SPIN

Rok 2013 będzie droższy niż mijający

Beata Głozak sobota, 24 listopada 2012, 20:00 Siedlce, Wydarzenia

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący rok siedlczanie powitają podwyżkami za media. Możliwe, że swoje taryfy zmienią wszystkie spółki komunalne. Na razie wiadomo o ile więcej zapłacimy za przejazdy autobusami MPK.

Podczas wczorajszej sesji miejskiej radni zdecydowali, że od stycznia jednorazowy normalny bilet w I strefie będzie kosztował 2,80 zł a nie jak do tej pory 2,50 zł zaś bilet u kierowcy to wydatek rzędu 3,40 zł. W przyszłym roku ceny zmieni siedlecki PWiK.

– Trwają analizy. Podwyżki będą, ale bez przesady. Nowe taryfy przedstawimy na sesji styczniowej i jeśli zostaną zaakceptowane wejdą w życie od marca. W przyszłym miesiącu przedstawimy plan inwestycyjny, który w głównej mierze będzie opierał się na kontynuacji rozpoczętych robót – powiedział nam Adam Jonczyk, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. – Nasze taryfy są na tak niskimi poziomie, że nie ma co robić paniki – dodał nie chcąc podać jakichkolwiek szczegółów.

Analizy prowadzi także Przedsiębiorstwo Energetyczne, ale PEC swoje decyzje uzależnia od nowych cen gazu jakie przedstawi Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Najprawdopodobniej na dotychczasowym poziomie nie pozostaną też ceny w Zakładzie Utylizacji Odpadów. To między innymi ze względu na planowane podwyżki w tej spółce prezydent zrezygnował z podwyższenia opłaty za miejski żłobek. Dobrą wiadomością z kolei jest to, że podczas wczorajszej sesji radni nie podnieśli podatku od nieruchomości. Siedlce jako jeden z nielicznych samorządów w kraju zdecydował się na pozostawienie stawek na dotychczasowym poziomie.

bg

12 komentarzy

 1. Do widzenia szanowna władzo dodano 11 lat temu

  W przyszłym roku to już będą wybory a nie podwyżki!

 2. net-r dodano 11 lat temu

  To wiadomo że podwyżki będą i to duże. tzn takie które pozwolą nie podnosić cen w roku wyborczym czyli w 2014. Dziwi mnie tylko podwyżka zapowiadana przez PEC, bo przecież wynegocjowano z Gazpromem niższe ceny gazy. A tak w ogóle to miało być taniej po uruchomieniu nowych turbin – hehehehehe. Tyko nasuwa się pytanie, czy w ogóle je uruchomiono?. Żadne media o tym nie pisały i nie mówiły. Czyżby nie było pokropku?

 3. Siedleckie klimaty dodano 11 lat temu

  Na stronie PEC jest opisany postęp prac jw. ale nie wiem czy uruchomiono – sam jestem ciekaw.

  http://www.pec-siedlce.com.pl/site/148/rozbudowa-elektrocieplowni-gazowej.html

 4. Ivan dodano 11 lat temu

  Prezes PEC-u na ostatniej sesji rady miasta mówił że turbiny zostały już uruchomione.

 5. barak dodano 11 lat temu

  a diety sobie podniosą i im nic.

 6. . dodano 11 lat temu

  "Siedlce jako jeden z nielicznych samorządów w kraju zdecydował się na pozostawienie stawek na dotychczasowym poziomie" a to opinia prezydenta, radnych, czy autorki. Bo przydaloby sie jakies zrodlo.

 7. siedlczanin dodano 11 lat temu

  dzisiaj 25.11 podczas mszy sw o godz. 10 w katedrze w siedlcach mial miejsce incydent. Biskup wyprosil na oczach wszystkicn staruszke z choragiewka chrystusa krola. Uzyto przemocy fizycznej wobec tej kobiety w kosciele! Sila wyprowadzono ja na zewnatrz poniewaz nie spodobalo sie biskupowi ze przyszla na swieto chrystusa krola z choragiewka z wizerunkiem chrystusa w koronie

 8. Kleryk dodano 11 lat temu

  Jak nie pokazywali tego "incydentu" w TVN – to znaczy, że go nie było. Będę się modlił o twoje opamiętanie.

 9. barak dodano 11 lat temu

  kobieta stara się zwrocić uwagę społeczeństwa, że źle dzieje się w Siedlcach. To nas rada miasta rąbie po kieszeniach i nie chce z nami rozmawiać.

 10. do "kleryka" dodano 11 lat temu

  Czy ucza was w seminarium klamac? Cala katedra widziala to zdarzenie/dla mnie niecodzienne/. Z reszta posiadam to nagrane. Modl sie o swiatlo dla biskupa. Myslisz, ze jak sie podlizesz to ci latwiej pojdzie na egzaminach? Pierwsza wpadka i nie masz dopuszczenia do swiecen.
  A to ze uzyto przemocy i na chama wywleczono na polecenie biskupa starsza kobiete tylko dlatego ze w szczerosci serca zamanifestowala swoja radosc ze swieta chrystusa krola przynoszac choragiewke na ktorej byl wizerunek chrystusa w koronie, to skandal na miare sensacji nie tylko lokalnej ale i swiatowej. Swoja droga na pewno ktos juz odpowiednio na ten incydent zareaguje.
  Ps W parczewie w maju mialo podobne zdazenie i wowczas zakonczylo sie smiercia/pierwsza ofiara. Zmarl rycerz chrystusa krola-google/

 11. pec SIEDLCE dodano 11 lat temu

  Decyzji jeszcze nie ma, ale Tusk już obwieścił: Od 1 stycznia gaz tańszy o 10 procent
  30 minut temu

  Od 1 stycznia ceny gazu spadną o 10 procent. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wysłało do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o obniżenie cen dla odbiorców indywidualnych od stycznia 2013 roku. Decyzję musi jeszcze zatwierdzić szef URE, ale premier Donald Tusk postanowił się na niego nie oglądać i już dziś ogłosił obniżki na konferencji.

 12. ... dodano 11 lat temu

  kleryk…..Kłamczuch!!!!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?