SPIN

Platforma sięga PO wiceprezydenta Siedlec?

Beata Głozak wtorek, 20 listopada 2012, 23:23 Siedlce, Wydarzenia
Czy w magistracie nastąpią zmiany? Fot. AB

Czy w magistracie nastąpią zmiany? Fot. AB

– Jak był wiceprezydent Siedlec z PO to było widać tego efekty, bo były środki zewnętrzne. I uważam, że ten okres dla Siedlec był najlepszy i nie byłoby źle to powtórzyć – mówi nam Jacek Kozaczyński, nowy przewodniczący koła powiatowego PO. Czy to oznacza, że nastąpią zmiany na szczycie siedleckiej władzy?

– Kiedy wiceprezydentem była członkini Platformy Marta Sosnowska widać było tego efekty w postaci chociażby środków unijnych – mówi przewodniczący koła powiatowego PO Jacek Kozaczyński. – Uważam, że ten okres był dla Siedlec najlepszy – dodaje i nie ukrywa, że ma ochotę na powtórkę z rozrywki. Niemal dosłownie, bo daje, jak mówi „pod rozwagę” powołanie wiceprezydenta z Platformy Obywatelskiej. Taki ruch poseł nazywa „pakietem pomocowym dla miasta”.

Sęk w tym, że od niemal dwóch lat, czyli od wyborów samorządowych prezydent Siedlec Wojciech Kudelski ma już dwoje zastępców a na więcej nie pozwala mu prawo. Kogo miałby ewentualnie zastąpić kandydat Platformy? Annę Sochacką z Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego, która całkiem przyzwoicie radzi sobie na stanowisku „wice” czy Jarosława Głowackiego, który z kolei wiernie stoi u boku Kudelskiego już drugą kadencję? Jak na takie dawanie „pod rozwagę” mówi sam prezydent miasta? Oficjalnie nie mówi w zasadzie niczego i przekonuje o takich oczekiwaniach prezes koła PO nic mu nie powiedział. – Poza tym nie będę zajmował w tej sprawie żadnego stanowiska, bo jak zacznę mówić to ktoś mógłby pomyśleć, że coś jest na rzeczy – ucina dyskusję.

Od lewej: Jacek Kozaczyński, Marta Sosnowska i Andrzej Halicki przed wyborami 2011. Fot. AB

Od lewej: Jacek Kozaczyński, Marta Sosnowska i Andrzej Halicki przed wyborami 2011. Fot. AB

Jacek Kozaczyński, przewodniczący koła PO:  Jesteśmy pokorni. Tylko proponujemy wiceprezydenta

SPIN: Siedlecka Platforma się ocknęła i chce stanowiska wiceprezydenta Siedlec?
Jacek Kozaczyński: Jak był wiceprezydent Siedlec z PO to było widać tego efekty, bo były środki zewnętrzne. Pani Marta Sosnowska, bo o niej mowa umiała zadbać, aby wnioski były dobrze skonstruowane, dopilnowane i aby te punkty były. I uważam, że ten okres dla Siedlec był najlepszy i nie byłoby źle to powtórzyć.

Jesteście na tyle silni, że zasługujecie na wiceprezydenta?
Pod względem ilości radnych jesteśmy druga partią w radzie miasta. Tak naprawdę możemy mieć lub nie mieć swojego wiceprezydenta, ale dla miasta byłoby to na pewno lepiej. My tylko dajemy to pod rozwagę, nie narzucamy niczego. Jesteśmy pokorna partią, wiemy gdzie jest nasze miejsce. Ale wiemy też co byłoby najlepsze dla Siedlec i dlatego to głośno mówimy.

Kto jest kandydatem na to stanowisko?
Na pewno go nie ujawnimy do momentu jak nie będzie takiej woli, bo nie ma co ludzi palić wcześniej. Ten ktoś jest na to przygotowany.

Rezygnujecie z wiceprezesa Agencji Rozwoju Miasta Siedlce w zamian za wiceprezydenta?
Dla nas stanowiska nie są do kolekcjonowania, bo najważniejsze jest to, aby miasto się rozwijało i w tym momencie mi bardziej zależy na wiceprezydencie. Jesteśmy w stanie podołać obu stanowiskom, ale to w ARMS jest w tej chwili dla mnie mniej ważne. To można nazwać takim pakietem pomocy w trudnym okresie dla Siedlec. Myślę, że miasto na tym zyska.

Idziecie „ostro”.
Jakbyśmy szli „ostro” to byśmy łapali wszystko co nam dadzą, ale nie zależy nam na „stołkach”, bo to nie jest wartość sama w sobie. Stanowisko w ARMS, która i tak jest głównie utrzymywana z budżetu miejskiego a nie zarabia, nie jest nam potrzebne. Nie chcemy obsadzać go i obciążać budżet tylko po to by był od nas członek zarządu.

A jak prezydent powie że nie ma takiej opcji obrazicie się?
Nie. To on wygrał wybory i on rozdaje karty. Ale my mamy swoje zdanie i je wyrażamy.

Zaczyna się kampania?
Jaka kampania, przecież jeszcze dwa lata, to trzeba by było być maratończykiem, a jak tak dobrze nie biegam.

bg

34 komentarze

 1. jak czytam dodano 12 lat temu

  to w takim razie "Karaś" baj baj z funkcji przewodniczącego, prosta sprawa, PO obudziła się z ręką w nocniku i jak zwykle robi zamęt, wydaję mi się, że w tym momencie jest to niemożliwe, kropka

 2. Zorientowany w temacie dodano 12 lat temu

  Pani Bunia nie podbiła Senatu i teraz pomału trzeba probowac wtaczac
  Polityka z Sokolowa na grunt siedlecki- przedwyborczy

  Mogliscie mieć vice ale wybraliscie przewodniczącego nie zapominajcie – widac znowu problem w komunikacji wewnątrz PO

 3. milagros dodano 12 lat temu

  Żaden wiceprezydent, tylko wyjście z tej chorej "koalicji". Niech Kudelski pokaże jak się rządzi bez kasy którą PO przyniosła do miasta.

 4. efaster dodano 12 lat temu

  Panie Pośle, Prezesie Pogoni kampania jest cały czas, kończą się jedne wybory i już zaczyna się nowa kampania.

  Lepiej było "walczyć" o światło na stadionie, bo Pogoń musi grać o 13.00 i to jeszcze w gęstej mgle (dobrze, że samoloty w okolicy nie latają :)) żarcik taki)

  Wice PO nie dostanie, bo STS by się obraziło, a Głowackiego (swojego wiernego pretoriana) Kudelski nie wywali, bo musiałby Mu jakiś stołek skombinować, a budżetu na to nie stać.

  Jak dla mnie na 99% na Prezydenta z PO wystartuje Karaś, choć zaczej nie wygra, bo jest (wg. mnie) zbyt "palstusiowaty" i za bardzo "pis=owski" jak na człowieka z PO, przecinanie wstęg do spólki z Kudelskim nawet jak obwodnice im. Kaczyńskiego otwierali z Jarosłwem to też był.

  Kto z pis albo Kudi 3 kadencję (oby nie !!!!), albo któryś z braci Orzełowskich, ja stawiam na Mariusza – choć On woli robić za nasze podatki swój teatr, a ten drógi to sam nie wiem co o Nim sądzić (?!) No może synek Posła Trzórzeskiego, albo Głowacki. Czas pokaże.

  Na dzień dzisiejszy PO nie ma szans na wice.

 5. ??? dodano 12 lat temu

  PO przyniosła kasę do miasta? Nie żartuj sobie kolego 🙂

 6. obecni.. dodano 12 lat temu

  Obecni Wiceprezydenci to niestety PORAŻKA.

 7. PO-co dodano 12 lat temu

  Platforma powinna przejść do opozycji jeśli chce POwalczyć w wyborach o stołek prezydenta. POco teraz wice żeby Pan Kudelski POwtórnie przywłaszczył sobie jego /jej/ zasługi.

 8. y. dodano 12 lat temu

  A czy to różnica czy prezydent będzie z PO, PiS, PSL czy innego gówna? Oni i tak przynależą do danych partii prawdopodobnie głównie ze względu na własne korzyści, a nie ze względu na poglądy.

 9. Opo dodano 12 lat temu

  PO do opozycji i oddania stołków w spółkach 🙂

  Koalicjanci pseudo opozycjonisci

 10. john dodano 12 lat temu

  kozaczyński chyba kpiny urządza. jeszcze mu kasy mało, taka niemota

 11. wiceprezydent dodano 12 lat temu

  Wiceprezydent ma być kompetentny – aa nie partyjny kacyk.

 12. siedlczanka dodano 12 lat temu

  Tylko Pan Robert A. nadaje sie na vice. Głosujmy na Pana Roberta

 13. Prof. dodano 12 lat temu

  Biorąc pod uwagę jaki syf zrobił Głowacki z drogami w Siedlcach to mam nadzieję, że jest pierwszy do "odstrzału"
  Jakim prawem człowiek o tak niskich umiejętnościach i horyzoncie zajmuje takie stanowisko?

  Każde rozwiązanie drogowe wprowadzone za jego kadencji (poza najnowszym licznikiem nad skrzyżowaniem ale i tak to nie jest najpilniejsze skrzyżowanie do takiej modyfikacji) jest spaprane i tylko główny wykonawca oświetlenia i sygnalizacji na tym korzysta ( i o to chyba chodzi bo innego sensu za chiny nie widać).

 14. sympatyk dodano 12 lat temu

  brawo wreście odważne decyzje PO , nowy zarząd i są decyzje

 15. barak dodano 12 lat temu

  Coż to za decyzje, trzeba stanąć za społeczeństwem a nie za prezydentem to wtedy jest poparcie i coś może się zmieni. No napewno, nie Karaś to aż śmieszne nic nie znaczący człowiek na prezydenta już jednego wystawili i co z tego wyszło. Teraz też w PO nie ma lidera.

 16. Do krytykujących.. dodano 12 lat temu

  PO przyniosła pieniążki do Siedlec – to są fakty !!! Czas spojrzeć realnie na rzeczywistość ani STS jako lokalne stowarzyszenie ani PiS jako partia opozycyjna nie da rady "ściągnąć" kasy do Siedlec.Vice dla PO to żadna łaska tylko zdrowy rozsądek, bez władzy wykonawczej nie można funkcjonować.Problem w tym kto to ma być Panie Pośle? Mogę POdpowiedzieć …:)

 17. oLo dodano 12 lat temu

  Mieli wybor i wybrali przewodniczącego rady czyli jesli powyższe to prawda to zrobilo PO krzywdę miastu swoją decyzja …

 18. Tak dodano 12 lat temu

  Pan Paweł Narojek na prezydenta.Nowy,młody,dobrze się prezentuje.

 19. Spostrzegawczy dodano 12 lat temu

  Najwyższa pora na na umożliwienie PO tego, co słusznie się im należy – możliwości współrządzenia w naszym mieście. Zostali do tego upoważnieni w wyborach przez społeczeństwo i brak propozycji obsadzenia stanowiska wiceprezydenta jest jawnym lekceważeniem dużej części mieszkańców. Mimo tego, że partie prezydenckie były bardzo zaborcze, to PO udało się przetrwać. Ważne jest istnienie prawdziwej konkurencji, bo monopol nie sprawdza się i nie prowadzi do korzystnych rozwiązań dla społeczeństwa, patrz " Ustawa śmieciowa". Monopolista może z nami robić co zechce. Wprowadzmy do władz miasta ludzi z nową, lepszą wizją na rozwój Siedlec. Tylko ludzie z PO mają rzeczywiste możliwości zdobywania dla miasta poważnych środków finansowych z UE i budżetu centralnego. To oni są ogniwem łączącym nas z władzami kraju. Nie łudźmy się. Pieniądze same do nas nie przyfruną. Nie skazujmymy się na całkowitą wegetację.

 20. p Sochacka chyba czuje ze to nie jej czas dodano 12 lat temu

  Jak sie mozna czuc jak przyslowiowy kwiatek do kozucha?wiesz ze nic nie mozesz, nikt sie z toba nie liczy, pozytku finansowego miasto nic nie ma z stsu, wstyd tylko pod biurko sie schowac wraz z kolegami nauczycielami ,,,pa ,pa

 21. siedlczanin dodano 12 lat temu

  Pan Piotr Karaś jest najlepszym kandydatem. Proszę syfu nie wylewać tylko spojrzeć się w lustro. Pozdrowienia dla zakompleksionych.

 22. penia dodano 12 lat temu

  W Siedlcach nigdy nie będzie dobrze to póki nie odejdzie stara klika Prezydent i spółka, trzeba miasto i także powiat oczyścić z towarzystwa wzajemnej adoracji. Panowie posłowie czy to PO czy PiS siedzą na stołkach i rozdają karty, mamy przykład nowego prezesa Kulickiego. Muszą przyjść nowi nieskażeni ludzie, mamy tylu młodych fachowców z doświadczeniem, którzy tułają się po świecie bo nie pracy dla nich. A to że dostaliśmy kasę z Unii to nie zasługa polityków PO czy PiS tylko odpowiednio przygotowane wnioski które zresztą były przygotowywane przez firmy zewnętrzne a nie urzędasów. Siła tkwi w wyborcach.

 23. . dodano 12 lat temu

  Tylko Kordecki ma dość charakteru,żeby zostać Vice reszta to "plastelinowe ludki"

 24. laik dodano 12 lat temu

  Panie pośle Kozaczyński proszę przestać traktować mieszkańców Siedlec jak
  idiotów !!!

  Każdy kto ma choć "blade" pojęcie o obsadzie stanowisk w mieście, doskonale wie, że nie ma bardziej "roszczeniowej i pazernej" partii niż PO !!!

  Wybraliście wszystko co do ostatniego stanowiska, ale Wam wciąż mało.
  Tylu kolegów /lokalnych działaczy/ ciągle czeka i wierzy, że może coś jeszcze się uda, coś skapnie … .
  " … Rezygnujecie z wiceprezesa Agencji Rozwoju Miasta Siedlce w zamian za wiceprezydenta?
  Dla nas stanowiska nie są do kolekcjonowania, bo najważniejsze jest to, aby miasto się rozwijało i w tym momencie mi bardziej zależy na wiceprezydencie. Jesteśmy w stanie podołać obu stanowiskom, ale to w ARMS jest w tej chwili dla mnie mniej ważne. …"
  W TEJ CHWILI , …. ale jak się da bierzemy wszystko to jest główne motto
  siedleckiej PO /trzymam się tylko lokalnego podwórka/, wystarczy popatrzeć ilu chętnych z PO jest do objęcia posady w NFZ a wygrać może tylko 1, zostają następni chętni, dlatego lista stanowisk do objęcia przez PO będzie rosnąć !

  Na miejscu Prezydenta Miasta i siedleckiego PiS podziękowałbym wam pięknie za koalicję "Zgoda i Rozwój" – czytaj ZMOWA i ROZBÓJ, pan Karaś nożyczki od przecinania wstęg niech zachowa sobie na pamiątkę, stanowisko przewodniczącego Rady Miasta dla STS i mając 9 mandatów PiS i 4 STS mam nadal większość w RM a "zachłanna" PO niech zwalnia wszystkie zajmowane stołki, dopiero by się podniósł larum i polały prawdziwe łzy rozpaczy !!!

  A bajki panie pośle o tym, ile to PO przyniosła dla Siedlec pieniędzy, niech pan łaskawie zachowa dla swoich wnuków, może uwierzą, może …

 25. Niezależny_ dodano 12 lat temu

  To jest po prostu skandal ta Pani Sosnowska się na niczym nie zna. Widocznie w Sokołowie zniszczyła szpital ludzie już jej nie chcą i szuka nowej ciepłej posady aby jej mąż i synkowie mieli za co wódkę pić.

 26. Spostrzegawczy do laika dodano 12 lat temu

  Laiku, sam siebie dobrze określiłeś. Jesteś prawdziwym "laikiem" i nie masz pojęcia o tym co cię otacza. Kierujesz się prywanymi animozjami i nie patrzysz na dobro miasta. Pozwalasz sobie też lekceważyć wielu wyborców, którzy oddali głos na PO. Prywatyzować i monopolizować to ty możesz własne podwórko, a nie nasze miasto. Nie pozwalaj sobie na wykluczanie dużej grupy ludzi z życia publicznego i nie oskarżaj PO o zajmowanie większości stanowisk, bo nie jest to prawda.Te stanowiska, które otrzymali wynikają z mandatu wyborczego, a nie rzekomej"pazerności". To ty jesteś stronniczy i w pisaniu takich j.w. bzdur masz jakiś interes. Wszystkim mieszkańcom Siedlec wiadomo jest, że lwią część funkcji i stanowisk zgarnął PiS z głównym koalicjantem-STS.PO dostało tylko okruchy. Ty właśnie Laiku " nie wciskaj ludziom kitu" i nie rób z nikogo durnia wmawiając, że chodzi tutaj tylko o stołki. Przede wszystkim chodzi o zdobycie możliwości efektywnego działania i pomoc miastu w trudnych czasach.

 27. Fan Pawła Zarzecznego dodano 12 lat temu

  Pora na Nową Prawicę tyle w temacie.

 28. do Tak: dodano 12 lat temu

  Narojek na prezydenta? Nie wkręcaj Nas tutaj komentujących takimi wrzutkami.Jeśli jest miernym-biernym radnym,to jak na prezydenta.Nauczyciel WF-u to max.

 29. Laik dodano 12 lat temu

  Do Spostrzegawczego:)
  Zapewniam, że doskonale wiem o czym piszę a opisałem tylko "wierzchołek"
  tego zjawiska.
  Głównym koalicjantem PiS w Radzie Miasta, chociażby tylko z liczby posiadanych mandatów jest PO (7) a nie STS (4).

  Jeszcze kilka dni temu (przed wyborem nowych władz) przewodniczący siedleckiej PO nie był w klubie radnych tej partii w Radzie Miasta, to kuriozum i ewenement na skalę całego kraju !
  Liczbę stanowisk, które objęli ludzie związani z PO (UM, spółki miejskie, szkoły itp.) można liczyć w dziesiątki , dlatego radzę poprawić …
  "spostrzegawczość".
  Nie kieruję się prywatnymi animozjami a własnie dobrem miasta, gdyby nie podział stanowisk wedle klucza partyjnego, wielu dobrych specjalistów miałoby okazję pracować na rzecz i dla Siedlec, a tak nie decydują umiejętności tylko pochodzenie partyjne.
  Oczywiście tak postępuje nie tylko PO, podobnie robi i PiS i STS, skoncentrowałem się głównie na PO , bo artykuł dotyczył pana posła Kozaczyńskiego i żądań siedleckiej Platformy i tyle.
  Na koniec jeszcze raz apeluję o poprawienie "spoatrzegawczości", poszperanie w archiwach, ewentualne policzenie zajmowanych stanowisk
  a nie opieranie się na "oficjalnych" deklaracjach siedleckich przedstawicieli partii politycznych. Życzę miłej lektury !!!

 30. przeczytajcie!!!!! dodano 12 lat temu

  LUDZIE NIE DAJCIE SOBĄ MANIPULOWAĆ SKRAJNEJ PRAWICY!!!!!! PO PIERWSZE TO TYLKO WSTĘPNA UCHWAŁA, KTÓRA NIE BĘDZIE MIAŁA ZNACZENIA NA WASZE PRZYSZŁE PODATKI!!!!! PO DRUGIE TO NIE PREZYDENT UCHWALIŁ SOBIE TAKĄ UCHWAŁĘ, A RADA MIASTA!!!!!!!!!!!! NAJAZD NA PREZYDENTA, KTÓRY PRÓBOWAŁ TŁUMACZYĆ RADNYCH, KTÓRZY NIE MIELI ODWAGI TŁUMACZYĆ SIĘ SAMI ZA SIEBIE JEST BEZZASADNY I PO PROSTU, CZYSTO PO LUDZKU, NIEUCZCIWY I WSTRĘTNY!!!!!!

 31. Spostrzegawczy do laika dodano 12 lat temu

  Dziękuję za dobre rady, ale sposrzegawczosć mam wystarczająco wyostrzoną. Nie udawaj Laiku, że jesteś bezstronny, bo robisz wycieczki tylko w kierunku jednej partii, nie zostawiając na niej przysłowiowej suchej nitki. Wypominasz PO posiadanie zbyt wielu stanowisk, a nie wspominasz o naintratniejszych i naliczniejszych stołkach PiS i STS. Może podałbyś ich liczbę wraz z nazwą funkcji i zarobkami. Szybko okaże się, że mijasz się z prawdą. Powtarzam: lwią część stołków przechwyciła koalicja większościowa PiS i STS. Odnosząc się do tej pseudokoalicji PiS -PO to pragnę Ci przypomnieć twoje własne słowa: że mając 13 mandatów PiS(9) i STS(4) mają większość w Radzie Miasta. Po tym stwierdzeniu nie potrzeba więcej nic wyjaśniać. Wszystko jest jest zrozumiałe: PiS i STS robią co chcą, PO nie ma na nic znaczącego wpływu.
  Dorzucę, że zrobili już bardzo dużo w zadłużaniu miasta. Najlepiej im ostatnio wychodzi branie kredytów na spłatę zobowiązań za poprzednie kredyty. Sumy kredytów rosną a Laicy biją brawo. Czyżby naiwnie i bezinteresownie? Nie ważne, że nasze dzieci i wnuki będą musiały to spłacać. Ważne, że dzierżący stery władzy w Siedlcach są cacy , a PO niestety winne jest wszystkiemu, co najgorsze. Pozdrawiam serdecznie i życzę trzeźwej oceny sytuacji.

 32. Tak: dodano 12 lat temu

  Narojek sie nadaje na to stanowisko!

 33. Do Tak dodano 11 lat temu

  Twój post można traktować jedynie w formie żartu i to niestety bardzo słabego.

 34. siedlczanim dodano 11 lat temu

  Brakuje wizerunku mocnej PO jak to było za P.Roberta Ambroziewicz.
  Członkowie PO powinni postawić w najbliższych wyborach na Pana Roberta

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?