SPIN

Skanska czy Unibep? Kto nam wybuduje aquapark

Beata Głozak wtorek, 28 sierpnia 2012, 11:28 Siedlce, Wydarzenia
Aquapark w budowie... w grudniu 2011. Fot. BG

Aquapark w budowie… w grudniu 2011. Fot. BG

Skanska lub Unibep – wszystko wskazuje na to, że jedna z tych firm dokończy rozpoczętą przez pułtuski Zambet budowę siedleckiego aquaparku. Dzisiaj o godz. 10.30 nastąpiło otwarcie ofert na jej kontynuację. Agencja Rozwoju Miasta Siedlce przeznaczyła na inwestycję ponad 39,5 mln zł brutto (32 143 871, 43 zł  netto)

– W wyniku postępowania przetargowego wpłynęły dwie oferty. Pierwszą złożyła Firma Skanska S.A na kwotę netto 27 828 610, 83 zł (brutto 34 229 191, 32 zł) a drugą na kwotę netto 31 962 996, 23 zł, (brutto 39 314 485, 36 zł) firma Unibep S.A. W chwili obecnej Komisja Przetargowa przystąpiła do weryfikacji złożonych ofert – poinformował Jacek Garbaczewski z ARMS.

Warto podkreślić, że podczas pierwszego przetargu na budowę pływalni budżet ARMS wynosił 35 218 818,60 zł brutto czyli 4 mln mniej niż obecnie przewiduje się jej dokończenie. W minionym roku pierwszy wykonawca pływalni wygrał przetarg kwotą 34 985 716, 10 zł brutto.

12 komentarzy

 1. to ile???? dodano 9 lat temu

  Teraz można policzyć ile kasy poszło w błoto z powodu zrobienia Pawłowskiego przez Zambecik w bambuko. Ale cóż tam – Miasto bogate. Swój swego trzyma za wszelką cenę.

 2. mr dodano 9 lat temu

  Wreszcie normalna firma cos zbuduje w tym miescie!

 3. tak tylko pytam dodano 9 lat temu

  Obydwie firmy "zacne"

  więc nie powinno być problemu z wykonaniem, nie można było tak od razu ??

  Każdy wie, że tanie mięso psy jedzą, a i to nie zwsze chcą (wiem to po swoim psie), nie mógł Prezydent Biskupa spytać, wszak ten doskonale wie, że w biednej parafi ksiadz kupuje sutanne z najepszych materiałów, za duże pieniądze, powód sutanna z kiepsich materiałów szybko się zniszczy (trzeba będzie kupować drógą) a ta droższa posłuży długie lata, więc suma summarum droższa wyjdzie taniej.

  Dziękuje

  Bóg zapłać :))

 4. kadet dodano 9 lat temu

  zambet chciał tylko 1 czy 1,5 mln wiecej – teraz będzie 8 czy 9 mln więcej w sumie i się da? Zambet dostał już chyba ok 5 mln + teraz 39 mln… Od początku mówiełm, żeby się dogadać – ale co tam, publiczną kasę tak łałtwo i szybko się wydaje…

 5. siedlczanin dodano 9 lat temu

  P.Pawłowski jakby był facetem to dał by sobie spokój z tą pracą jaką obecnie wykonuje ,tym bardziej wiedział,że ZAMBET tej budowy nie wykona nigdy.ale jak widać honoru to my szukamy na szczytach władzy,a tutaj to już nas nie dotyczy.Przypominam w Warszawie Międzylesiu po kontrakcie z firmą ZAMBET na budowę pływalni burmistrz dzielnicy podał się do dymisji w Garwolinie do dzisiaj się droczą kto winien,a u nas pewnie P. Pawłowskiemu nagrodę dadzą ot jaki ten świat dziwny jest jak to pięknie śpiewał Czesław Niemen.

 6. AV dodano 9 lat temu

  Nie cieszyłbym się tak na Waszym miejscu, po raz kolejny macie ogromną przepaść pomiędzy pierwszym a drugim miejscem, stanowi ona różnicę ponad 5 mln brutto. Nikt nie myli się o takie kwoty, obie firmy są znaczące na naszym rynku jednak różnica jest katastrofalna i odpowiedzcie na proste pytanie dlaczego nie ma w tym temacie innych firm typu WARBUD, Mostostal, Polimex, Alstal, Budopol, Budus, Mitex, Hochtief ?

 7. AV weź nie strasz ludzi dodano 9 lat temu

  PXM ma problemy fianasowe, WARBUD robi (m.in.) oczyszczalnie u nas

  Mostostal Warszawa też ma tam z finasami nie ciekawie (kryzys)

  reszta wątpie by była zainteresowna budową basenu za "marne" (jak dla nich) 30 mln. zł

 8. informacja dodano 9 lat temu

  Zgodzę się z AV przetarg był poważnie ograniczony, niewiele firm mogło żłożyć ofertę cenową na ta inwestycję, znam SIWZ i zastanawia mnie dlaczego został napisany pod te firmy które złożyły oferty, znacznie ograniczając konkurencyjność pozostałych oferentów. A różnica o której wspominał AV jest kolosalna, ludzie to ponad 5,1 mln zł, zakładam że ktoś może stracić pracę w związku z taką marną ofertą. Nawet taka firmę jak Skanska nie stać na dokładanie do inwestycji. Życzę Wam jak najlepiej jednak wiem, że ta cena też nie jest ceną zgodną z dokumentacją stanowiącą podstawę wyceny.

 9. y. dodano 9 lat temu

  Do siedlczanin:
  A bycie facetem to ucieczka czy postanowienie poprawy i naprawa błędów? Lepiej żeby błędy spróbował naprawić ktoś, kto je dobrze zna, bo popełnił, a nie ktoś nowy, który potencjalnie znowu by dał d###…

 10. ciekawski dodano 9 lat temu

  A zauważyliście jak pięknie Unibep wstrzelił się w budżet Agencji? Ale mieli czuja!

 11. inspektor nadzoru dodano 9 lat temu

  Warto przeczytać artykuł z Gazety ECHO i komentarze

  http://www.gazetaecho.pl/budowa-przedszkola-wstrzymana-zambet-wyrzucony_62066

  Zambet "wyhodowały" skorumpowane i nieudolne samorządy !

 12. Portos dodano 9 lat temu

  Garbaczewski za kilka tysięcy miesięcznie ociepli wizerunek firmy i będzie luuuuuuuuuuuuuuzzzzzzzzzz….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?