SPIN

Araszkiewicz: W tym składzie będzie problem utrzymać się w lidze

Aneta Borkowska niedziela, 18 listopada 2012, 11:38 Sport, Wydarzenia

Wczoraj (17 listopada) nasi koszykarze z SKK Siedlce ponieśli kolejną, szóstą już w tym sezonie porażkę. Tym razem silniejsza okazała się drużyna Polonia Przemyśl, która pokonała nas 59:50 (15:19, 19:11, 12:9, 13:11).

Nasza drużyna zagrała w osłabionym składzie. Na boisku zabrakło Adriana Czerwonki (uraz stawu skokowego) oraz Kamila Sulimy, który w pierwszych minutach wczorajszego spotkania naderwał mięsień dwugłowy.

Mimo osłabienia mecz na początku był bardzo wyrównany, nasi zawodnicy walczyli co wszystkim kibicom dało nadzieję, że wreszcie uda się odczarować własną halę. Po pierwszej kwarcie to SKK miało niedużą, ale jednak przewagę punktową. W drugiej niestety dominować zaczęli nasi rywale, którzy okazali się lepsi w walce na tablicy. Przerwa niewiele zmieniła i w trzeciej kwarcie znów to my byliśmy gorszym zespołem. Popełnialiśmy proste błędy, które natychmiast wykorzystywali przeciwnicy. I tak zostało do końca spotkania.

Na pochwałę zasługuje gra naszego kapitana Radosława Basińskiego, który na boisku zastępował momentami dwóch czy nawet trzech zawodników. Niestety to nie wystarczyło by przełamać złą passę i odnieść tak bardzo wyczekiwane przez kibiców oraz samych koszykarzy zwycięstwo.

Punkty: Radosław Basiński 13 (10 zbiórek), Tomasz Deja 12, Rafał Sobiło 10, Kamil Sulima 5, Michał Przybylski 4 (6 zbiórek), Rafał Kulikowski 4 (8 zbiórek), Marcin Chodkiewicz 2 (6 zbiórek).

Mecz skomentował trener chłopaków Tomasz Araszkiewicz

Walczyliśmy dzisiaj na maksa i nie można powiedzieć, że to był mecz w którym nie podjęliśmy walki. Zabrakło nam argumentów, zabrakło zmian. Nie było Kamila Sulimy i Adriana Czerwonki, czyli dwóch graczy, którzy są z pierwszej piątki i którzy przynoszą punkty. Było kilka niepotrzebnych strat, ale te się zdarzają w meczu i dzisiaj nam też się zdarzyły. Szkoda, bo być może ich brak pozwoliłyby nam grać o zwycięstwo, ale nie udało się.
Polonia nie grała dzisiaj najlepszego meczu i należało to wykorzystać. Myślę, że to głównie przez ten brak zmian. Michał grał dzisiaj cały mecz, a przecież tamten sezon zakończył kontuzją, miał dłuższa przerwę. Wydaje mi się że teraz wraca, przynosi zbiórki, broni.
W tamtym sezonie deska to była nasza bardzo mocna strona, zbieraliśmy piłki i byliśmy dobrzy w blokach. A w tym sezonie tych zbiórek nie mamy, co zresztą dobrze widać w statystykach.
Co dalej? Zostały cztery spotkania do rundy rewanżowej i powiem tak zmiany muszą nastąpić, bo to jest czwarta przegrana z rzędu i ogólnie szósta. Więc co tu dużo mówić, w tym składzie będziemy mieć problem z utrzymaniem się w pierwszej lidze, bo tak należy brutalnie powiedzieć. I trzeba podjąć jakieś decyzje, nie na gorąco, nie teraz, ale w tym tygodniu muszą być.

ab

no images were found

21 komentarzy

 1. Kibicka dodano 12 lat temu

  Oj czas na zmiany, bo może być za chwilę za późno. Nadzieja była, ale jeden zawodnik nie wygra za resztę.
  Nie wiem co robi w tej drużynie Chodkiewicz, zawodnik który nie ogarnia tego swiata, jakby zył sobie w innym wymiarze. Stoi, stoi, stoi. tak nie może być!!!!! Sobiło na plus, stara się, jest szybki, może być naprawdę dobry.
  A wczoraj gdyby nie Basiński to by w dupy dostali dużo mocniej. Zgadzam się z autorką tekstu, że grał za trzech. No ale cóż z tego? Gdzie reszta.
  Czerwonki zabrakło co było bardzo widoczne, Kamil wczoraj zaczał dobrze, moze gdyby nie kontuzja to by się udało.

 2. player dodano 12 lat temu

  zatrudnijcie porządnego trenera, a nie wfiste! wieczne kontuzje w skk to brak profesjonalizmu u tego pana. Naściągają tych graczy, dają im duże pieniądze a oni grają gorzej niż kiedyś chłopaki z Siedlec. przychodze na mecze się pośmiać. dzięki 😉

 3. j.cz dodano 12 lat temu

  sa postepy u niektorych, Jacek nauczyl sie kozlowac pilke 🙂 brawo Jacek!

 4. marian dodano 12 lat temu

  zmiany ? niech araszkiewicz poda sie do dymisji a nie gada o zmianach. w normalnej druzynie to jest dyscyplina, za kilka niecelnych rzutow jest zmiana, za 2 straty pod rzad jest ława a tutaj ? jaka maja presje zawodnicy ? nie trafi to nic, strate zrobi albo poda koledze piłke w twarz to najwyzej uslyszy smiech z trybun. albo moze NIE, araszkiewicz niech zostanie przeciez to drugi najlepszy trener poprzedniego sezonu wiec kogo zatrudnic ? przeciez wszyscy sa gorsi od niego… nie wiem co oni tu wykombinuja, moim zdaniem trzeba sciagnac managera ktory zrobi porzadek i bedzie mial szacunek, gdzie beda reguly i zarzadzal wszsystkim, takim komunistycznym podejsciem zajda ale do drugiej ligi a jak prezesowi znudzi sie to bedzie koniec koszykowki i amatorka

 5. wmks dodano 12 lat temu

  Do wszystkich tych, którzy przychodzą na mecze żeby się pośmiać z zawodników, czy trenera – lepiej w ogóle nie przychodźcie. Po co klubowi fani, którzy są tylko przy odnoszeniu sukcesów? Lepiej niech na trybunach będzie garstka kibiców, ale wiernych na dobre i na złe, niż pełne trybuny tych udawanych.

 6. kkk dodano 12 lat temu

  przegrywaja 4 mecz u siebie i kibcow jest nadal tyle samo wiec nie sa tylko przy sukcesach. to co pokazuja w tym sezonie nie da sie zostawic bez komentarza, mozna przegrac ale pokazujac inna postawe. a ze Czyz rozbawia publicznosc swoja obecnoscia na boisku to juz inna sprawa ;p

 7. siedlczanin dodano 12 lat temu

  O zmianach,nie tylko kadrowych pisałem już parę kolejek temu,po pamiętnym laniu we Wrocławiu. O tym,że skład jest źle zestawiony od samego początku sezonu.A trener dochdzi do takiego wniosku dopiero teraz.Dziwne…. Ktoś tych zawodników,których obecność na parkietach 1 ligi,póki co jest jednym,wielkim nieporozumieniem,rekomendował zarządowi do sprowadzenia????? Jak w ubiegłym roku,był skład-"samograj" wszystko było ok.Na jakiej podstawie sądzono,Że Chodkiewicz(parę lat "ławy" w PLK),rezerwowy w Kutnie Deja,zastąpią nieobecnych,Kowalczuka i Ratajczaka,bardzo kreatywnych graczy podkoszowych.Do takich wniosków można było dojść,nie będąc wielkim znawcą koszykówki,ale wnikliwym obserwatorem meczów.I dopiero teraz,gdy w innych zespołach,nastąpiły ruchy kadrowe na plus( Start Lublin,Polonia Przemyśl),a na rynku brak dobrych graczy do przejęcia,nasz sztab trenerski przejrzał na oczy.Zyczę powodzenia,bez żadnej zgryżliwości,bo jestem wiernym kibicem i sympatykiem naszego klubu.Może uda sie jeszcze uratować ten sezon……

 8. R.L dodano 12 lat temu

  Tez sie zastanawiam Co tu robi CHOdkiewicz !!!!? ten czlowiek jest zupelnie nieprzydatny punktow zbiorek nie zdobywa i jeszcze do tego ledwo biega!!
  Czyz slabo jak zawsze wzbudza tylko salwy smiechu na trybuanach.
  Deja Kulikowski Sobiło przecietnie i na wiecej nie ma co liczyc.
  kolejny mecz z przegranymi zbiorkami zle to swiadczy o graczach podkoszowych jak najwiecej zbiorek zbiera Basinski .
  w ataku slaba gra i skutecznosc szczegolnie Przybylskiego i Chodkiewicza do tego brak blysku w rozegraniu pilki .

 9. r. dodano 12 lat temu

  Tylko gdzie teraz szukać nowych DOOOBRYCH zawodników? Myślę że będzie bardzo ciężko o dobrego zawodnika, a przede wszystkim o dobrego centra bo chyba o tej pozycji rozmawiamy. Odnośnie Chodkiewicza, – niestety oglądając mecz wczorajszy, oraz wcześniejsze, chyba nie wkomponował się w zespół, jest jakiś nieobecny, zero większego zaangażowania, co innego Deja, może nie jest graczem z najwyższej półki ale widać u niego chęć walki, gry dla zespołu. Jeżeli mowa o rozwiązaniu kontraktów to myślę że dwóch zawodników już dzisiaj powinno pożegnać się z klubem, tylko jest problem kogo zatrudnić? i tu jest cały problem, potrzebujemy chociaż jednego gracza, ambitnego co pociągnie grę. Basiński, Przybylski, Sulima, Deja, Czerwonka, Rapucha są to chłopaki którym widać chce się grać, chce się walczyć i powinni zostać w klubie! Co do reszty – ….tyle. Kolejny problem to kontuzje, jeżeli urazy Czerwonki oraz Sulimy okażą się że wykluczą ich z gry na dłuższy czas to naprawdę nie będzie komu grać i wygrywać, piątka graczy nie będzie grała po 40minut w meczu. Odnośnie wczorajszego meczu : Polonia nie zaprezentowała nic specjalnego, to my zagraliśmy ŹLE, myślę że przy obecności Sulimy ten mecz mógł zakończyć się wygraną, o rzutach osobistych nie będę wspominał może, – jeżeli nie trafia się serią sześciu rzutów osobistych to chyba jest coś nie tak, tu nikt nie przeszkadza, nie przeszkadza przeciwnik, chwila skupienia i na tym poziomie te rzuty powinny być celne a nie jak "ziemniakiem" o tablice! ! !
  To już chyba ostatnia chwila żeby odwrócić losy zespołu, losy Siedleckiej koszykówki, dalsze przegrane mogą już kategorycznie rozłożyć zespół i doprowadzić do….
  Mam nadzieję że zarząd podejmie skuteczne kroki, co do duetu trenerskiego to myślę że zmiana nic by tu nie pomogła.
  DO BOJU SKK, może być już TYLKO LEPIEJ !! !! !!

 10. SKK dodano 12 lat temu

  Zmiany muszą być. Do odstrzału: Chodkiewicz, Czyż i Gałan. Bo nic nie wnoszą do zespołu. Ktoś kto gra w I lidze musi umieć rzucać, a nie jak Czyż nie wiem czy 10 osobistych w życiu trafił, Chodkiewicz jakoś opóźniony trochę, Gałan wysoki i to tyle.
  Przybylski wraca i bardzo sie cieszę, bo to dobry, solidny zawodnik. Sulima tu widzę spadek formy, może obolały, ale w Bohemie po meczu był, więc chyba nie aż tak bardzo go bolało. Basiński solidny, walczacy. Czerwonka, szkoda kuntuzji bo to drugi solidny i walczacy gracz.
  Sobiło i Rapucha starają się, widać że myslą na boisku. Sobiło nawet lepiej trafia za 3 ostatnio niż Sulima. Kulikowski potrafi, ma potencjał, w końcu w Dabrowie był dobrym zawodnikiem. Może trzeba mu innego do zgrania jak kiedyś Ratajczak z Kowalczukiem. Deja ok, ale nie jest to podkoszowy.
  Zespół nie jest zły, ale probleme jest mam wrażenie z barkiem motywacji, chęci od paru z zawodników. Nie wiem czym motywować, ale nie może dwóch się starać na maksa, trzech w zalezności od dnia i reszta wyszła czasem jakby z łaski. Tak się meczu nie wygra.

 11. :( dodano 12 lat temu

  Przybylski 1 cenly na 11 prob
  Chodkiewicz 1 celny na 12
  Basinski 4 celne na 11
  Sobilo 4 celne na 12
  Rapucha 0 na 3
  i mamy obraz porazki ……

 12. do " r " !! dodano 12 lat temu

  Nie kopiuj moich komentarzy z innego portalu !!

 13. masakra dodano 12 lat temu

  Co to jest Chodkiewicz? Chodkiewicz OUT!!!!!!!!! i to już!!!!!!! Sulima w końcu OUT!!!!!!!!!!!!!! – Czyż????????????? Pośmiewisko całej hali i żenada I ligi. Kulikowski? OUT Araszkiewicz nie ma jaj i niech tutaj nie ściemnia że Czerwonka to taki super zawodnik i och i ach – specjalnie przejrzałem statystyki mecz po meczu na pz koszu – Adrian NIGDY !!!!!!!!!!!!!!!!! nie był wypuszczony na 30 minut – przeciwnie czasami poniżej 20 !!!!!!!!!!!!! Ale Sulima a jakże 40 minut !!!!!!!!!!! bezużyteczności w tym sezonie i nic tego nie zmieni. Liczb ni oszukasz. Panie trener nie gadaj głupot po prostu – przyznaj, że nie masz autorytetu w drużynie – i teraz ględzenie "trzeba zrobić zmiany" bo w tym składzie nie damy rady dotyczy także Ciebie!!!!!!!!!!!!!! Wyjście prezesa klubu na 5 minut przed końcem spotkania jest pointą do tego wszystkiego. Płacimy wszyscy za nieudolność.

 14. do " masakra" !! dodano 12 lat temu

  Już ochłonąłeś? Już ? Już ? to teraz jeszcze raz pomyśl co napisałeś… masakra to Twoja wypowiedź, siedzieć i p…. głupoty…

 15. do masakra dodano 12 lat temu

  jak Sulima i Czerwonka sa bezuzyteczni to chyba ty masz nierowno pod sufitem…. Smieszna a nawet komiczna jest twoja wypowiedz

 16. do.... dodano 12 lat temu

  MYSLE ZE NIEKTORZY ZNAWCY OBSERWATORZY ITD WYPISUJA TU GLUPOTY I W TEN SPOSOB LECZA SWOJE KOMPLEKSY…..normalnie masakra………..i nie tylko..

 17. SKK dodano 12 lat temu

  Ja nie chce się wypowiadać za autora komenta, ale ja to odebrałem że Czerwonka jest dobry, tylko niewypuszczany, a Sulima bezuzyteczny, ale gra cały mecz. A że trener się szczyci zawodnikiem, którego trzyma za długo na ławce. To chyba taki sarkazm, ale nie wiem czy to miał autor na myśli. Ja tak to odbieram, bo ja tak własnie myślę.
  No ciekawe czy odbędą się rozmowy i będa zmiany. Jutro mecz, w sobotę też zobaczymy.

 18. Diego??? dodano 12 lat temu

  a co z Diego?? dlaczego on nie dostaje szansy od trenera:D ??? może On by coś wniósł do tej drużyny??? Diego <3

 19. B. dodano 12 lat temu

  Powinni zrezygnowac z Gałana , CHodkiwicza i Czyza ktorzy sa zupelnie nieprzydatni dla zespolu i zatrudnic jakiegos dobrego zawodnika na ich miejsce.

 20. dokładnie dodano 12 lat temu

  Czerwonka jest najbardziej solidny i waleczny tak samo jak Basiński. Zgadzam sie w Wami. Niech gra więcej

 21. masakra dodano 12 lat temu

  Źle napisałem – faktycznie można było mnie tak zrozumieć – chodziło mi o to, że Araszkiewicz mówi peany na cześć Adriana a jak ten nie był kontuzjowany to wypuszczał go na max 25 minut. A teraz mówi: "nie ma Adriana" prawda jest taka, że często jak Adrian zrobił swoje to go Araszkiewicz brał na ławkę co bardzo często kibice przyjmowali niedowierzaniem. A teraz ludzie wiem ,że macie sentyment do Sulimy, ale to jest sport. Tu nie ma miejsca na sentymenty.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?