SPIN

Tenis czy siatka? Jaka mania zawita do Siedlec

Aneta Borkowska poniedziałek, 9 lipca 2012, 21:12 Sport, Wydarzenia

Czy po ostatnich wielkich sukcesach naszych sportowców: Agnieszki Radwańskiej oraz drużyny siatkarskiej obiekty sportowe w naszym mieście będą przeżywały oblężenie? Czy jest szansa na inną odsłonę „małyszomanii”. Jak mówi Andrzej Niedziółka z Agencji Rozwoju Miasta szału jeszcze nie ma, ale jest on bardzo prawdopodobny.

– Na razie nie widać wzmożonego ruchu, co na pewno w jakimś stopniu jest spowodowane wakacjami, ale niczego nie można wykluczyć. Jestem przekonany, że wszyscy doskonale pamiętają jak było z „małyszomanią” czy „kubicomanią”, a coś takiego zawsze jest po wielkich sukcesach naszych sportowców. Myślę więc, że jest nadzieja, że u nas taka „siatko- czy tenisomania” się pojawi – tłumaczy Niedziółka.

Na kortach i tak jest tłoczno. Każdego dnia fani tego sportu przychodzą grać. Nie ma więc szans, by ktoś wszedł na kort bez wcześniejszej rezerwacji.
– Mamy dwa korty i ogólnie nie ma problemu z tym, by przyjść i zagrać, ale trzeba wcześniej zadzwonić i zarezerwować sobie godzinę. Korty są obłożone i najbardziej szkoda mi, że ogranicza nas pogoda, bo upał oraz deszcz uniemożliwiają całodniową grę. Nie mamy jeszcze zadaszenia, ale wierzę, że znajdą się na to środki i siedlczanie będą mogli grać bez ograniczeń – dodaje Niedziółka.

Korty zapełnione, jednak po rozmowie z młodzieżą, która wolny czas spędza na obiektach ARMS zdecydowanie wygrywa siatkówka.

Patryk:  Mamy siatkówkę na bardzo wysokim poziomie i trzeba wspierać naszą drużynę, by cały czas mieli ducha walki i odnosili kolejne tak wielkie sukcesy. Sam kiedyś trenowałem siatkówkę, kocham ten sport i zawsze będzie to numer jeden w moim życiu.

Kordian: Bartosz Kurek to osoba, która jest wzorem do naśladowania i chciałbym być kiedyś taki jak on. Z nim już nie zagram, bo jestem jeszcze za młody, ale fajnie jakby kiedyś ktoś mnie do niego porównał.

Hubert: Ja trenuję siatkówkę. Gram od pierwszej klasy podstawówki obecnie jestem już w liceum. Jest to cudowny sport, polecam go każdemu. Oczywiście, że marzy mi się, aby kiedyś reprezentować nasz kraj i osiągać takie same sukcesy jak obecnie nasza drużyna.

ab

3 komentarze

 1. suzuki715 dodano 9 lat temu

  ot i znzwca z niedziółki,a projekty unijne już so

 2. milagros dodano 9 lat temu

  Widzę, że suzuki to spec nie lada, tylko szkoda że pisać nie potrafi, a nawet nie zna podstawowych zasad. Nawet taki lekki, letni tekst jest niezłym powodem żeby nieudacznicy mieli co komentować.

 3. Anonim dodano 9 lat temu

  Nie będzie teniso- ani siatkówkomanii, bo oba te sporty przyćmione zostały przez niedawno zakończone EURO. A poza tym co to ma za wpływ na oblężenie obiektów sportowych. Ta cała "mania" polega na oglądaniu wszystkiego w TV i tyle. Czy gdy Adam Małysz skakał to ktoś skakał na górce w parku? Czy gdy Kubica jeździł to dzieciaki chodziły więcej na gokarty? Nie. i tyle.

  Poza tym młodzież jest leniwa. Siedzi na facebooku, pije piwo lub jeździ samochodami rodziców.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?