SPIN

Atlant Kaliningrad zwyciężył w Honey Cup

Aneta Borkowska poniedziałek, 24 września 2012, 09:13 Sport, Wydarzenia

W I Międzynarodowym Turnieju Rugby Weteranów „Honey Cup” zwyciężył Atlant Kaliningrad z Rosji pokonując w dodatkowym meczu WFS Siedlce Veterans 10:0.

Poziom zorganizowanego przez Miejski Klub Rugby turnieju był niezwykle wyrównany, a wszystkie mecze pozostały nierozstrzygnięte. W pierwszym WFS Siedlce zremisował 10:10 z Atlantem Kaliningrad. Dwa kolejne mecze Poland Veterans – Altant Kaliningrad i WFS Siedlce – Poland Veterans zakończyły się wynikami 0:0.

W tabeli turnieju Atlant i WFS zajęły ex aequo pierwsze miejsce i o zwycięstwie decydował dodatkowy mecz pomiędzy tymi zespołami. Do przerwy było 0:0, ale po zmianie stron 5 punktów zdobył Atlant po klasycznej akcji atakiem do skrzydła. WFS starając się odrobić straty skoncentrował się na ofensywie dopuszczając do przechwytu w linii ataku. Przyłożenie Rosjan ustaliło wynik mecz na 10:0 zapewniając gościom zwycięstwo w turnieju.

Najlepszymi zawodnikami turnieju wybrano Sławę Czyżowa (Atlant), Cezarego Zabokrzyckiego (Poland) i Marka Kisielińskiego (WFS).

W turnieju miał też wziąć udział francuski zespół Les Blues de Gex, ale gościom odwołali piątkowy, wieczorny lot z Genewy. Ze względu na weekendowe obłożenie na kolejne przeloty do Warszawy nie mogli przebukować biletów rezygnując z przyjazdu.

Wyniki turnieju:
– WFS Siedlce Veterans – Atlant Kaliningrad 10:10 (5:5) (punkty: Bartek Zagalski 5, Arkadiusz Antoniak 5),
– Atlant Kaliningrad – Poland Veterans 0:0,
– Poland Veterans – WFS Siedlce Veterans 0:0,
Dodatkowy mecz o I miejsce: WFS Siedlce Veterans – Atlant Kaliningrad 0:10 (0:0)

Kolejność:
1.Atlant Kaliningrad,  
2.WFS Siedlce Veterans,
3.Poland Veterans.

WFS Siedlce Veterans: Wojciech Plichta, Krzysztof Kisieliński, Tomasz Barczak, Andrzej Olichwiruk, Jacek Wierzbicki, Lesław Kodzis, Piotr Wedziuk, Grzegorz Maciejewski, Zbigniew Wyrębiak, Paweł Narojek, Jan Czyż, Grzegorz Pliszka, Andrzej Kosyl, Ireneusz Gręziak, Marek Kisieliński, Tomasz Radzikowski, Bartek Zagalski, Paweł Żelazowski, Arkadiusz Antoniak, Leszek Koprowski, Sławomir Pieper, Michał Szczech. Mecze sędziował Mariusz Myrcha.

autor: Jacek Wierzbicki

18 komentarzy

 1. w porz dodano 12 lat temu

  Jaki to turniej międzynarodowy z jednym zespołem zza granicy.Niech organizatorzy się nie ośmieszają.Robienie takich turniejów to kpina.

 2. misie lubią miodek... dodano 12 lat temu

  a ty taki inny od reszty…

 3. do w porz: dodano 12 lat temu

  Bo to jest sztuka dla sztuki,aby się mógł przewodniczący i radny na zdjęciu pokazać.

 4. siema wielka ściema dodano 12 lat temu

  Co się czepiacie ludzi."Turniej międzynarodowy" był-BYŁ! W cv można sobie
  wpisać organizację i ewentualne uczestnictwo-MOŻNA! A resztę "drobnych szczegółów" z czasem pokryje kurz i nikt nie będzie do tego wracał.

 5. Kalinin podpisał się pod rozkazem rozstrzelania polaków w Katyniu dodano 12 lat temu

  zbrodniarzami nie nazywamy miejsc.

 6. na zdjęciu kamanda so swaim karasiom, gierojem! za rodzinu!!! uraaaaaaa dodano 12 lat temu

  .

 7. Kaliningrad? może Hitler-ningrad? nazwiskami bandytów nazywanie regionów, dodano 12 lat temu

  drużyn… jest nie na miejscu.

 8. dziadzia dodano 12 lat temu

  Pozdrowienia dla wszystkich hejterów negujących akcje MKR:)Jedynym dla Was lekarstwem jest chyba włożenie palca w d…. I zagadka:jak Wam się włoży palec w d… to kto ma palec w d…Ja czy Wy?

 9. armia czerwona i z Siedlec (ulica) i z Polski jeszcze nie wyszła dodano 12 lat temu

  niestety, bo w Rosji też bez zmian: raz Lenin, raz Stalin, razPutin

 10. Adi dodano 12 lat temu

  MKR widocznie komuś bardzo przeszkadza, taka spinka na niego jest, kwestia czy lepiej nic nie robić i się nie narażać czy coś robić i czytać wypowiedzi analfabetów. Pytanie jak się ma nazywać drużyna z Kalinigradu? Atlant Królewiec? Wtedy by byli wszyscy zadowoleni, a może nazwijmy jakiś zespół Pogoń Warszawa?

 11. MKR nikomu nie przeszkadza, nazywanie bandytami: tak. Atlant Królewiec? czemu nie? dodano 12 lat temu

  jestem za.

 12. w porz: dodano 12 lat temu

  Adi.To nie chodzi o MKR.To bardziej chodzi o sztukę dla sztuki,czyli taka napinka,że jest super i kolorowo a jest tak naprawdę normalnie,tak jak powinno być.KOLORYZACJA.Jeśli dla Ciebie jeden zespół zza miedzy w turnieju międzynarodowym jest ok(trzy drużyny) to ja dziękuję takiemu myśleniu.

 13. do wporz: dodano 12 lat temu

  Coś słabiutko koleżko u Ciebie z czytaniem ze zrozumieniem,skoro w artykule wyrażnie jest napisane,że nie dojechał zespół z Francji bo miał problemy z biletami na piątkowy lot i mogli być w Siedlcach dopiero w sobotę wieczorem,gdzie było już po turnieju.A nawet przy jednym zespole z za granicy turniej ma rangę międzynarodowego i nie ma tu mowy o robieniu tu sztuki dla sztuki.A może Ty zrobiłbyś coś podobnego,wtedy inni ocenią.

 14. do do wporz: dodano 12 lat temu

  Trzeba brać pod uwagę,że jakiś zespół zagraniczny może z różnych przyczyn nie dojechać na turniej.Nie tłumaczy to faktu,że bez zespołu zza miedzy to turniej nie powinien mieć statusu międzynarodowego.Bądźmy precyzyjni,profesjonalni i nie uprawiajmy takiego pierdololo jak w tv.Pozdrawiam.

 15. hahaha dodano 12 lat temu

  ale turniej..trzy druzyny ..trzy miejsca na pudle kazdy z medalem hehe..i sztuka dla sztuki jest dalej…

 16. wporz: dodano 12 lat temu

  Właśnie o tym piszę.

 17. ja dodano 12 lat temu

  dlaczego nie ma na SPIN informacji o piłce nożnej, ani o lidze rugby, może by się panie bardziej postarały i same jakiś materiał przygotowały bo trudno wymagać od kogoś kto gra w I czy II lidze żeby sam pisał o sobie

 18. taaaak dodano 12 lat temu

  Wierzbicki i Narojek jaja sobie robią,a na dodatek Karaś bierze w tej szopce udział.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?