SPIN

Remont „Żółkiewskiego” coraz bliżej

Beata Głozak poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 02:14 Siedlce, Wydarzenia

Władze miasta składają coraz głośniej obietnice dotyczące remontu IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Zdaniem wiceprezydenta miasta Jarosława Głowackiego inwestycja przybliżyła się po tym jak zdecydowano o podzieleniu jej na 2 etapy.

Mimo że siedlecki samorząd w związku z planowaną budową tunelu pod torami rezygnuje na razie z budowy ratusza i parkingu podziemnego na placu Sikorskiego to władze miasta przekonują, że nie odłożą w czasie remontu „Żółkiewskiego”. Przeciwnie. Coraz głośniej i wyraźniej go obiecują. Inwestycja ma być podzielona na 2 etapy i to w głównej mierze przyspieszy wbicie pierwszej łopaty. – To sprawa przyszłego roku – twierdzi Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec. Władze czekają w tym momencie na zmianę w dokumentacji i jak to nastąpi na teren liceum wjedzie koparka.

Przypomnijmy, że w pierwszej wersji projekt remontu zakładał, że IV LO wzbogaci się o halę sportową i tzw. łącznik między nią a odremontowanym starym budynkiem przy ul. Konarskiego. W ostatnim czasie z hali zrezygnowano a inwestycja zakończy się na łączniku. Jak przekonuje skarbnik miasta Kazimierz Paryła zmiana w dokumentacji jest konieczna, bo w pierwotnych planach maszynownię ulokowano w hali sportowej a teraz ta ma znaleźć się w łączniku.

ab

 

2 komentarze

  1. john dodano 9 lat temu

    To żenujące…znowu obietnice,tym razem przełożono remont na przyszły rok…brak słów.Obiecanki cacanki a głupiemu radość…

  2. niezainteresowany dodano 9 lat temu

    A mi się wydaje, że im będzie blizej do wyborów samorządowych to wzrośnie obietnica remontu tej zasłuzonej dla miasta szkoły. Może nawet wjedzie obiecana koparka.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?