SPIN

Siedlecka Platforma już PO wyborach

Beata Głozak wtorek, 13 listopada 2012, 07:37 Siedlce, Wydarzenia
Jacek Kozaczyński (w środku) zastąpił Marka Kordeckiego. Fot. AB

Jacek Kozaczyński (w środku) zastąpił Marka Kordeckiego. Fot. AB

Wczoraj siedlecka Platforma Obywatelska wybrała nowe władze. Jak dowiedział się SPIN przewodniczącym zarządu koła powiatowego PO został poseł Jacek Kozaczyński, dwójkę jego zastępców tworzą wicestarosta powiatu sokołowskiego Marta Sosnowska i przewodniczący siedleckiej rady miasta Piotr Karaś a członkami zarządu zostali siedleccy radni Marek Kordecki (dotychczasowy przewodniczący) i Paweł Narojek. Sekretarzem koła została Elwira Banach, a skarbnikiem – Elżbieta Kulik.

Taki skład zarządu zapewne spodoba się przewodniczącemu Regionu Mazowieckiego PO Andrzejowi Halickiemu, który podczas swojej październikowej wizyty w Siedlcach otwarcie skrytykował wewnątrzpartyjne „wojenki” lokalnych struktur.

Kiedy słyszę, że niby szef struktury i jednocześnie radny jest poza klubem radnych a klub radnych jest w 90 procentach jednorodny, ale bez tej najważniejszej osoby to myślę, że jednak naturalnym jest, i to powiem dobitnie, że jeśli struktura ma swojego przedstawiciela w Parlamencie, jeżeli nie ma już w tej chwili wiceprezydenta to powinna się koncentrować wokół tych osób, które mają legitymację publiczną i to jest też moje oczekiwanie wobec siedleckiej Platformy.

ab

 

46 komentarzy

 1. Sympatyk dodano 11 lat temu

  Gratuluje Panie Pośle!

 2. Nagłówek dodano 11 lat temu

  Kozaczyński- POpieram , ale Narojek w Zarządzie to chyba POmyłka w informacji dziennikarskiej??? a jeśli nie to współczuję członkom PO wyboru, wybraliście kogoś kto zainteresowany jest tylko własną kieszenią a nie interesem społecznym.

 3. milagros dodano 11 lat temu

  Pomyłką nie jest Narojek tylko Karaś. Jak można wybrać takie bezideowe, nieuczciwe (ten fragment komentarza nie został zaakceptowany przez administrację ponieważ został uznany za obraźliwy). PO sięgnęło dna.

 4. MARAZM dodano 11 lat temu

  czyli bez zmian.

 5. Redakcja ma nie końca rzetelne informacje dodano 11 lat temu

  … bo we władzach koła są jeszcze trzy osoby.

 6. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Narojek jest ok.Przestań co raz głupie wpisy robić.

 7. KAMELEON dodano 11 lat temu

  Uuu kogoś bardzo boli, że to nie jego kieszeń będzie pełna…:-) a P. Narojek został wybrany przytłaczającą większością więc o pomyłce nie ma mowy. ps. radzę wybrać się do psychoterapeuty i podleczyć kompleksy!

 8. penia dodano 11 lat temu

  Towarzystwo wzajemnej adoracji znowu w komplecie. Ciekawe co nowego wymyślą.Mam nadzieję,że więcej się na załapią. Niech ludzie w końcu przejrzą na oczy na kogo głosują. Co oni robią dla wyborców. Dalej będą udawać że jest dobrze i że pracują dla kraju i obywateli. Żałosne. Niestety mamy takich wyborców że szkoda mówić. Kiedy się skończy w Siedlcach ten chory układ?

 9. mieszczuch dodano 11 lat temu

  trzymam kciuki za pracę nowego zarządu i wierzę w rozsądne i przemyślane decyzje!

 10. maciek dodano 11 lat temu

  Nic nowego, to samo. Będzie ta sama POrażka. Ale tak myślę, że to jednak chyba dobrze.

 11. do siedlczanin: i do KAMELEON: dodano 11 lat temu

  Nie jestem za żadną partią,ponieważ uważam,że jest to nabijanie kieszeni publiczną,łatwą kasą i oszukiwanie niestety społeczeństwa .Część ludzi,którzy gardzą polityką (czy to samorzodową czy ogólnokrajową) jest tylko GŁOSAMI aby ludzie powyżej realizowali swoje prywatne ambicje i interesy.Jeśli tego nie widzicie,albo co najgorsze udajecie,że nie widzicie (czego nie podejżewam) to wielka szkoda.Pan-i KAMELEON.Tutaj nie o to chodzi,że kieszeń radnego będzie pełna.Niech będzie i się z tym zgadzam,ale za KONKRETNĄ PRACĘ,a nie tylko za objęcie posady członka zarządu.penia:Towarzystwo wzajemnej adoracji to dobre określenie (może oprócz Marty Sosnowskiej,bo ja Tej Paninie znam i nie mogę o niej nic powiedzieć).Przewodniczący Jacek Kozaczyński w sejmie i w Siedlcach nigdy nic nie ma do powiedzenia,to nie właściwa osoba na te stanowiska.Jest zagubiony i nie kompetentny.Pana Kordeckiego dawno nie powinno być i w siedleckim WORD-zie (za …..,nie będę pisał,bo i tak pani redaktor to usunie),a tym bardziej w życiu publicznym.Paweł Narojek? Czy nie jest to ten najbardziej aktywny Radny Miasta Siedlce,od którego nie usłyszymy kompletnie nic wartego wysłuchania,a jeśli już to to,że ma przygotowanych 257 interpelacji.Czyż drogi czytelniku nie są to łatwe pieniądze?

 12. witryna dodano 11 lat temu

  Co oni robią dla wyborców. Hi hi hi wyborców to mają w "głębokim poważaniu".

 13. jw dodano 11 lat temu

  macie rację, pisząc o nabijaniu własnej kieszeni a ztym Narojkiem to dziw nad dziwy – gość nic nie kuma , w Radzie Miasta bezzębny zupelnie a tu wybierają Go do Zarządu? ciekawe po co? beka i tyle. Kameleon i siedlczanin to jedna osoba- zgadnijcie kto? …to Naroj hahaha

 14. Spostrzegawczy dodano 11 lat temu

  A może siedleckie PO nie wypowiada się zbyt głośno i nie szarżuje, ponieważ zdaje śnie sprawę (co również wszystkim wiadomo), że w tym mieście rządzi PiS ? Przecież nowe inicjatywy, przedstawiane przez radnych innych niż
  z PiS-u zderzają się tutaj ze ścianą.Wystarczy spojrzeć na obskurny wygląd naszego miasta, aby zrozumieć, że partia rządząca leniwie drzemie i nie spełnia oczekiwań mieszkańców.
  Nie róbcie więc ludziom "wody z mózgu" i nie zrzucajcie cudzych win na innych! Szukajcie winnych wśród tych, którzy trzymają stery władzy w naszym mieście!

 15. Yetam dodano 11 lat temu

  W tym mieście rządzi koalicja PIS-PO-STS (kolejność wg obsadzonych stołków)
  Mało siedlczan w zarządzie PO siedleckiego 🙂

 16. życzliwy dodano 11 lat temu

  Panowie do roboty. W ogóle Was nie widać w tym mieście. Pan Karaś zawsze schowany za Pana Kudelskiego i Jego Ekselencję. Czas pokazać mieszkańcom, że tutaj jesteście.Życzę powodzenia i zakończcie te wewnętrzne gierki.

 17. Spostrzegawczy dodano 11 lat temu

  Jeszcze mniej siedlczan u rządzącego partyjnego lidera i rzeczywistego koalicjanta – PiS/ STS. To oni decydują o wszystkim w tym mieście i im zawdzięczamy zrobienie z Siedlec dużej, obskurnej wiochy. Ściągnęli też ogromne rzesze swoich ziomków z różnych okolicznych siółek i obsadzili w urzędach i spółeczkach miejskich, tworząc w ten sposób niezłą pajęczynkę. Nie ściemniajcie więc opowiadając o cudownej koalicji, bo i tak wiadomo, kto rządzi w Siedlcach i dzieli zawartość skarbonki miejskiej. Nie uda się wam zamydlić ludziom oczu. Sytuacja jest przejrzysta: cudów w Siedlcach nie widać!

 18. do Spostrzegawczy: dodano 11 lat temu

  Z tego co wiem to w Siedlcach żądzi w miarę zgodnie koalicja PiS-PO-STS.Zgodnie,bo to ewenement w skali kraju.Chlubi się tym Pan Kudelski do kamery,chlubi Pan Karaś i innni.To ja czegoś nie rozumiem?Albo jest jakieś porozumienie i platforma do rozmów albo nie.Chyba,że to taka wymówka dla siedleckich radnych PO,że my dobrze chcieliśmy ale oni (PiS) nam nie dali (jak na Wiejskiej).I jest spokój,pieniądze na konto co miesiąc wpływają i nie trzeba nic dla miasta i otumanionych ludzi robić.Spostrzegawczy:jeśli interesujesz się tym co przez ostatnie dwa lata dzieje się w Siedlcach to musisz zauważać jedną wielką ściemę tej zgodnej koalicji i tą nieustanną przepychankę.Tylko koścołów coraz więcej.A to Spostrzegawczy komu przypisać?Ja bym przypisał Prezydentowi i PiS-owi.Ale czy tylko?P.S nie jestem za żadną partią darmozjadów.

 19. Yetam dodano 11 lat temu

  Rządzą decydenci którzy obsadzaja zarządy i rady nadzorczej spółek.
  PO jak jest walka o stołki to jest w koalicji na czele a jesli praca to udają ze sa przeciw. Spostrzegawczy to Ty nie jesteś jak tego nie widzisz:)

 20. wracaj na wieś panie pośle. dodano 11 lat temu

  Kozaczyński nie dość że jest marnym posłem, to i marnym prezesem klubu Pogoni i jeszcze przewodniczącym klubu PO.Wystarczy eci peci.

 21. Spostrzegawczy dodano 11 lat temu

  Kościołów nigdy za wiele. Za polskie pieniądze możemy budować ich tyle ile chcemy ! Kościół w niczym nie przeszkadza, tylko uczy jak godnie i sprawiedliwie żyć. Problem tkwi gdzie indziej: ta koalicja to ( moim zdaniem) wielka lipa. Dlaczego nie zauważyłem wielkich wspólnych działań? Już sam podział stanowisk po wyborach był znaczący i nie odpowiadał proporcjom w wynikach wyborczych. Wtedy stało się jasne, że PO potraktowano po macoszemu, a cała władza będzie skupiona w rękach koalicji większościowej PiS/STS. Cóż, w naszym środowisku zawsze dobrze jest kogoś "zrobić w konia".
  Tylko, do cho….y! Nie zwalajcie winy na tych, których głos mało się liczył wobec większości głosów PiS/STS.

 22. Spostrzegawczy dodano 11 lat temu

  Oh! Dużo było pracy, tylko niestety mało efektów. Miasto ledwo zipie. strasznie się koalicja napracowała. A ile przybyło nowych stołków administracyjnych! Tylko szpital dogorywa, ulice straszą dziurami, młodzi uciekają, dba się tylko o rozrywkę a nie o miejsca pracy, miasto zadłuża sę na potęgę. Gratuluję dobrego samopoczucia z powodu znakomicie spełniłnionego obowiązku służbowego władz miasta. Żyjmy dalej chwilą, a co złego to nie my. Tylko jak długo, da wciskać się ludziom ciemnotę?

 23. spostrzegawcza dodano 11 lat temu

  Brawa dla posła. Dobry ruch na siedleckiej szachownicy. pozdrowienia.

 24. Ania dodano 11 lat temu

  A może już by wystarczyło gadania i krasomówców i Pan Kozaczyński pokaże jak sie pracuje z efektami, a nie tylko bije pianę. Może w końcu i my wyborcy w naszum mieście otworzymy oczy i zagłosujemy na potrafiącychpracować, a nie tylko obiecywać.

 25. Tygodnik siedlecki podaje inny skład zarządu dodano 11 lat temu

  komu wierzyć?

 26. hehe dodano 11 lat temu

  a mi szkoda Narojka 🙁 On na Radzie Miasta wygląda jakby mu zabrali batonik 🙂

 27. pol dodano 11 lat temu

  a kto to jest p. karaś?

 28. ichtiolog dodano 11 lat temu

  karaś to taka ryba trochę większa niż płotka, która chce być gruba rybą , jej charakterystyczną cechą jest to,że zawsze płynie z prądem 🙂

 29. pol dodano 11 lat temu

  tak z ciekawosci pytam, a co robił wczesniej ktos wie?

 30. odpowiadam. dodano 11 lat temu

  Siedział na kasie w PKO SA na Wojskowej.Prosty łeb.Tak samo jak Narojek,który przestawiał pachołki na placu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w naszym mieście.

 31. Możesz być posłem i radnym dodano 11 lat temu

  Każdy może być posłem, radnym, ministrem, prezydentem miasta. Trzeba chcieć i mieć pomysł. Widać Karasiowy, Kozaczyńskiemu, Narojkowi się chce więc o czym gadać? Dochodzi do tego poparcie społeczne, które zdobywają w walce politycznej ale najbardziej w pracy dla wszystkich. Do roboty panowie a nie tylko krytyka i krytyka.

 32. kom. dodano 11 lat temu

  Ale przytyczki, zazdrości, krytykować łatwo, ale działać? Gratulacje dla pana posła.

 33. Bob dodano 11 lat temu

  Platforma w Siedlcach "mydli" wyborcom oczy. Chce wygrywać wybory z PiS ale jednocześnie mocno przykleili się do prezesowskich w spółkach (i nie tylko) stołków, które podarował im prezydent Kudelski (PiS). Jak tylko prezydent postraszy ich, że zabierze te "synekury", to zapominają o swoich ambicjach politycznych, o programie a niektórzy to mogliby z tego powodu nawet zmienić partię, gdyby tylko prezydent tego od nich oczekiwał. Demokracja potrzebuje sensownej i konstruktywnej opozycji a nie tylko "przytakiwaczy". Nie słyszałem o jakiś sensownych pomysłach PO dla miasta. Jedynym pomysłem jak na ironię partia "inteligentów" miała, to odśnieżanie miasta. Głównie z powodu kamer. Front Jedności Narodu już mieliśmy. Platforma nie ma "charakteru" by być taką opozycją. Czy warto na nich głosować? Może lepiej na PiS?

 34. bb do spostrzegawczego dodano 11 lat temu

  Prawda, że wierni za władze mogą sobie wybudować tyle świątyń (nie kościołów, bo kościół to ludzie, a budynek to świątynia) ile chcą i innym nic do tego. Ale jak to jest z ta prawdą i uczciwością niektórych księży, to juz inna sprawa. Podam tylko jeden przykład.
  Ks. Niemirka na głównej mszy św. 1 listopada grzmiał z ambony – jako kapłan i przedstawiciel Kościoła – że domaga sie od panów rządzących prawdy o "ZBRODNI SMOLEŃSKIEJ". Również w modlitwie powszechnej modlił sie za ofiary zbrodni smoleńskiej. Działo sie to po słynnym artykule red? Gmyza. Okazuje sie – zwłaszcza po wczorajszych rozmowach Gmyza ze słuchaczami – że ten pan nie wiedział o czym pisze. Napisał TAKI artykuł na podstawie nie wiadomo czego. I ksiądz wykorzystuje ten news we mszy św. Jak wobec tego można mówić o tym, że Kościół broni prawdy, walczy o prawdę, uczy jak godnie żyć? Jak mam przekonać swoje dziecko, które to słyszy do uczęszczania na mszę. Osobiście dla mnie ta msza św. była stracona, więcej w żadnym nabożeństwie z udziałem tego księdza udziału nie wezmę.

 35. ! dodano 11 lat temu

  Patologia Obywatelska w Siedlcach nie jest inna od innych jej band w innych miastach. Jeżeli bandę, w tym również Patologię Obywatelską jedynym co łączy jest chęć objęcia posady Prezesa, czy innego stanowiska dobrze płatnego, to taka banda, wcześniej czy później a najczęściej pernamentnie
  żre się między sobą. Koryto jest krótsze od ilośći nie napasionych działaczy Patologii Obywatelskiej czy Pazerności i Sitwy. Prezydent zgodnie z daną zapewne sitwom partyjnym obietnicą, powiększył ilość Prezesów spółek miasta i zastępców trzy krotnie, ale kołdra robi się za krótka.
  Pewnie mocno się zastanawiają z czego tu jeszcze zrobiś spółkę.

 36. Narojek i poparcie społeczne ? dodano 11 lat temu

  Narojek i poparcie społeczne? praca dla wszystkich? HAHAHA chyba nie wiesz o czym piszesz !!! ??? To nie krytyka to PRAWDA

 37. ale... dodano 11 lat temu

  Ale szkoły ukończyli i sa mądrzy i ich spoleczność wybrałai są mądrzy.

 38. do Bob. dodano 11 lat temu

  Ta inicjatywa z tym odśnieżaniem w mieście to pomysł nikogo innego jak radnego Pawła Narojka.

 39. Anonim dodano 11 lat temu

  nie mieli lepszych wybrali Karasia , miernote Narojka

 40. sim dodano 11 lat temu

  Kordecki na prezydenta w nowych wyborach! Czekamy na męża opatrznosciowego jakim jest pan kordecki! Panie Marku, siedlczanie pana potrzebuja i zycza wiele sił do dalszej pracy dla dobra społecznosci miasta. Teraz trwa boj o nowa metode naliczania podatku za smieci. Pan nas nie zawidł i dzielnie broni racji sprawiedliwosci. Dużo dobrego. Niech Pan Jezus panu blogosławi!

 41. siema sim: dodano 11 lat temu

  Przypominam z uporem maniaka niezaprzeczalny fakt (który został już pozamiatany pod dywan),.ze ten mąż opatrznościowy(nowo-powtórnie wybrany do zarządu siedleckiej PO),którego siedlczanie potrzebują dla dobra społeczności miasta ,został zatrzymany przez patrol policji za jazdę pod wpływem alkoholu.Ten Pan dzielnie broni racji sprawiedliwości i to Jego pozycja w tym mieście oraz znajomości pomogły mu tą sprawę wyciszyć.Mnie i Ciebie czytelniku tego tekstu takie "dobrodziejstwo" przy spotkaniu z organami by nie spotkało.Niech Pan Jezus dalej Panu błogosławi!

 42. hehe dodano 11 lat temu

  dziwne jets to ze interesuja sie ludzie czym sie zajmuja co reprezentuja ludzie platformy, chodz nie sa najgorsi 🙂 Ale dla mnie najwikesza patologia i dziwnym zdarzeniem jest to ze czlowiek jak 1 w PIS-ie byla osoab w ogole nie zwiazana z regionem i dostaje jedna z wiekszych ilosci glosów. Dlaczego glosujecie na nich bo nie macie zielonego pojecia… i po co sie wypowiadac na forach o takich sprawach jak to nie ma sensu trzeba zaczac glosowac z glowa a nie tak jak to jets do tej pory a potem sie dzwicie dalczego cos jest nie tak… przeciez jasne jest kto ma wiekszosc to rzadzi tutaj akurat na "wschodzie" gdzie jest zacofanie i bedzie zacofanie dopoki ludzie nie zrozumieja jednej rzeczy. ze glosuje sie za wiekszoscia i dla siebie… teraz jets PO i to oni rozdaja glowne karty a PIS robi tylko nam zle, powiecie ludziom ktorzy jezdza i maja chleb np. z transportu wiadomoze rosja jest duzym odbiorca i powiedz im zeby dali zakaz np miesa zwozic do rosji…. ktos straci prace ale bedzie dumny ze walczy z bomba na samolocie… ludzie ogarnijcie sie… nie tylko Kosciol nie tylko jakies glupie przekonania ale takze zycie… zobaczcie sobie filmik z wioski czaban czy jakos tak jak macierewicz wyglaszal swoja teze… i reakcje ludzi… zenada!! to samo jest u nas!!! dziekuje dowidzenia

 43. Spostrzegawczy do bb dodano 11 lat temu

  Nie gniewajmy się na ks. Niemirkę, bo jest też tylko człowiekiem i ma prawo do własnych sądów i opinii. Co innego jest głoszenie nauki Chrystusa i wiary, a co innego ocena wydarzeń politycznych, gospodarczych czy społecznych. Poza tym, w mediach pojawiło się wiele sygnałów nie wykluczających zbrodni. Z pewnością sprawa nie jest wyjaśniona ( i z pewnością nie będzie przez rosyjskich specjalistów). Też jestem zdania, że Polacy pewne rzeczy zaniedbali, nie uczestniczyli bezpośrednio w zbieraniu informacji o możliwych przyczynach katastrofy i to wszystko stworzyło atmosferę nieufności, podejrzeń i przyjmowanie najgorszych scenariuszy. Wracając do słów księdza, to wszyscy mamy podobne zdanie, bo życzylibyśmy sobie, żeby dokładnie wyjaśnić okoliczności wypadku. Jaka jest prawda o tym wypadku wie tylko Bóg i prawdopodobnie tak zostanie. Najpewniej Polacy nie będą mieli możliwości wyjaśnienia wszystkich okoliczności katastrofy. Proszę zauważyć, że nikt z Zachodu (na poważnie) też nie chce nam pomóc i nie chce się do tego odnieść. A do kościoła proszę nadal chodzić z dzieckiem, bo to jedyna droga, która prowadzi we właściwym kierunku.

 44. siema sim do Aneta Borkowska dodano 11 lat temu

  Sparaliżowała Panią ta wypowiedź z piątku,że do dzisiaj nie wie Pani czy ją pokazać na forum czy nie?Bije się Pani z prawdą i faktem niezaprzeczalnym odnośnie zatrzymania pod wpływem ….Źle wypełnia pani swoją rolę jako redaktorki.To już któryś raz z kolei gdy wstrzymuje Pani mój komentarz.Zaczynam myśleć,że nie które prawdziwe i nie wygodne dla puszczenia na forum komentarze Panią przerastają.

 45. witryna dodano 11 lat temu

  Ktoś napisaŁ:Każdy może być posłem, radnym, ministrem, prezydentem miasta. Trzeba chcieć i mieć pomysł." Dobre sobie, to się nadaje do kabaretu. A działać to maja posłowi e i radni, za to biorą pieniądze.

 46. ... dodano 11 lat temu

  PANOWIE Z PO Dziekujemy za Uchwałe "smieciową" drugi raz was NIE WYBIERZEMY

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?