SPIN

SPOŁECZEŃSTWO: Hala za grosze – jednak możliwe

Beata Głozak wtorek, 21 sierpnia 2012, 19:22 Aktualnie, Wydarzenia

Co jakiś czas wraca na łamy siedleckich mediów temat hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Profesjonalna koszykówka i siatkówka w Siedlcach zasługują na lepsze warunki, zasługują na nie także kibice. Miasto narzeka, że nie ma pieniędzy. Robią bardzo dużo, za to im chwała, ale może przy niewielkim wysiłku można by zdziałać jeszcze więcej?
W Koszalinie się udało. link  Z powyższego artykułu wynika, że dotacje z Ministerstw, współpraca z uczelnią i umiejętne wykorzystanie środków z UE sprawiły, że miasto Koszalin wspólnie z uczelnią zapłaciło za halę ok 5 mln złotych. A obiekt jest imponujący i wystarczający jak na Siedleckie warunki. Myślę że trzeba promować dobre pomysły, trochę starań i wspólnymi siłami możemy pobudować halę, nawet przy napiętym budżecie.

autor: Azariasz

2 komentarze

 1. on dodano 9 lat temu

  Jestem za, porządna hala na jakieś 4 tyś miejsc jest w Siedlcach bardzo potrzebna.

 2. tak tylko pytam dodano 9 lat temu

  w Radiomiu (rządonym przez pis, Prezydent Andrzej Kosztowniak) jakoś umiało załatwić od znienawidzonego (przez pis) PO w Ministerstwie Sportu i Turystyki dotację na halę widowiskowo-sportową na 5 tys. miejsc.

  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/radom-powstanie-hala-sportowo-widowiskowa,1,5106000,wiadomosc.html

  o dofinasowaniu z UE na baseny (jak kto woli aquaparki) w Radyniu Podlaskim czy Parczewie nie będe wspominał, bo nasz UM potrafi albo brać kredyty albo wytawiać obligacje na ARMS.

  ot i tyle

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?