SPIN

V Festiwal Teatrów Ulicznych “pod Niebem”

Beata Głozak piątek, 10 sierpnia 2012, 21:45 Kultura, Wydarzenia

19 sierpnia od godz 16. na Placu gen. Sikorskiego odbędzie się piąta edycja Festiwalu Teatrów Ulicznych “pod Niebem”. To jedno z ciekawszych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście kolejny raz zawita do Siedlec a jego organizatorem będzie jak zawsze Miejski Ośrodek Kultury.

W tym roku na Festiwalu zobaczymy pięć prezentacji. Na początek o godz. 16. i 17. będzie barwna Parada Motyli Teatru AKT z Warszawy. Najmłodsi o 18. zobaczą spektakl Kopciuszek oparty na motywach tekstów braci Grimm i Jana Brzechwy w wykonaniu Teatru Animacji z Poznania. Następnie o godz. 19.30 pojawią się aktorzy Teatru FANUM z Siedlec ze spektaklem Dziady wg. Adama Mickiewicza. Wartka, bogata w grę ognia, świateł i muzyki akcja to cecha charakterystyczna zabawnego spektaklu PL4 autorstwa Teatru AKT. który zobaczycie o 20.30.

Największą atrakcją tegorocznego Festiwalu będzie czarny cyrk na sześć fortepianów i dwunastu aktorów – widowisko Salto Mortale, które o 21.30 na placu naprzeciwko Galerii S przy ul. Wojskowej 6 zaprezentuje Teatr Strefa Ciszy z Poznania. Opowiadana historia to los fortepianów, które pod koniec II wojny światowej miały być zrabowane przez sowieckich żołnierzy z niemieckiego jeszcze Szczecina. Ułożone wzdłuż torów, ciągnące się kilometrami nigdy nie doczekały się jednak wywiezienia w głąb Rosji, stając się niemym symbolem zapomnienia.

Program V Festiwalu Teatrów Ulicznych „pod Niebem”

Parada Motyli
Teatr AKT z Warszawy
godz. 16:00 – centrum miasta  

Parada Motyli
Teatr AKT z Warszawy
godz. 17:00 – Plac gen. Sikorskiego

Kopciuszek
Teatr Animacji z Poznania
godz. 18:00 – Plac gen. Sikorskiego

Dziady
Teatr Fanum z Siedlec
godz. 19:30 – Plac gen. Sikorskiego

PL4
Teatr AKT z Warszawy
godz. 20:30 – Plac gen. Sikorskiego

Informujemy, iż z przyczyn technicznych spektakl finałowy V Festiwalu Teatrów Ulicznych „pod Niebem” „Salto Mortale” odbędzie się na parkingu przy lodowisku miejskim przy ul. Prusa 6 a nie jak wcześniej informowaliśmy: na placu naprzeciwko Galerii S przy ul. Wojskowej 6.

Salto Mortale
Teatr Strefa Ciszy z Poznania
godz. 21:30 – lodowisko miejskie przy ul. Prusa 6

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?