SPIN

Szykują się podwyżki cen biletów MPK?

Aneta Borkowska poniedziałek, 5 listopada 2012, 10:56 Aktualnie, Wydarzenia

Niestety mamy dla czytelników niepokojące wiadomości. Obecnie w siedleckim magistracie trwa konferencja prasowa podczas której prezes siedleckiego MPK Krzysztof Dębiński przyznał, że widzi potrzebę podwyżek cen biletów. Jednak jak zaznaczył decyzja taka należy do rady miasta.

Prezydent miasta Wojciech Kudelski tłumaczy, że jeśli ceny faktycznie wzrosną to nie będą one konsekwencją zakupu nowych autobusów tylko ogólnych podwyżek w kraju.

O tym kiedy podwyżki miałby nastąpić prezes nie mówi, bo jak twierdzi to są na razie jego przemyślenia i wyliczenia, którymi najpierw trzeba poważnie się przyjrzeć.

Uroczyste przekazanie 11 nowych autobusów (Mercedesów Conecto) dla siedleckiego MPK nastąpi 15 listopada (czwartek).

ab

9 komentarzy

 1. darek dodano 9 lat temu

  "KONSEKWENJA OGÓLNYCH PODWYZEK W KRAJU" – może rada miasta obnizy mi podatki abym mógł sprostać ogólnym podwyżkom w mieście. A gdzie działania zmierzające do obniżenia kosztów. Prywatny inwestor w PKS Siedlce potrafi wyciśnąć koszty i wygenerować zysk. P.S. ładne te nowe autobusy…a kary za opóźnienia w dostawie naliczono? może wspomóc tą kwotą fundusz podwyżkowy?

 2. lukasz dodano 9 lat temu

  Tylko ciekawie jak to przekazanie autobusów będzie wyglądać fajnie byłoby to przekazanie autobusów uczynić na Placu Sikorskiego żeby każdy mieszkaniec Siedlec mógł obejrzeć i przejechać się pierwszy raz po mieście za darmo.

 3. ??? dodano 9 lat temu

  W Warszawie Hanna Gronkiewicz-Walz podniosła rok temu znacząco ceny biletów ZTM. Kolejną bardzo znaczącą podwyżkę cen biletów zaplanowała na 1 stycznia 2013 roku. Aż dziw mnie brał, że w Siedlcach ceny biletów na tym samym poziomie cały czas. Jakie są ceny benzyny w Polsce każdy widzi. Rząd nic z tym nie robi. Niebawem ceny przekroczą magiczny prób 6zł za litr.

 4. darek dodano 9 lat temu

  re: ???
  A Moskwie i Paryżu ceny obniżono (nie wiem tego ,blefuje) i co Pan na to? Warszawa dopłaca do zwazków zawodowych w MZk ,a nie do paliwa ,paliwożernośc autobusów spada szybciej niż rosna ceny paliwa. Cena biletu to wysokie koszty "obsługi ,autobusu ,polis" tu trzeba szukać oszczędności. Ograniczyć wyścigi pustych autobusów jadacych w 3/4 po jednakowej trasie i jeden za drugim w odstepach 1-2 min.

 5. darek dodano 9 lat temu

  ???
  znacząco -to podniesione zostą opłaty za wywóz śmieci , bilety w warszawie zdrożały o 20 %/jednorazowe bilety/

 6. zrozpaczona dodano 9 lat temu

  nie rozumiem w ogole spolki mpk! podnosza ceny biletow, nie dosc ze i tak jest drogo zwlaszcza w autobusie to podnosza dalej! a jak czlowiek ebzrobotny ma jezdzic do posredniaka mpk? nie kazdego stac na codziennie po 3 zl w autobusie u kierowcy bo kiosku w poblizu nie ma! mialo to usprawnic jazde autobusow, ta podwyzka cen u kierowcy, ale jest to samo co i bylo! mpk tylko chce zarabiac na nas!! w warszawie stoja automaty z biletami na przystankach i w autobusach a kierowcy maja spokoj nikt nie kupuje u nich biletow, bo oni nie zwracaja reszty jak pasazer da za duzo. i prawidlowo! i tam nigdy nie ma czegos takiego jak u nas, ze autobus zamiast wyjechac z przystanku o 12:03 wyjezdza o 12:05 bo musi sprzedac kierowca bilety!
  szanowne wladze mpk, zakupcie takie automaty a nie podnosicie ceny biletow niewiadomo dlaczego.

 7. siedlczanka dodano 9 lat temu

  A kiedy powstanie normalny rozkład jazdy przyjazny nie tylko pasażerom linii nr 3 i 4??? niektóre zakątki miasta dalej są pozbawione "normalnej" komunikacji miejskiej. Bilet za 3 zł a i tak trzeba wszędzie piechotą dojść.

 8. y. dodano 9 lat temu

  A co ma do rzeczy ogólna sytuacja w kraju? Przecież istotna jest sytuacja tej konkretnej spółki i wyliczenia dla tego konkretnego przypadku. Jeśli zysk jest i pozwala na realizację określonych celów, po co wyciskać więcej z mieszkańców?

  W Warszawie bilety są droższe, ale mamy do dyspozycji komunikację 24h/dobę: autobusy, tramwaje, metro. Czekamy maks. 5 min na autobus/tramwaj/metro i bez problemu dojeżdżamy w każdy punkt miasta.

  Użyć można trywialnego zwrotu: "jeśli ktoś skacze w ogień, czy i my musimy skakać?".

 9. yanki dodano 9 lat temu

  BEDE CHODZIL NA PIECHOTE!!!!!!!!!!!!!!!! Napewno nie bede placil 5zł za 2 przystanki na miasto chyba was pogieło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?