SPIN

z sesji: Kontrowersje przy powołaniu dyrektora ”Elektryka”

Beata Głozak piątek, 31 sierpnia 2012, 11:00 Siedlce, Wydarzenia

Podczas trwającej sesji miejskiej radny Mariusz Dobijański wyraził zaniepokojenie dotyczące sytuacji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach, czyli popularnego Elektryka. Dobijański zadał prezydentowi pytanie co zmieniło się prawnie, że prezydent w ostatnich dniach skrócił kadencję wybranej w konkursie dyrektorki,  Krystyny Więcławek z 5 na 2 lata.  

Jak dowiedziałyśmy się kilka minut temu argumentem Wojciecha Kudelskiego przy skracaniu kadencji Więcławek miał być konflikt jaki powstał na linii związki zawodowe – dyrektor. Sama Więcławek oficjalnie o decyzji Kudelskiego miała dowiedzieć się podczas wczorajszej uroczystości w siedleckim magistracie gdzie nadano jej akt powołania na stanowisko dyrektora.

AKTUALIZACJA

Wojciech Kudelski przyznał, że między dyrektorką szkoły a częścią pedagogicznego grona* (zmiana od red.) od jakiegoś czasu narastał konflikt. Zdaniem Wojciecha Kudelskiego zaangażowanych w nim jest około 50 proc. pracowników placówki. Żadna ze stron nie wyraziła jednak chęci, aby go zażegnać. Dopiero po rozstrzygnięciu konkursu ta sytuacja się zmieniła. – Zaproponowałem Pani dyrektor umowę na 2 lata i wtedy obie strony konfliktu się u mnie pojawiły deklarując, że wypracują porozumienie – stwierdził prezydent. Dodał, że zdaje sobie sprawę z tego, że dyrektorka może jego decyzję zaskarżyć. Przypomniał jednocześnie, że każdy wyrok jest wiążący dla danej sprawy więc fakt, że jak powiedział Dobijański takiego jeszcze nie było niczego nie zmienia. Kudelski stwierdził wprost, że nie może pozwolić na podobny konflikt w żadnej podległej mu placówce i jedynym wyjściem jakie widział z tej sytuacji była właśnie 2 – letnia kadencja Więcławek. Jeżeli problem w Elektryku zostanie rozwiązany obecnej dyrektorce bez konkursu umowa zostanie przedłużona na kolejne 3 lata. – Ja nie widzę przyczyn dla tego konfliktu. Panie się chyba nieco zapętliły – podsumował prezydent.

Mariusz Dobijański podkreślał, że w przypadku powoływania na stanowisko dyrektora szkoły ustawodawca przewidział konkretny tryb a komisja konkursowa, która rozstrzygała konkurs na stanowisko dyrektora Elektryka wiedziała o sytuacji w szkole. Mimo to wybrała Krystynę Więcławek a ona sama, jak dowodził radny, na pewno była przekonana, że została wybrana na kadencję 5 – letnią. Dobijański odniósł się do kontroli jaka miała miejsce w szkole i przypomniał, że organ nadzoru pedagogicznego wnioskował o przyznanie najwyższej oceny pracy dyrektorki z kolei sam prezydent wystawił jej ocenę dobrą, co znaczy, że swoją pracę wykonywała dobrze. Mazowiecki wicekurator oświaty przyznał, że nie można przejść obojętnie wobec faktu, że dowodem na konflikt w szkole ma być start w konkursie na stanowisko dyrektora członkini związku zawodowego. Prawo zezwala prezydentowi na skrócenie kadencji dyrektora jeżeli są do tego specjalne przesłanki a żadne rozstrzygnięcia sądowe nie wskazują, że konflikt ze związkiem zawodowym taką jest. – Do tej pory nie zdarzyła się taka sytuacja, żeby po rozstrzygnięciu konkursu skracano komuś kadencję – podsumował Mariusz Dobijański.

74 komentarze

 1. oszczędny dodano 12 lat temu

  i co odpowiedział prezydent?

 2. czyżby??? dodano 12 lat temu

  Czyżby szykowali miejsce dla AS??????????

 3. czekający dodano 12 lat temu

  tak sobie pomyśłałem, że transmisja live z obrad RM była by hitem, na tablety, TV, w internecie, że jeszcze na to żadne medium nie wpadło.

  Co jeszcze ciekawego było na sesji Drogie Panie, naród z nie cierpliowścią czeka, w sejmie wczoraj się kłócili o Amber Gold, dzisiaj tarcza "Anna" przebiłą się do stacji Rondo ONZ, a w S. ??? Piszcie, piszcie …

 4. szok jak koryto potrafi związkom w głowach pomieszać dodano 12 lat temu

  Oby nie mieli gorszej Dyrektor.

 5. kolega z pracy dodano 12 lat temu

  NIe tak dawno byłem na kilku uroczystościach i spotkaniach z bohaterami stanu wojennego – pytam – Co po takim 'występie' Moja Solidarność z lat 80'tych ma jeszcze wspólnego z solidarnością międzyludzką??? POLACTWO – wychodzi z tych ludzi jak słoma z butów – ja nie wiem jak mam teraz z nim pracować?

 6. Nau dodano 12 lat temu

  Listy do Prezydenta podpisywane są nauczyciele związkowcy. Brak cywilnej odwagi? A prezydent traktuje te donosy poważnie. Śmieszne i tragiczne

 7. Anonim dodano 12 lat temu

  Wypowiedź Prezydenta mija się z prawdą. Jej fragment: "…że między dyrektorką szkoły a radą pedagogiczną od jakiegoś czasu narastał konflikt. Żadna ze stron nie wyraziła jednak chęci, aby go zażegnać" jest nieprawdziwy.Faktem jest,że konflikt powstał za przyczyną kilku osób ze związku zawodowego "Solidarność", które to notorycznie próbują zdeprecjonować osiągnięcia i zaprezentować w negatywnym świetle osobę P. Więcławek jako Dyrektora Szkoły. Niechże Pan Prezydent przestanie stawiać znak równości między związkiem zawodowym a radą pedagogiczną! Związek zawodowy "Solidarność" to nie Rada Pedagogiczna Szkoły!Zdecydowana większość Rady Pedagogicznej "Elektryka" bardzo pozytywnie ocenia pracę Pani Dyrektor Więcławek(o czym Pan Kudelski doskonale wie!) i jest szczerze oburzona,że Prezydent skrócił Jej kadencję do lat dwóch! Oburzające jest,że Prezydent Miasta Siedlce manipuluje opinią publiczną i stwierdza nieprawdę! Oczekujemy,że autor wypowiedzi dokona jej sprostowania! Nie życzymy sobie więcej tego rodzaju krzywdzących Radę Pedagogiczną "Elektryka"…"przejęzyczeń"!

 8. nauczyciel dodano 12 lat temu

  Warto sprostować: konflikt nie narasta pomiędzy Radą Pedagogiczną a Dyrektor, przyczyna konfliktu tkwi w przedstawicielach związku zawodowego występujących przeciwko Dyrektorce

 9. niebieska71 dodano 12 lat temu

  Fragment wypowiedzi Pana Prezydenta: "…między dyrektorką szkoły a radą pedagogiczną od jakiegoś czasu narastał konflikt. Żadna ze stron nie wyraziła jednak chęci, aby go zażegnać…." jest niezgodny z prawdą.
  Konflikt powstał i narastał za sprawą kilku osób, będących członkami związku zawodowego "Solidarność", którzy to notorycznie deprecjonują osiągnięcia i stawiają w negatywnym świetle osobę i postawę Pani Dyrektor Więcławek. Pan Prezydent wyraźnie stwierdził,że Rada Pedagogiczna "Elektryka" jest w konflikcie z Dyrektorką. To nieprawda! Związki zawodowe to nie cała rada pedagogiczna, Panie Prezydencie! Prosimy, a nawet żądamy,aby wszystkich członków Rady Pedagogicznej "Elektryka" nie utożsamiać się z konfliktem wywołanym przez kilku członków związku zawodowego "Solidarność". Większość członków RP i Pracowników "Elektryka" szczerze docenia osobę i działalność Pani Dyrektor Więcławek (o czym Pan Prezydent został rzeczowo poinformowany wiosną tego roku) i jest szczerze oburzona faktem,że Jej druga kadencja została skrócona do lat dwóch! Jesteśmy również oburzeni faktem,że Pan Prezydent manipuluje opinią publiczną, wprowadzając ją w błąd! Życzymy sobie sprostowania treści tej wypowiedzi i zadbania, by w przyszłości podobne "przejęzyczania" nie miały miejsca.

 10. RODZIC dodano 12 lat temu

  A JEDNAK PRACUJĄ TAM HIENY , PO PROSTU WSTYD I ŻENADA.

  PANI DYREKTOR DA PANI RADĘ, TO STADO MUSI SPOJRZEĆ PANI W OCZY.

 11. uczeń dodano 12 lat temu

  Chyba zazdroszczą ,że p.dyrektor zmieniła tyle w szkole, nie toleruje zakłamania i obłudy i umie rozmawiać a młodzieżą.

  Dziękuję P.DYREKTOR , która widząc mnie na korytarzu zapłakaną zainteresowała się moim stanem i jak matka porozmawiała ze mną, a p . psycholog jak mumia przeszła obok mnie z plikiem gazet niewzruszona, a zresztą psychologa i pedagoga elektryk ma do bani.Nie ma o czym z nimi gadać,nie budzą zaufania.Nauczyciele są spoko.

 12. darme pisanie prawdy dodano 12 lat temu

  Solidarności władza lokalna pieści, nawet jak ta występuje przeciwko niej. Władza nasza patrzy przez pryzmat nadchodzących wyborów, a nie prze pryzmat prawdy. A'propos – związek zawodowy niech zajmie się statutowymi zadaniami. Ale tu trzeba pracy i wysiłku. Za trudne. Deprecjacja ludzi i spraw wychodzi najlepiej.

 13. krzywdzony i upokarzany dodano 12 lat temu

  a dlaczego obrońcy Pani Dyrektor nie chcą zauważyć krzywdzonych i upokarzanych swoich kolegów z pracy?????????????????

 14. bezpartyjny dodano 12 lat temu

  czyżby Pan Dobijański już zwierał swoje szeregi przed wyborami?

 15. nauczyciel dodano 12 lat temu

  Nie wszyscy, oj nie wszyscy są zachwyceni stylem pracy p. dyrektor. Brak elementarnych umiejętności pracy z ludźmi zbiera swoje żniwo.

 16. Wszystko jasne dodano 12 lat temu

  Kudelski jest suwerenem związku i musi płacić. Nawet jeżeli będzie musiał tak jak i tym przypadku szukać dętych argumentów. To tylko Siedlce. Suwerenem tu na peczki.

 17. jaro dodano 12 lat temu

  Konflikt w Elektryku dotyczy 3 pań ze związku S ( i plus minus 5 osób) a nie Rady Pedagogicznej.

 18. jaro dodano 12 lat temu

  Mężem 1 z pań ze związku S jest rzecznik prasowy Pana Prezydenta. Czy nie widzi Pan konfliktu interesów?

 19. Siedlczanin dodano 12 lat temu

  Dobijańskiego już chyba mają dość w Warszawce i zaczyna kampanię w Siedlcach, ale już raz się tu sprawdził. Jakoś nie miał za dużo zwolenników

 20. członek związku dodano 12 lat temu

  Jestem dumna z Solidarności, to ludzie odważni, walczący o prawa pracownicze,okazuje się, że czasy kiedy ich prześladowano dając do zrozumienia,że im się to nie opłaci wcale nie minęły,najlepszym dowodem są te obraźliwe komentarze. My się nie poddamy ! Jeżeli ktoś chce się solidaryzować z panią dyrektor,która wyrzuca na bruk pracowników, upokarza ich i zastrasza, to jego wybór, my solidaryzujemy się z prześladowanymi. Jeszcze w czerwcu nasz kolega stracił pracę, na skutek interwencji związku otrzymał jednak zatrudnienie. Warto było! Nawet milion obraźliwych komentarzy w rynsztokowym stylu nie zniechęci nas do działania. Pozdrawiam związkowców i ich sympatyków.

 21. nauczyciel dodano 12 lat temu

  Członku związku
  proszę nie kłamać na forum publicznym

 22. niestety...kolega z pracy członka związku dodano 12 lat temu

  Członku związku, zmień styl swej retoryki, bo ani ona prawdziwa, ani rzeczowa…

 23. zniesmaczony dodano 12 lat temu

  "Solidarność" "Elektryka" nie pamięta o ideałach i osiągnięciach swych godnych poszanowania "przodków z lat "80". To "pieniacze", nastawieni na realizację swych prywatnych interesów za wszelką cenę, nie przebierając w środkach. Członku związku, przemyśl gruntownie dobór treści, które publikujesz-nie jesteś anonimowy! Pomawiasz i formułujesz zarzuty, które nie są prawdziwe!

 24. inny nauczyciel dodano 12 lat temu

  nauczycielu raczej: "Brak elementarnych umiejętności" współpracy ze strony związku dopasowującego fakty do własnych potrzeb

 25. inny nauczyciel dodano 12 lat temu

  Popieram niebieską71 i proszę, żeby Pan Prezydent nie wprowadzał opinii publicznej w błąd i sprostował niefortunną wypowiedź o konflikcie pomiędzy Radą Pedagogiczną a Dyrektor

 26. kto rano wstaje dodano 12 lat temu

  Niedawno skończyłem elektryk i muszę przyznać, że do dziś jestem pod wielkim wrażeniem Pani Dyrektor i ciała pedagogicznego. Podobnie jak "uczeń" wstawałem w każdą sobotę przed siódmą i myślałem jakie to wielkie szczęście, że mogę chodzić do tej szkoły, no i oczywiście od razu zasiadałem na forum. Wrzućcie na luz, przecież fora czytają przede wszystkim młodzi ludzie.

 27. inny nauczyciel dodano 12 lat temu

  Ciekawe dlaczego związkowcy zaczęli tak intensywnie działać przeciwko obecnej Dyrektor i bronić "uciśnionych" na kilka miesięcy przed upływem jej kadencji?
  I dlaczego wypowiadają się w imieniu Rady Pedagogicznej nie zasięgając wcześniej jej opinii? Czy to jest zgodne z prawem?

 28. szanuj przełożonego swego bo możesz mieć gorszego dodano 12 lat temu

  cyt z wojska

 29. łubu dubu dodano 12 lat temu

  to już dyrektorka elektryka wie, komu da nagrodę za wiernopaddańcze wpisy

 30. koli dodano 12 lat temu

  Czyżby P.PREZYDENT nie miał własnego zdania i

  sugeruje się wypowiedzią garstki wrogo nastawionych ludzi?

  A ILE RAZY GRATULOWAŁ P.DYREKTOR ZA SUKCESY W CIĄGU OSTATNIEJ JEJ KADENCJI?

  Wstyd , że taką zadymę robią ludzie, od których młodzież oczekuje poszanowania godności drugiego człowieka.

  Dyrektor powinna zaprosić . p.Prezydenta na spotkanie ze związkowcami i całym gronem pedagogicznym .

  KTO PRZEMÓWI SZCZERZE ZE ZWIĄZKOWCÓW I PRZEDSTAWI ZARZUTY WOBEC P.DYREKTOR? CZYŻBY CAŁE GRONO PEDAGOGICZNE??????????/

 31. bodzio dodano 12 lat temu

  o ile wiem w elektryku działają dwa związki zawodowe i ZNP też wydało negatywną opinię dyrektorce

 32. człowiek z lasu dodano 12 lat temu

  Dyrektor szkoły w większości swoich decyzji jest uzależniony od organu prowadzącego – kto daje kasę, ten ma władzę. Polityka kadrowa to jedyny obszar, w którym dyrektor może mieć poczucie autonomii. Tej sfery broni p. Więcławek dlatego jest solą w oku p. prezydenta, który chciałby zatrudniać w szkołach "swoich", jak to czyni gdzie indziej np. w Prusie, Królówce…

 33. jet dodano 12 lat temu

  szkoda, że Dobijański jako kurator nie próbuje zażegnać konflikt, tylko go podsyca

 34. inny nauczyciel dodano 12 lat temu

  Drodzy związkowcy,

  czy waszym zdaniem dyrektor ma prawo zatrudniać pracowników i decydować o tym, komu przedłuży zatrudnienie bez zgody związku?

 35. zniesmaczony dodano 12 lat temu

  "łubu dubu", Prezydent też zapewne wie, komu szykuje ciepłą posadkę-nagrodę za dwa lata (bo wtedy właśnie upływa jego kadencja)…Może komuś ze związku "S"? O tym nie napisałeś? Dlaczego?
  "kto rano wstaje", dokładamy wszelkich starań, by Uczniowie "ocaleli" w tym śmierdzącym polityką, szkolnym świecie…Wybaczcie Uczniowie! Cierpliwości już nie starcza, takie jest życie! Nie da się już inaczej-muszą być fora.Najważniejsza jest PRAWDA,a nie "poprawność" polityczno-związkowa.

 36. freezer dodano 12 lat temu

  W tym roku ukończyłem szkołę (technikum) w Elektryku. Na moich oczach ta szkoła stawała się coraz lepszą szkołą, zarówno pod względem estetyki (remont), sprzętu (w miejsce starych, zakurzonych już i przede wszystkim WIEKOWYCH, zastałych sprzętów zakupiono masę nowych, nam pomocnych urządzeń, na których mogliśmy się czegoś nauczyć) i kadry nauczycielskiej.

  Miałem okazję reprezentować naszą szkołę na wyjeździe. Szkołę o podobnym systemie nauczania, z liceum, technikum i zawodówką w jednym zespole szkół. I muszę przyznać, że pod względami wymienionymi już wcześniej tamta szkoła nie dorastała nam nawet do pięt (tak dla porównania), co jest niewątpliwą zasługą Pani Dyrektor Więcławek. Nasza szkoła miała masę sukcesów podczas Jej kadencji, ba, w rankingach jesteśmy na wysokich pozycjach, co tylko ugruntowuje przekonanie o tym, że robi wszystko dla naszego dobra i dobra przyszłych uczniów. Dzięki temu Elektryk przyciąga całą masę uczniów z bardzo daleka, bo to szkoła z ugruntowaną pozycją i tradycją.

  Wiem, że w Radzie Pedagogicznej nie było różowo, że Pani Dyrektor miewała naloty ze strony swojej opozycji. No bo kto przyzna, że jego wróg jest lepszy? Jak się nie da zawalczyć o swoje w otwartej walce, to próbuje się knuć za plecami, by w te plecy wbić nóż. Nie rozumiem tutaj sytuacji, w której Solidarność nic nie wskórając próbuje podkładać świnię.

  Mi jako młodemu człowiekowi zawsze Solidarność kojarzyła się z czymś pozytywnym, z walką o prawdę. Ten przykład niestety plami honor tego związku.

  Kolejne dziwne podejście ma niestety p. Kudelski. Niejednokrotnie gratulował sukcesów p. Dyrektor, a teraz ma podejście typowo odwrotne. Jeśli miałby takie ugruntowanie w swoich decyzjach i opinii to nie powinien skracać kadencji. Tym bardziej, że sam nominację p. Więcławek wręczał.

  Aha, i jeszcze jedno – jeśli czyta to ktoś z Solidarności z Elektryka to przypominam, że pomówienie jest przestępstwem z Art. 212 KK (polecam się zapoznać i zastanowić nad swoim postępowaniem.

 37. obserwator dodano 12 lat temu

  Jak będziesz grzeczna to dostaniesz 5 cukierków , a nie 2. Panie prezydencie dobrze pan wie kto tak na prawdę miesza w elektryku i nie akceptuje swojej porażki.

  KTO DAJE I ZABIERA TEN SIĘ W PIEKLE PONIEWIERA.

 38. uczeń dodano 12 lat temu

  o, to już i sama pani dyrektor w naszym imieniu pisze na forach

 39. nauczyciel kolejny dodano 12 lat temu

  Wstydzę się,że pedagodzy-członkowie związku "S" w mojej Szkole sięgają po tak "niskie" i uwłaczające wychowawcom młodzieży metody w sporze z Dyrektorem Szkoły. Taka postawa jest niegodziwa i żenująca. Jak spojrzycie Uczniom w oczy? Jakie wartości im wpoicie? Okazujecie swą krótkowzroczność i małość, walcząc o bzdury! Za nic macie dobre imię Szkoły i opinię Rodziców i Ich Dzieci, które zostały wam powierzone! Wstyd! Przestańcie udawać,że kogokolwiek bronicie przed rzekomo krzywdzącą go Dyrektorką! Wymyśliliście wszelkie "krzywdy", by realizować wasze prywatne cele-chcecie po prostu władzy! Wstyd-po trzykroć wstyd!

 40. nauczyciel tej szkoły dodano 12 lat temu

  gdy przeczytałem te wpisy to zrozumiałem ile tu niedomówień i kto pisze komentarze, na pewno nie uczniowie , rodzice bo skąd tyle wiadomości o których wiedzą pracownicy. Konflikty pracownicze są w naszej szkole , jest wiele przykładów.Jeżeli ktoś ich nie dostrzega to 2 ostatnie głosowania są tego przykładem wybór członka komisji konkursowej (dwóch kandydatów) którzy dostają podobną liczbę głosów , członkiem komisji zostaje nauczyciel od dyrektora szkoły, 4 głosy więcej . Inny przykład opinia o odwołaniu wice dyrektorki głosowanie znowu o 10 głosów więcej ma wicedyrektorka , więc to nie jest tak jak w tych komentarzach, rada pedagogiczna jest duża około 87 nauczycieli.Pozostali wice dyrektorzy nie mają chyba żadnych problemów bo o nich się nic nie mówi. Niedobrze jest gdy miesza się sprawy pracownicze z wynikami szkoły w nauce, pozycją szkoły w różnych rankingach. Ale może tak ma być w tych wpisach, żeby mieszać.

 41. RODZIC...DO NAUCZYCIELA TEJ SZKOŁY dodano 12 lat temu

  NIESTETY CZY PODOBA SIĘ CZY NIE , TO JESTEM RODZICEM UCZNIA WASZEJ SZKOŁY
  (2 DZIECI UKOŃCZYŁA TĄ SZKOŁĘ) I MAM PRAWO PISAĆ TO CO CZUJĘ I MYŚLĘ.

  PEDAGODZY ZAPOMINACIE ,ŻE ŚCIANY MAJĄ USZY, A MŁODZIEŻ JEST CZYNNYM OBSERWATOREM.

  JEŻELI PISZĘ , TO WIEM CO I CZEMU MA TO SŁUŻYĆ.
  AHA…..NIEDŁUGO WIGILIA…..ILE HIEN PODEJDZIE Z OPŁATKIEM DO OSOBY, KTÓRĄ CHCĄ ZNISZCZYĆ?

  NIECH ŻYJE OBŁUDA.PO PROSTU DRODZY OBCIACH.

 42. profesor dodano 12 lat temu

  to już dyrektor elektryka został frezerem????????????????????????

 43. CBA dodano 12 lat temu

  OJ…..PRZEDWYBORCZY RWETES…
  OJ..KTOŚ STOI ZA FILAREM W UM……

  OJ JUŻ WIECIE?

  OJ TA JA….B.K.

  ŻENADA.

 44. freezer dodano 12 lat temu

  Akurat dyrektor tej szkoły nie ma z moim wpisem nic wspólnego. Chodziłem do tej szkoły 4 lata (w tym roku matura i egzamin zawodowy). CHODZIŁEM, nie chodziłam. Poza tym nikt tutaj wprost nie wyjawia swojej tożsamości (chociaż jeśli coś poszłoby nie tak – na przykład jeśli doszłoby do popełnienia przestępstwa – to każdy, powtarzam KAŻDY z piszących tutaj nie jest anonimowy. Każdy zostawia ślady w postaci swoich adresów IP, to już bardzo krótka droga do namierzenia) i ja swojej także nie zamierzam. Jestem absolwentem tej szkoły i tyle powinno Wam wystarczyć.
  Zdaje się, że żyjemy w kraju, w którym panuje wolność słowa, przekonań religijnych. Moje zdanie liczy się tak samo jak i Wasze w tej dyskusji.

 45. inny nauczyciel dodano 12 lat temu

  nauczycielu tej szkoły,
  zamiast wyjaśniać, ściemniasz.
  Czy w twojej opinii głosowanie powinna wygrać osoba, która uzyskuje mniej głosów?
  Rada Pedagogiczna liczy ponad 100 osób (wystarczy zajrzeć na stronę szkoły).
  Piszesz o odwołaniu wicedyrektorki, która wcześniej mówiła otwarcie o złożeniu rezygnacji i przy swojej decyzji pozostała, w tym kontekście głosowanie to tylko formalność.
  Jeżeli o pewnej osobie się nie mówi na forum publicznym to może dlatego, że sprawy pracownicze powinien rozpatrywać dyrektor placówki a nie roztrząsać opinia publiczna, bo w ten sposób narażane jest dobre imię szkoły.
  Wyniki szkoły, pozycja w rankingu pozostają w ścisłym związku z zaangażowaniem wszystkich nauczycieli, w tym tych pełniących określone funkcje.
  Przykre, że kilku związkowców uzurpuje sobie prawo do reprezentowania Rady Pedagogicznej Szkoły za nic mając głosy większości jej członków i dobre imię szkoły.
  To nie Rada Pedagogiczna występuje przeciwko obecnej Dyrektor, tylko związek zawodowy nie informując Rady czemu i dlaczego się przeciwstawia. Przykre, że w ten sposób dzieli nauczycieli zamiast łączyć i działać dla dobra wszystkich a nie jednostek, ale najwyraźniej są równi i równiejsi.
  Decyzja p. Prezydenta o skróceniu kadencji p. Dyrektor jest krzywdząca i oparta na nieprawdziwym stwierdzeniu

 46. wielbiciel dodano 12 lat temu

  Kochana Kasiu jesteś piękną i mądrą dziewczyną, ale słowo żenada zupełnie do ciebie nie pasuje, proponuję bardziej odpowiednie określenia np. cudownie, fantastycznie, bajecznie, bosko. Całuski !

 47. co dalej? dodano 12 lat temu

  BK i wspomiane kilka pań, zwane tutaj 'hienami', za swoje cele statutowe obrało tworzenie fałszywego obrazu nt relacji w szkole. Wyjątkowe natchnienie w tym zakresie nachodzi je podczas wizyt w UM, gdzie swoje 3 grosze dodaje mąż-rzecznik.
  Ich dziełem była też skarga złożona rzekomo w imieniu pracowników Elektryka, która stała się powodem skrócenia kadencji pani dyrektor. Co ciekawe znaczna większość pracowników o skardze nie wiedziała i żąda jej ujawnienia, ale panie, jak narazie, zasłaniają się tajemnicą korespondencji…
  Pomówienie i zniesławienie? – to chyba najłagodniejsze zarzuty…

 48. inny nauczyciel dodano 12 lat temu

  "Pozostali wice dyrektorzy nie mają chyba żadnych problemów bo o nich się nic nie mówi."
  Pytanie:
  Czy idąc tym tokiem rozumowania związek miałby się skarżyć np. na osobę ze związku, czyli sam na siebie?

 49. Patrząc z boku dodano 12 lat temu

  Celem statutowym każdego związku zawodowego jest dbanie o członków tego związku ( żeby nie było wątpliwości – nie wszystkich pracowników).
  Nie dziwmy się więc, że jak jeden ze związkowców kandyduje na dyrektora szkoły, to cały związek go popiera. A gdy do wyboru nie doszło, to walczy o zmianę wyniku wyboru.
  I odnieśli pewien sukces – za dwa lata mogą spróbować znowu. Teraz tylko przez dwa lata trzeba solidnie bruździć i przeszkadzać.
  Nie dziwmy się, że związek staje w obronie nieudacznika, który nie nadaje się do pracy, o ile jest członkiem związku. Taki jest cel istnienia związku.

  Dyrektor ma inne cele – jego firma ma działać jak najlepiej – w przypadku szkoły – jak najlepiej przekazywać wiedzę uczniom. I dobór odpowiednich pracowników a wyrzucanie nieodpowiednich jest jednym z narzędzi.

  Biorąc pod uwagę fakt, że zawód nauczyciela nie jest już tak prestiżowy jak dawniej – to że kogoś zwolniono to tylko szansa na zdobycie lepszej pracy.
  No chyba, że został nauczycielem, bo się już do niczego innego nie nadawał.

  Tu dygresja: Właścicieli jednej z firm na pytanie kiedy będzie u nich związek zawodowy odpowiedział, że na dzień przed końcem istnienia firmy. Bo rozwiąże ją następnego dnia jak tylko związek się zawiąże.

  Także drodzy nauczyciele – weźcie się za robotę (nauczanie) i przestańcie się bawić w związki – bo tylko wpajacie w uczniów postawę roszczeniową.
  A jak wam się nie podoba – to jest wiele innych pożytecznych rzeczy które możecie robić – i za które możecie dostać większe pieniądze.

 50. stylistyczny tropiciel do wielbiciela i innych,ufajacych ślepo w anonimowość... dodano 12 lat temu

  Radzę przyjaźnie i… bezpartyjne zupełnie: zostawcie zbyt śmiałe, personalne aluzje i jednoznaczne apostrofy…Skończcie z inicjałami, imionami i "gierkami w skojarzenia". Te "słowne wycieczki" są zbyt dalekie, a "grunt" coraz bardziej grząski i wąski…Więcej opanowania, taktu, ostrożności i kultury po prostu! Nie jesteście ANONIMOWI! Wolność słowa i przekonań nie oznacza bezkarności!

 51. leon zawodowiec dodano 12 lat temu

  Drogie dyrektorki naprawdę fajne z was kobitki, macie takie modne fryzury i eleganckie garsonki i tak bardzo się staracie żeby wszyscy byli zadowoleni .Jutro wymyślę więcej komplementów, aby imię szkoły nie ucierpiało.
  Czy teraz dobrze?

 52. Uczennica dodano 12 lat temu

  Nie zgadzam się z wypowiedzią nt pani pedagog. Chodziłam do tej pani systematycznie na rozmowy. Przekazała mi tyle ciepła i zainteresowania jakiego nie otrzymałam od własnej matki.

 53. RODZIC...DO leona zawodowca dodano 12 lat temu

  A OD KIEDY TO SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA?????????
  NIE POMOŻE LILA – RÓŻ……
  SZKOŁA JEST NA PRAWDĘ SUPER.

 54. spostrzegawczy dodano 12 lat temu

  Aktualizacja aktualizacji oświadczenia Pana Prezydenta? Szybko…Sprawnie…Prawomyślnie…W niedzielne popołudnie…Za późno i za mało jednak!
  Ponadto: do korekty (oczywiście,że jest to zadanie dla…redakcji… 😉 fragment wypowiedzi Prezydenta : "…zaangażowanych w nim jest około 50 proc. pracowników placówki". To nie jest prawdą! Dobrze to wyliczcie,panowie i panie-doradcy/informatorzy i przestańcie ratować się wyrazem "prawie"…Są jeszcze ludzie, którzy czytają…wszystko,dokładnie ….

 55. Nauczyciele opamiętajcie się dodano 12 lat temu

  I to Wy nauczyciele – wychowawcy młodzieży, którzy macie być autorytetami, prowadzicie dialog nienawiści? Niestety większość Was to ludzie z przypadku a nie z powołania. Za dużo dostaliście Państwo praw,a tak mało z siebie dajecie. Każdemu zdarza się popełniać błędy. Jeżeli Pani Dyrektor jakiś popełniła, to nie rozgrzebujcie tego. Tyle rzeczy w życiu się przebacza. I to Wy z pierwszych ławek w Kościele już tyle miesięcy zatruwacie sobie nawzajem życie? WSTYD

 56. inny nauczyciel dodano 12 lat temu

  To raczej monolog związku, który zawsze ma rację i nie słucha argumentów drugiej strony – przykre.
  Absurdalne jest wytykanie przez powyższy błędów niepopełnionych.

 57. maniek dodano 12 lat temu

  dyrektor Szkoły nie znam tylko ze zdjęcia, ale powinien mieć aparycje(wygląd zewnętrzny; prezencja…)

 58. drwal anonim dodano 12 lat temu

  Elektryk to super szkoła. Nawet jeżeli się kłócą to sama szkoła jest naprawdę dobra, jeżeli nie najlepsza w Siedlcach. Nigdy nie ma tak, że racja jest tylko po jednej stronie. Ta burza jest o tyle dobra, że dziewczyny nie mają wyjścia i muszą dojść do porozumienia i nie zmusi ich do tego żaden Prezydent tylko powoli same sobie to uświadomią. Czasami kłótnia oczyszcza atmosferę. Ja myślę, że za dwa lata Solidarność będzie prosiła Panią Więcławek żeby została, a ona będzie wspierać związki w swojej szkole. Tak mi się wydaje. Zgoda, zgoda, a wtedy Pan Bóg rękę poda. 🙂

 59. nawet nadworny (przy UM) fotograf nie lubi Pani dyrektor dodano 12 lat temu

  http://www.siedlce.pl/index.php?option=27&gal_id=286&page=4

  galeria z oficjalnej strony UM, na zdj. dyrektor Prusa, a później przeskok do dyrektora Kolejówki (chyba taki jasny garnitur)

  ech, polityka kadrowa zawsze była jedną z wielu (choć człowiek ma tylko dwie) stopą achillesową, no coż idą wybory a prawy i sprawiedliwy polityk nie może być skłócony z (obecną) Solidarnością, wszak jest to przybudówka pis, a pomniczek wolności na NS ?? były cegiełki, ale mały odzew był więc kto zapłacił a no UM z budżetu, a w zamian S. poparła Kudelskiego w wyborach. Takie są fakty i trzeba o tym głośno i wyraźnie mówić. Władza chce nam (Siedlcznom) wmówić, że czarne jest białe, a biłe jest czarne ale My nie jesteśmy głupi i na tą propagandę (tanią i prymitywną) i PR nie dajemy się nabrać. Pokażny za dwa lata iż Ci co obecnie nami rządą (prezydenci, radni, urzednicy miejscy) są do du..y i pokazmy im czerowoną kartkę, wszytkim od lewa do prawa. Oni się poprostu wypalili i dla nich jest wazna kasa i jescze raz kasa nie dobro miasta i jego mieszkańców.

 60. i po co??? dodano 12 lat temu

  Po co potrzebny ten jazgot Kudelskiemu. Związek zawodowy nie potrafi patrzeć na sprawy obiektywnie, a wszystkim dogodzić się nie da. Wygrała kobieta konkurs – rzecz święta. Czy tego Władza nie potrafi uszanować?????

 61. drwal dodano 12 lat temu

  Słyszałem że obecny prezydent WK ma zamiar startować w następnych wyborach na trzecią kadencję prezydenta. To zdania bardzo powaznych osób wiec raczej wierzę. Może własnie dlatego taka polityka kadrowa ze strony urzędu.

 62. nauczyciel dodano 12 lat temu

  Jak zwykle prawda tkwi gdzies po srodku. Kto od miecza wojuje ten od miecza ginie. W tym sporze nie ma agresorow i ofiar. Strony sa siebie warte. Kolesiostwo i … kolesiostwo- od tego wszystko sie zaczelo. Patrze na to wszystko i rece opadaja – łubu dubu … pachnie mi tutaj Bareja – tymczasem ja chce tylko pracowac i koncentrowac sie na tym za co mi placa…:/

 63. ja dodano 12 lat temu

  Ja myślę ze p Kudelski nie ma swojego zdania tylko w sprawie ELEKTRYKA decyzje podejmuje jego rzecznik Ludzie opamietajcie sie

 64. NauczycielkaTejSzkoły dodano 12 lat temu

  Pani Dyrektor!
  Najpierw trzeba być człowiekiem, dopiero potem urzędnikiem. Te słowa kieruję także do Księdza.

 65. NauczycielkaTejSzkoły dodano 12 lat temu

  Poprawka, miało być tak:

  Pani Dyrektor!
  Najpierw trzeba być Człowiekiem, dopiero potem urzędnikiem. Te słowa kieruję także do Księdza.
  Dodam jeszcze: Starajmy się żyć tak, by nie krzywdzić innych, przynajmniej starajmy się.

 66. inny nauczyciel dodano 12 lat temu

  Do nauczycielki tej szkoły

  I jak tu spojrzeć teraz innym Ludziom w oczy?
  Zło jest jak bumerang, więc prędzej czy później powróci…

 67. NauczycielkaTejSzkoły dodano 12 lat temu

  Do inny nauczyciel
  "To raczej monolog związku, który zawsze ma rację i nie słucha argumentów drugiej strony – przykre."
  Argumentów drugiej strony nie słucha raczej p. Dyrektor i grupa faworyzowanych nauczycieli.
  Ja nie jestem ze związku, a nazywanie nauczyciela, który czuje się skrzywdzony i postanowił zawalczyć o swoje prawa nieudacznikiem świadczy tylko o was. Może stać się tak, że w przyszłości to was nazwą nieudacznikami, bo będzie inny dyrektor i inna grupa uprzywilejowanych.

 68. inny nauczyciel dodano 12 lat temu

  walka o swoje prawa poprzez manipulację, pomówienia, kłamstwa i najlepiej utajnione?

 69. NauczycielkaTejSzkoły dodano 12 lat temu

  Dla ciebie kłamstwa, bo dotyczą innych, trzeba było nie wychodzić, by się przypodchlebić, komu trzeba i wysłuchać tych wg ciebie nieudaczników. Zresztą szkoda mojego czasu na tę polemikę.

 70. inny nauczyciel dodano 12 lat temu

  z faktami się nie dyskutuje, na ślepo nie strzela

 71. stylistyczny tropiciel do NauczycielkiTejSzkoły dodano 12 lat temu

  Szanowna, nadal ufasz w anonimowość? Przestań "wynosić" na forum szczegóły dotyczące posiedzenia rady pedagogicznej! Jesteś zobowiązana do tajemnicy! Zawsze będzie jakiś dyrektor i grupa faworyzowanych-takie jest życie niedoskonałych ludzi…

 72. Ktoś dodano 12 lat temu

  O kurcze

 73. Obeznany w sytuacji dodano 12 lat temu

  Pani dyrektor zatrudnia ludzi po znajomości. Wstyd, aby w tak dużej i znanej szkole, nie liczyły się doświadczenie i kompetencje, a wyłącznie kolesiostwo. Tam, nie ceni się dobrych pedagogów, tylko znajomych pani dyrektor.

 74. inny nauczyciel dodano 12 lat temu

  obeznany/a w sytuacji vel obiektywny/a
  pomówienia są karalne

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?