SPIN

ZAPROSZENIE: Zbadaj za darmo swoje płuca

Aneta Borkowska środa, 20 czerwca 2012, 10:42 Aktualnie, Wydarzenia

Z okazji Światowego Dnia Spirometrii w Przychodni POZ OMEGA (ul. Świrskiego 34 – 38) w dniach 27 i 28 czerwca od godz. 8. do 13., będzie można wykonać bezpłatne badanie spirometryczne płuc (nie potrzeba skierowania).

Każdy pacjent będzie miał także  możliwość rozmowy z lekarzem rodzinnym, który zinterpretuje wynik jego badania. Trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty.

Spirometria jest nieinwazyjnym badaniem, które pozwala ocenić pojemność i przepływ powietrza przez  płuca. Jest niezbędna do potwierdzenia diagnozy poważnej choroby układu oddechowego: przewlekłej obturacyjnej choroby płuc lub astmy oskrzelowej.
Spirometria jest wykonywana bez specjalnego przygotowania. Na kilka godzin przed spirometrią zrezygnujmy z jedzenia obfitego posiłku, palenia papierosów i zażywania substancji działających na płuca. Należy ubrać się w ubranie nie krępujące ruchów, aby móc właściwie oddychać podczas badania.

źródło: Mazowiecki Szpital Wojewódzki

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?