SPIN

Sala koncertowa otwarta… koncertowo

Beata Głozak piątek, 26 października 2012, 02:49 Siedlce, Wydarzenia

Wczoraj wieczorem nastąpiło oficjalne otwarcie sali koncertowej w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach. Jej budowa zamknęła się w kwocie 5,8 mln złotych i została sfinansowana w całości z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sala ma 253 miejsca siedzące i jak zapewnia dyrektor placówki Michał Hołownia ma także doskonałą akustykę.

Uroczystość otwarcia rozpoczęła Fantazja f – moll op.49 Fryderyka Chopina w wykonaniu Mateusza Czecha na fortepianie. Na scenie pojawił się także Kwartet Fletowy ZSM w Siedlcach, a na koniec wystąpili Soliści, Chór i Orkiestra – Kameraliści Katedry Siedleckiej i Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach pod batutą ks. Michała Szulika.

Sala koncertowa w szkole przy ulicy Podlaskiej ma bardzo długą historię. Brak środków finansowych sprawił, że przez 10 lat w stanie surowym czekała na lepsze czasy. Te nadeszły dopiero w roku 2010.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Nie mogłem spokojnie przechodzić jako gospodarz koło tego budynku widząc nieocieplone mury sali, która tyle lat czekała na to żeby ktoś przyznał środki, bo tylko to było powodem opóźnienia – powiedział w rozmowie z nami Michał Hołownia, dyrektor Zespołu. – Do terminowego zakończenia inwestycji pozostał rok a inwestycja jest zakończona. To znaczy, że wykonawca jest w stanie zrobić wszystko jeśli są pieniądze – dodał.

Sala koncertowa w ZSM to najlepszy tego typu obiekt w Siedlcach, który na pewno nie będzie ukrywany przed światem. Przeciwnie. Hołownia chce widzieć na jego deskach wszystkich tych, których koncerty wymagają takich warunków.

Zadowolenia z otwarcia sali nie kryli także uczniowie szkoły.

Marta: Ta sala to dopełnienie

Jestem zadowolona i dumna z naszej szkoły. Ta sala jest jej dopełnieniem, bo do tej pory zawsze zaliczenie dyplomu wiązało się z proszeniem o możliwość zagrania w obcych obiektach. Teraz jesteśmy samodzielni i to nas cieszy. Sama jeszcze nie wypróbowałam tej sali, ale większość z moich koleżanek i kolegów już tak i są bardzo zadowoleni.

Martyna: Został już tylko parking

Nagłośnienie jest doskonałe. Słychać wszystko nawet bez mikrofonów. Chyba w tym momencie niczego nie brakuje nam do szczęścia. No, może z wyjątkiem parkingu, o który dyrektor się upomina.

Miłosz: Będziemy chodzić chętniej

Myślę, że pierwsze wrażenie było jak najlepsze. Sam jeszcze nie miałem okazji tutaj zagrać, ale myślę, że w najbliższym czasie mi się to uda. Dzisiaj mogę ze stuprocentową pewnością powiedzieć, że do takiej szkoły będziemy chodzić chętniej.

no images were found

8 komentarzy

 1. mr dodano 11 lat temu

  No to mamy kulturalny komplet! Nareszcie!
  Chyba nie ma drugiego takiego miasta, które ma 100% zaplecze!

 2. meloman dodano 11 lat temu

  Jeszcze brakuje opery!!!

 3. Andy dodano 11 lat temu

  Super, znowu czarny się pokazał, ciekawe ile wziął za robotę

 4. Ryś dodano 11 lat temu

  Szkoła państwowa czy kościelna, że pokropek był obowiązkowy?

 5. Kakadu dodano 11 lat temu

  Znowu odezwa krzykaczy, którym wadzi Kościół Katolicki. Wam nikt nie nakazuje wierzyć, a i niesmak mnie ogarnia jak nie potraficie zaakceptować i uszanować drugiego człowieka, czy to jako księdza cz to jako wierzącego. To może świadczyć co najmniej o tym, że macie kłopoty z akceptacją siebie samych. Zacznij od siebie! Niesmak mam jak widzę, że coraz więcej osób jak nakręcone marionetki powtarzają hasła które wtłaczają im każdego dnia do głowy laickie, mętne media. Wiara to moja tożsamość, to moja Matka!

 6. zenit dodano 11 lat temu

  Jak Matka..to chyba Wiera!!

 7. al dodano 11 lat temu

  +1 Kakadu

 8. muzyk amator dodano 11 lat temu

  Zapowiada się, że nowa sala koncertowa będzie tereaz centrum muzyki w mieście.I dobrze, ponieważ tu najważniejsza będzie muzyka, a nie dyrektor.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?