SPIN

POLICJA: Akcja ”Bezpieczna Droga do szkoły”

Aneta Borkowska środa, 26 września 2012, 13:03 Aktualnie, Wydarzenia

Wczoraj (25 września) funkcjonariusze siedleckiej komendy oraz pracownicy WORD w Siedlcach i PKP PLK S.A. spotkali się z najmłodszymi uczniami Zespołu Oświatowego w Iganiach Nowych w ramach akcji „Bezpieczna Droga do szkoły”.

Szkoła usytuowana jest bezpośrednio przy bardzo ruchliwej drodze krajowej 2 łączącej Berlin i Moskwę. W trosce o bezpieczeństwo uczniów policjanci podczas spotkania zapoznawali uczniów z podstawowymi zasadami poruszania się pod drodze, tłumaczyli co to są znaki drogowe i jaką rolę spełniają na drodze. Ponadto omówione zostały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz jaką rolę spełnia sygnalizacja świetlna. Zorganizowano także dla najmłodszych konkurs z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w którym uczestniczyło około 200 uczniów z klas 0 – VI.

Całość spotkania prowadzona była przez pedagogów z ww. placówki, sierż szt. Edytę Barycką z KMP, Jerzego Chmielińskiego i Halinę Kolo z WORD w Siedlcach oraz Barbarę Siedlanowską z PKP PLK S.A., która omówiła uczestnikom spotkania zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych w ramach akcji „Zatrzymaj się i żyj”.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?