SPIN

Skanska czy Unibep? Kto nam wybuduje aquapark

Beata Głozak wtorek, 28 sierpnia 2012, 11:28 Siedlce, Wydarzenia
Aquapark w budowie... w grudniu 2011. Fot. BG

Aquapark w budowie… w grudniu 2011. Fot. BG

Skanska lub Unibep – wszystko wskazuje na to, że jedna z tych firm dokończy rozpoczętą przez pułtuski Zambet budowę siedleckiego aquaparku. Dzisiaj o godz. 10.30 nastąpiło otwarcie ofert na jej kontynuację. Agencja Rozwoju Miasta Siedlce przeznaczyła na inwestycję ponad 39,5 mln zł brutto (32 143 871, 43 zł  netto)

– W wyniku postępowania przetargowego wpłynęły dwie oferty. Pierwszą złożyła Firma Skanska S.A na kwotę netto 27 828 610, 83 zł (brutto 34 229 191, 32 zł) a drugą na kwotę netto 31 962 996, 23 zł, (brutto 39 314 485, 36 zł) firma Unibep S.A. W chwili obecnej Komisja Przetargowa przystąpiła do weryfikacji złożonych ofert – poinformował Jacek Garbaczewski z ARMS.

Warto podkreślić, że podczas pierwszego przetargu na budowę pływalni budżet ARMS wynosił 35 218 818,60 zł brutto czyli 4 mln mniej niż obecnie przewiduje się jej dokończenie. W minionym roku pierwszy wykonawca pływalni wygrał przetarg kwotą 34 985 716, 10 zł brutto.

12 komentarzy

 1. to ile???? dodano 12 lat temu

  Teraz można policzyć ile kasy poszło w błoto z powodu zrobienia Pawłowskiego przez Zambecik w bambuko. Ale cóż tam – Miasto bogate. Swój swego trzyma za wszelką cenę.

 2. mr dodano 12 lat temu

  Wreszcie normalna firma cos zbuduje w tym miescie!

 3. tak tylko pytam dodano 12 lat temu

  Obydwie firmy "zacne"

  więc nie powinno być problemu z wykonaniem, nie można było tak od razu ??

  Każdy wie, że tanie mięso psy jedzą, a i to nie zwsze chcą (wiem to po swoim psie), nie mógł Prezydent Biskupa spytać, wszak ten doskonale wie, że w biednej parafi ksiadz kupuje sutanne z najepszych materiałów, za duże pieniądze, powód sutanna z kiepsich materiałów szybko się zniszczy (trzeba będzie kupować drógą) a ta droższa posłuży długie lata, więc suma summarum droższa wyjdzie taniej.

  Dziękuje

  Bóg zapłać :))

 4. kadet dodano 12 lat temu

  zambet chciał tylko 1 czy 1,5 mln wiecej – teraz będzie 8 czy 9 mln więcej w sumie i się da? Zambet dostał już chyba ok 5 mln + teraz 39 mln… Od początku mówiełm, żeby się dogadać – ale co tam, publiczną kasę tak łałtwo i szybko się wydaje…

 5. siedlczanin dodano 12 lat temu

  P.Pawłowski jakby był facetem to dał by sobie spokój z tą pracą jaką obecnie wykonuje ,tym bardziej wiedział,że ZAMBET tej budowy nie wykona nigdy.ale jak widać honoru to my szukamy na szczytach władzy,a tutaj to już nas nie dotyczy.Przypominam w Warszawie Międzylesiu po kontrakcie z firmą ZAMBET na budowę pływalni burmistrz dzielnicy podał się do dymisji w Garwolinie do dzisiaj się droczą kto winien,a u nas pewnie P. Pawłowskiemu nagrodę dadzą ot jaki ten świat dziwny jest jak to pięknie śpiewał Czesław Niemen.

 6. AV dodano 12 lat temu

  Nie cieszyłbym się tak na Waszym miejscu, po raz kolejny macie ogromną przepaść pomiędzy pierwszym a drugim miejscem, stanowi ona różnicę ponad 5 mln brutto. Nikt nie myli się o takie kwoty, obie firmy są znaczące na naszym rynku jednak różnica jest katastrofalna i odpowiedzcie na proste pytanie dlaczego nie ma w tym temacie innych firm typu WARBUD, Mostostal, Polimex, Alstal, Budopol, Budus, Mitex, Hochtief ?

 7. AV weź nie strasz ludzi dodano 12 lat temu

  PXM ma problemy fianasowe, WARBUD robi (m.in.) oczyszczalnie u nas

  Mostostal Warszawa też ma tam z finasami nie ciekawie (kryzys)

  reszta wątpie by była zainteresowna budową basenu za "marne" (jak dla nich) 30 mln. zł

 8. informacja dodano 12 lat temu

  Zgodzę się z AV przetarg był poważnie ograniczony, niewiele firm mogło żłożyć ofertę cenową na ta inwestycję, znam SIWZ i zastanawia mnie dlaczego został napisany pod te firmy które złożyły oferty, znacznie ograniczając konkurencyjność pozostałych oferentów. A różnica o której wspominał AV jest kolosalna, ludzie to ponad 5,1 mln zł, zakładam że ktoś może stracić pracę w związku z taką marną ofertą. Nawet taka firmę jak Skanska nie stać na dokładanie do inwestycji. Życzę Wam jak najlepiej jednak wiem, że ta cena też nie jest ceną zgodną z dokumentacją stanowiącą podstawę wyceny.

 9. y. dodano 12 lat temu

  Do siedlczanin:
  A bycie facetem to ucieczka czy postanowienie poprawy i naprawa błędów? Lepiej żeby błędy spróbował naprawić ktoś, kto je dobrze zna, bo popełnił, a nie ktoś nowy, który potencjalnie znowu by dał d###…

 10. ciekawski dodano 12 lat temu

  A zauważyliście jak pięknie Unibep wstrzelił się w budżet Agencji? Ale mieli czuja!

 11. inspektor nadzoru dodano 12 lat temu

  Warto przeczytać artykuł z Gazety ECHO i komentarze

  http://www.gazetaecho.pl/budowa-przedszkola-wstrzymana-zambet-wyrzucony_62066

  Zambet "wyhodowały" skorumpowane i nieudolne samorządy !

 12. Portos dodano 12 lat temu

  Garbaczewski za kilka tysięcy miesięcznie ociepli wizerunek firmy i będzie luuuuuuuuuuuuuuzzzzzzzzzz….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?