SPIN

Radni wybrali metodę naliczania opłat za śmieci

Beata Głozak piątek, 26 października 2012, 13:27 Aktualnie, Wydarzenia

Radni podjęli właśnie uchwałę w sprawie metody ustalenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Po burzliwej dyskusji, która z trzech metod będzie najsprawiedliwsza dla siedlczan (metry kwadratowe, ilość mieszkańców oraz ilość zużytej wody) wybór padł na metry kwadratowe.

Za tą metodą było 16 radnych, przeciw głosowało 4, jeden wstrzymał się od głosu.

ab

17 komentarzy

 1. net-r dodano 9 lat temu

  Zgroza i rozbój! Do tej pory płaciłem za śmieci 16 zł/m-c. Teraz będę płacił 44zł. Kto znowu chce się "nachapać". To rozbój w biały dzień. A dlaczego nie od osób?, a dlaczego ograniczono(w projekcie) powierzchnię do 70m. Czy panowie prezydenci i radni , którzy mają większą powierzchnię mieszkań, domów nie zrobili uchwały pod siebie?

 2. net-r dodano 9 lat temu

  Jeszcze jedno. Podajcie nazwiska radnych, którzy głosowali za tą metodą.

 3. Zarządca nieruchomości dodano 9 lat temu

  Wybrano metodę najłatwiejszą do naliczania opłat. Niestety jest to metoda bardzo niesprawiedliwa szczególnie dla ludzi starszych często samotnych mieszkających w dużych mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych.

 4. agusi dodano 9 lat temu

  Śmieci wytwarzają ludzie nie powierzchnia m2.podać nazwiska mundrych radnych.

 5. Zawisza Czarny dodano 9 lat temu

  no k…a mać, podać nazwiska tych 16 d…..i !

 6. SKANDAL dodano 9 lat temu

  Proszę wymienić nazwiska radnych zgodnie z głosowaniem. To bardzo ważna informacja dla społeczeństwa, które wybierało tych pseudomędrców.

 7. zlodziejstwo dodano 9 lat temu

  Co za bzdura , jedna osoba na 50m2 a 4na tym metrazu generuja wieksza ilosc smieci gdzie sie ma tu prawo i sprawiedliwosc? Okradanie najslabszych,niedopuszczalne, kto za tym glosowal , nazwiska , hanba , dzis ich prezes Kaczynski tak mowil osprawiedliwosci a oni co ,pani redaktor nazwiska

 8. Bronisław dodano 9 lat temu

  radni wybrali jedną z czterech metod, jakie rząd (koalicja PO-PSL) zapisał w ustawie, a warianty były następujące:
  od powierzchni mieszkania, od ilości zużytej wody, od ilości osób zameldowanych w mieszkaniu i ryczałtowa od gospodarstwa domowego;
  żadna z tych metod nie jest sprawiedliwa, jedna jest lepsza dla jednych, druga dla drugich;
  ustawa nic nie mówi o takiej metodzie, jaka obowiązywała do tej pory czyli od ilości wytwarzanych śmieci;
  miejcie więc pretensje do tych. którzy tą ustawę tworzyli, a nie do tych, którzy musieli wybrać jeden z narzuconych wariantów.

 9. Wyrzykowski dodano 9 lat temu

  Tak głosowaliście w wyborach, to teraz macie. Łatwo można było to podzielić sprawiedliwie, na głowę, przy jednoczesnej dopłacie dla rodzin wielodzietnych, którymi p. Dobijański znowu się wysłużył w argumentacji (tak jak teraz podatnicy dopłacają do biletów dla rodzin wielodzietnych). Ale to było oczywiście sprzeczne z ideą, że mieszkańców należy kosić z pieniędzy na każdym polu w jak największej skali.

 10. hm dodano 9 lat temu

  Jest to metoda bardzo niesprawiedliwa. Na mojej ulicy są np puste duże domy, w których nikt nie mieszka lub mieszkają pojedyncze osoby. A są również takie małe mieszkania gdzie mieszka wiele osób. Kto więc wytwarza więcej śmieci?
  Do tej pory mieszkańcy zawierali umowy w zależności od ilości produkowanych śmieci – raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. A teraz ile razy będą wywozić śmieci z domków?

 11. darek dodano 9 lat temu

  Re Bronisław:
  Parlament dał warianty ,jedne logiczne /od osoby/ inne mniej ,woda /podlewając ogródek wytwarzam śmieci/ ,ryczałtowa-nie sprawiedliwa i od tzw zameldowanego-czyli "śmiecioroba" -jedyna rozsądna ,a że urząd nie wie ile ludzi mieszka w lokalach to ich problem/ wystarczą deklaracje mieszkańców i późniejsze kontrole prawdziwości- da się wprowadzić do deklaracji taki zapis prawny ,że nie trzeba będzie się z policją i nakazem stawiać/ .
  Brawo radni ,myślę ,że za nadwyżkę z mojego mieszkania- mieszkam sam w dużym mieszkaniu , wybudujecie piękny pomnik Absurdu i Lenistwa ,może nawet stać na placu Sikorskiego i tak nic tam nie zbudują głupszego.
  Nowy vice w ZUO od razu dostanie podwyżkę -z nadzwyczajnych zysków , od wejścia ustawy zacznę dowozić śmieci z pracy -oj najeździ się ZUO po obowiązkowy odbiór- ok 180m sześciennych miesięcznie.Brawo Radni ,…./miejsce na wyrazy rozmaite ,acz nie przyzwoite/……
  Proponuje opłaty za wodę liczone wg powierzchni okien-łatwo to kontrolować.

 12. siedlczamin dodano 9 lat temu

  Jak to nie wiecie kto glosował PiS i PO przecież te dwie pseudo partie tworzą zgrany duet jak dowalić maluczkim.Bo przecież ciężko jest policzyć ile osób mieszka w danym mieszkaniu,Jakby to było uchwalone w sejmie to byłaby wina Tuska ,a tak to czyja przecież w Siedlcach pierwsze skrzypce gra PiS cudownie dalej głosujcie na to towarzystwo wzajemnej adoracji, a będzie nam się żyło jak w niebie ……….Niue wiedziano jak podnieść cenę biletu w mieście wymyślono bilety specjalne i zamiast 20 gr podwyżki mamy 50 gr super -tak dalej.

 13. darek dodano 9 lat temu

  powinni ta stawkę i metodę wprowadzić dla zakładów pracy …i wysadzić w powietrze Polimeks pierwszą fakturą. Dojdą do tego ,ewentualnie przepraszam za podpowiedź

 14. do Darek dodano 9 lat temu

  No właśnie a jak za śmieci będą płacić zakłady pracy?
  Tam się produkuje więcej śmieci niż w domach.

 15. MK dodano 9 lat temu

  A jaką stawkę za m2 uchwalili radni ??
  A co do firm to teoretycznie jeżeli mają podpisaną umowę z firmą odbierającą odpady komunalne która ma do tego odpowiednie uprawnienia to nie powinno się nic zmienić. Jest jednak niejasny zapis, który można zastosować do każdego , w tym i przedsiębiorstw – art. 6c ust.2 ustawy.

 16. zainteresowany dodano 9 lat temu

  Taką metodę mogli wybrać tylko ludzie, którzy z ekonomiką mają niewiele wspólnego. Przecież w radzie jest kilku "światłych" nauczycieli, ale to tylko ci od fikania koziołków, więc czego od nich wymagać. Zreszta są na garnuszku prezydenta. Mam tylko nadzieję, że mieszkańcy przy następnych wyborach o tym nie zapomną. Bo inaczej to tylko wyjechać z tych "wzorowych" Siedlec.

 17. Piotr 30 lat dodano 9 lat temu

  Jedno jest pewne PiS i PO w tym mieście popłynęło pokazaliście kim jesteście. Rozliczenie będzie młodzi którzy dojeżdżają do Warszawy bo tu jej nie ma bo tylko grabić potraficie i zadłużać. Ale Ci młodzi coraz częściej tracą ta pracę w Wawie lub koszta utrzymania w stosunku do pensji nie pozwalają im się tam zatrzymać wracają i dadzą wam popalić….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?