SPIN

POLICJA: 80 pań ukończyło kurs samoobrony

Aneta Borkowska piątek, 24 sierpnia 2012, 12:03 Aktualnie, Wydarzenia

Wczoraj o godzinie 17. w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach odbyło się uroczyste zakończenie specjalistycznego kursu samoobrony dla kobiet. Zastępca komendanta nadkom. Janusz Celiński, prowadzący zajęcia Marcin Lazurek oraz podinsp. Marian Kurowski wręczyli uczestniczkom certyfikaty ukończenia szkolenia.

Osiemdziesiąt pań od początku lipca uczestniczyło w specjalistycznym kursie samoobrony dla kobiet. Organizatorzy zadbali o to, aby oferta kursu nie ograniczyła się tylko do nauki technik samoobrony, lecz poruszała również inne kwestie dotyczące bezpieczeństwa. Między innymi kursantki miały okazję wysłuchać pogadanki na temat przemocy domowej, handlu ludźmi oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pod fachowym okiem ratowników medycznych, kursantki zdobywały wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną dotyczącą udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Instruktorzy w czasie zajęć pokazywali paniom podstawowe chwyty potrzebne w samoobronie, takie jak rzut napastnikiem przez bark, wykonanie dźwigni na staw łokciowy, uderzenie łokciem w twarz napastnika, czy też różne sposoby powalenia przeciwnika.

Kursantki dowiedziały się też, jak można wykorzystać przedmioty takie jak: torebka, plecak, parasolka, klucz czy długopis w celach obronnych. Zdobyta przez panie wiedza na pewno będzie bardzo pomocna w sytuacji zagrożenia. Wczoraj panie otrzymały certyfikaty poświadczające ukończenie kursu.

autor: sierż.szt. Edyta Barycka

Komentarze (1)

  1. max dodano 9 lat temu

    śmiechu warte…..w sumie jak wszystko co jest na pokaz przez tą formację….a życie i tak zweryfikuje…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?