SPIN

Wystawa fotografii „Pieniny 2012”

Aneta Borkowska wtorek, 4 września 2012, 17:28 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 13 września (czwartek) o godz. 18. do Galerii Fotografii FOKUS na poplenerową wystawę fotografii Grupy Twórczej FOTOGRAM „Pieniny 2012″. Wystawa czynna do 5 października.

O plenerze tak napisała jedna z uczestniczek: Aneta Abramowicz:

Z całą pewnością był to najbardziej ekstremalny z naszych dotychczasowych plenerów. Przyzwyczajeni do tego, że gdzie się nie wybraliśmy, wszędzie było pięknie, uroczo, ciekawie, czasem egzotycznie, ale zawsze… nizinnie, cieszyliśmy się na te góry ogromnie. Mniejsza o to, że część grupy obstawiała, iż jedziemy w Pieniny i zaopatrzyła się w stosowne przewodniki, a druga część wyprowadzała ją z błędu, cierpliwie tłumacząc: Beskidy. I miała rację, bo nasza baza wypadowa, czyli Bacówka na Obidzy, jest w samym środku malowniczego Beskidu Sądeckiego.
Kto marzył o wędrówkach górskimi szlakami, mógł w ciągu tych kilku dni przejść się i po Beskidach, i po Pieninach i popatrzeć na Trzy Korony, które było widać niemal tuż za naszą bacówką. Kto chciał zajrzeć na Słowację, zrobił to. Ci, którzy wolą urok górskich miast i miasteczek, z przyjemnością poznali Piwniczną, Stary i Nowy Sącz, z imponującym skansenem i miasteczkiem galicyjskim, a nawet wypuścili się do Krościenka oraz pobliskich uzdrowisk – Szczawnicy i Krynicy. A przy okazji spłynęli z flisakami Dunajcem i odwiedzili muzeum Nikifora.

Grupa Twórcza FOTOGRAM powstała w 2001 roku. Skupia osoby czynnie zajmujące się fotografią. Została powołana w celu rozwijania i upowszechniania twórczości fotograficznej oraz doskonalenia warsztatu i pogłębiania wiedzy o fotografii wśród jej członków.

Dotychczas odbyło się 16 wystaw prac członków Grupy i 10 plenerów edukacyjnych. Wydano wiele katalogów wystaw i kalendarzy, prace członków Grupy znalazły się w wydawnictwach albumowych. Po dziesięciu latach działalności śmiało można stwierdzić, że powstało w Siedlcach środowisko osób systematycznie i aktywnie zajmujących się twórczością fotograficzną.

Dzięki aktywności i staraniom członków Grupy, w lutym 2007 r., została powołana Galeria Fotografii FOKUS. Prezentowane są w niej prace siedlczan i zaproszonych twórców. Jest ona bardzo ważną placówką edukacyjną i kulturotwórczą, jedyną tego typu w Siedlcach.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?