SPIN

POLICJA: Młodzieżowy rajd rowerowy

Aneta Borkowska środa, 22 sierpnia 2012, 13:53 Aktualnie, Wydarzenia

Policjanci z siedleckiej komendy wczoraj (21 sierpnia) mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa szczególnie wśród młodzieży, zorganizowali rajd rowerowy propagujący bezpieczne zachowania na drodze.

Trasa rajdu biegła przez miejscowości powiatu siedleckiego i wyniosła prawie 50 kilometrów. Podczas pierwszego przystanku uczestnicy zwiedzili zakład cukierniczy w Mordach, gdzie skosztowali słodkości i po zregenerowaniu sił udali się w dalszą drogę. Kolejny przystanek był w miejscowości Klimonty, gdzie uczestnicy w gospodarstwie agroturystycznym odpoczęli przy ognisku z kiełbaskami i porozmawiali na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

Policjanci przeprowadzili też szereg konkursów, w których można było wygrać ciekawe nagrody. Jedną z atrakcji w czasie rajdu było zwiedzanie nowoczesnego gospodarstwa rolnego, gdzie część pracy za człowieka wykonują specjalistyczne maszyny. Tam również uczestnicy spróbowali wyrobów mleczarskich przygotowanych przez siedlecką Spółdzielnie Mleczarską.

autor: sierż.szt. Edyta Barycka

Komentarze (1)

  1. Miastowy dodano 9 lat temu

    I pokazywali im świnki, krowy i kury. Ekstra. Zwróćcie uwagę, że trzeba było odjechać na 50 km od Siedlec, aby te cuda zobaczyć.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?