SPIN

Kłótnia o uchwałę śmieciową. „Złodziejstwo!” krzyczeli siedlczanie

Beata Głozak środa, 21 listopada 2012, 02:48 Siedlce, Wydarzenia

– To jest chyba niezgodne z Konstytucją RP, bo według niej każdy ma być traktowany tak samo. Jak liczymy od metra to liczymy równo wszystkim – powiedziała młoda siedlczanka podczas spotkania z władzami miasta. – ZŁO-DZIEJ-STWO!!! ZŁO-DZIEJ-STWO!!! ZŁO-DZIEJ-STWO!!! – zaczęła krzyczeć część osób.

W związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach każdy samorząd do 1 lipca przyszłego roku musi podjąć serię uchwał, które zmienią system gospodarki odpadami. Od teraz to gmina będzie odpowiedzialna za wywóz naszych nieczystości a koszty za to poniesiemy my w formie tzw. podatku śmieciowego. Spośród czterech możliwości naliczania opłaty za wywóz nieczystości proponowanych przez polski rząd władze miasta wybrały ten uzależniony od powierzchni mieszkania zaznaczając jednocześnie, że opłata „zatrzyma się” na 70 m kw. W praktyce oznacza to, że jedna osoba posiadająca mieszkanie o powierzchni 59 m kw za wywóz odpadów zapłaci zaledwie 5 złotych mniej niż 10 – osobowa rodzina posiadająca dom o powierzchni 100, 200 a nawet 450 m kw. Siedlce zawrzały a konsekwencją tego było m.in. dzisiejsze spotkanie w siedleckiej „Dziewiątce”, które ściągnęło kilkadziesiąt osób.

CO RADA UCHWALI

Spotkanie rozpoczął prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, który przypomniał, że uchwała nie jest wymysłem władz miasta a konsekwencją zmian w prawie ogólnopolskim zaś proponowane sposoby naliczania opłat to decyzja posłów i żadna z propozycji nie jest dobra. – Zdecydowaliśmy, że ten wybór tej metody będzie służył tylko do wybrania przewoźnika i ogłoszenia przetargu. Co rada miasta uchwali to może to zmienić jeżeli decyzja okaże się nietrafiona – zapewnił. Prezydent argumentował, że naliczanie opłat od mieszkańca będzie trudne.

Zebrani siedlczanie zarzucali przedstawicielom władzy, że opłatę uzależnioną od powierzchni mieszkań wybrali, bo sami mają kilkusetmetrowe mieszkania zatem taka forma będzie dla nich najlepsza. A zdaniem obecnych na sali to najbardziej niesprawiedliwa spośród wszystkich.

– To nie metry produkują śmieci a ludzie – mówiła nam jedna z kobiet. – A jak władze twierdzą, że metry, skoro od nich chcą pobierać opłaty, to im więcej metrów tym więcej śmieci zatem nie może być granicy 70 metrów.

ZŁO-DZIEJ-STWO!!!

– To jest chyba niezgodne z Konstytucją RP, bo według niej każdy ma być traktowany tak samo. Jak liczymy od metra to liczymy równo wszystkim – powiedziała młoda siedlczanka. – ZŁO-DZIEJ-STWO!!! ZŁO-DZIEJ-STWO!!! ZŁO-DZIEJ-STWO!!! – zaczęła krzyczeć część zebranych.

– Jeśli urzędnicy mają problem z policzeniem osób mieszkających w blokach to jest tyle młodych, bezrobotnych ludzi, którzy z miłą chęcią policzą za was – ironizowała druga.

– Nie możemy zwiększyć zatrudnienia, bo dziennikarze nam zaraz wygarną, że jest za dużo urzędników – odparł Wojciech Kudelski, który wielokrotnie podkreślał, że wybrana metoda jest jeszcze do zmiany. – Być może Państwa postulaty spowodują, że tę uchwałę zmienimy, ale po przetargu na wybór firmy, która będzie odbierała odpady a nie przed przetargiem, bo my przed nim musimy mieć skalkulowaną cenę metra i metodę do rozliczania a to jest potrzebne do wyboru najtańszego przewoźnika.

– Nie trzeba było wsadzać kija w mrowisko i ograniczać metrażu do 70 metrów kwadratowych. Nieprawdą jest, że liczenie od mieszkańców będzie trudne. Jestem w zarządzie wspólnoty i widzę w jakim lokalu ile osób zamieszkuje. Jeżeli trzeba to pukamy nawet do drzwi i pytamy, bo za wszystko płacimy od osoby więc zależy nam na tym żeby było sprawiedliwie – mówiła mieszkanka bloku przy ul. Wyszyńskiego.

DLA WIELODZIETNYCH…

Obecna na spotkaniu wiceprezydent Anna Sochacka przekonywała, że metoda „od metra” jest najlepsza dla rodzin wielodzietnych i one się z takiej decyzji rady miasta cieszą, bo teraz mogą płacić nawet mniej. – Pani Sochacka tak pięknie mówiła, że rodziny wielodzietne są zadowolone, ale rodziny wielodzietne mają liczne ulgi i ja im ich nie bronię. Jeżeli siedlecka władza życzy sobie wspierać takie rodziny niech im nawet funduje darmowy przejazd autobusami dla czwartego dziecka, ale niech nie nakazuje mi płacić za śmieci tych rodzin – powiedziała w rozmowie z nami zbulwersowana siedlczanka.

– Ta stawka będzie niższa niż proponowana i ja się Państwa pytam, czy jeśli za 3 miesiące się spotkamy i okaże się, że stawka będzie o połowę niższa to też będziecie bić brawo? – zapytała Sochacka. – Ustalą radni stawkę od osoby to przyjdzie następna grupa, która też będzie protestować. W całej Polsce są protesty bez względu na sposób pobierania opłat. Mówicie, że są domy, które mają po 400 metrów, ale przecież mówicie sami, że nie metry produkują śmieci – twierdziła wiceprezydent. Atmosfera w sali robiła się coraz bardziej napięta aż w końcu po słowach prezydenta miasta część osób opuściła spotkanie. Słychać było gwizdy. – To niesłychane! Wariactwo! Trzeba chyba z jajkami pod urząd przyjść w piątek. Tego się nie da słuchać. Tych głupot wygadywanych przez urząd. Prezydent powiedział po prostu, że tak będzie pobierana opłata o koniec – mówili wychodzący ze szkoły siedlczanie.

NIE POTRZEBA WIĘCEJ URZSĘDNIKÓW

W spotkaniu uczestniczył także Michał Golik zastępca prezesa Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, który tak jak przybyli mieszkańcy jest za naliczaniem opłat za śmieci według liczby osób, a nie metrów.
– Oczywiście trzeba walczyć o to, aby koszt dla mieszkańców był na podobnym poziomie jak dzisiaj. Bo naprawdę nie widzimy podstaw, aż tak wysokiej podwyżki jaka proponowana jest w uchwale – tłumaczy Golik.
Zastępca prezesa nie rozumie także argumentu, iż naliczanie za ilość metrów jest najłatwiejsza dla urzędników i nie ciągnie za sobą dodatkowego zatrudnienia jak przy naliczaniu za wodę czy ilość domowników.
–  My byśmy na pewno nie powiększali administracji. Przecież my właśnie tak naliczamy opłaty i wcale nie jest aż takim dużym problemem – wyjaśnia Michał Golik. – W dzisiejszych czasach wystarczy oświadczenie o ilości mieszkańców, które każdy składa pod odpowiedzialnością karną. I to przecież my jako zarządcy byśmy to sprawdzali i te dane zbierali, a nie miasto – dodaje.

no images were found

42 komentarze

 1. mieszkaniec dodano 9 lat temu

  Zamach na demokracje "po siedlecku"cd.
  Po rozwiazaniu Rady Dzielnicy Nowe Siedlce pora przyszla na "dyktature prezydencka".
  Szanowni Siedlczanie
  Nie damy sie rzucic na kolana! Lepiej bowiem umrzec za wolnosc, niz pozostac na kolanach w niewoli.
  W piatek 23 listopada o godzinie 9.30 spotykamy sie na wielkiej demonstracji pod Urzedem Miasta

 2. Sochacka dodano 9 lat temu

  Sochacka opowiada bzdury. Opłaty mają być "sprawiedliwe" dla wszystkich. Nikogo nie promować. Sama ma moc metrów kwadratowych i to jej sprawa. Niech odpowie publicznie na 1 pytanie. Czy mieszkając we 2 osoby w domu jednorodzinnym i w 2 osoby w bloku na 70 metrach – obie rodziny "wyprodukują" tyle samo "śmieci"????? Na marginesie – według mnie jeden argument zdecydował o tej formie opłat – WYGODNICTWO URZĘDNIKÓW.

 3. pam dodano 9 lat temu

  no to sie zacznie

 4. ??? dodano 9 lat temu

  Widać, że niektórym mieszkańcom się w głowach poprzewracało, a niektórzy z nich dali się omamić SMM, która chyba bardziej troszczy się o swój interes, a nie de facto interes mieszkańców. Uważajcie więc szanowni państwo na manipulację, bo wyczuwam bardzo dużą. Zgadzam się z argumentem Pani Sochackiej, która mówiła, że przy danej metodzie będzie niezadowolona ta grupa mieszkańców, przy innej druga grupa będzie "protestować". Mi osobiście metoda od metra pasuje najbardziej, gdyż przy niej zapłacę najmniej wg wstępnych wyliczeń. Nigdy nie da się tak zrobić, aby jednym machnięciem dogodzić wszystkim. Argument z niezgodnością z Konstytucją to niedorzeczność, śmiech na sali. Dziś każdy Polak może krzyknąć, że coś mu się nie podoba i jest to od razu niezgodne z Konstytucją RP. A czy znajdzie się na to podstawa prawna? Wątpię. I jeszcze jedno. Dziwi mnie na sali tak mała ilość radnych RM. To radni, a nie prezydent uchwalili tą kontrowersyjną uchwałę. Pamiętajcie o tym.

 5. y. dodano 9 lat temu

  "Mówicie, że są domy, które mają po 400 metrów, ale przecież mówicie sami, że nie metry produkują śmieci – twierdziła wiceprezydent."

  Cóż to za argument i za czym? Nie trzyma się to kupy. Chociaż w sumie się trzyma, tej całej kupy… bzdur.

 6. y. dodano 9 lat temu

  Dodatkowo, nie rozumiem poglądu, że ustawa ma (wg społeczeństwa) faworyzować ludzi/urzędników mieszkających w domach i dużych mieszkaniach. Ktoś tu chyba coś pomieszał. Sprawa jest prosta: 1) Korzyści przynoszone są gospodarstwom, gdzie mieszka wiele osób na małym metrażu – tu się zgodzę. 2) Niekorzystne zmiany są dla małej ilości osób na dużym metrażu (np. samotny człowiek w domu).

 7. Kamil dodano 9 lat temu

  referendum

 8. kibic dodano 9 lat temu

  Niech Sochacka i Kudelski odpowiedzą na pytanie: Czy mieszkając we 2 osoby w mieszkaniu 35 m i we 2 osoby w mieszkaniu 70 m – obie rodziny "wyprodukują" tyle samo śmieci ????? 99% siedlczan zna odp. To dlaczego mają płacić inną kwotę za wywóz śmieci ?

 9. on84 dodano 9 lat temu

  zarzut niezgodności z Konstytucją nie jest niedorzeczny, chodzi tutaj w głównej mierze o ograniczenie naliczania opłaty do 70 m ( to taj jakby podatek od nieruchomości pobierany byłby tylko od mieszkań do 70 m). A rzeczywiści dziwi mala obecność radnych w końcu to oni tworzą prawo i to oni powinni wyjaśnić swoim wyborcom czemu taką uchwałę przyjęli.

 10. Smieci dodano 9 lat temu

  Ludzie pokażmy, że jest nas więcej i zorganizujmy akcję na Facebooku http://www.facebook.com/pages/Dzieci-%C5%9Bmieci-Tw%C3%B3j-kube%C5%82ek-Tw%C3%B3j-problem/444279405620619

 11. net-r dodano 9 lat temu

  Relacja z zebrania jest trochę nieprawdziwa, bo zebranie, które zorganizował prezydent zgromadziło niewiele osób, dopiero jak przyszli ze swojego zebrania, które było o tej samej godzinie w klubie Lech, spółdzielcy zrobiło się gorąco. Myślę, że powinno to być zaznaczone w relacji. Rzetelność dziennikarska trochę nie jest w porządku. Szkoda bo do tej pory SPIN – przynajmniej dla mnie – był pod tym względem był niezawodny.

 12. net-r dodano 9 lat temu

  I jeszcze jedno o czym zapomniałem. Szkoda, że nie napisano po jakich słowach prezydenta ludzie z gwizdami (niektóry) opuścili salę.

 13. prezydent dodano 9 lat temu

  ja mam dom 470m2 ale zaplace tylko za 70m2 i mam to w d…pie

 14. Opo dodano 9 lat temu

  Jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodzil

 15. bożenka 59 dodano 9 lat temu

  Rozmawiac juz nie ma o czym po tym co powiedział pan prezydent. Obrażono nas i obrażono demokracje w Siedlcach! Po słowach: "musicie państwo tą metode przyjac i nie macie już wyboru" wygwizdano mówce i sale wiekszosc zwebranych osób opusciła i ja także.
  Do zobaczenia w piątek 23.11 pod Urzedem Miasta o 9.30
  ps. Prosze, jesli ktoś ma taczki niech je zabierze

 16. jojo dodano 9 lat temu

  Hasło na protest
  -czas szybko leci
  wybory za dwa lata,
  wyrzucimy was jak śmieci!!-.

 17. jeżli.. dodano 9 lat temu

  Jeżeli prawda jest co pisze bożenka59 – to Kudelskiego trzeba odwołać. Trzeba organizować referendum. Za arogancję – AUT.

 18. barak dodano 9 lat temu

  Jakoś na zachodzie nic nie jest trudne a u nas jak oznajmił prezydent jest trudne od mieszkańca, który faktycznie produkuje śmieci. Co do śmieci ma metraż czyżby dwa razy podatek od nieruchomości. Dlaczego chronimy straż miejską której zadaniem jest sprawdzać mieszkańców czy mieszkają pod danym adresem od tego są. Nie wolno zwalniać służb miejskich z ich obowiązków i scedować to na mieszkańca bo tak najłatwiej. I najłatwiej się z nim wogóle nie liczyć po co. Ja guru ja władza a pleps na kolana.

 19. ??? dodano 9 lat temu

  Osoba, która wypisuje takie bzdety, że to są ludzie mieszkający w jakiś willach, jedzący na obiad codziennie kawior i popijając to winem, która apeluje o taczki i używa jeszcze innych niepotrzebnych fraz ma zdrowo nasr**** we łbie. W jakim Pan/Pani świecie żyje? Czytelnicy, forumowicze – nie dajcie się omamić!!! Uchwała pewnie zostanie zmieniona. Część z was będzie zadowolona, a kolejna część poczuje się tym dotknięta i może ta część wtedy zacznie protestować. Nie urodził się taki, co dogodził wszystkim.

 20. maciek dodano 9 lat temu

  Z całym szacunkiem, ale mam wrażenie, że śmieciami żyje jedna-dwie osoby, które "nakręcają" dziesięć-dwadzieścia kolejnych i w tym tkwi ich pozbawiona argumentów dyskusja w Internecie. Same skazują się na śmieszność i pokazują zarazem jak podłe mamy w Siedlcach społeczeństwo. Bo dyskutować można i dyskutować trzeba, ale bez rzucania inwektywami, bez obrażania, bez gróźb. Wyluzujcie!

 21. EKO dodano 9 lat temu

  Ustawa śmieciowa i traktowanie mieszkańców jest SYGNAŁEM , że miasto powinno być podzielone na dzielnice i mieć swój głos na sesjach rady miasta gdy są podejmowane uchwały i nie tylko. Mieszkańcy każdej dzielnicy już w zalążku wiedzieliby o zamiarach władzy i mogliby podjąć odpowiednie kroki /np. konsultacje społeczne, spotkania z mieszkańcami a nie teraz jak uchwała podjęta/
  Należy walczyć aby władza liczyła się z nami. Nikt nie pomógł dzielnicy Nowe Siedlce tylko nas krytykowano, my po prostu wiedzieliśmy co nam się należy i tego się domagaliśmy zgodnie z prawem. Dlatego, że staneliśmy po drugiej stronie barykady w obronie mieszkańca staliśmy się niewygodni, więc nas zlikwidowano.

  Uzasadnieniem likwidacji dzielnicy w Siedlcach było " nadmiar demokracji szkodzi " nie takiej współpracy spodziewaliśmy się od rady miasta. Musimy sami zadbać o siebie a w większości siła.

  Nie czekajcie tworzcie dzielnice. W innych miastach teraz nie czekając do wyborów powszechnych powstają rady dzielnic bo tak wygląda demokracja. / przykładem jest Lublin " nowe rady dzielnic w Lublinie wystarczy wpisać i poczytać – warto/

 22. ... dodano 9 lat temu

  …bark kultury i wyczucia panie Kurdelski…..
  a ja mam propozycję dla pana:) ma pan dom o powierzchni 470 m:) proszę podzielić dom na 4 mieszkania….jedno 60 m dla pana i trzy 70 m socjalne dla biednych rodzin……:)
  będą 4 lokale do opadatkowania nie tylko podatkiem od nieruchomości, ale również pana podatkiem "śmieciowym"……gmina będzie miała większy dochód….i uchwała będzie pasowała:)

 23. da .02. dodano 9 lat temu

  Nie płacze się nad rozlanym mlekiem,tylko się sprząta.Więc mieszkańcy zaczynają mleko rozlane przez butnych radnych(nie wszyskich) sprzątać .Na wczorajszym spodkaniu dali temu wyraz,i tak jak włdze potraktowały mieszkańców tym samym mieszkańcy im odpłacili.P.Sochacka opacznie rozumie pomoc rodzinom wielodzietnym(jej wypowiedż to parodia) .Zcałej tej dyskusji wczorajszej nasuwa się jedna myśl jaka władza takie decyzje. Ale myślę ,że przy nadchodzących wyborach dostaniecie wilcze bilety i już nie będzie wam tak do śmiechu jak było na spodkaniu.Nie jesteście w stanie przekonać mieszkańców o słuszności waszej decyzji,bo już ludzie nie sąw stanie zaufać.DO SOLIDNEJ PRACY NA RZECZ MIESZKANCOW ,A NIE PRZECIWKO IM

 24. Nowe Siedlce dodano 9 lat temu

  Mieszkańcy NS nie wyrzucają śmieci , oni je po prostu PALĄ na swoich podwórkach, a nocami w swoich domach. Powinni płacić z ochronę środowiska
  (Dz.U.2008.25.150). Siedlce śmierdzą ze studzienek ściekowych, palonych śmieci, a o odkrytym nadal "Rowie śmierdzącym" nawet nie wspomnę. Mamy jeszcze "Drosed" na dokładkę , 30 lat temu była tam wieś, ale teraz to już miasto (wyrazy współczucia dla mieszkańców III etapu i nie tylko) Panie i Panowie radni Siedlec. Moim zdaniem płacenie o od "głowy" a nie od metra !

 25. nowe wybory dodano 9 lat temu

  wszystkie osoby chetne do zaangazowania sie w to niezwykle trudne dzielo, ale jakze mozliwe do zrealizowania zapraszamy w piatek 23 listopada o godz 9.30 pod Urzad Miasta. Zdmuchiemy ich jak piorko z tych stolkow do ktorych sie przyssali swoimi tlustymi d..pskami

 26. do macka dodano 9 lat temu

  sam wyluzuj sie w willi nad zalewem. Dobrze ci sie siedzi w urzedzie od tylu lat, to co masz pisac? Bronisz swoich i tyle. A za smieci powinienes zaplacic od kazdego metra, bo cie stac.

 27. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Dzisiaj siedlecka władza pokazała, że żądania mieszkańców ma gdzieś. Dlatego gorąco zapraszamy na PROTEST pod Urzędem Miasta w piątek o godz. 9:30.

  Koalicja Zgoda i Rozbiór chciałaby i naszych głosów i naszych pieniędzy, w zamian nie okazując nawet odrobiny dobrej woli. Nie dostaną ani jednego, ani drugiego.

  https://www.facebook.com/events/114262075403240/?fref=ts

 28. 123wq dodano 9 lat temu

  drodzy Panstwo
  jestesmy w nato tak? dostosowujemy nasze standardy do nato ok
  jestesmy w unii tak? wiec dostosowujemy nasze standardy do unii
  ceny mamy juz takie same a niektore towary czesto w polsce sa drozsze ok
  wiec moze wezmiemy sie za podnoszenie wynagrodzenia za nasza prace??
  bo poki co to ja widze ze unia wziela Polske do tego poki co zlodziejskiego paktu jak murzyna do roboty
  ok wprowadzamy podwyzki ale quzwa!! z czego mamy za to wszystko placic ?
  w spoldzieli za mieszkanie place juz 800zl zarabiam 1400zl na reke i co??
  za 600zl mam przezyc miesiac ??a jeszcze widze ze beda kolejne podwyzki??
  to nie chodzi o to ze smieci beda drogie czy ze chleb bedzie drozszy i inne rzeczy ale o nasze wynagrodzenie!!!

 29. Mohery rosną w siłę dodano 9 lat temu

  Mohery przeciwko moherom. Dobra sprawa tylko co będzie jak te mohery nakręcone przez spółdzielnię się odwrócą. Śmieci, honor i metry kwadratowe.

 30. da .02. dodano 9 lat temu

  Władze Garwolina podjąły decyzję 4zł segregowane śmieci 10zł nie segregowane od osoby.Wielkie brawa za słuszną i sprawiedliwą decyzję.Szkoda że nasi włodarze z uporem maniaka tkwią przy swojej durnej decyzji.Bierzcie przykład z mniejszych miejscowości,gdzie są właściwi ludzie na właściwych stanowiskach,czego nie da się powiedzieć o naszych władzach.

 31. ten dodano 9 lat temu

  mocher to ty masz na swojej obleśnej klatce piersiwej.

 32. mam to gdzieś dodano 9 lat temu

  panie Wyrzykowski i reszta, to was powinni wywieść na taczkach, bo siejecie ferment przy każdej możliwej sytuacji w kraju i w regionie; jedźcie sobie gdzieś w głąb lasu, stwórzcie tam swoją Galię, bez podatków i innych obciążeń, bez władzy i żyjcie w tej waszej utopii

 33. Wyrzykowski dodano 9 lat temu

  Widzę, że zostałem wywołany… To smutne, że urzędnikom każe się nie tylko przychodzić dla poklasku na konsultacje, ale i komentować na portalach. Wiem, że musicie, bo inaczej wasze posady będą zagrożone. Ale wiem też, że wielu z was wcale nie chce! I dlatego jestem spokojny o to, że uchwałę uda się zmienić.

  Cieszcie się, że umiemy to merytorycznie poprowadzić, a nie emocjonalnie jakby to chciała większość mieszkańców. Nas nie ma skąd wywieźć na taczkach, bo nie zajmujemy żadnego urzędu. Jeśli przeszkadza wam to, że ludzie domagają się swoich praw, to może sami wyjedźcie "w głąb lasu" i będziecie tam pomiatać wiewiórkami na lewo i prawo.

 34. mam to gdzieś dodano 9 lat temu

  Jeśli ktoś ma inne zdanie niż ty i wasze desperackie akcje o zasięgu krajowym i regionalnym nazwie błazenadą to jest albo z obozu rządowego albo z regionalnego, tak? Musi być od razu od Tuska albo od Kudelskiego? To jest merytoryczna dyskusja wg pana? A może merytoryczną dyskusją jest wysyłanie urzędników na taczkach, bo podjęli taką, a nie inną decyzję lepszą na jednych, gorszą dla drugich (jak każda z czterech zaproponowanych przez rząd). Wykorzystujecie niewiedzę ludzi sugerując, że to prezydent Kudelski sobie wybrał taką metodę, a prezydent Kudelski jest jedynie władzą wykonawczą i wykonuje uchwały Rady Miasta, która większością głosów podejmuje takie, a nie inne decyzje. Podnosicie argumenty, bazując na emocjach ludzi, że Prezydent to ma tyle i tyle metrów w domu, a pozostali radni mieszkają w willach z basenami. Chcecie zwrócić na siebie uwagę? Obraliście żałosny sposób w mojej ocenie.

 35. jojo dodano 9 lat temu

  do mam to gdzieś. To Ty jesteś żałosny ze swoimi urzędniczymi wywodami. Mam do Ciebie pytanie. Dlaczego z 12 mln zł jakie zapisano w uzasadnieniu uchwały (propozycja firmy robiącej jakąś analizę) na jednym z zebrań podobno zeszliście (skarbnik) już do 7mln? – "Drobna" pomyłka, czy ktoś doszedł do wniosku, że ludzie umieją liczyć i nie dadzą się omamić?

 36. bujaj sie pan" mam to gdzies" dodano 9 lat temu

  taki jesteś bohater? jutro sie okaże ha ha

 37. bujaj sie pan kurdelski spółka dodano 9 lat temu

  taczki pan dostaniesz. a jakie, to sie przekonasz wkrótce:)

 38. bujaj sie pan kurdelski spółka dodano 9 lat temu

  te taczki, to bedzie to ze was juz nie wybiora ludzie, a wybory WKROTCE. czas szybko leci ha ha

 39. wyrzykowski nie jest sam dodano 9 lat temu

  chlopak madry i ma odwage wam prawde napisac. Z nim sa siedlce, a wy jestescie stare dinozaury i mamuty. Macie lyse glowy, dziurawe zeby, a wasze tluste oblesne brzuchy sa smietnikiem w ktorych jest pelno niestrwaionego jedzenia. To wy powinniscie placic najwiekszy podatek smieciowy od m3 waszych spasionych bebenow!

 40. dwa joja dodano 9 lat temu

  Czy nie widzicie kto robi te protesty, kto krzyczy złodzieje? Popatrzcie uważnie czy to nie czasami pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej. Prezes kazali to krzyczą, większość ludzi na zebraniach to właśnie Panie sprzątaczki i Panowie konserwatorzy z SSM. Jest oczywiście także kilku światłych, którzy sterują tym całym protestem.

 41. Do Prezydenta o rozwagę. dodano 9 lat temu

  Opłata za śmieci naliczana od ilości zajmowanych metrów powierzchni mieszkania jest bardzo niesprawiedliwa i krzywdząca dla ludzi.
  Prezydent Wojciech Kudelski powinien wystąpić z inicjatywą uchwałodawczą o zmianę tej uchwały i wyjść na przeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego miasta.
  Panie Prezydencie w obecnej, trudnej sytuacji siedleckich rodzin powinien Pan mieć na uwadze nie tylko budżet kasy miejskiej , ale i nie powinien Pan być obojętnym wobec kryzysu finansowego mieszkańców Siedlec.
  W wielu sytuacjach Radni poparli Pana inicjatywy .
  Jestem przekonany , że i w tej sprawie większość poprze Pana wolę wyjścia na przeciw oczekiwaniom ludzi.
  To nie jest trafiony pomysł na ratowanie finansów miejskich.

 42. darek dodano 9 lat temu

  To teraz panowie Radni szybko uchwalą stawke od osoby ,bo za ich "domki" wyszlo by po 200-500zł /miesiąc ,czyli coś trzeba z tym fantem zrobic,aby nie stracić ,przeciez nie po to dzierży się władzę ,żeby zbierać cięgi. A tak poza nawiasem Panie Prezydencie ,niech Pan pogoni tych swoich doradców ,bo zbiera Pan nagany jak Kaczyński za pomysły kretynów nie do końca wyedukowanych

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?