SPIN

Piłkarze siedleckiej Pogoni zagrają bez dopingu

Beata Głozak wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:37 Sport, Wydarzenia
Na zdjęciu kibice siedleckiej Pogoni. Fot. AB

Na zdjęciu kibice siedleckiej Pogoni. Fot. AB

„Zorganizowana grupa kibiców Pogoni Siedlce wyraża niepokój w związku z sytuacją występującą pomiędzy klubem MKP Pogoń Siedlce a środowiskiem kibicowskim.” – czytamy na oficjalnym profilu kibiców Pogoni. W wystosowanym Oświadczeniu pojawia się informacja, że na najbliższym, sobotnim meczu nie będzie zorganizowanego dopingu.

OŚWIADCZENIE

Zorganizowana grupa kibiców Pogoni Siedlce wyraża niepokój w związku z sytuacją występującą pomiędzy klubem MKP Pogoń Siedlce a środowiskiem kibicowskim.

Zarząd klubu powołując się na Uchwałę nr VIII/192 z dnia 2 sierpnia 2012 roku – Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie Zasad przyjmowania kibiców drużyny gości na zawodach podczas rozgrywek organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę SA , utrudnia wejścia na stadiony i zajęcia miejsc przeznaczonych dla kibiców gości poprzez informowanie klubów, iż klub MKP Pogoń Siedlce nie ma jakichkolwiek związków ze zorganizowaną grupą kibiców Pogoni Siedlce oraz przedstawianie do podpisu oświadczenia o odpowiedzialności karnej i materialnej osoby organizującej wyjazd co jest niezgodne ze wspomnianą wyżej uchwałą, która w pkt. 21 jasno określa zasady odpowiedzialności.

W związku z powyższym, jak również niepochlebnymi wypowiedziami prezesa MKP Pogoń Siedlce, dotyczącymi grupy dopingującej, zamieszczanymi na łamach prasy, aktywna grupa kibiców Pogoni Siedlce podjęła decyzję o ZAPRZESTANIU DOPINGU na najbliższym meczu z Pelikanem Łowicz.

17 komentarzy

 1. ultras. dodano 12 lat temu

  Szanuj kibica swego bo możesz nie mieć żadnego !

 2. wwe dodano 12 lat temu

  Masakra z tym zarządem, robią tylko fatalną atmosfere wokol Pogoni. Mialem przyjechac na mecz, ale jak brak dopingu to nie ma po co bo atmosfery dla ktorej wielu kibicow przychodzi na stadion tam nie bedzie. Potrzeba zmian bo bedzie tylko gorzej

 3. picnic dodano 12 lat temu

  Będzie śmiesznie jak Pogoń wygra ,pod nieobecność F3 i ciszę:)

 4. wwe dodano 12 lat temu

  a co by bylo w tym smiesznego?? w tej sytuacji to jest ich obowiązek po takim marnym poczatku sezonu, trzeba wykorzystac atut wlasnego stadionu.

 5. poznaniak dodano 12 lat temu

  Jacek masz rację, cały POznań z Tobą:)A tych dzieci z F3 za łeb i niech dopingują ległę:)a w Siedlcach tylko Lech i Widzew!:):):)

 6. Zawisza Czarny dodano 12 lat temu

  jaki lech i jaki widzew ? w Siedlcach nie znamy takich drużyn. W Siedlcach jest tylko Pogoń i Legia.

 7. MKS dodano 12 lat temu

  Lech w Siedlcach no no no strach się bać.O Widzewie nie wspomnę wszyscy wiedza jak jest tzn. to tak jak Broń w Radomiu lub jak napięcie elektryczne wszyscy wiedza, że jest ale nikt go nie widział.Co do klubu kibice siedlczanie wiedzą co się dzieje w klubie.Jedni mniej drudzy więcej i nie są zachwyceni poczynaniami zarządu.

 8. na... dodano 12 lat temu

  Na pohybel kibolom…

 9. MKS dodano 12 lat temu

  Na pohybel tobie. Lecz się dziecko. Jak nie rozumiesz problemu nie rób głupich wpisów.

 10. do na... dodano 12 lat temu

  "Na pohybel d…..m" to jest do Ciebie

 11. Anonim dodano 12 lat temu

  O co ten krzyk, chłopaki pojechali na mecz do Puław i zgodnie z regulaminem PZPN nie zostali wpuszczeni na mecz, bo nie mogli zostać wpuszczeni, bo organizator meczu musiałby tłumaczyć się w PZPN – zgodnie z regulaminem kibice drużyny gości bilety na mecz wyjazdowy mogą zakupić tylko za pośrednictwem własnego klubu, na podstawie złożonej z dwutygodniowym wyprzedzeniem listy wyjazdowej, która udostępniana jest gospodarzom. Chodzi o to żeby można było sprawdzić kto zamierza jechać na mecz (kibice czy bandyci) i móc przygotować odpowiednie zabezpieczenie meczu. Tzw. zorganizowana kibiców POGONI Siedlce wstydzi się swojego klubu i w żaden sposób nie dała się nakłonić do przestrzegania regulaminu, jeździli na mecze na wariata, co na początku im się udawało, robili trzodę za którą karami finansowymi był obciążany ich "kochany" klub, czyli POGOŃ, ale w końcu ktoś nie wytrzymał, PZPN pogroził palcem i wielkie larum "zorganizowanej grupy kibiców". A tak dla niewtajemniczonych, ten apel to nie opinia "zorganizowanej grupy kibiców' która w większości jest spoko, tylko dwóch kolesi którzy powinni sobie założyć partię polityczną, bo to ich klimaty, nie będę wymieniał nazwisk 🙂

 12. kibic dodano 12 lat temu

  Anonim nie pisz bzdur jak jak mają układ z Puławami i dwa razy wcześniej nie narobili trzody i tym razem byłby spokój.Dzięki ich akcjom przychodzi kilkaset osób wiecej na mecze a decyzja podjęta jest wspólnie i zaakceptowana przez kilkadziesiąt osób.Klubu się nie wstydzimy tylko działania zarządu, który wypina się na swoich kibiców a od polityki trzymamy się z daleka.

 13. asd dodano 12 lat temu

  Anonim po co wypisujesz takie bzdury jak nie masz zielonego pojęcia jak było ?

 14. Anonim dodano 12 lat temu

  Czytałeś uchwałę nr VIII/192 z dnia 2 sierpnia 2012 roku – Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie Zasad przyjmowania kibiców drużyny gości na zawodach podczas rozgrywek organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę SA ? czy zgodnie z tą uchwałą kibice POGONI Siedlce dalej na wariata mogą jeździć na mecze gościnne na "wariata" bez nabywania biletów za pośrednictwem klubu? czy za takie postępowanie grożą kary finansowe dla klubu gości czyli POGONI Siedlce? Czy jeśli takie wybryki w przeszłości były tolerowane i klub płacił kary za "zorganizowanych kibiców" to znaczy że nadal można olewać PZPN i dalej ignorować ich regulamin? Kto pisze bzdury i dlaczego "zorganizowana grupa kibiców" POGONI Siedlce wstydzi się swojego klubu? Dlaczego w/w kibice nie chcą jeździć na mecze gościnne jak inni kibice? Dlaczego w/w kibice uważają, że należą się im specjalne względy?

 15. Anonim dodano 12 lat temu

  ASD zapewniam Cię, że bardzo dobrze orientuję się jak było. Jeśli twierdzisz, że było inaczej to opisz to. Napisz które punkty regulaminu PZPN dotyczące udziału kibiców klubu gości nie obowiązują "zorganizowanej grupy kibiców" POGONI SIedlce i dlaczego? ASD dodaj jakie kary i za co zostały nałożone na POGOŃ dzięki "zorganizowanej grupie kibiców" i jak w związku z tym postąpiła ta grupa. Pozdrawiam kibiców POGONI – tych którzy nie wstydzą się swojego klubu.

 16. (L) dodano 12 lat temu

  Panie Anonim, jeśli się nic nie wie, nigdy nie było się na stadionie by dopingować swoją drużynę zdzierając przy tym gardło to proszę się nie wypowiadać i nie siać fermentu. Ostatnią karą jaką została ukarana Pogoń była kara za rzucenie serpentyn na murawę U NAS NA NASZYM STADIONIE nie na żadnym wyjeździe. Również jeśli się nie było na wyjazdach prosiłbym o nieudzielanie się w tych kwestiach. Nie pamiętam by klub został ukarany za wybryki kibiców na którymkolwiek z wyjazdów, a jeśli był proszę mi napisać w komentarzu. Twierdzisz, że wstydzimy się klubu? To dla czego nawet po przegranym meczu zostajemy jeszcze chwilę na stadionie by wesprzeć chłopaków i zmobilizować ich do dalszej walki dopingiem by zwycięstwa przyszły, a nie jak inni "kibice" wygwizdujemy ich tak jak to było na wczorajszym meczu co? Nawet po serii kilku przegranych zbieramy się na kolejnym meczu nie patrząc, że mogą znowu przegrać tylko wierzymy w to, że wygrają a nie jak co poniektórzy nie przychodzą na mecz bo są obrażeni kiedy brak zwycięstw. Pozdrawiam kibic z dziewięcioletnim stażem na Pogoni.

 17. kibic dodano 12 lat temu

  popieram przedmówcę a przy okazji j…. pzpn. leśne dziadki tylko kary klubom za kibiców dają aby mieć na premie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?