SPIN

Co z Centrum Komunikacyjnym przy Partyzantów?

Beata Głozak niedziela, 15 lipca 2012, 23:45 Siedlce, Wydarzenia
O PKS-ie jest na razie cicho. Fot. AB

O PKS-ie jest na razie cicho. Fot. AB

W marcu Retail Provider, nabywca akcji siedleckiego PKS-u zadeklarował, że w kolejnym miesiącu przedstawi wstępny projekt Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, które ma powstać przy ul. Partyzantów. Przypomnijmy. ZCK ma być połączeniem dworca autobusowego z galerią handlową. Ponad trzy miesiące od tamtych zapewnień właściciel Przedsiębiorstwa nie podaje żadnych nowych wiadomości.

Co działo się od tamtego czasu? – Przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy przede wszystkim nad wstępną dokumentacją projektową i gromadzimy dokumentację pod kątem złożenia wniosku o warunki zabudowy – mówi nam Tomasz Andryszczyk, rzecznik prasowy Retail. Firma planuje przedstawić władzom miasta szczegóły dokumentacji w sierpniu, by jak tłumaczy rzecznik urzędnicy mogli się do niej odnieść. – Chcemy, aby nasze plany były spójne z wizją i planami miasta. Myślę, że do końca sierpnia  powinniśmy formalnie wniosek o warunki zabudowy złożyć. Jak już to zrobimy będziemy szerzej mówić o projekcie – dodaje.

Dlaczego przez kilka miesięcy firma milczała mimo że w marcu informowała nas o tym, że w kwietniu pokaże pierwsze plany? Rzecznik tłumaczy to tym, że Retail prowadzi kilka podobnych do siedleckiego projektów. Poza tym jego zdaniem w dobrym tonie jest najpierw zapoznanie z planami władz Siedlec a dopiero potem opinii publicznej. Wiadomo, że nie zmieniono pierwotnej wizji – przy ul. Partyzantów ma powstać centrum wielkości 15 tys. mkw. Andryszczyk unika też jakichkolwiek konkretnych informacji dotyczących samego przewoźnika. Twierdzi jedynie, że Retail nie ma powodów, aby skarżyć się ani na postawę pracowników PKS – u ani urzędników. Nie pora też mówić o inwestowaniu w tabor przewoźnika.

– Nastąpi to dopiero w momencie, gdy będzie znanych więcej informacji dotyczących galerii. Na szczegóły trzeba poczekać po wakacjach – kończy rzecznik.

5 komentarzy

 1. to było do przewidzenia dodano 12 lat temu

  no to ładnie z ponad 15 tys. m2 (w marcu) zrobiło się 4 tys. m2, no ale to takie "siedleckie" tu nic normalnie (bez znajomości i układów partyjno-koleżeńskich) powstać nie może, no tak GS p. Strusa nie może mieć za blisko konkurencji, nie po to przepłacał za Wojkową 5 by UM pozwolił na wybudownie konkurencyjne galerii kilkaset metrów dalej.

  No nic, dalej w S. będziemy mieli wysyp dyskontów spożywczych, ciuchlandów i innego badziewia rodem ze (byłego) stadionu XX-lecia.

  Jakie miasto taki handel

 2. Beata Głozak dodano 12 lat temu

  Bardzo przepraszam — mój błąd – napisałam nieprecyzyjnie. Plany inwestora się nie zmieniają. Centrum ma mieć ok. 15 tys. mkw.
  Z wyrazami szacunku,
  bg

 3. . dodano 12 lat temu

  Przepłacał za wojskową?:) dobre, raczej sprytem wziął za bezcen.

 4. mr dodano 12 lat temu

  "Dlaczego przez kilka miesięcy firma milczała mimo że w marcu informowała nas o tym, że w kwietniu POKARZE pierwsze plany?"

  Strasznie boli!

 5. Beata Głozak dodano 12 lat temu

  Dziękuję. Faktycznie zabolało. Mogę jedynie przeprosić.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?