SPIN

SPOŁECZEŃSTWO: Czego boi się Urząd Miasta Siedlce?

Beata Głozak poniedziałek, 19 listopada 2012, 18:20 Aktualnie, Wydarzenia

Czego boi się Urząd Miasta Siedlec??? – mail o takim tytule wysłał do nas czytelnik podpisujący się nickiem „Siedlczanin”. Przedstawiamy treść wiadomości.

„FOR ostrzega (nr 29): Jak urzędy miast utrudniają dostęp do informacji publicznej

Sprawdziliśmy, jak funkcjonuje prawo dostępu do informacji publicznej w praktyce. Po wysłaniu jednolitego wniosku o udostępnienie tych samych informacji do 20 miast w Polsce, tylko osiem z nich udzieliło pełnej odpowiedzi i udostępniło wszystkie informacje w zakresie zgodnym z treścią wniosku. W większości przypadków otrzymaliśmy tylko część informacji. Siedlce jako jedyne z badanych miast odmówiło dostępu do informacji publicznej.”

Więcej w linku: FOR ostrzega

Dziękujemy za informację. Będziemy do niej wracać.

Siedlecki magistrat wystosował sprostowanie w tej sprawie twierdząc, że 20 września wysłał informacje .

SPROSTOWANIE  (pdf)

 

9 komentarzy

 1. Elo dodano 9 lat temu

  Najwyższy czas zmienić tych komuchów, którym wydaje się że to ich prywatne miasto

 2. krzyczę NIEEEEEE! dodano 9 lat temu

  Mówiła mi o tym dzisiaj żona jak wracaliśmy do domu z pracy.Nie zdziwiłem się.Niech władze miasta wydają więcej na kościoły,pomniki ,"wyjazdy służbowe "(Oktoberfest w Monachium) i własne partie to nie będzie ŻADNYCH DŁUGÓW.P.S(za które my i nasze dzieci zapłacą).

 3. to świadczy.. dodano 9 lat temu

  To świadczy według mnie o tym, iż Sekretarz Miasta nie dorósł do pełnionej funkcji. Goniąc za kasą dostał się do Rady Nadzorczej PEC, a tam gdzie nie płacili zrezygnował. Ot co.

 4. obserwator II. dodano 9 lat temu

  Apel do Elo-chyba coś z główką nie tak przecież w tym mieście nie rządzi komuna a rządzi czarna sekta do której należy większa część Rady miasta łącznie z Prezydentem i jego pomocnikami.Jak już wcześnij pisałem,że tylko taniec przed biskupem może być sprzyjający do dalszych rządów tej grupy rządzącej,a pomników już nie muszą stawiać wystarczyło oddać kościołowi działkę na ul.Daszyńskiego za psie grosze a taka instytucja bogata jak kościól lubi takich poddanych i takie prezenty a reszta miasta będzie płacić za lizanie kościoła przez rządzących.To tylko mała część tego co wiedzą ludzie a słodka tajemnica leży w umowach pomiędzy miastem a kościołem.

 5. Piotr 30 lat dodano 9 lat temu

  Złamali prawo że nie skonsultowali z ludźmi przed głosowaniem uchwały śmieciowej, a teraz łamią prawo dostępu do informacji publicznej. SKANDAL!!!! Za kogo się uważają??!!!!

 6. boskimarcepan dodano 9 lat temu

  Cała ta koalicja w Siedlcach to nowy okrągły stół. Jak skończą się im pieniążki, to zaczną wyprzedawać strategiczne z punktu widzenia miasta instytucje np. wodociągi. Ludzie bez moralności i honoru, popłuczyny postkomunistyczne.

 7. Prof. dodano 9 lat temu

  Czy ktoś już zawiadomił prokuraturę? Brak odpowiedzi na zapytania odnośnie informacji publicznej podlega zgłoszeniu do prokuratury. Moim zdaniem po potwierdzeniu zarzutów osoba odpowiedzialna powinna dostać Dyscyplinarkę (za popełnienie przestępstwa). Być może sprawa powinna być rozpatrywana poza Siedlcami ponieważ to małe miasto i dziwne rzeczy uchodzą niektórym "na sucho".

 8. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Dzisiaj siedlecka władza pokazała, że żądania mieszkańców ma gdzieś. Dlatego gorąco zapraszamy na PROTEST pod Urzędem Miasta w piątek o godz. 9:30.

  Koalicja Zgoda i Rozbiór chciałaby i naszych głosów i naszych pieniędzy, w zamian nie okazując nawet odrobiny dobrej woli. Nie dostaną ani jednego, ani drugiego.

  https://www.facebook.com/events/114262075403240/?fref=ts

 9. zawstydzony dodano 9 lat temu

  http://www.for.org.pl/pl/a/2447,Jak-miasto-Siedlce-odmowilo-dostepu-do-informacji-publicznej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?