SPIN

Koncert Daniela Gałązki

Aneta Borkowska czwartek, 11 października 2012, 09:23 Kultura, Wydarzenia
Fot. Krzysztof Piątek

Fot. Krzysztof Piątek

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 14 października (niedziela) o godz. 19. na koncert Daniela Gałązki z zespołem w ramach obchodów XII Dnia Papieskiego. Wstęp bezpłatny. Sala Biała.

Zespół DGZZ powstał w 2002 roku i jest kontynuacją solowej działalności Daniela Gałązki – laureata wielu konkursów muzyki poetyckiej. W listopadzie 2009 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. „Dotykam dachów”.
W trakcie dotychczasowych występów zespół zagrał kilkadziesiąt imprez plenerowych, koncertów w domach kultury, wielokrotnie był  zapraszany na festiwale w charakterze gościa, występował przed gwiazdami polskiej sceny muzycznej.
Koncerty DGZZ to spektakle muzyczno – literackie. Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej. Podczas koncertów swoją poezję czyta Piotr Brymas, który jest autorem większości tekstów do piosenek prezentowanych przez zespół.

Skład i instrumentarium:
Daniel Gałązka – wokal, gitara akustyczna,
Maciej Regulski – gitara klasyczna, gitara elektryczna,
Marek Konatkowski – gitara basowa,
Artur Skrzypczak – perkusja, instrumenty perkusyjne,
Piotr Brymas – prowadzenie koncertu, autor tekstów,

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?