SPIN

Pożar i śmierć w DPS-ie. Ewakuowano 102 osoby [więcej]

Beata Głozak poniedziałek, 1 października 2012, 16:04 Siedlce, Wydarzenia
Akcja w domu pomocy społecznej Fot. M.S

Akcja w domu pomocy społecznej Fot. M.S

Jedna ofiara śmiertelna i jedna w stanie zatrucia gazami pożarowymi – to bilans pożaru do jakiego doszło dzisiaj przed godz. 14 w Domu Nad Stawami. W akcji brało udział łącznie 8 jednostek straży pożarnej a także pracownicy biurowi siedleckiej komendy. Ewakuowano 102 pensjonariuszy. Teraz na miejscu jest prokuratura i policja. 

Brygadier Adam Dziura, oficer prasowy siedleckiej PSP:

Ogień powstał w skrzydle południowym w jednym z lokali mieszkalnych, w którym przebywały dwie osoby. Niestety po dotarciu na miejsce strażaków okazało się, że jeden z dwóch pensjonariuszy przebywających w tym pomieszczeniu nie żyje. Drugiego mieszkańca udało się uratować. W stanie zatrucia gazami pożarowymi został on przewieziony do szpitala miejskiego. Ewakuowano 102 pensjonariuszy. Pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy kilku pracownikom DPS-u biorącym udział w akcji. W akcji brało udział 6 jednostek PSP i 2 OSB z terenu gminy Siedlce. traty materialne nie są duże. Trochę odymiony jest korytarz budynku. Część pensjonariuszy została ewakuowana do północnego skrzydła a część do specjalnego namiotu ustawionego na zewnątrz. Trwa oddymianie części budynku, w której doszło do pożaru. Na miejsce przybyła prokuratura i policja.

Skrzydło południowe w którym doszło do pożaru zostało wyłączone z użytkowania.  Prawdopodobna przyczyna zdarzenia nie jest jeszcze znana. Ustala to grupa dochodzeniowa siedleckiej straży.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?