SPIN

OCZAMI KOBIET: Długie dzieciństwo

Aneta Borkowska piątek, 12 października 2012, 10:59 Kultura, Wydarzenia

Film opowiada o trudach życia z chorą nieuleczalnie i pogrążającą się coraz bardziej w mrokach swojego umysłu osobą. To codzienne patrzenie na to, jak ktoś odchodzi, choć fizycznie cały czas z nami jest. To prawdziwa lekcja życia, jedna z tych, do których nigdy nie można się dobrze przygotować. (Kasia Kazimierowska/Zwierciadło)

W najbliższą środę (17 października) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Długie dzieciństwo”.

Lino – dziennikarz sportowy i Francesca – specjalistka od języków średniowiecznych od wielu lat są wzorowym małżeństwem. Ich życie wydaje się uporządkowane, dostatnie i pozbawione większych zmartwień. Jedynym rozczarowaniem jest fakt, że nie mają dzieci. Ale nawet to nie zdołało oddalić ich od siebie, a tylko scementowało ich wzajemną miłość i oddanie. Nagle z Lino zaczyna się dziać coś dziwnego. Zapomina, po co wstał z krzesła, umykają mu z pamięci nazwy przedmiotów. Na początku małżonkowie żartują sobie z tego, ale objawy szybko się nasilają. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń: Alzheimer. Lino coraz bardziej pogrąża się w chorobie, ale Francesca nie zamierza tak łatwo się poddać.

Długie dzieciństwo
reżyseria: Pupi Avati,
scenariusz: Pupi Avati,
aktorzy: Fabrizio Bentivoglio, Francesca Neri, Serena Grandi,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Włochy,
rok produkcji: 2010,
czas trwania: 98 minut,

źródło: NoveKino Siedlce/Zwierciadło

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?