SPIN

Radni PO: W sprawie śmieci zaufaliśmy urzędowi

Beata Głozak niedziela, 2 grudnia 2012, 16:54 Siedlce, Wydarzenia

Eko-Siedlce pod takim hasłem siedleccy radni klubu Platformy Obywatelskiej zaczynają konsultacje społeczne z mieszkańcami miasta w sprawie uchwały śmieciowej, którą rada miasta podjęła m.in dzięki ich głosom w październiku. Jak twierdzą po decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej, która uchyliła jeden z punktów siedleckiej uchwały mamy „nową rzeczywistość”, która teraz nakazuje o zdanie zapytać siedlczan.

Konferencja klubu radnych PO i posła Jacka Kozaczyńskiego Fot. AB

Konferencja klubu radnych PO i posła Jacka Kozaczyńskiego Fot. AB

Jeszcze tydzień temu metoda naliczania opłat za wywóz śmieci w zależności od powierzchni mieszkania była ich zdaniem najsprawiedliwsza dla przeciętnego siedlczanina, ale po decyzji RIO sytuacja się zmieniła. Przypomnijmy. Na początku minionego tygodnia Izba skreśliła w siedleckiej uchwale śmieciowej ograniczenie metrażowe zgodnie z którym naliczanie opłaty za wywóz śmieci ma „zatrzymać się” na 70 m kw. Radni Mariusz Dobijański, Jacek Garbaczewski, Piotr Karaś, Paweł Narojek i poseł Jacek Kozaczyński podczas czwartkowej konferencji prasowej zaprezentowali stronę internetową eko-siedlce.pl na której siedlczanie będą mogli wypowiedzieć się na temat preferowanego sposobu naliczania podatku śmieciowego i obliczyć prognozowane stawki za wywóz nieczystości.

WYSTARCZY SPOJRZEĆ NA INNYCH

Jacek Kozaczyński podkreślił, że jeśli chodzi o gospodarkę odpadami warto sięgać po rozwiązania już sprawdzone przez inne samorządy, które od lat same zajmują się wywozem nieczystości od swoich mieszkańców.

To miasta Starachowice oraz Legionowo. U nich ten system działa od kilku lat i one były na tyle zdeterminowane, że wprowadziły go poprzez referendum. Wystarczy troszkę wyjechać w teren i zobaczyć jak jest w innych miastach.

Jacek Garbaczewski zaprzeczył jakoby nie było konsultacji społecznych z mieszkańcami odnośnie wyboru metody naliczania podatku śmieciowego. Stwierdził, że sama rada miasta debatowała nad tym prawie pół roku.

Nieprawda, że w naszej organizacji konsultacji nie było. Dwa razy organizowaliśmy spotkania otwarte dla mieszkańców i członków naszej organizacji. Spotkaliśmy się indywidualnie z mieszkańcami i wiele razy pytali nas o ten nowy system. Zaufaliśmy jako klub PO działaniom podjętym przez urząd i biuro prawne, które sprawdzało i opiniowało pod względem zgodności z prawem projekt, który przyjmowaliśmy. Zaufaliśmy urzędowi, który przedstawił nam wyliczenia oraz prezentację, z której wynikało, że najbardziej optymalną metodą jest „od metra”.

Podczas konferencji radni PO wielokrotnie podkreślali, że mieli i mają wątpliwości wobec przyjętej uchwały śmieciowej. Nie chcieli jednak kłócić się na sesjach. Garbaczewski dodał, że podczas ostatniej dzięki nim nie głosowano kolejnych uchwał, które należy podjąć w związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości w gminach, bo nie były one doprecyzowane.

NIEPOKÓJ, NADZIEJA I TROSKA

Przyglądamy temu co się dzieje w wydziale gospodarki komunalnej z zaniepokojeniem, ale też z troską i nadzieją. Chcemy wyjść z inicjatywą, nie chcemy tylko mówić, że coś się stało złego, ale chcemy pokazać co zrobić, aby informacja dotarła do jak największej liczby mieszkańców.

Mariusz Dobijański podkreślił, że w tej chwili na stronie internetowej miasta nie ma kalkulatora opłat, ulotki ani informacji jakie konsekwencje przyniesie nowa uchwała. Konferencję nazwał „wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców”. Dodał, że nikt nie chce kogokolwiek oskarżać.

Skoro prezydent w dalszym ciągu dopuszcza zmianę stawki i metody naliczania opłat to my chcemy włączyć się w proces dalszych konsultacji i dlatego na naszej stronie będzie ankieta, która ma posłużyć mieszkańcom do wyrażenia swojej opinii w sprawie metody.

Dobijański stwierdził, że teraz radni są „mądrzejsi o wydarzenia ostatnich tygodni” i chcą „stanąć prosto przed tym co się zdarzyło”. Ankiety mają im posłużyć do tego żeby potem mieć argumenty poparte zebranymi materiałami. Czy ich wyniki będą mieć jakiekolwiek znaczenie? Dobijański przyznał, że w tej chwili nie chciałby niczego przesądzać. Podkreślił, że należy zrobić wszystko, aby wybrać najlepszą metodę. Radni PO, jak powiedział, szukają rozwiązań, które pomogą chronić osoby poszkodowane w wyniku wyboru jednej z metod.

Garbaczewski przyznał, że prezentacja firmy opiniującej uchwałę zawierała pewnie niejasności. Jedną z nich był fakt, że koszt gospodarowania odpadami przedstawiany przez firmę wynosił 12 mln zł i dotyczył całego miasta a uchwała śmieciowa obejmuje tylko mieszkańców a nie firmy. Zdaniem Dobijańskiego realna kwota za gospodarkę odpadową może wynieść nie 12 a 8 mln. Następnie każdy z radnych w obecności mediów obliczył ile zapłaciłby za wywóz odpadów przy każdej z metod, ale już po decyzji RIO. Na stwierdzenie dziennikarki, że nie takie stawki głosowali w październiku radni powiedzieli, że teraz jest już nowa rzeczywistość.

NAUCZKA I INNA RZECZYWISTOŚĆ

Opłata za wywóz nieczystości mierzona od osoby mogłaby zdaniem radnych doprowadzić do „kombinowania z osobami”. Inny negatywnym skutkiem takiego sposobu może być to co jak powiedzieli stało się w Wielkiej Brytanii: kradzieże wody i „sytuacje patologiczne, bo ludzie biedni kąpali swoje dzieci wielokrotnie w tej samej wodzie albo wodą z ziemniaków spłukiwali w toalecie”. Dobijański dopytywany przez nas o konsultacje jakie miała przeprowadzać PO powiedział:

Mieliśmy okazję spotkać się w urzędzie, to była prawie setka osób. To były konsultacje, do których zaprosiliśmy wszystkich naszych znajomych. Osoby, z którymi mamy bezpośredni kontakt poprzez członków Platformy. Razem z Piotrem Karasiem uczestniczyliśmy w konsultacji prezesów spółdzielni mieszkaniowej i pracownikami zajmującymi się nieczystościami. Efekty tych rozmów przynosiliśmy na rozmowy koalicyjne. Każdy z nas spotykał się ze swoimi wyborcami i przepytywał ich co do wyboru odpowiedniej metody. Głęboko wierzyłem, że metoda od metrów jest najkorzystniejsza. Dzisiaj mamy inną rzeczywistość. Dzisiaj musimy od nowa te konsultacje rozpocząć. Ta nowa rzeczywistość mnie też dotyczy, ale ja jestem na tyle sytuowany, że dam sobie radę. Musimy zebrać informacje od wszystkich nie tylko od mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej, bo protest pod urzędem miasta był zorganizowany w głównej mierze przez nich.

Mariusz Dobijański zapytany przez nas dlaczego radni na początku bez widocznych oporów przyjęli sposób naliczania opłat za gospodarkę odpadową w zależności od metrów powiedział, że doszli do wniosku że nie można metrów mnożyć w nieskończoność.

  To nie jest tak, że my te 70 metrów przyjęliśmy w ciemno. Mieliśmy wątpliwości  dlatego spojrzeliśmy na stronę ministerstwa środowiska gdzie jest dopuszczana możliwość wprowadzenia ograniczeń. Zapoznaliśmy się z odpowiedzią na interpelację poselską gdzie z opinii Kancelarii Sejmu także wynikało, że takie ograniczenia są dopuszczalne. Regionalna Izba Obrachunkowa w województwie mazowieckim podjęła taką decyzję. Zagłosowaliśmy, bo to było najkorzystniejsze dla przeciętnego siedlczanina.

bg

72 komentarze

 1. anty dodano 11 lat temu

  POlityka. W Siedlcach nie potrzeba POlityki, trzeba realnego działania.

 2. echo dodano 11 lat temu

  PO weszło do grupy trzymającej władzę i zrezygnowalo z własnego zdania.
  Teraz nerwowo próbują coś naprawić.Dobre i to.

 3. xyz dodano 11 lat temu

  TYle bzdur w jednym wywiadzie już dawno nie czytałem. Konsultacje były … ze znajomymi? Rzeczywiście budująca wypowiedź przedstawicieli partii, która ma tak wysokie mniemanie i aspiracje rządzenia. Czyżby podczas głosowania, a przede wszystkim dyskusji opanowała panów z PO "pomroczność jasna". Nie mogę pojąć jak tak światli obywatele miasta nie wiedzą, że smieci wytwarzają ludzie, a nie metry. Bajdurzenie o kombinowaniu przez mieszkańkańców o ilości mieszkańców w lokalu, jest niepoważne i swiadczy, że samo myślenie tymi kategoriami przez radnych dyskwalifikuje ich jako przedstawicieli mieszkańców Siedlec.

 4. Siedleckie klimaty dodano 11 lat temu

  Przewodniczący jakiś w nerwach???

 5. alex dodano 11 lat temu

  Wczoraj Tusk powiedział, ż wyborcy tego PO nie darują. Miasto tylko wykonywało zapisy ustawy przegłosowanej przez koalicję.

 6. Adex dodano 11 lat temu

  Szanowni Panowie z PO- za rok wybory Siedlczanie wam podziękują .

 7. Ryś- dodano 11 lat temu

  Ta uchwała oznacza ,ze Radni wybrali najprostszy sposób , ale niesprawiedliwy.
  Powinna być od osoby opłata.Mieszkamy w domu jednorodzinnym, do tej pory wychodziła nasza opłat ok. 12 zł/osobę / miesiąc . W blokach z tego co wiem , płacą około 8 zł / osobę .Dla naszych radnych to za trudne , żeby wybrać sposób najbardziej sprawiedliwy i adekwatny /

 8. do xyz dodano 11 lat temu

  Dokładnie tak, żenujący stek bzdur.Panowie "BEZRADNI " Z PO musicie powiedzieć sobie w twarz——-JESTEŚMY MARIONETKAMI WŁADZY.

 9. Frank29 dodano 11 lat temu

  Oczywiście że człowiek jest wytwórcą śmieci a nie metry.Ale na marginesie to dlaczego nie pociągnąc po m2 powyżej 70 jak każe RIO wtedy Panowie radni i prezydent zapłacą za 300-500m2 lub więcej i wtedy zobaczą sprawiedliwość ustawy.

 10. darek dodano 11 lat temu

  Panowie z PO- jednym słowem to skometuję -buachaaaaaacha. Robicie sobie ,żarty z ludzi i nawet tego nie czujecie. Po minach widać ,że nie "czaicie" żenady swoich opowieści.

 11. Fan Pawła Zarzecznego dodano 11 lat temu

  Czas na Nową Prawicę tyle w temacie.

 12. nie dobrze sie robi jak sie to czyta dodano 11 lat temu

  zalosni politykierzy w szczeniacki sposob odwracajacy kota ogonem. i jeszcze ta arogancja dobijanskiego jak to on jest usytuowany i sobie poradzi – warto tu zwrocic uwage, ze majatek zawdziecza tylko partii bo wszystkie stanowiska jakich sie dorobil dostal z klucza partyjnego. z reszta jak cala siedlecka po – partia liberalow a na zdjeciu ani jednego przedsiebiorcy – sami nieudacznicy, etatowcy na panstwowych stolkach. specjalisci od prywaty i przezerania publicznych pieniedzy nie majacy pojecia o uczciwej pracy.

 13. klikajcie i wybierajcie dodano 11 lat temu

  na tej stronie www.eko-siedlce.pl jest ankieta – wybierzmy więc metodę od wody i będzie super! sprawiedliwie i niedrogo, jak dla mnie najlepiej!

 14. a co z M.Kordeckim.? dodano 11 lat temu

  Nie widac go na konferencji,nie ma go na ich stronie eko gdzie mozna kontaktowac sie z radnymi w sprawie ustawy….

 15. mieszkaniec dodano 11 lat temu

  Z naliczaniem opłat za śmieci z prywatnych posesji nie ma przecież żadnych problemów: należy pobierać opłaty za ilość wywiezionych pojemników czyli objętość śmieci w pojemnikach// to jest chyba proste i sprawiedliwe, nie wymaga żadnych kombinacji. Jeśli chodzi o bloki i firmy to ilość śmieci też chyba da się wymierzyć i podzielić na liczbę użytkowników. Dlaczego tworzyć system, w którym ludzie z prywatnych posesji będą dopłacali do bloków?

 16. Siedlczanin dodano 11 lat temu

  Wasze zachowanie to kompromitacja i głupota, zwykła ludzka głupota.Konslutacje ze znajomymi,wiara w urzędników, pokrętne tłumaczenia i "nowa rzeczywistość" to już apogeum głupoty.Co Wy chcecie osiągnąć? przecież nie możecie sądzić,że nabierzecie ludzi na takie "plewy".

 17. obserwator dodano 11 lat temu

  Teraz PO zaczyna włazić w d.. > Jak wiadomo ustawowy bubel to dziacko słynnego P. Dobijańskiego i P. Garbaczewskiego, Ci panowie ze wstydu powinni sie spalić.

 18. ... dodano 11 lat temu

  POlszewicy z Siedlec nie mają jaj aby przyznać się do odpowiedzialności za całą sytuację. To jest chamstwo. Jeśli myślicie że poprawicie sobie tym słupki w Siedlcach to się mylicie. Ale jakich wypowiedzi można spodziewać się po tych osobach na załączonym foto jak wśród nich jest ten szkodnik dobijański ze śląska.

 19. bb dodano 11 lat temu

  to co dzieje sie w Siedlcach to kpiny z mieszkańców. czy panowie nie widzicie, że robicie z siebie błaznów? Trzeba bylo myślec wcześniej, rozmawic z ludźmi wcześniej, a nie teraz grac na emocjach.
  Moim zdaniem radni siedleccy – chyba z każdej opcji – w ogóle nie zapoznali sie z tym co przegłosowali, a tera udają sprawiedliwych. po co konsultacje, ludzie juz swoje zdanie wypowiedzieli protestując przeciwko naliczaniu śmieci od "metra". Próbujecie zaistnieć i coś ugrać. Ale zapamietajcie sobie – nie traktujcie siedlczan jak debili, którym można wcisnąć każdy kit. Waszą postawę, a także postawę innych radnych zapamiętamy.
  Jest bardzo źle, że ordynacja wyborcza jest taka jaka jest, że głosuje sie na partię – nie na człowieka. Dzięki temu mierny ale wierny dostaje jedynkę na liście i wygrywa z tym, którego wybrali ludzie. najlepszym tego przykładem jest nasza – pożal sie Boże posłanka Pawłowicz. Dopóki nie będzie wyborów bezpośrednich – do sejmu, senatu, samorządów – będziemy nadal mieć "takich" wybrańców, bo teraz to nie my, ale kierownictwo danej partii decyduje kto zostanie wybrany.

 20. Stary szykowany do Treblinki dodano 11 lat temu

  Wszelkie zło ziejace z Ustawy śmieciowej to sprawka Peło.A kto w Siedlcach brudna łape podnosił za ustawa?….KOZA-CZYŃSKI.To on i jego SŁUGI zgotowały nam ten los !!! Co robić? Nasza miłosc nalezałoby wyrazić w proteście przed okazałym domem Kozaczynskiego lub biurem poselskim P.O.Za ten bubel prawny powinnismy wqymiesc ,pozalo sie boze ,takiego p-osła z przestrzeni politycznej miasta Czy ktos słyszał co ten jegomosc zrobił dla Siedlec? NIC.przepraszam ,ten szkodnik potrafi wyciagnac dla ;swoich" WU EFIARZY 2,2 miliony złotych z biednej kasy miasta Sidlce dla podworkowych mistrzow ulic siedleckich stypendia po 1500 zł.Skandal i hańba.Jesli bedzie protest sam przyprowadze z 15 osob.Amen

 21. marek znowu poza PO dodano 11 lat temu

  sytuacja lubi się powtarzać… gdzie jest Marek K???

 22. mordka dodano 11 lat temu

  Nie rozumiem jak Dobijański, Karaś i Garbaczewski mają czelność spojrzeć w oczy ludziom i tak perfidnie kłamać, że były jakieś "konsultacje". Garbaczewski został kupiony przez prezydenta i będzie mu właził w tyłek tak długo jak się da.
  Dobijański, Garbaczewski i Karaś powinni już sobie darować i zejść ze sceny tak szybko, jak się da. Są już całkiem skompromitowani i nic tego nie zmieni.

 23. psy szczekają dodano 11 lat temu

  karawana jedzie dalej.
  Żałosne wpisy niektórych komentujących nie zmienią faktu, że są radni, którzy będąc świadomi trudności związanej z uchwałą o śmieciach nie chowają głowy w piasek, tylko mówią o możliwych zmianach i konsekwencjach tych zmian.
  A wpisy prawdziwych siedlczan o ziemi dla ziemniaków i polszewiźmie, ustawowych!!! bublach radnych, treblince pozostawię bez komentarza.

 24. efaster dodano 11 lat temu

  właśnie przed chwilą na RMF FM mówili o Legionowie, płacą wszyscy 8,50 za segregowane i 10,00 zł. za nie segregowane od osoby, po wprowadzeniu powszechnego systemu opłat ilość śmieci odbierana wzrosła o 30 % (tyle mniej trafaia do pieca – zanieczyszczanie powietrza i do lasów).

  Ba wypowiadal się Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski (żeby było sięmieszniej z PO), iż zgłosił się do niego Pan, który miał 11 -osobową rodzinę (możliwe ?? w XXI wieku) i nie produkują śmieci (ciekawe kto mu w to uwierzył) zapewne podrzucał do ulicznych śmietniczek, pod wiaty smietnikowe, albo palił w piecu.

  Skoro w Legionowie, wprowadzili od osoby, to dla czego u nas ma być od m2 ??

  A i ratusz nowy (jaki się śni Kudelskiemu) mają, ale najperw zabudowali np. halę sportową (Arena Legionowo) mają ładny stadion, owszem kameralny, ale służył jako boisko trenigowe dla rep. Grecji na UEFA EURO 2012

  PS.

  A i tak na koniec czy siedleckie władze mogą coś poradzić na podrzucanie śmieci do ulicznych śmietniczek, ostanio całe wory lądują do nich, jak ktoś jest tak biedny, że nie stać go na wywóz śmieci niech zgłosi się się do MOPS0u, albo go GOPS-u, ale założe się, ze to jakiś "przedsiebiorczy" jegomość i aby obiżyć koszty firmy podrzuca śmieci w noc-y do ulicznych śmietniczek. A jak ktoś widzi, że przyjeżdzają ze wsi i podrzucają pod wiarty śmietnikowe, to robić zdj. tel. spisywać nr. tablic rej. w miarę mozliwości markę i kolor i dzwonić na policę czy SM. W końcu i tak za to zapłacimy my Siedlczanie, dlaczego ma ktoś sasorzytować na naszych pieniądzach ??

 25. do "psy szczekają" dodano 11 lat temu

  Masz rację są radni , którzy nie chowają głowy w piasek np. Marek Kordecki

 26. do mordka dodano 11 lat temu

  Dobijański,Karaś,Garbaczewski i zapomniałeś o panu słupie Narojku!

 27. jeszcze do "psy szczekają " dodano 11 lat temu

  Własnie właśnie tak Ci obrazkowi radni oraz poseł traktują tak wyborców jak w tytule.

 28. zażenowany dodano 11 lat temu

  Szczyt żenady. Dobijański, Karaś, Garbaczewski przy uchwalaniu ogony popodwijali, a teraz raptem uszy postawiali, kalkulatory sobie kupili i mędrców z siebie robią. Liczcie Panowie uważnie, bo Was więcej nie wybierzemy.

 29. Obiektywny dodano 11 lat temu

  Dlaczego za tę nieszczęsną uchwałę obciążacie radnych PO. Czy radni z PIS głosowali przeciw uchwale? Wszyscy radni z PIS głosowali za uchwałą /STS pomijam bo nie ma o czym mówić/. Przypominam, że dwóch radnych PO głosowało przeciw /brawo chłopaki/. Do osób udzielających wywiadu /bez nazwisk/ – Stać was na więcej. Trochę szacunku dla wyborców.

 30. :) dodano 11 lat temu

  Pan Garbaczewski stwierdził (…)że mieli i mają wątpliwości wobec przyjętej uchwały śmieciowej. Nie chcieli jednak kłócić się na sesjach.(…)
  Ciekawe czy jak będzie uchwała żeby zmniejszyć lub zlikwidować diety to też się nie będą kłócić na sesji?

 31. z metra cięci dodano 11 lat temu

  robią zadymę na forum. Wystarczy, że pod urzędem robiliście wodę z mózgu spółdzielcom. Sami niczego nie proponują a są przeciw. A co w zamian? Dla mnie z metra było najkorzystniej i jest najkorzystniej.

 32. mordka dodano 11 lat temu

  Nie chcieli się kłócić na sesji….. Czyli przyklepią wszystko, co wymyśli prezydent, byle nie było kłótni? Jakiś niedorozwój umysłowy.
  A jak ktoś ma wątpliwości to się wstrzymuje od głosu, a nie głosuje "za". Kończ waść …

 33. siedlczanka dodano 11 lat temu

  Po ogłoszeniu przez RIO unieważnienia decyzji o zniesieniu pobierania opłat od mieszkań i domów o powierzchni większej niż 70 m2, czekałam która sitwa ogłosi rozpoczęcie prac ( konsultacji ), nad wyborem innej metody. Większość z nich musiałaby płacić po kilkaset złotych miesięcznie. Byłam prawie pewna, że dyskusję rozpoczną radni z Pazerności i Sitwy. Na rozkaz Prezydenta gotowi są głosować każdą głupotę. Stanowisko radnych z Patologii Obywatelskiej mnie zaskoczyło. Ciężar i odpowiedzialność za zmianę uchwały wezmą na siebie. Nie sądziłam, że są do tego stopnia uzależnieni od władz miasta rozdających stanowiska prezesów spółek zgodnie z zasługami partyjnych sitw.

 34. olo dodano 11 lat temu

  Nie róbcie wody z mózgu ludziom o jakichś konsultacjach, bo ich nie było. Wiadomo, że nie takie metropolie jak nasza przyjmują opłatę wg ilości osób. Zresztą ktoś już tu pisał, że na spotkaniu w szkole nr 9 albo 12 skarbnik powiedział, że wg nowych wyliczeń koszt całego przedsięwzięcia śmieciowego w skali roku będzie wynosił od 7 do 7.5 mln. Czyli przy 76 tysiącach stałych mieszkańców wprowadzenie opłaty w wysokości 10 zł od osoby załatwia sprawę, biorąc pod uwagę nawet tych niezameldowanych. 76.ooo X 10= 760.000/m-c X 12m/cy=9mln120 tys zł. Nad czym tu myśleć?. Dychę od osoby/m-c wszyscy łatwiej przyjmą niż jakieś wymysły pana MS

 35. Siedlczanin dodano 11 lat temu

  HA HA HA 😀 Teraz się tłumaczą 😀 Myślą że ludzie to idioci głosowali za tym bezprawnym projektem nawet nie posłuchali społeczeństwa potem nie poparli projektu 4 radnych którzy chcieli wprowadzić punkt obrad nad zmianą metod naliczania na ostatniej sesji , a teraz zdziwieni że to poparli 😀 jak się chcą wybielić to niech sobie ACE kupią i napiją wyjdzie to wszystkim na zdrowie 😀

 36. kris dodano 11 lat temu

  Dobijański: Opłata za wywóz nieczystości mierzona od osoby mogłaby zdaniem radnych doprowadzić do „kombinowania z osobami”. Żenada, że takie … jest radnym, żyje z naszych podatków i stało się „mądrzejsi o wydarzenia ostatnich tygodni”
  Czytając całość nie sądzę, aby tak naprawdę zmądrzało.

 37. fizyk dodano 11 lat temu

  Panowie Radni w związku z nadchodzącymi mrozami proszę Was o zakładanie czapki . Woda zamarza ,lód się rozszerza i tragedia gotowa.

 38. net-r dodano 11 lat temu

  Ale PO robi z siebie błazna i dobrze wszechwładnym radnym z PiS. Ustalenie opłaty z metra kw mieszkania uderzało w elektorat PiS czyli emerytów i ludzi biednych i "mądre" PO powinno tak zostawić. Teraz to PO zaczyna się głupio tłumaczyć i już ludzie mówią "winny się tłumaczy" Zbierajcie dalej baty chłopcy z PO. Żeby tak robić trzeba nie mieć rozumu. Szefowi się nie dziwię, ale Garbaczewski, Dobijański, też nie myślą. Mam więc dla was propozycje ustawcie kalkulator do przeliczania kosztów wywozu śmieci na placu Sikorskiego i podpiszcie PO prowadzi konsultacje, a wina za cały bałagan na pewno spadnie na was. Dlaczego winowajca siedzi cicho? Powodzenia w najbliższych wyborach:) Ale cóż" posadzić szewca przy organach to też będzie grał i nawet muzyka będzie się jemu podobać"

 39. da .02. dodano 11 lat temu

  Przecież to wy radni zrobiliście zadymę uchwalając ustawę bez konsultacji z mieszkańcami,a teraz robicie dobrą minę do złej gry.Nie spodziewaliście się takiej reakcji mieszkańców i teraz chcecie pokazać jacy jesteście wspaniali wychodząc z tą inicjatywą.To jest musztarda po obiedzie.Chcieliście mieszkańców wykiwać ale się nie udało.Nie udawajcie teraz,że liczycie się ze zdaniem mieszkańców.Boicie się ile wam przyjdzie płacić po uchyleniu przez RIO granicy 70 m.kw.Zachowujecie się jak chorągiewka na wietrze,zależy z której strony wiatr zawieje tak decydujecie.Nie tłumaczcie się i nie kłamcie żadnych konsultacji nie było z mieszkańcami,chyba ,że rozmawialiście ze swoimi partyjnymi pobratyńcami.Wy macie działać na rzecz mieszkańców a nie przeciw nim.Z taką ankietą trzeba było wyjść do ludzi przed wprowadzeniem po cichaczu uchwały śmieciowej.Teraz chcecie pokazać swoją dobroć,to wielka kpina,nic z tego ludzie pamiętaja waszą bute i arogancje.Stawki ,które proponujecie chyba wzieliście z kosmosu. Nie chwalcie się swoimi tylko do solidnej i uczciwej pracy ,żeby ludzie płacili za wywóz śmieci uczciwe stawki a nie durnoty ,które przedstawiacie.My z podatku śmieciowego nie chcemy spłacać waszych kredytów.Jak nie potraficie podejmować słusznych decyzji to idżcie na wysypisko, przecież nie ma ludzi nie zastąpionych.

 40. lingua legis dodano 11 lat temu

  Wypowiedzi Pana Garbaczewskiego są nieistotne i nie powinny być brane pod uwagę ( ten Pan powinien oddać mandat Radnego ze względu na sprzeczność sprawowana mandatu z pracą na kierowniczym stanowisku w spółce miejskiej) ale Pan Dobijański…brawo…"jestem na tyle sytuowany,że dam sobie radę" …oceńcie Państwo sami…………………………………………….

 41. wujek dodano 11 lat temu

  Wylewacie pomyje na Pana Dobijańskiego, a czy wiecie, że przed dwoma laty obronił tytuł doktora. Zapomniałem w jakiej dziedzinie, ale nie zmienia to mojej opinii o nim. Jest nabardziej kulturalnym z siedleckich radnych, nie mi oceniac ale chyba nawet bardzo przystojnym. A jaki oczytany, inteligentny.
  Można Go prosto na chleb smarować.

 42. mieszkaniec dodano 11 lat temu

  Skąd i dlaczego wzięłęły się pomysły o zapłacie za śmieci od m/2 domów czy osób w nich zamieszkujących? Rozumię, że jest to problem w blokach. Ale w posesjach indywidualnych żadnego problemu nie widzę: zapłata od objętość śmieci mierzona ilością pojemników. W blokach można pobierać opłatę od osoby ale posesje prywatne zapłacą za wywóz własnych śmieci mierzonych pojemnikami. Idąc tropem poprzednich pomysłów może lepiej pobierać opłatę od ilości włosów na głowie. Wtedy łysi zapłacą najmniej i prawdopodobnie wkrótce będziemy miastem łysych. Ale przecież jeśli nie wiadomo o co chodzi i dlaczego to wiadomo, że chodzi o kasę! Prezydent ze skarbnikiem chcą łatać dziury w budżecie miasta znacznymi, dodatkowymi wpływami za śmieci. To właśnie jest drugie dno tej wspaniałej reformy śmieciowej.

 43. trzeba czytać i rozumieć kris. dodano 11 lat temu

  Gdzie Dobijański wypowiedział słowa, które przypisujesz jemu. Wyluzuj kolego.

 44. Jeżeli.... dodano 11 lat temu

  Jeżeli ci panowie głosowali za uchwałą – to zamknąć gęby i ruki po szwam. Dopiero rozumu przybyło jak odwaga warta jest tyle co funt kłaków??? A Garbaczewski i inni opowiadają androny. Nikt z nikim niczego nie konsultował. Najlepiej jakby zajął się praca w ARMS – bo za to mu płacimy /podatnicy/. Tylko czy potrafi…..

 45. barak dodano 11 lat temu

  Oczywiście kłamią na każdym kroku likwidują wszystko i wszystkich co są przeciwko nim, Kordeckiego wycieli z przewodniczącego zarządu koła Kaślikowskiej zlikwidowali dzielnicę, referendum teraz dopiero jak polegli.

 46. odwaga? dodano 11 lat temu

  Jaką to odwagą mieliby się popisać wcześniej czy teraz. Głosowali, pomylili się czy też wprowadzono ich w błąd. Chcą coś zrobić – ok, niech zbierają informację, zobaczymy co z tego przyjdzie. Po co im przeszkadzać i z taką nienawiścią się wypowiadać. Chyba, że się jest przeciwnikiem politycznym – albo co bardziej prawdopodobne wewnętrznym tych panów w PO. To dopiero jest żenujące.

 47. M. dodano 11 lat temu

  Jak to nie konsultował 🙂 " Jacek Garbaczewski zaprzeczył jakoby nie było konsultacji …. Stwierdził, że sama rada miasta debatowała nad tym prawie pół roku."

 48. Anonim dodano 11 lat temu

  metoda od liczby zamieszkałych osób i zużycia wody będzie bardziej sprawiedliwa a nie od metrów posiadanego mieszkania.W mieszkaniu mieszka często tylko 1 osoba dlaczego ma płacić za innych, gdzie zamieszkuje dużo więcej osób. Nie rozumiem również dlaczego mieszkańcy posiadający duże domy mają płacić mniej. Taka decyzja to szok dla emerytów, osób samotnych.

 49. penia dodano 11 lat temu

  Ot zebrało się towarzystwo wzajemnej adoracji i udają że się interesują losem mieszkańców. Niech lepiej się wezmą do roboty. Każdy z nich zawdzięcza swoją karierę partii. Pan kurator z ramienia PO, pan Karaś-protegowany PO, pan Garbaczewski dostał kolejny stołek od kolegów z partii, pan poseł jest tak aktywny w sejmie że ani widu ani słychu o nim więc ma czas, pan Narojek zamiast latać z jajkiem po boisku udaje że się zna. Gratulacje. Nic się nie zmieni w tym mieście póki będą tacy ludzie robić nam wodę z mózgu, muszą przyjść nowi nie skażeni ludzie a nie tułać się po świecie bo w Siedlcach nie ma pracy jeśli nie jesteś w jakimś układzie partia-kościół itp. Każdy z nich ma ciepłą posadkę z nagrodami i co ich obchodzi Kowalski. Może lepiej zajmą się upadającym Mostostalem czy innymi firmami które będą zwalniać po nowym roku i miasto stanie się miastem wymarłym. Niech pobudują kolejne galerie tylko kto i za co będzie kupować!

 50. mieszkaniec blokowiska dodano 11 lat temu

  „sytuacje patologiczne, bo ludzie biedni kąpali swoje dzieci wielokrotnie w tej samej wodzie albo wodą z ziemniaków spłukiwali w toalecie”. Radni nie wiedzą i nie chcą wiedzieć, ale Takie sytuacje już są napewno i w Siedlcach. Sama oszczędzam wodę i np podlewam kwiatki wodą po płukaniu warzyw i latem zbieram deszczówkę z balkonu do kwiatów. Na takich i innych przykładach udaje mi się w 3osobowej rodzinie zaoszczędzić miesięcznie około 25zł co rocznie daje około 300 zł. Mogę za to zapłacić dziecku abonament za telefon. Według panów z PO to patologia. Niech panowie radni liczą się ze słowami, bo widać, że naszych publicznych pieniedzy nie potrafią liczyć. A ta pycha radnych że ich stać to przypomina mi powiedzenie Urbana "Rząd się sam wyżywi". Więc uważajcie radni, bo to my płacimy wam na wasze wyżywienie.

 51. abc....do Peni dodano 11 lat temu

  Poruszyła Pani bardzo ważny dla mieszkańców Polski i miasta problem. Zaryzykuję i powiem, że dzisiaj nie wykształcenie, może z wyjatkiem kilku najlepszych w Polsce uczelni, ni ewykształcenie jest gwarancją znalezienia każdej dobrej i często jakiejkolwiek pracy. By swemu dziecku pomóc należy odpopwiednio wcześnie zapisać się do PO lub PiS, pracować dla tych band przez kilka lat, następnie wprowadzać w działalność bandy nswoje dziecko.
  Jeżeli ma przymioty korzystne dla bandy tj. brak jakichkolwiek zasad moralnych, brak współczucia dla innych, umiejętność pomiatania innymi, pogardę dla ludzi, to prawie pewne, że zostanie przez szefów bandy zauważony. Nagrodą będzie stanoiwisko w Zarządzie spółki miejskiej lub praca w Urzędzie miasta. No i powinien być odpowiednio śliski. Jest gorzej niż za komuny. Na szczęście nie każdy z nas chce aż tak swoje dziecko skrzywdzić. Szansę na normalne życie ma coraz mniej ludzi, zwłaszcza młodszgo pokolenia.
  Będzie tak do momentu, w którym zrozumiemy, że sami możemy to zmienić. Na pewno powinniśmy próbować.

 52. mieszkaniec do Anonima dodano 11 lat temu

  Dlaczego domy mają płacić za śmieci a nie ludzie? Czy mieszkańcy bloków uważają, że sprawiedliwie jest aby właściciele posesji indywidualnych dopłacali do wywozu ich śmieci? Płacić należy za wywiezione pojemniki, a nie metraż domów, liczbę włosów na głowie czy długość stopy. Co to za absurdalne pomysły rodem z czasów komunistycznych? Nie wolno zmuszać nikogo aby dopłacał do innych, chyba że sam ma takie życzenie. Nie wolno też tworzyć absurdalnych przepisów traktujących o metrażu domów, bo to jest dodatkowy podatek. Przecież nikt nie pomagał właścicielom tych domów budować/zwłaszcza ludzie z bloków. Czyżbyśmy wracali do " urawniłowki"? Jeśli Urząd ma życzenie wspierać ludzi ubogich, czy wielodzietne rodziny to niech czyni to ramach swojego budżetu i możliwości, a nie przerzuca tych kosztów na właścicieli prywatnych posesji.

 53. do penia. dodano 11 lat temu

  Nie znam tych panów z PO,ale Narojek oprócz latania za jajkiem faktycznie nie zna się na pracy w RM(tak aktywny jak jego guru Kozaczyński w sejmie-ten sam poziom,tylko nie te same pieniadzę).Jest jak napisałeś w układzie,które umożliwiło mu zapisanie się do partii.I to jest główny cel tego ruchu,bo gdyby jego prywatnie spytać to wszystkie te partyjno-społeczne gierki ma gdzieś,ale KORYTO JEST GŁÓWNYM I NAPĘDZAJĄCYM DO WSTAWANIA RANO CZYNNIKIEM.

 54. Utracone zaufanie dodano 11 lat temu

  Komu zaufał poseł Kozaczyński głosują ustawę w Sejmie i czy zastanawiał się nad tym w jakiej sprawie wówczas głosuje.

 55. Anonim dodano 11 lat temu

  ŚMIECI TWORZĄ LUDZIE A NIE METRY

 56. obserwator 1 dodano 11 lat temu

  Chciałbym zapytać wszystkich komentujących, ilu z nich wzięło udział w konsultacjach i ilu tak zdecydowanie przedstawiło swoje poglądy w miejscu i czasie do tego przewidzianym, czy tylko na forum internetowym potrafią być "dzielnym jak Dzierżyński". Po drugie czy PO nie rządzi w Siedlcach może "warto" postrzępić trochę na innych

 57. mieszkaniec dodano 11 lat temu

  Tylko ludzie z PO są winni wszystkiego co złe i nie znają się na niczym.
  PiS – owcy, którzy rządzą tym miastem faktycznie od wielu lat są wspaniali i poza wszelkimi podejrzeniami. A jacy są wykształceni: hydraulicy, drobni pracownicy kolei, elektrycy, pracownicy PUK- u itp.To za ich kadencji miasto przecież rozkwita, młodzież wojażuje po świecie, a my mieszkańcy jesteśmy godni podziwu. Po prostu: nic wspanialszego nie mogło się nam przydarzyć.
  Jako zwykły śmiertelników siedlecki mam jedną uwagę: PiS-owcy przestańcie oblegać Spin, bo piszecie tak tendencyjnie, że aż gębę wykręca z wrażenia. Widzicie tylko źdzbło w cudzym oku, a nie dostrzegacie belki w swoim. Nawet odrobiny obiektywizmu w was nie ma!

 58. penia dodano 11 lat temu

  Do penia
  Jeśli tak uważasz że ktoś prywatnie ma gdzieś partyjne gierki to niech nie zapisuje się do takiej partii i robi z siebie pajaca zaprzeczając samemu sobie. Tak to jest kiedy ludzie niekompetentni i często z przypadku dorwą się do władzy. Mam nadzieję, że ich więcej nie wybiorą bo żaden z nich pożytek. Dbają tylko o własną karierę aby się nachapać, szkolenia , konferencje, obiadki, wyjazdy a wszystko za naszą kasę podatników. Kolejny chwyt propagandowy PO.

 59. mieszkaniec do penia dodano 11 lat temu

  Konferencje,kolacyjki, obiadki, wyjazdy to wyłączna domena ludzi z PO. Ludzie PiS/STS żyją samym powietrzem, nie zagarnęli większości dobrych stołków w tym mieście, nie mają najwyższych uposażeń, nie trzymają się na swoich tronach od wielu, wielu lat i zawdzięczamy im same wspaniałości w tym mieście. Słyszałem, że pracują bezinteresownie, nie otrzymują poborów, a ich altruizm jest wrodzony. Te słowa " otuchy" na Spinie, kierowane do ludzi PO, też nie są pisane dla podniesienia pozycji społecznej PiS -owców i nie służą ich wsparciu w przyszłych wyborach. To "same dobre i bezinteresownne ludzie" obarczają mniejszość koalicji rządzącej tym miastem o zło naszego świata. Precz z obłudą!!! Podajcie do publicznej wiadomości listy ludzi / i ich płace/ zatrudnionych w Siedlcach i okolicy z ramienia PiS- u i STS-u. Wyjdzie wówczas cała prawda. Precz z obłudą!!!

 60. CR7 dodano 11 lat temu

  Mega kumulacja bzdetów w jednym artykule.Kto Wam radni-Nieporadni doradza???Czy sami wymyślacie takie bzdety? POrażka total.

 61. gwiazda dodano 11 lat temu

  Zrezygnujcie z diet i pracujcie społecznie jak rada dzielnicy nowe siedlce.
  PEMNIE WAS DOCENIĄ – likwidując.

 62. bloger dodano 11 lat temu

  PiC na wodę wielbiciele PiS-u leją często. Zwłaszcza specjalizują się w opluwaniu innych. Czyżby chcieli całkowicie wyciąć konkurencję i zdobyć wyłączność na władzę? Oj! Marzy im się chyba władza absolutna w tym mieście.

 63. Siedleckie klimaty dodano 11 lat temu

  Gwiazda – popieram, poprostu szkoda pisać i tak nic to nie da, szkoda czasu i klawiatury!!!!

 64. penia dodano 11 lat temu

  Chyba prawda w oczy koli jak coś się napisze na towarzystwo wzajemnej adoracji z PO to wielki problem. Który z tych panów zdobył pracę w trybie konkursu, każdy namaszczony przez partię nie wiele się wysilał żeby zdobyć stołek.PiS i STS nie są w niczym lepsi ale przynajmniej starają się coś robić pożytecznego dla miasta.Ciekawe co pan Kozaczyński zrobi dla Pogoni jak zabraknie kasy z Mostostalu i innych sponsorów, Pan Garbaczewski chyba nie bardzo przepracowuje się w Agencji, jakoś nie widać promocji i zdobywania nowych zleceń, pan Karaś powinien martwić się o nową falę bezrobotnych z Mostostalu i innych firm które zwalniają ludzi, Pan Narojek niech dalej lata z jajkiem po boisku i dobrze uczy kursantów na prawo jazdy bo jeszcze wypadek spowoduje, a Pan Dobijański niech lepiej pilnuje uczniów. Pan poseł niech w końcu coś zrobi dla swojego miasta bo jakoś go na mównicy sejmowej nie widać. Brakuje mi tylko do towarzystwa Pana Kulickiego ,partyjnego towarzysza. Mam nadzieję że nie zaprzepaści szpitala i będzie lepiej działać niż w Cukrze Polskim i Agencji Rozwoju Mazowsza bo gdzie będziemy się leczyć jak nas szlag trafi !

 65. mieszkaniec dodano 11 lat temu

  Bakteria coli to dobrze drenuje stary PiS i STS. Penia, może tak zabierz się za za nich i opisz ich stołki( na które weszli w drodze namaszczenie i lipnych konkursów). Ty dobrze wiesz o co ci chodzi, czepiając się mniejszości w RM: chodzi o "bezinteresowne" promowanie faktycznie rządzących i odpowiadających za ten cały bałagan w Siedlcach ulubieńców- PiS/STS. Pamiętaj, że wszystkim znane jest przysłowie: " ktoś ukradł a Cygana powiesili". Nie wysilaj się więc, obiektywnych nie oszukasz! 🙂

 66. podczaszy dodano 11 lat temu

  Do mieszkańca

  Ale w tym przypadku całą zadymę wywołała bzdurna ustawa przegłosowana przez PO. Potem doszła uchwała w której radni (wszyscy) musieli wybierać między dżumą, a cholerą. A teraz radni PO i poseł PO próbuje ugrać na rozgoryczeniu mieszkańców. To jest dopiero obłuda. Dlatego nie broń swojej ukochanej partii, bo tego obronić się nie da. Skoro Donald zapowiedział nowelizację ustawy, to powinien mieć więcej honoru i wyrzucić ją do śmieci. 🙂 A efaster może takie propagandowe testy do kosza wrzucić. Widocznie w Legionowie tak dzielnie sprawdzali posiadanie umów na wywóz, że nagle zrobiło się 30% więcej. Jak ktoś ma umowę to nie będzie wywoził do lasu, bo i tak zapłaci. A jak pali w piecu, to i tak będzie palił, żeby oszczędzić na opale. Tu chodzi tylko i wyłącznie o stworzenie oligopolu dla kilku firm wywożących śmieci. Efaster jak wspierasz się członkami PO, to zauważ że rada Łodzi (też PO) wspiera Inowrocław (też PO) o wysłaniu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Ta ustawa to płatny gniot i tyle.

 67. mieszkaniec dodano 11 lat temu

  Czy jednak tylko radni PO głosowali za tą bzdurną ustawą? Z tego co pamiętam, to Pan Prezydent z PiS-u gorąco przekonywał do takiego rozwiązania społeczność siedlecką. Oczywiste jest też, że gdyby tylko chciał, to przewodząc koalicji większościowej w RM- PiS/STS, mógł zarządzić
  przegłosowanie innej, korzystniejszej dla ludzi wersji ustawy. Niestety to nie nastąpiło. Na ten temat jednak cichutko. Teraz trzeba tylko kogoś obuć w te śmierdzące buty i cześć! Panie podczaszy, ładnie Pan zamiatasz pod dywan bałagan swoich ulubieńców. Obłuda do potęgi 3. / Ps.
  Zamiast prowadzić tę niemerytoryczną dyskusję lepiej dałbyś Pan propozycję dobrej i sprawiedliwej dla wszystkich mieszkańców wersji ustawy. Nasze dyskusje w tym względzie nie powinny dotyczyć spraw personalnych i nie mogą nikogo niszczyć. Nie schodźmy z dyskusją na boczne tory , chyba że chodzi o zamieszanie w siedleckim tyglu i odwrócenie uwagi od istotnych
  problemów. Pozdrawiam:)

 68. pracujący w W-wie dodano 11 lat temu

  Dopiero wczoraj trafiłem na stronę SPIN.Przeczytałem tematy, które mnie również w jakiś sposób interesują. W artykule o siedleckiej PO niejaka Penia pisze, że w zasadzie wszyscy radni są siebie warci, ale ci z STS I PiS przynajmniej coś robią dla miasta.Mieszka w Siedlcach cała moja rodzina, niektórzy nawet pracują w " pobliżu " Urzędu Miasta, są dość dobrze zorientowani i nigdy nie wspomnieli nawet, że te nieroby coś powiedzmy dobrego zrobili dla miasta. Ja z nimi się zgadzam.STS, wszyscy poza jednym wyjątkiem nauczyciele wuefu, wszyscy z tego wuefu oprócz pensji lub emerytury, dorabiają sobie prowadząc różne koła, kółka czy inne dyrdymały zarabiając naq tym duże pieniądze. Oczywiście każdy otrzymuje wynagrodzenia i to ze szkoły i te dodatkowe w formie zleceń z naszych podatków. PiS równo połowa maja podobną sytuację jak STS. dostają wynagrodzenie z naszych podatków. Członkowie ich rodzin, współmałżonkowie pracowali lub pracują w jednostkach miasta.
  Ci mają trochę szerszą reprezentację, chociaż ostatnio jednego się pozbyli.
  Podobnie jest z PO. Zaryzykuję i powiem, że z naszego budżetu więcej osób pobiera wynagrodzenia niż każda z tych partii ma członków .Gdyż dochodzą zatrudnione w jednostkach lub spółkach miasta żony lub mężowie.
  PO kroi szerzej po kroją jeszcze budżet marszałka województwa i wojewody.
  Jest taki pasożyt, który na szczęście rzadko ale żeruje na człowieku a często na jego głowie. To co wszystkie partie zrobiły w Siedlcach sprawia, że uprwnione w dużym stopniu jest porównywanie ich do tego pasożyta.
  Zdaję sobie sprawę, że tak lub bardzo podobnie jest w całej Polsce.

 69. do mieszkańca dodano 11 lat temu

  Drogi mieszkańcu każesz Nie schodzić z dyskusją na boczne tory , chyba że chodzi o zamieszanie w siedleckim tyglu i odwrócenie uwagi od istotnych problemów.
  Moim zdaniem pisanie o tym ,że radni nie liczą się z mieszkańcami, że często ich kompetencje do decydowania o sprawach publicznych są marne nie jest mieszaniem w siedleckim tyglu. Po prostu wychodzi na jaw, że "król jest nagi" i ktoś musi o tym powiedzieć. Uchwała śmieciowa jest dobrym ku temu pretekstem, ponieważ jasno pokazuje ignorancję radnych i to niezależnie od partii. Ogólnie wiadomo jak w Siedlcach PIS i PO w koalicji działa i jak rozdawane są posady za partyjne posłuszeństwo. Piszą o tym w prasie czasami ale więcej można wyczytać właśnie z takich dyskusji internetowych. Możemy o tym nie mówić czyli akceptować takie reprezentowanie nas mieszkańców. Czy przypomnienie radnemu którego wybraliśmy, żeby postępował uczciwie jest niszczeniem go? Czy nałożenie przez Policję mandatu na kierowcę jadącego po pijaku jest niszczeniem go? Nauczmy się wymagać od radnych i dyrektorów i urzędników wypełniania swoich obowiązków, ponieważ biorą za to publiczne pieniądze!

 70. Stary szykowany do Treblinki dodano 11 lat temu

  Rada Miasta z trudem wysupłała 190 000 zł.na wszelka pomoc dla chorych ,starych, bezdomnych ,niepełnosprawnych/ w tym dzieci / a dla 100 sportowcow /pozal sie boze- mistrzow ulic, gminnych czy innych kopoczy piłki/ przeznaczyli 230 000 zł.Ponadto uchwalili wiele lat temu tzw. podatek od deszczu, ktory ponosza tylko lub prawie tylko mieszkańcy domow wielorodzinnych. I za co ja mam kochać : Myszkowskiego ,Kacprzaka,Hęciak.Kalicki,Mazurekiewicz ,Niedziółka,nowak,Poduch,Skup,SOMLA,SZALACH,Wardak itp.Jesli nie zaczniecie powaznie traktować wyborcow to po Was.Do roboty

 71. mieszkaniec dodano 11 lat temu

  Popieram zdanie STAREGO mieszkańca: " radni do roboty", ale nie tylko z PO lecz rówież z pozostałych partii politycznych. Nie ma u nas świętych i przeklętych. W tej grupie nikt się zbyt mocno pozytywnie nie wyróżnia. Mam na myśli chwalonych przez pochlebców władzy: PiS z STS-em. Nie miejcie złudzeń. Was wyborcy też wkrótce rozliczą i nie pomoże żaden " kozioł ofiadny" rzucony ludowi. Dzierżycie przecież- póki co-władzę w tym mieście, więc róbcie coś, żebyśmy nie zbankrutowali. Uporządkujcie chociaż najważniejsze sprawy i przedstawiajcie projekty do konsultacji społecznej. Macie przecież większość głosów w koalicji rządzącej i praktycznie wszystko od was radni PiS /STS zależy. Życzę powodzenia i wierzę, że jak tylko zechcecie, to będzie dobrze.

 72. WYBORCY dodano 11 lat temu

  MY ZAUFALIŚMY PO W WYBORACH,TEGO BŁĘDU JUŻ NIE POPEŁNIMY!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?