SPIN

SPOŁECZEŃSTWO: Oświadczenie kibiców Pogoni

Aneta Borkowska środa, 28 listopada 2012, 10:31 Sport, Wydarzenia

Do redakcji przyszedł mail od zorganizowanej grupy kibiców Pogoni Siedlce, z prośbą o umieszczenie ich oświadczenia na SPIN. Prośbę spełniamy.

OŚWIADCZENIE

Mając na uwadze dobro widowisk jakimi są mecze piłki nożnej w naszym mieścicie środowisko kibiców Pogoni Siedlce z niepokojem obserwujemy sytuację jaka ma miejsce na siedleckim stadionie.

Ciągle zmniejszająca się liczba widzów oglądających kolejne spotkania. Wahania formy I drużyny Pogoni Siedlce, mającej odzwierciedlenie w aktualnej pozycji w tabeli II ligi wschodniej, skłania nas do próby podjęcia dialogu na linii kibice – klub co zaowocuje wypracowaniem metod rozwiązania bieżących problemów.

Naszym zdaniem powinniśmy w trybie pilnym ustalić:
1. Osobę decyzyjną odpowiedzialną za kontakty ze zorganizowaną grupą kibiców,
2. Procedurę zgłoszenia wyjazdu grupy zorganizowanej (zgodnie z informacjami z PZPN – Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich, nie ma obowiązku podpisywania oświadczeń o odpowiedzialności karnej oraz majątkowej przez osobę zostawiającą listę wyjazdową w klubie),
3. Ustalenie procedur wnoszenia flag ”sektorówek” oraz elementy opraw w celu wywieszenie/prezentacji na sektorze, prawo – ani ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych, regulamin stadionu, nie zabraniają prezentowania opraw na stadionie i używania sektorówek, flag na sztycach.

opr. ab

6 komentarzy

 1. Fan Pawła Zarzecznego dodano 9 lat temu

  Podzielam głos Siedleckich Kibiców

 2. fan piłki i Pogoni Siedlce dodano 9 lat temu

  Ja również podzielam głos Siedleckich Kibiców. Odkąd nie ma dopingu przestałem chodzić na mecze Pogoni. Bez dopingu to nie jest to! Teraz starcza mi informacja w o meczu w internecie wróci doping wrócę i ja płacąc za bilet!Wiem że nie tylko ja tak uważam!

 3. kibicc dodano 9 lat temu

  najpierw niech wroci a tak wlasciwie dopiero powstanie poziom gry pozniej doping i na koncu kibice

 4. M. dodano 9 lat temu

  2-3 razy zabrałam dzieci na mecz to siedzieliśmy blisko grupy dopingującej.Była fajna atmosfera ostatnio mąż namówił mnie na ostatni mecz sezonu.Pustki na stadionie zero atmosfery.Co się dzieje w tym mieście blisko 80 tys. mieszkańców a garstka ludzi na trybunach ???

 5. rozemocjonowany dodano 9 lat temu

  Mecz piłkarski to jest widowisko, atmosferę tworzą piłkarze na boisku jak i kibice na trybunach. Kiedy poszedłem pierwszy raz na mecz z synem i usłyszałem dopingujących młodych ludzi to aż ciarki przeszły mnie po plecach( siedziałem bardzo blisko) bardzo mi się to podobało. Fajne też było to że wciagaja do kibicowania i spiewania caly stadion. Nikt im za to nie placi, a przeciez tez ponosza koszty , robia naprawde bardzo dobra pracę dla klubu. Wiele osób chodzi na mecze wlasnie dlatego ze jest ten doping ze jest ta atmosfera . Byłem wiele razy na meczach Pogoni nigdy nie widzialem zeby cos sie dzialo zlego z udzialem zorganizowanych kibicow, a to ze czasami zaspiewaja jakies przekleństwo i czy coś na polityków,nie widze w tym nic zlego, to nie jest kościół ani teatr to jest stadion pilkarski tam są emocje i czasami zdarzaja sie niecenzuralne slowa. Pozniej i tak kazdy wraca do swojego codziennego zycia do obowiazków trosk zmartwien…..ale te 90 min na stadionie pozwala zapomniec o wszystkim odstresowac sie…i to tez dzieki kibicom z f3….

 6. MKS dodano 9 lat temu

  Tak to się robi w Tarnowie: http://www.youtube.com/watch?v=xdQXIpybiDo

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?