo zginiesz!!!

 15. to niech bobryk dodano 9 lat temu

  zgłosi taki pomysł na komisję i będzie rondo Honorowych Dawców Krwi! co za problem…ale może właśnie w tym widac skuteczność działań niektórych radnych i słabość innych

 16. LEEEEEGGGGGIIIIIAAAAA dodano 9 lat temu

  portos ogarnij się bo mnie rozwalasz ..przyjde do baru i wytlumacze ci ..czytaj uwaznie naroj chciał rondo smolarka ogarniasz?? do leszka s. wychyl sie z kim bylo cos dogadywane ? jezdze na legie od dawna i nic nie slyszalem o zadnych konsultacjach chyba ze z toba ktos gadal a ty jestes z F a nie F3. i ty sie ogarnij człowieku bo oni chcieli rondo smolarka pikniku

 17. L. dodano 9 lat temu

  Chcieli Smolarka a będzie Deyny.Zadzwoń do Benego, Samolota czy Kafla powie ci kto wiedział o sprawie i kto przychodzi na sesję ze starszych.Wiedzieli również ci co mieli jechać w niedzielę do Pionek a spotkali się dogadywać różne sprawy na przyszły sezon.Sam się ogarnij jak nie jesteś w temacie.

 18. stan dodano 9 lat temu

  Mam nadzieję, że jednak nie dojdzie do nadania nazwy temu rondu. Myślę, że dużo bardziej właściwym patronem byłby zmarły wczoraj Konstanty Domagała. W Siedlcach znany i szanowany przez wszystkich. Postać wielkiego formatu i kultury.

 19. M. dodano 9 lat temu

  Zmarł wczoraj to trochę nie na miejscu przed pogrzebem rozmawiać o nadaniu nazwy ronda im. zmarłego.

 20. Do L dodano 9 lat temu

  Facet w tym cały sens ,że chcieli Smolarka i to żadna ich zasługa że ma być Deyna, tylko jak zwykle gajery przylepiły sie do pomysłu. MY NIE JESTESMY NA SPRZEDAZ pozdrów Samolota

 21. siedlczanin sympatyk piłki nożnej dodano 9 lat temu

  Dobrze, że chłopaki działają coś robią a inni jeszcze pretensje do nich mają. Chory kraj o ludziach nie wspomnę.

 22. miniStrant dodano 9 lat temu

  Czytam i nie wierzę, że piłkarz jest bardziej eksponowany niż tysiące ludzi. Czy ktoś wie o aferze ze złotem lata 70 – te, gdzie zamieszani byli sportowcy Legii? Bramkarz Legii W. G. odbywał karę w siedleckim więzieniu. Gratuluję wyboru

 23. L. dodano 9 lat temu

  Cały sens to, że suma sumarum ma być Deyny.Liczy się efekt końcowy a nie rozkminka co i kto chciał na początku i nie chodzi o zasługi dla jednych czy drugich mam to w d…, chodzi o to żeby działać na szerszą skalę, wciągać młodych do piłki i kibicowania a przy okazji mieć poparcie miasta w różnych sprawach związanych z ruchem kibicowskim.Chodzi o to aby zapełniać sektor 300-400 osób, mam nadzieję w kolejnych latach więcej,pokazać się na wyjazdach z Pogonią plus wyjazdy na Legię.Pozdr L.

 24. Do L dodano 9 lat temu

  Inaczej myślę inaczej kibicuję..jestem człowiekiem , który inaczej oddaje serce swojej drużynie , fakt ,że w moim sercu pierwsza jest Legia. Jeśli uzyskasz poparcie misata będziesz musiał coś im oddać rozumiesz ? nie interesuje mnie kibicowanie pod kontrolą urzędników! Wy jesteście Ultrasi my jesteśmy…INNI

 25. Marian dodano 9 lat temu

  Znowu jakiś pajac chce się ogrzać przy piłce nożnej, będąc w tym temacie zwykłym ignorantem. Premier Tusk mówi zawsze, że "musi charatnąć w gałę". To może teraz wpadnie na pomysł aby nazwać rondo Gały. Najbardziej podoba mi się rondo Konstantego Domagały. Całe życie związany z Siedlcami, Honorowy Obywatel Siedlec, laureat Aleksandrii i wielu odznaczeń państwowych i branżowych (Ministerstwa Kultury), człowiek wielkiej kultury, powinien być wzorem dla młodzieży. Kazimierz Deyna był wielkim piłkarzem ale w końcówce życia stoczył się na dno.

 26. Co za bzdura dodano 9 lat temu

  Nie wiem co łączy pana Narojka z panem Deyną, ale coś łączyć musi. Nie wiem czemu uważa, że Deyna zrobił więcej dobrego w życiu niż np. Kazimierz Górski. Wydaje mi się, że to wybór przypadkowy i trudno zrozumiały. Oby nie było tak, że komuś coś się ubzdurało, a reszta poszła za nim jak stado baranów. Dziwne nostalgie ma pan Narojek… Nie rozumiem, nie widzę związku z miastem, nie popieram.

 27. B. dodano 9 lat temu

  Dziś głosowany jest projekt nadania nazwy stadionowi narodowemu im. Kazimierza Górskiego.Wybór nie jest przypadkowy jeżeli chodzi o Kazimierza Deynę, którego zna cały piłkarski świat nie wspominając o kibicach piłki noznej w naszym kraju.Nie widzisz związku z miastem ? U dziwne a związek miasta z Kubusiem Puchatkiem czy Gąska Balbinka widzisz ? Co lączy Narojka z Deyną ? A cos musi łączyć.On jest tylko wnioskodawcą pomusłu, który popierają kibice piłki nożnej.

 28. Co za bzdura dodano 9 lat temu

  Myślę, że więcej będzie zwolenników nazwania ronda imieniem Czerwonych Gitar. Narojek lubił Deynę, ale więcej ludzi lubiło Czerwone Gitary.

 29. kibic dodano 9 lat temu

  Najwięcej lubi zimny browar co nie oznacza, że ma być rondo zimnego browaru.Ogarnij się i nie pisz bzdur.

 30. L dodano 9 lat temu

  Narojek lubi Deynę? hahahaha Naroj chciał Smolarka nie Deyne

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?